Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки, за підтримки проректора з наукової роботи Сергія Токарчука, проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Лариси Арсеньєвої й директора ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого Сергія Блаженка провела тижневий науково-практичний профорієнтаційний семінар для викладачів Смілянського технологічного фахового коледжу НУХТ, у якому взяли участь: голова циклової комісії інженерної механіки - Гоцька Олена; голова циклової комісії автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих систем - Заславний Валентин; провідні педагоги інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих систем: Капустянська Ольга, Кикоть Олександр і Куценко Микола.
Основна мета заходу, сформована за ініціативи завідувачки кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмили Кривопляс-Володіної — поглиблення наукової співпраці, обмін інноваційними розробками, впровадження сучасних методик викладання та укріплення освітнього зв’язку між університетом і коледжем у контексті профорієнтації. Програма семінару охоплювала низку демонстрацій, навчальних кейсів та лабораторних занять, спрямованих на вивчення теми "Пневматичні приводи і засоби автоматизації". Протягом навчання учасники ознайомилися з інноваційними навчальними комплексами та методологічними підходами до викладання базових тем, таких як класифікація систем керування пневмоприводами, методи стабілізації їх кінематичних параметрів, а також реалізація логічних функцій у пневматичних системах; родзинкою стало відвідування виробничо-логістичного комплексу стейкхолдера кафедри – компанії КАМОЦЦІ.
Захід продемонстрував приклад успішної синергії наукового підходу, прикладної практики й профорієнтаційної роботи, ставши моделлю співпраці між освітніми закладами різних рівнів. Системне поєднання навчальних, наукових та профорієнтаційних компонентів сприяє не лише підвищенню професійної кваліфікації викладачів, а й закладає підґрунтя для майбутнього залучення талановитої молоді до освітніх програм бакалаврського рівня (зокрема спеціальності G9), що реалізуються на базі НУХТ.
Відкритість до інновацій, практико-орієнтованість, обмін досвідом і технологічна база кафедри створили умови для ефективного діалогу, який, безперечно, буде продовжено в подальших спільних проєктах.
Опубліковано: 27-05-2025
12 травня у Національному університеті харчових технологій відбулася лекція професора Адріана Бежана «Свобода, різноманіття та еволюція в природі»!
За підтримки Української ради із зеленого будівництва і кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ НУХТ, професор Адріан Бежан провів дистанційну лекцію «Свобода, різноманіття та еволюція в природі» для викладачів та студентів Національного університету харчових технологій. До онлайн лекції також долучились Університет Короля Данила та Одеський національний технологічний університет.
Адріан Бежан — почесний професор (J.A. Jones Distinguished Professor) Університету Дюка. Йому приписують низку новаторських відкриттів. Він об’єднав термодинаміку з тепломасообміном, механікою рідин та наукою про форму (кінцеві розміри, конфігурації потоків, дизайн) як альтернативу редукціоністському підходу. Він відкрив, сформулював і застосував конструктальний закон еволюції в природі, об’єднавши біологів, фізиків, інженерів, соціологів, філософів, економістів, менеджерів та спортсменів завдяки своїм новаторським книгам про термодинаміку, конвекцію, дизайн у природі та еволюцію. Без енергії не існує нічого — ні руху, ні змін, ні еволюції, ні життя. Найбільш вагомі наукові відкриття були зроблені тими, хто ставив під сумнів речі настільки звичні, що їх зазвичай не помічають. Ця лекція була присвячена саме таким повсякденним явищам. Детальніші виклади можна знайти в останніх книжках професора: Design in Nature (2012), The Physics of Life (2016), Freedom and Evolution (2020) та Time and Beauty (2022).
Від імені університетської спільноти щиро дякуємо за натхненну та глибоку лекцію. Спілкування з Адріаном Бжаном та роздуми над темами свободи, різноманіття й еволюції допомогли слухачам відкрити нові наукові горизонти.
Хто пропустив лекцію, хутчіш дивитись запис: https://youtu.be/9vG-jzYWYm4
Опубліковано: 17-05-2025
На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулася надзвичайно цікава гостьова лекція, присвячена філософським мотивам у поезії видатної української письменниці Ліни Костенко. Запрошена кандидатка філологічних наук, літературознавиця Марина Бабенко-Жирнова детально проаналізувала ключові аспекти лірики відомої української мисткині, розкриваючи роздуми Ліни Костенко про сенс життя, швидкоплинність часу та місце людини у Всесвіті. Викладачі, студенти мали змогу по-новому поглянути на знайомі вірші, відкриваючи для себе їхню багатогранність та філософську глибину. Спікерка майстерно ілюструвала свої тези цитатами з творів поетеси, викликаючи жваву дискусію серед присутніх.
Захід став справжнім відкриттям для шанувальників поезії Ліни Костенко та надихнув на подальше дослідження її творчості.
Кафедра висловлює глибоку вдячність Марині Бабенко-Жирновій за змістовну та захопливу лекцію.
Опубліковано: 17-05-2025
Викладачі кафедри гуманітарних дисциплін провели низку заходів до Дня вишиванки. Так, особливу увагу було зосереджено на регіональних відмінностях української вишивки, адже кожен край нашої держави має свої унікальні орнаменти, кольори та техніки, що відображають його багату культурну спадщину. Викладачі та студенти обговорили, як ці традиційні елементи передавалися з покоління в покоління, формуючи неповторний візерунок української ідентичності.
В умовах війни роль вишиванки набула особливого символізму. Вона стала не лише оберегом та виявом патріотизму, але й потужним засобом єднання українського народу перед обличчям спільного ворога.
Українська вишиванка – символ єдності та гордості за свою національну ідентичність!
Опубліковано: 16-05-2025
13 травня 2025 р. в онлайн форматі в рамках лекційних занять із дисциплін «Конструювання технологічного обладнання харчових виробництв» і «Високоефективні процеси і обладнання галузі» для здобувачів ОС магістр та ОНС доктор філософії, що навчаються на ОП «Інжиніринг харчових виробництв» та ОНП «Машини та апарати харчових, мікробіологічних і фармацевтичних виробництв», відбувся лекторій від технічного директора компанії кліматичного обладнання ERKUL (м. Варшава, Польща) Ярослава Олішевського. Модераторами зустрічі були доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування доцент Євген Бабко та професор Валентин Олішевський. На зустрічі були також присутні викладачі кафедри ТОКТП.
На лекції було розглянуто будову, принципи роботи та перспективи застосування сучасних кліматичних систем (кондиціювання, теплові насоси і ін.) для забезпечення мікроклімату виробничих та адміністративних приміщень. Матеріал лекції доповнює тематики навчальних дисциплін та розкриває перспективи застосування сучасного обладнання для забезпечення мікроклімату технологічних приміщень харчових виробництв.
Протягом лекторію Ярослав Олішевський підтримував активну комунікацією з аудиторією, ґрунтовно, з візуалізацією, відповідав на запитання здобувачів. Широкий спектр питань від здобувачів засвідчує про зацікавленість тематики та представленого матеріалу. Здобувачі та колектив кафедри ТОКТП вдячні Ярославу Олішевському за теплу, мотивовану й креативну зустріч.
Опубліковано: 16-05-2025
Ділова програма виставки AQUQTHERM KYIV 2025 не обійшлась без доповідей представників кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ. Так 15 травня на теренах виставки відбувся Воркшоп на тему «Зелена сертифікація, енергозбереження та теплові насоси: бар’єри та можливості. Обмін досвідом для професіоналів будівельної галузі». Модератором Воркшопу виступив доцент кафедри ТЕХТ Пилипенко Олексій Юрійович. Співорганізаторами заходу – кафедра ТЕХТ та Українська рада зеленого будівництва (UGDC).
Під час першої дискусійної панелі «Зелена сертифікація будівель» виступили аспірант кафедри ТЕХТ, голова та співзасновник Української ради зеленого будівництва Максим Кривошеєв та доцент кафедри ТЕХТ, співзасновник UGBC, консультант зі сталого розвитку Роман Грищенко. Їх доповіді «Системи зеленої сертифікації найбільш поширені в Україні та світі (LEED, BREEAM, DGNB, EDGE, Level(s))» та «Level(s) – рамкова система аналізу та звітності для оцінки екологічних показників будівель» викликали жвавий інтерес аудиторії та стали фундаментом для подальших доповідей.
Другу панель «Виклики при проектуванні енергоефективних будівель із тепловими насосами» розпочав доцент кафедри Олексій Пилипенко із доповідями «Інженерні системи будівель із застосуванням теплонасосних систем» та «Нормативна база підготовки професійних кадрів із проектування та монтажу теплонасосних систем. Кадрові виклики сучасності».
Досвідом реалізації теплонасосних установок у своїй доповіді «Теплові насоси - обладнання, що поєднує централізовані системи холодопостачання та опалення» поділився доцент кафедри ТЕХТ, головний енергетик BMSERVICE Олександр Рябчук.
Третя, завершальна, панель «Платформа для обміну досвідом» відзначилась доповідями Максима Кривошеєва «Як професіонали галузі можуть ефективно співпрацювати та обмінюватися знаннями?» та Романа Грищенка «Ресурси та платформи доступні для навчання та сертифікації». Під час яких доповідачі детально розповіли про Українську раду зеленого будівництва, кафедру ТЕХТ та НУХТ, освітні програми та спеціальності за якими здійснюється підготовка фахівців кафедрою ТЕХТ НУХТ.
Подія загалом та доповіді безпосередньо викликали справжній інтерес відвідувачів виставки. Заповненість залу, питання під час обговорення представлених тем та активне спілкування спікерів із слухачами після заходу підтвердити правильність обраних тематик та напрямку круглого столу.
Опубліковано: 16-05-2025
У межах профорієнтаційної роботи викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування НУХТ, 2 травня 2025р., провели змістовну онлайн-зустріч із здобувачами освіти Смілянського технологічного фахового коледжу, які навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» (з 2025 року – G11 «Машинобудування»).
Завідувач кафедри Микола Якимчук та доцент Роман Якобчук ознайомили учасників із можливостями продовження навчання за освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», яка поєднує класичну інженерну підготовку з цифровим проєктуванням і сучасними технологіями харчової промисловості. Учасники мали нагоду дізнатися більше про навчання в університеті, студентські проєкти, технічне оснащення, приклади практичного застосування CAD/CAM/CAE технологій, перспективи працевлаштування та освітні траєкторії для випускників фахових коледжів.
Зустріч відбулась у теплій атмосфері, викликала щирий інтерес у здобувачів і надала вичерпні відповіді на запитання щодо майбутнього професійного розвитку.
Щиро дякуємо адміністрації коледжу за сприяння, а також голові циклової комісії інженерної механіки Олені Гоцькій за організаційну підтримку та щиру зацікавленість у професійному зростанні здобувачів освіти!
Опубліковано: 06-05-2025
Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого знову підтвердила свій високий рівень та наукову активність, продовжуючи славетну традицію перемог. Цьогоріч наші здобувачі успішно виступили на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “Black Sea Science”, який проводиться на базі Одеського національного технологічного університету під егідою престижного академічного об'єднання Black Sea Universities Network (до складу якого входять 110 університетів із 12 країн Чорноморського регіону) у партнерстві з Європейською асоціацією ISEKI-Food Association та за підтримки наукового журналу Central European Researchers Journal.
У номінації “Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка” кафедру мехатроніки та пакувальної техніки гідно представили здобувачі Софія Семенюк та Дмитро Ємельянов під науковим керівництвом завідувачки кафедри, професорки Людмили Кривопляс-Володіної. Їхня робота на тему “Synthesis of a mechatronic mechanical gripper device for processing fragile food products using 3D additive technologies” вразила журі своєю актуальністю, міждисциплінарністю та інженерною глибиною. У підсумку — II місце у фіналі міжнародного конкурсу.
Конкурс щороку збирає сотні студентів, науковців і фахівців, які об’єднані спільною метою – розвитком харчової інженерії, автоматизації, інформаційних технологій та прикладної науки. У 2025 році до складу міжнародного журі увійшли 142 експерти, з них 85 — представники 23 країн світу, серед яких Велика Британія, Німеччина, США, Китай, Туреччина, Греція, Литва, Польща, Молдова, Казахстан, Чехія та інші. На перший етап конкурсу було подано 353 наукові роботи з України та зарубіжжя — Індії, Іспанії, Австрії, Швеції, Алжиру, Болгарії та інших країн. Рецензування і онлайн-засідання членів журі дозволили відібрати найкращі 25% проєктів, які пройшли до фіналу.
Вітаємо команду переможців із надзвичайним досягненням! Це ще один доказ того, що наші молоді фахівці здатні на рівних конкурувати з найкращими науковцями Європи та світу. Пишаємося вами!
Опубліковано: 01-05-2025
23 квітня кафедра мехатроніки та пакувальної техніки взяла активну участь у XXIII Науково-практичній конференції молодих учених «Новітні технології пакування – 2025».
Ця конференція щороку збирає талановиту молодь з усієї України, і цьогорічна вона знову стала платформою для обміну сміливими ідеями, практичними розробками та інноваційними підходами у сфері технічних систем та пакувальних технологій.
Представниками від кафедри були:
Валентин Туфекчі презентував дослідження «Моделювання та оцінка коливань траєкторії швидкісного маніпулятора за допомогою LESR і CV» — важливу тему для підвищення точності та стабільності в роботі високошвидкісних роботизованих систем.
Софія Семенюк представила доповідь «Синтез soft-захватів для мехатронного модуля маніпулятора» — напрочуд актуальний напрям, який відкриває нові можливості для делікатного захоплення у промисловості, медицині та харчовій галузі.
Олексій Сокол поділився досвідом у темі «Особливості переміщення вантажів у керованому потоці повітря захватних пристроїв» — новаторський підхід безконтактного транспортування, що має перспективи для використання в багатьох галузях.
Щира подяка організаторам заходу!
К.х.н. Валерій Кривошей та к.т.н. Вероніка Халайджі — справжні професіонали своєї справи. Їхній ентузіазм, чуйність та організаторський талант створили теплу, натхненну атмосферу, де кожен учасник почувався важливим і почутим.
Ми пишаємось нашими колегами!
Теми, які вони піднімали дійсно цікаві, затребувані та важливі для майбутнього харчової та пакувальної галузей.
Ваша допитливість, наполегливість і сміливість у дослідженнях — це найкраща інвестиція в майбутнє інженерної науки!!
Опубліковано: 25-04-2025
21 квітня 2025 року, викладачі кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ прийняли участь у STEM-дні Ліцею інформаційних технологій № 79 імені Бориса Патона на тему «Презентація сучасних STEM-професій та STEM-компетентностей для учнів».
В рамках зазначеного заходу доцент Роман Грищенко провів майстер клас «Енергомоделювання та адаптації будівель до зміни клімату (сучасні технології, енергозбереження та сталий розвиток)». Окрім знайомства учнів із проблематикою зміни клімату та переваг енергомоделювання, пан Роман провів інтерактивний майстер клас із визначення власного екологічного сліду людини.
Викладачі кафедри ознайомили учасників STEM-дня із спеціальностями та освітніми програмами за якими відбувається підготовка фахівців у Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С. Гулого НУХТ.
Дякуємо адміністрації ліцею №79 та фонду освітніх ініціатив за запрошення та теплий прийом. Сподіваємось на плідну подальшу співпрацю.
Опубліковано: 21-04-2025
У Національному університеті харчових технологій відбулася важлива подія — підписання договору про співпрацю між Національним університетом харчових технологій і ТОВ «Центр освіти «Оптіма».
Документ підписали Ректор НУХТ Олександр Шевченко і співзасновник ТОВ «Центр освіти «Оптіма», директор науково-дослідного підрозділу Робертс Вайшла.
На заході також були присутні: проректор з наукової роботи Сергій Токарчук, відповідальний секретар Юлія Запорожець, директор Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності Олена Подобій.
Модераторами зустрічі виступили: директор з розвитку «Optima School» Андрій Марченко і завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна.
Після офіційної частини гості відвідали сучасні інноваційні лабораторії університету, ознайомилися з науковим потенціалом, розробками студентів і викладачів. Відбулася жвава дискусія щодо перспектив розвитку освіти й науки в Україні, акцент зроблено на важливості партнерства між школою та університетом.
Основна мета угоди — створення єдиного освітнього простору, що сприятиме розвитку творчих здібностей старшокласників, профорієнтації, залученню учнів до досліджень і наукової діяльності.
Під час зустрічі особлива увага була приділена питанню розвитку дистанційної освіти в Україні. Учасники підкреслили, що в умовах сучасних викликів — дистанційна форма здобуття освіти відіграє надзвичайно важливу роль. Саме цифрові освітні платформи, інтегровані з інноваційними підходами до викладання, забезпечують широкий і рівний доступ до якісного освітнього контенту для учнів незалежно від їхнього місця проживання чи соціального статусу.
У контексті укладеного договору сторони акцентували на необхідності підтримки дистанційного формату як одного з пріоритетних напрямів майбутньої співпраці між університетом і Центром «Оптіма». Такий формат дозволяє не лише зберігати сталість навчального процесу, але й відкриває нові можливості для профорієнтаційної роботи, залучення школярів до наукових заходів, а також формування цифрової компетентності молоді. Інтеграція цифрових платформ, сучасних комунікацій і адаптивних технологій навчання — важливий крок до розбудови сталої освітньої екосистеми.
Партнерство розраховане на тривалий час і має на меті розвиток інноваційних форм неперервної освіти.
Разом формуємо майбутнє української освіти!
Опубліковано: 19-04-2025
Гостьова лекція зі світу мехатроніки: знайомимо студентів коледжу із технологіями майбутнього!
15 квітня 2025 року відбулася захоплива гостьова лекція, присвячена одній з найсучасніших інженерних галузей — мехатроніці. Спікером виступила завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки НУХТ, професор Людмила Кривопляс-Володіна.
Викладачі Смілянського технологічного фахового коледжу, які супроводжували подію:
- комісія інженерної механіки - Гоцька Олена Олександрівна, Чорний Іван Олександрович.
- комісія автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих систем - Кикоть Олександр Миколайович, Радзієвський Назар Євгенович
На зустрічі були присутні студенти Смілянського технологічного фахового коледжу спеціальні 133 Галузеве машинобудування (гр. МАШ22, МЕХ21, КТМ21) та 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології (гр. АКТ22, АКТ21)
Лекція була проведена у рамках популяризації інженерних спеціальностей G9 "Прикладна механіка":
ОПП "Прикладна механіка" та "Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв".
На лекції студенти коледжу дізнались :
Що таке мехатроніка? Це синергія механіки, електроніки, автоматизації та програмування, яка дозволяє створювати інтелектуальні машини нового покоління, інтеграція яких забезпечує проєктування високоточних, гнучких та автономних виробничих системи.
Про особливості застосування мехатронних систем у промисловості:
- роботизовані комплекси для фасування, дозування та пакування продукції;
- електропневматичні системи керування з ПЛК та сенсорами положення;
- м’яка робототехніка — новітній напрям, натхненний природними формами та функціями.
Про сучасні технології та біоміметику, які змінюють уявлення про машини:
-електроактивні полімери (EAP), що імітують м’язи живих істот;
-пневматичні штучні м’язи (PAM) для створення гнучких роботів;
- роботів нового покоління від Boston Dynamics — Spot і Atlas.
Ця лекція продемонструвала, що мехатроніка — це не просто технічна дисципліна, а ключ до створення адаптивних, розумних і енергозберігаючих систем, які змінюють індустріальний ландшафт.
Опубліковано: 15-04-2025
Переможець конкурсу «Упаковка майбутнього» - наша студентка Євгенія Бабенко з упаковкою для цукерок «Любіть Україну».
Картонна коробка для цукерок «Любіть Україну» після відкриття перетворюється на витончену цукерницю, яка цікаво представляє смаколики та робить їх привабливішими.
Дизайн коробки сповнений українським духом: національні кольори, орнамент у стилі петриківського розпису та назва «Любіть Україну» — рядок зі знаменитого вірша Володимира Сосюри, що став символом любові до рідної землі.
Особливість конструкції — її прихований зміст. Після відкриття коробка розкривається, нагадуючи квітку, яка промовляє: «Любіть Україну, і вона розквітне!».
Ця упаковка є промисловим зразком, створеним із бездоганною точністю на кожному етапі: від додрукарської підготовки до цифрового друку і фінішного оброблення.
Виготовлення здійснено на сучасному обладнанні Друкарні Вольф, що забезпечує найвищу якість продукції.
Вітаємо Євгенію та її наукового керівника - доцентку Наталію Кулик!
Опубліковано: 15-04-2025
7 квітня до Вінницького фахового коледжу НУХТ завітали представники Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. І.С. Гулого — завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Микола Якимчук і доцент Іван Миколів.
Під час візиту гості ознайомилися з матеріальною базою коледжу та зустрілися зі здобувачами технічного відділення. Йшлося про можливості продовження освіти в базовому університеті — НУХТ. Було презентовано одну з найактуальніших технічних освітніх програм — «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв». Акцент зроблено на практичному навчанні, цифрових технологіях та застосуванні інженерних рішень у харчовій галузі.
Випускники дізналися про сучасне обладнання університету, навчальні лабораторії, можливості працевлаштування ще під час навчання, стипендіальні програми та інші шляхи професійного розвитку.
Дякуємо заступниці директора з навчально-методичної роботи Наталії Данильченко та завідувачу відділення Вадиму Скакуну за теплий прийом, а студентам — за активність під час зустрічі. Сподіваємося побачити багатьох уже незабаром серед здобувачів вищої освіти в НУХТ.
Опубліковано: 15-04-2025
11 квітня 2025 року доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ Пилипенко Олексій Юрійович провів урок фізики для учнів 10-Б класу Київського ліцею №59 на тему «Використання першого та другого законів термодинаміки у енергетичному обладнанні».
Щиро дякуємо адміністрації ліцею та особисто вчителю фізики Старому Сергію Васильовичу за надану можливість і теплий прийом.
Опубліковано: 12-04-2025
Захід відбувся за активної підтримки директора Навчально-наукового інженерно-технічного інституту НУХТ Сергія БЛАЖЕНКА, що є прикладом ефективної комунікації та демонструє сталість освітнього партнерства з ліцеями та технікумами.
Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки запросила абітурієнтів, які мали змогу відвідати сучасні лабораторії Інституту, де їм продемонстрували роботу високотехнологічного обладнання; дали змогу долучитися до інтерактивних демонстрацій; побачити, як працюють сучасні мехатронні та гідравлічні системи керування, що виконують точні дії завдяки поєднанню інженерної думки, електроніки та цифрового керування.
Захід став яскравим прикладом того, як тісна співпраця освіти і науки відкриває нові горизонти для майбутніх інженерів і надихає молодь обирати шлях інновацій та технічного прогресу.
Опубліковано: 11-04-2025
Нещодавно кафедра технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проєктування радо вітала стейкхолдерів — провідну фахівчиню із залучення та розвитку молоді ПрАТ «МХП» Марину Шептицьку та директора проєктно-конструкторського технологічного інституту «Спектр» Руслана Лича.
Гостей зустрічали та супроводжували старший викладач Андрій Слюсенко та доцент Роман Якобчук. Під час зустрічі стейкхолдери розповіли здобувачам освіти про діяльність своїх компаній, актуальні вакансії та перспективи для молодих фахівців.
Особливу увагу було приділено можливостям працевлаштування в сфері 3D-проєктування. Руслан Лич акцентував на високому попиті на інженерів-проєктувальників зі знаннями 3D-моделювання, зазначивши, що саме ці компетентності відкривають двері до участі в інноваційних проєктах і кар’єрного росту.
Кафедра ТОКТП активно підтримує цей напрям, забезпечуючи здобувачам інженерних спеціальностей сучасну підготовку з 3D-моделювання, відповідно до вимог ринку праці.
Зустріч стала чудовою нагодою для студентів дізнатися більше про сучасні кар’єрні можливості в галузі проєктування та поспілкуватися з потенційними роботодавцями.
Опубліковано: 09-04-2025
В рамках профорієнтаційної роботи та освітньої діяльності старший викладач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Андрій Слюсенко в лютому-березні 2025 року провів серію гостьових лекцій на тему “Створення моделей для 3D-друку” здобувачам відокремлених структурних підрозділів університету: “Смілянський технологічний фаховий коледж НУХТ”, “Вінницький фаховий коледж НУХТ”, “Івано-Франківський фаховий коледж ресторанного сервісу і туризму НУХТ”, “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості НУХТ” та “Кам’янець-Подільський фаховий коледж харчової промисловості НУХТ”.
Під час заняття здобувачі освіти дізналися про сутність адитивних технологій, їх категорії, області застосування, недоліки та переваги, етапи створення виробу з використанням 3D-друку.
Основну частину заняття було приділено питанню 3D-моделювання. Розглянуто поняття 3D-моделювання, яке є основою для створення моделей, готових до 3D-друку. Здобувачі дізналися про види та основні принципи 3D-моделювання об’єктів у системах автоматизованого проектування (САПР), мали можливість спостерігати, як відбувається створення 3D-моделей в САПР Autodesk Inventor.
Проведене заняття занурило здобувачів освіти у світ сучасних технологій та інновацій, які відкривають великі можливості для розвитку у сфері інженерії та новітніх технологій.
Опубліковано: 27-03-2025
Напередодні відбулося гостьове заняття на тему «Особливості проектування технологічного обладнання із листового металу в CAD-системі Autodesk Inventor Professional» для здобувачів ОС «Бакалавр», які навчаються за освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв». Лектор – Іван Глущенко, інженер-конструктор мехатронних систем та автоматизованих виробничих ліній, Akkerman solutions-Bila A/S, Данія. Модератор зустрічі – Андрій Слюсенко, старший викладач кафедри Технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування.
Під час заняття лектор розповів про застосування виробів з листового металу, специфіку оброблення поверхні листової заготовки. Пояснив, як використовувати функції Autodesk Inventor Professional для моделювання листових виробів з урахуванням технології виготовлення деталі. Окрема частина заняття була приділена роботі з інструментами Autodesk Inventor, які дозволяють автоматично створювати розгортки для листового металу. Фахівець також продемонстрував, як відбувається створення креслеників спроектованих виробів.
В продовж заняття лектор ділився корисними порадами та власним досвідом щодо моделювання виробів з листового металу та способів уникнення типових помилок при проектуванні.
Лекція надала здобувачам освіти цінні знання і навички щодо проектування технологічного обладнання з листового металу в сучасних CAD-системах. Вона допомогла зрозуміти, як з використанням сучасних інструментів можна значно спростити і прискорити процес проектування.
Опубліковано: 25-03-2025
З 9 по 15 березня 2025 року в рамках програми «Багаторічна програма стійкості для України» завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, професор Микола Якимчук у складі Української делегації відвідав провідні освітні заклади Фінляндії та Естонії. Метою візиту було ознайомлення з європейськими підходами до забезпечення якості освіти.
Професор Микола Якимчук залучений до програми як експерт у сфері освіти. Під час візиту він ознайомився з сучасними методиками викладання, організаційними підходами до створення освітнього простору, а також із впровадженням інноваційних технологій у навчальний процес.
Набутий досвід української делегації планується використати для розробки нових освітніх стандартів, які Міністерство освіти і науки України за фінансової підтримки Фонду ЮНІСЕФ «Education Cannot Wait» має намір впровадити в освітню систему.
Висловлюємо подяку громадській організації «Фундація Проджектор» за організацію візиту та сприяння в обміні досвідом із провідними освітніми закладами Фінляндії та Естонії.
Опубліковано: 24-03-2025
Ukrainian Green Building Council (UGBC) спільно з кафедрою теплоенергетики і холодильної техніки за сприяння та підтримки Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen провели в нашому університеті воркшоп.
20 березня в НУХТ зібралися фахівці галузі, щоб разом із експертами розкрити й обговорити можливості для впровадження рекомендацій ЄС щодо сталого розвитку.
Важливою інформацією та практичним досвідом поділилися: доцент кафедри теплоенергетики і холодильної техніки Роман Грищенко, який розповів про систему Level(s) та мінімальні критерії DGNB; доцентка кафедри теплотехніки та енергозбереження НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Ірина Суходуб, яка висвітлила Таксономію ЄС; фахівці Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen Леван Ехвая, що представив детальний огляд системи DGNB та Томас Краубіц і Вікторія Яновська, які поділилися реальними кейсами сертифікації DGNB у Німеччині та розповіли про німецький підхід до стійкого будівництва.
Обговорення вийшло жвавим і продуктивним – розглянули ключові виклики та можливості для українського ринку.
Організатори висловили подяку всім учасникам за активну дискусію та внесок у майбутнє стійкого будівництва.
Опубліковано: 21-03-2025
У рамках профорієнтаційної роботи та освітньої діяльності, викладач кафедри Технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, доцент Іван Михайлович Миколів 18 березня 2025 року провів онлайн лекцію для здобувачів випускових курсів спеціальностей ресторанне обслуговування та харчові технології відокремленого структурного підрозділу Івано-франківський фаховий коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій на тему «Інноваційне технологічне обладнання для виготовлення харчової продукції». Мета заходу – популяризація освітньої діяльності та мотивація здобувачів освіти коледжу.
Слухачам було представлено багато зразків сучасного інноваційного обладнання для дозування сипучих, рідких та в’язко-пластичних харчових продуктів , також була наведена класифікація способів дозування різних видів продукції. Тема була цікавою та корисною для здобувачів коледжу, так як вони вивчають курс «Технологічного обладнання галузі» та виконують курсові проєкти з цієї дисципліни.
Здобувачі та викладачі коледжу Данилів О.В. та Олійник Н.П. подякували доповідачу за чудову та змістовну лекцію з отриманням нових знань за допомогою інформаційних ресурсів в умовах дистанційного навчання.
Опубліковано: 19-03-2025
15 березня 2025 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся профорієнтаційний фестиваль «Family Space» учасником якого був Національний університет харчових технологій у складі Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого та факультету автоматизації і комп’ютерних систем.
Згідно з програмою фестивалю доцент кафедри ТЕХТ Грищенко Роман Володимирович мав можливість ознайомити відвідувачів заходу із структурою та освітніми програмами НУХТ, а викладачі та здобувачі освіти, зазначених структурних підрозділі,в окрім спілкування із потенційними абітурієнтами провели чотири майстер-класи.
Особливу зацікавленість у відвідувачів викликав майстер-клас «Монтаж холодильних трубопроводів» який проводили здобувачі освіти спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОПП «Холодильні техніка та технології», призери Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «CHILLTECH STUDENT AWARDS 2025» Постоєв Андрій та Литовченко Андрій.
Викладачі та здобувачі вели активну профорієнтаційну діяльність, спілкувалися із школярами та їх батьками та пропонували вступити на навчання на дуже потрібні та актуальні професії.
Щиро дякуємо організаторам фестивалю та будемо раді подальшій співпраці!
Опубліковано: 15-03-2025
6 березня 2025 року до здобувачів ОС «бакалавр» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОПП «Холодильні техніка та технології» кафедри Теплоенергетики та Холодильної Техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ завітали представники фірми «MODERN EXPO», а 13 березня 2025 року до профорієнтації залучилися і представники фірми «Толсма Текнік».
Фахівчиня департаменту по роботі з персоналом фірми «MODERN EXPO» пані Іванна Остапчук надала здобувачам академічної групи ХМ-4-4 вичерпну та ґрунтовну інформацію про підприємство, можливості кар’єрного зростання, умови проходження практики та працевлаштування, запропонувала навчання за дуальною формою.
З іншого боку менеджер фірми «Толсма Текнік» пан Антон детально та яскраво познайомив здобувачів із профілем роботи своєї організації та запропонував здобувачам долучитися до колективу його організації.
Кафедра ТЕХТ щиро вдячна пані Іванні та пану Антону за приділений час та повністю підтримує прагнення підприємств у пошуку та залучення до лав своїх співробітників одарованої молоді України!
Опубліковано: 14-03-2025
Напередодні дня народження Тараса Шевченка викладачі кафедри гуманітарних дисциплін провели тематичні бесіди зі здобувачами різних факультетів та інститутів.
Так, доцентка Людмила Приблуда разом зі студентами-філологами окреслили цікаві факти з життя та творчості Великого Кобзаря, адже він повсякчас надихав покоління українців на любов до рідної землі та прагнення до справедливості. Шевченко залишив нам безсмертні рядки, що звучать актуально й сьогодні.
Ушановуючи пам'ять Тараса Шевченка, ми пам’ятаємо про силу слова, нескорений дух нашого народу!
Опубліковано: 10-03-2025
Нещодавно студенти освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» мали унікальну можливість поспілкуватися з блогеркою, експерткою популярного українського телешоу «Солов'їне шоу», що на телеканалі СТБ, – Катериною Роботницькою. Ця зустріч стала платформою для обговорення актуальних мовних питань, що хвилюють сучасне українське суспільство. Так, експертка поділилася своїм досвідом роботи над популяризацією української мови та розповіла про виклики, з якими зіштовхуються фахівці мовної сфери в сучасних умовах. Жваве обговорення викликала тема суржику, не менш цікавим був аналіз вживання іншомовних компонентів в українській мові. Обговорювалися як історичні передумови виникнення фемінітивів, так і їхнє сучасне сприйняття в суспільстві. Наприкінці зустрічі присутні залюбки шукали типові мовні помилки та аналізували способи їхнього уникнення. Зустріч стала чудовою нагодою обговорити актуальні мовознавчі питання та отримати нові знання про розвиток сучасної української мови в цифрову епоху.
Висловлюємо Катерині Роботницькій щиру подяку за цікаву, змістовну, натхненну зустріч!
Експертність, глибокі знання та відданість справі стали цінним внеском у формування сучасного мовного світогляду наших студентів!
Опубліковано: 06-03-2025
Національна комісія зі стандартів державної мови опрацювала відповіді 2867 учасників вікторини до Міжнародного дня рідної мови.
За результатами аналізу, на всі запитання правильно відповіли 215 осіб, які й стали переможцями вікторини. https://www.facebook.com/mova.standard?locale=ru_RU. Серед них – здобувачі першого курсу освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» Артем Голубєв та Богдана Сергєва.
Кафедра, зокрема гарантка освітньої програми Людмила Приблуда, активно залучає студентів до різноманітних заходів, сприяючи їхньому професійному розвитку та активній участі в академічному житті.
Щиро вітаємо здобувачів із перемогою та бажаємо подальших успіхів у навчанні й наукових досягненнях!
Опубліковано: 28-02-2025
Колектив кафедри теплоенергетики та холодильної техніки розвиває співпрацю з Фондом освітніх ініціатив, започатковану у ході підготовки та проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Chill Pro Tech Zone Students Awards-2025».
Цього тижня був підписаний Меморандум про співпрацю, у рамках якого разом із нашим науково-педагогічним колективом Фонд продовжить популяризувати інженерно-технічну та STEM-освіту серед старшокласників закладів загальної середньої освіти України; проводити щорічні конкурси фахової майстерності за світовими стандартами WorldSkills; працювати над покращенням освітніх програм і впровадженням якісних ППП проєктів.
Нагадаємо, Фонд освітніх ініціатив понад 11 років сприяє розвитку вітчизняної ІТ-індустрії та популяризації інновацій як способу мислення.
Представники Фонду висловили подяку колективам кафедри та Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого за активну соціально відповідальну позицію та щоденну велику роботу для кращого майбутнього дітей України.
Опубліковано: 28-02-2025
До здобувачів ОС «магістр» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОПП «Холодильні техніка та технології» кафедри Теплоенергетики та Холодильної Техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ завітали представники фірми «MODERN EXPO».
Фахівчиня департаменту по роботі з персоналом пані Іванна Остапчук надала здобувачам академічної групи ХМ-1-7М вичерпну та ґрунтовну інформацію про підприємство, можливості кар’єрного зростання, умови проходження практики та працевлаштування, запропонувала навчання за дуальною формою.
З іншого боку провідний менеджер з продукту пан Сергій Масловський детально та яскраво познайомив здобувачів із сектором торгівельного холоду та принципами розробки обладнання від ідеї до комерційного продукту, а також продемонстрував можливості їх сертифікованої випробувальної лабораторії.
Кафедра ТЕХТ щиро вдячна пані Іванні та пану Сергію за приділений час та повністю підтримує прагнення підприємства у пошуку та залучення до лав своїх співробітників одарованої молоді України!
Опубліковано: 25-02-2025
У рамках профорієнтаційної роботи та освітньої діяльності, викладачі кафедри Технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, доценти Роман Якобчук та Дмитро Люлька, 21 лютого 2025 року провели онлайн лекцію для здобувачів 3-4 курсів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» відокремленого структурного підрозділу «Смілянський технологічний фаховий коледж Національного університету харчових технологій на тему «Інноваційне технологічне обладнання для виготовлення харчової продукції». Мета заходу – популяризація освітньої діяльності та мотивація здобувачів освіти коледжу.
Тема була цікавою та корисною для здобувачів коледжу, так як вони вивчають курс «Технологічного обладнання» та працюють над курсовим проєктом з цієї дисципліни. Слухачі ознайомились з сучасним обладнанням для виробництва харчових продуктів, а саме з інноваційним обладнанням для висушування харчових продуктів, обладнанням для проведення процесів екстрагування і особливостями діагностики та центрування транспортних систем дифузійних апаратів.
По завершенню лекції, Дмитро Люлька запросив здобувачів на найближчі профорієнтаційні заходи, що будуть відбуватись в університеті та в Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С. Гулого.
Здобувачі та викладачі коледжу подякували за чудову та змістовну лекцію з отриманням нових знань за допомогою інформаційних ресурсів в умовах дистанційного навчання.
Опубліковано: 24-02-2025
24 лютого для студентів 2 та 4 курсів ВСП КФКРГ НУХТ була проведена гостьова лекція на тему «Енергоефективні будинки для майбутнього України».
Лекцію проводив викладач кафедри ТЕХТ Навчально-наукового інженерно-технічного інститут ім. акад. І.С.Гулого НУХТ, доцент, кандидат технічних наук, Грищенко Роман Володимирович.
Особливість лекції було підкреслено цікавим теоретичним матеріалом та сучасними ілюстраціями передових технологій у галузі енергоефективності будівель, їхнього математичного моделювання, проблем проєктування таких будівель та стану впровадження енергоефективних технологій в Україні, Європі та світі загалом.
Студенти коледжу, які є здобувачами освіти, дуже зацікавилися питаннями енергоефективності та математичного моделювання. Вони виявили тверде бажання продовжити здобуття освіти вже у статусі здобувачів НУХТ на кафедрі ТЕХТ, Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого.
Висловлюємо подяку викладацькому складу кафедри ТЕХТ, Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого, НУХТ, за проведення таких цікавих, ґрунтовних та актуальних лекцій.
Опубліковано: 24-02-2025
Педагогічна практика – важлива складова частина підготовки майбутніх докторів філософії. Вона забезпечує поєднання теоретичної і практичної складової навчання за третім рівнем вищої освіти, сприяє формуванню творчого ставлення здобувача ступеня PhD до педагогічної діяльності. Саме тому обов’язковим компонентом освітньої складової підготовки за освітнім ступенем «Доктор філософії» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» є педагогічна практика, яку здобувачі проходять у ІІ семестрі першого року навчання.
У ході своєї педагогічної практики аспірант кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, що працює на ДП "Альфа Лаваль Україна" Віталій Околіта долучився до проведення лекційного заняття з дисципліни «Високоефективні процеси і обладнання галузі» для своїх колег здобувачів освітнього ступеня «Доктор філософії» освітньо-професійної програми «Машини та апарати харчових, мікробіологічних і фармацевтичних виробництв» та детально розповів все про сучасну номенклатуру обладнання для молочної промисловості.
Аспіранти високо оцінили лекцію фахівця-практика, яка дозволила їм поглиблено розглянути принципи дії інноваційного обладнання, їх ефективність і отримати цінні знання, що стануть їм у пригоді у професійній діяльності.
Опубліковано: 24-02-2025
Мова – гарант державності, незламності, сили духу, гідності українського народу! Кафедра гуманітарних дисциплін відзначила Міжнародний день рідної мови. Було проведено низку заходів щодо цієї важливої дати зі здобувачами різних факультетів та інститутів. Так, студенти освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» спеціальності 035 Філологія разом із гаранткою Людмилою Приблудою відвідали відкриту онлайн-лекцію «Розстріляне відродження українського мовознавства (1920-1940 рр.)». Лекторка – кандидатка філологічних наук, завідувачка кафедри філології та мовної комунікації НТУ «Дніпровська політехніка», авторка та ведуча телевізійної передачі «Філологічний патруль» Ксенія Тараненко. Здобувачі мали змогу ознайомитися з долями відомих українських лінгвістів на тлі радянської мовної політики. Так, студенти-філологи відкрили для себе мовознавчу спадщину Олени Курило, Агатангела Кримського, Всеволода Ганцова, Юрія Шевельова, Бориса Антоненка-Давидовича та інших мовознавців, яких було знищено та які зазнали поневірянь під тиском тоталітарного режиму. Плекаймо, оберігаймо, вивчаймо, популяризуймо солов’їну! Бережімо її в усій красі для себе та для наступних поколінь!
Опубліковано: 23-02-2025
Гостьова лекція – інноваційний формат навчання, який дозволяє здобувачам освіти спілкуватися з фахівцями та отримувати нові знання, що є важливим в умовах дистанційного навчання.
17 лютого 2025 року відбулася гостьова онлайн-лекція Грибкова Сергія сервісного інженера ДП Alfa Laval.
Модераторами зустрічі виступили проф. Валентин Олішевський та доц. Євген Бабко.
Лекція присвячена вивченню обладнання для нагрівання і розділення рідинних сумішей, а також процесам його перевірки, пусконаладки, налаштування та обслуговування. Здобувачі освіти 3 і 4 курсу освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» ознайомились з основними технічними характеристиками та особливостями, принципами роботи і монтажу сучасного обладнання, що широко використовується у харчовій промисловості для забезпечення якісної та безпечної переробки продуктів.
Лекція відбулася у творчій та дружній атмосфері, а представлена інформація зацікавила здобувачів освіти, які відчули важливість і перспективність обраної професії.
Ця лекція допоможе здобувачам засвоїти комплексний підхід до організації роботи з обладнанням, зокрема правильний монтаж, запуск, тестування і технічне обслуговування. Це знання є критично важливим для забезпечення стабільної і якісної роботи в харчовій промисловості, а також для кар’єри в галузі технологічного інжинірингу.
Щиро вдячні за цікаву та змістовну лекцію!
Опубліковано: 23-02-2025
Вітаємо команду здобувачів освіти кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ із здобутим 2-м місцем на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності Chill Pro Tech Zone Students Awards 2025 що проходив у рамках виставки Chill Pro 2025 з 19 по 21 лютого 2025 року.
Здобувачі ОПП «Холодильні техніка та технлогії» Постоєв Андрій та Литовченко Андрій гідно представили кафедру ТЕХТ зокрема та НУХТ загалом випередивши у загальному заліку на 0,5 бали команду Дніпровського фахового коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури, але поступившись майже 4-ма балами команді Державного біотехнологічного університету.
Загалом у змаганні приймали участь 8 команд із різних міст та навчальних закладів України. Окрім вказаних вище участь брали: ВСП «Полтавський фаховий коледж НУХТ», ВСП «Київський фаховий коледж ресторанного господарства НУХТ», ВСП «Одеський технічний фаховий коледж ОНТУ», ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ», ВСП "Технолого-економічний фаховий коледж БНАУ".
До складу журі входили:
• Голова журі, засновник та головний організатор конкурсу доцент кафедри ТЕХТ НУХТ Олексій Пилипенко;
• Головний інженер ТОВ «АРЕХ» Микола Іващенко (представник фірми спонсору);
• Менеджер з технічної підтримки ТОВ «Шнейдер Електрік Україна» Максим Дяков (представник фірми спонсору);
• Керівник напряму холоду в компанії «Модерн Експо» Віктор Лукʼянчук (представник фірми спонсору).
Оскільки доцент Пилипенко Олексій є представником НУХТ, то він не приймав участь в оцінюванні нашої команди.
Конкурсне завдання включало.
Завдання №1
«Виготовлення теплообміннику».
Теплообмінник виготовляється за наданими кресленнями.
Завдання №2
«Монтаж холодильної системи».
Необхідно було з’єднати зовнішній блок кондиціонеру із виготовленим теплообмінником зануреним у ємність з водою.
Конкурсанти повинні були естетично прокласти магістральні трубопроводи відповідно до принципової гідравлічної схеми та виконати з’єднання елементів системи.
Завдання №3
«Перевірка на міцність, щільність та вакуум холодильної системи».
Після виконання всіх монтажних операцій із виготовлення теплообміннику та магістральних трубопроводів, перед підключенням до зовнішнього блоку кондиціонеру необхідно було виконати продувку системи азотом та перевірити систему на щільність, міцність і вакуум.
Завдання №4
«Монтаж системи електропостачання та налаштування автоматизації».
Конкурсанти виконували монтаж системи електроживлення із елементами автоматизації відповідно до принципової схеми автоматизації та налаштували її.
Завдання №5
«Пусконалагодження холодильної установки».
Проводились теплоізоляційні роботи магістральних трубопроводів.
Виконувалось заповнення системи холодильним агентом із зовнішнього блоку кондиціонеру.
Завдання №6
«Демонтаж холодильної установки».
Необхідно було зконденсувати весь холодильний агент із системи у зовнішньому блоці кондиціонеру. Від’єднати трубопроводи від зовнішнього блоку кондиціонеру.
Від’єднати мережеві дроти від зовнішнього блоку кондиціонеру та від внутрішніх елементів щитів керування.
Інформаційне супроводження конкурсу надано Благодійною Організацією «Благодійний Фонд «Фонд освітніх ініціатив». Представниця Фонду Оксана Захарченко (випускниця НУХТ) була ведучою Конкурсу.
Всі учасники Конкурсу Chill Pro Tech Zone Students Awards 2025 отримали Почесні грамоти та призи за участь з рук першого голови Державної Екзаменаційної Комісій зі спеціальності «Холодильні машини та установки» НУХТ Жирного Павла Анатолійовича.
Переможці вибороли грошові призи у розмірі 20000, 10000 та 5000 гривень від спонсора Конкурсу фірми «ALPINAIR» та цінні подарунки від фірми «Panasonic».
Під час проведення Конкурсу та нагородження з побажаннями та привітаннями виступили директор ГС «Холодильна асоціація України» Сергій Анашкін та представник фірми організатора виставки «Premier Expo» Дмитро Морозов.
Дякуємо всім учасникам за гідний рівень та приємний настрій!!!
Побачимось у наступному році!!!
Опубліковано: 22-02-2025
Сьогодні (18.02.2025р.) - історичний день.
Кафедра ТЕХТ НУХТ силами доцентів Пилипенка Олексія та Грищенка Романа, а також здобувачів освіти за спеціальністю 142 "Енергетичне машинобудування" ОПП "Холодильні техніка та технології" підготували перший в Україні повноцінний конкурс професійоної майстерності з низькотемпературної техніки Chill Pro Tech Zone Studens Awards 2025.
Закінчено монтаж зони змагань.
Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до незабутнього професійного свята.
І звісно дякуємо всім нашим спонсорам!!!
Опубліковано: 19-02-2025
Про професійне самовизначення, любов до своєї майбутньої професії спілкувалися викладачі кафедри гуманітарних дисциплін із випускниками!
Професорка Надія Левицька разом із гарантками освітніх програм Людмилою Приблудою та Ларисою Саракун провели профорієнтаційну зустріч із випускниками Іваньківського ліцею Іваньківської сільської ради Черкаської області. Так, учні з цікавістю слухали про спеціальності та освітні програми, за якими відбувається навчання в НУХТ, про його інститути та факультети, можливості навчання та розвитку в стінах університету. Надія Левицька наголосила на тому, що професії, які можна опанувати в нашому закладі освіти, користуються великим попитом на ринку праці. Людмила Приблуда детальніше зупинилася на освітніх програмах Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. академіка І. С. Гулого.
Опубліковано: 13-02-2025
Здобувачі освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» спеціальності 035 Філологія разом із гаранткою Людмилою Приблудою відвідали зустріч лінгвістичного клубу https://www.facebook.com/ZMovnyky «Змовники» Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Тема зустрічі – «ФІЛОЛОГИ ТА ЖУРНАЛІСТИ ПРО СОЦМЕРЕЖІ: УСЕ, ЩО ВИ ХОТІЛИ І МАЛИ ЗНАТИ!». Спікери, зокрема філологи і журналісти, розповіли про сучасні тренди, пов’язані з використанням української мови в цифровому середовищі, професійну реалізацію філолога як фахівця в діджитал-просторі.
Дякуємо за цікаві кейси, практичні поради від неймовірних спікерів!
Опубліковано: 12-02-2025
Продовжуючи профорієнтаційну роботу у 2025 році, доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого Національного університету харчових технологій Роман Якобчук спільно з першокурсницею ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого Анастасією Костюк, яка навчається за освітньою програмою «Психологія бізнесу та управління» за спеціальністю 053 «Психологія», 31 січня 2025 року провели профорієнтаційні заходи в ліцеях Ізяславської міської територіальної громади Хмельницької області.
Роман Якобчук ознайомив учнів Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого та Ізяславського ліцею №2 імені О. Кушнірука з переліком спеціальностей та освітніх програм, за якими здійснюється підготовка в Національному університеті харчових технологій. Він розповів про переваги та перспективи навчання в університеті, а також окреслив можливості працевлаштування після його завершення.
Анастасія Костюк доповнила виступ, поділившись власним досвідом навчання та розповівши про освітні можливості університету з точки зору здобувача освіти.
Ліцеїстів детально ознайомили з освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», вступ на яку передбачає особливу державну підтримку. Також було наголошено, що вступна кампанія цього року відбуватиметься за оновленим переліком спеціальностей.
На завершення презентації відбувся майстер-клас «Енергія стисненого повітря в новітніх машинах», який проводили на навчальному обладнанні компанії «Festo».
Учням запропонували долучитися до майбутніх профорієнтаційних заходів НУХТ, щоб глибше ознайомитися з освітніми можливостями університету.
Кафедра ТОКТП щиро вдячна керівництву та педагогічному колективу навчальних закладів за сприяння та організацію зустрічей. Сподіваємося, що серед сьогоднішніх ліцеїстів є майбутні студенти НУХТ, які зроблять свій вибір на користь перспективного навчання!
Опубліковано: 04-02-2025
На кафедрі Теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ сформовано команду із здобувачів освіти бакалаврського рівня спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОПП «Холодильні техніка та технології» для участі в конкурсі професійної майстерності ChillTech Students Awards 2025 що буде проходити в межах виставки Chill Pro 2025.
Команда кафедри ТЕХТ щиро вдячні всім спонсорам-членам ГС «Холодильна асоціація України» в особі директора Сергія Анашкіна. Особлива вдячність: Максиму Смілику («МС Холод»), Віктору Акішеву («Ламінар-Україна») та колективу ТОВ «Астра».
Команда повністю укомплектована інструментом та витратними матеріалами, готова до інтенсивних тренувань.
Ми налаштовані на перемогу!
Опубліковано: 27-01-2025
Після виконання доцентом кафедри Теплоенергетики та холодильної техніки Пилипенком Олексієм Юрійовичем госпдоговірних тематик у сфері енергоефективності систем кондиціювання повітря, АТ «Антонов» вирішив формалізувати свою співпрацю із Національним університетом харчових технологій та кафедрою ТЕХТ зокрема.
Наприкінці 2024 року ректор НУХТ професор Шевченко Олександр Юхимович підписав Меморандум про співпрацю з АТ «Антонов». Від підприємства Меморандум підписував директор з інфраструктури Шевяков Олег Олегович. Урочисте підписання Меморандуму відбувалося у залі засідань ректорату НУХТ в присутності начальника управління енергетики та енергоефективності Андрія Костіна, начальника відділу енергозбереження та енергоефективності Віталія Головченка, проректора з наукової роботи Сергія Токарчука, директора ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого Сергія Блаженка, завідувача кафедри ТЕХТ Валентина Петренка та доцента кафедри ТЕХТ Олексія Пилипенка.
Дякуємо АТ «Антонов» та пану Олегу Шевякову за довіру НУХТ та визнання високого професійного рівня наших викладачів. Продовжуємо спільно працювати на розвиток та перемогу нашої країни.
Опубліковано: 22-01-2025
21 січня 2025 року в актовій залі Національного університету харчових технологій відбувся урочистий випуск магістрів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого.
Ця важлива подія стала свідченням завершення значного етапу у житті молодих фахівців, які отримали високу кваліфікацію та готові впевнено ступити на шлях професійного зростання в своїй галузі.
Цьогорічний випуск магістрів відзначається особливою значущістю, оскільки серед них вже є висококваліфіковані фахівці, які будуть працювати в найрізноманітніших сферах та галузях.
Зокрема, багато випускників інституту вже підготували проекти для впровадження в реальний сектор, демонструючи високу здатність до інноваційної діяльності та наукової роботи.
Урочистості розпочалися з вітальних слів заступника директора Юрія Вересоцького, який висловив щирі привітання випускникам, зазначивши, що їхня освіта стала результатом багаторічної праці не лише студентів, а й викладачів, науковців, а також усіх працівників університету.
Заступник директора вручив відзнаки та грамоти кращим випускникам, які під час навчання, відстоювали честь Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого.
З привітаннями та напутніми словами вручили дипломи випускникам 2025 року заступник завідувача кафедрою мехатроніки та пакувальної техніки Костянтин Васильківський, завідувач кафедрою технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Микола Якимчук, заступниця завідувача кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Олена Чепелюк.
Зі щирими словами подяки та шани своїм вчителям до присутніх зі сцени звернувся вже екс-голова студентської ради інституту Тарас Бутик.
У своїй промові він висловив глибоку вдячність усім викладачам, які підтримували їх на цьому нелегкому шляху: своїм терпінням, розумінням, мудрими порадами та безцінною підтримкою. Особливі слова вдячності Тарас висловив усім тим, хто був поруч із ними всі ці роки, допомагаючи долати труднощі та радіти успіхам.
Урочистий випуск магістрів інституту став не тільки святом для студентів і їхніх родин, але й важливим етапом для університету, який продовжує свою місію з підготовки висококваліфікованих фахівців для харчової галузі.
Тепер перед випускниками відкривається новий етап життя - етап професійної реалізації та подальшого самовдосконалення. Їх чекає робота в престижних компаніях, наукових установах, а також можливість продовжувати навчання в аспірантурі, вдосконалюючи свої знання та вміння.
Опубліковано: 21-01-2025
16 січня 2025 року викладачами кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого Національного університету харчових технологій, професором Валентином Олішевським, доцентами Євгеном Бабком, Дмитром Люлькою і Романом Якобчуком були організовані традиційні профорієнтаційні зустрічі зі старшокласниками ліцеїв № 4, № 6 та Пирятинським ліцеєм у місті Пирятин Полтавської області.
За сприяння начальника відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради Зібніцької Людмили Іванівни, керівництва загальноосвітніх закладів, наша команда мала змогу популяризувати освітні програми університету серед близько 200 учнів 10-х та 11-х класів ліцеїв Пирятина та їх батьків.
Не зважаючи на виклики воєнного часу (повітряні тривоги), ґрунтовно ознайомили ліцеїстів зі структурою навчального закладу та особливостями вступу у 2025 році, розповіли учням про перспективи працевлаштування випускників, детально пояснили організацію освітнього процесу та дозвілля, надали інформацію щодо студентських гуртожитків і спортивного комплексу. Також детально розповіли про сам університет, інститути та факультети, студентське життя, презентували спеціальності та освітні програми, за якими НУХТ готує фахівців за вкрай важливими для України професіями, а також розповіли про нові освітньо-професійні програми, що реалізуються в університеті.
Більш детально ознайомили ліцеїстів з освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», при вступі на яку, надається особлива підтримка держави та звернули увагу на те, що під час цьогорічної вступної кампанії, вступ буде здійснюватися на новий перелік (назви) спеціальностей.
Ліцеїсти з ентузіазмом слухали про спеціальності, які відкривають перед ними двері до майбутніх професійних досягнень, та активно долучалися до обговорення дорожньої карти вступника до НУХТ.
Ліцеїсти були запрошені відвідувати профорієнтаційні активності НУХТ – дні вступників, дні гостинності, профорієнтаційні студії, майстер-класи тощо.
Висловлюємо подяку за сприяння і організацію зустрічей з ліцеїстами, керівництву та педпрацівникам навчальних закладів.
Будемо раді бачити ліцеїстів серед наших здобувачів освіти.
Опубліковано: 19-01-2025
Триває підготовка до конкурсу професійної майстерності серед здобувачів освіти ChillTech Students Awards 2025.
Оргкомітетом конкурсу 25 грудня 2024 року було зроблено Різдвяний подарунок кафедрі Теплоенергетики та Холодильної Техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ та її команді. В рамках підготовки до заходу передано набір слюсарного інструменту який здобувачі використовуватимуть у своїй професійній діяльності.
Кафедра ТЕХТ щиро вдячна всім причетним до РІЗДВЯНОГО ДИВА!
Опубліковано: 26-12-2024
На передодні Різдва, 23 грудня 2024 року кафедра теплоенергетика та холодильної техніки радо приймала гостю і колегу з міста Харкова.
В рамках стажування завідувачка кафедри інтегрованих електротехнологій та енергетичного машинобудування, к.т.н., доцентка Петренко Олена Володимирівна відвідала кафедру ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ. Під час візиту пані Олена провела плідну бесіду із завідувачем кафедри ТЕХТ д.т.н. Петренком Валентином Петровичем та його заступником к.т.н. Пилипенком Олексієм Юрійовичем. Також пані Олена ознайомились із матеріально технічним забезпеченням навчального процесу кафедри ТЕХТ та станом підготовки здобувачів НУХТ до конкурсу професійної майстерності ChillTech Students Awards 2025.
Дякуємо нашій поважній гості за приємний та надзвичайно плідний візит. Бажаємо всім веселого та тихого Різдва!
Опубліковано: 25-12-2024
17 грудня 2024 року заступник завідувача кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ доцент Пилипенко Олексій Юрійович та доцентка кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Навчально-наукового інституту харчових технологій Бабич Ірина Михайлівна відвідали ліцей №59.
Під час візиту викладачі мали змогу поспілкуватися з учнями двох 10-тих класів на тему майбутнього вибору професії та переваг навчання у Національному університеті харчових технологій. Також доценти познайомили школярів із структурою Національного університету харчових технологій та освітніми програмами бакалаврського рівня.
Олексій Юрійович детально познайомив майбутніх здобувачів вищої освіти з освітніми програмами кафедри теплоенергетики та холодильної техніки спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОПП «Холодильні техніка та технології» та 144 «Теплоенергетика» ОПП «Теплоенергетика та енергоефективні технології». Ірина Михайлівна – із освітніми програмами кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства, а саме із спеціальністю 161 «Хімічні технології» ОПП «Хімічна технологія» та 181 «Харчові технології» ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та «Харчові технології та інженерія».
На завершення візиту Олексій Юрійович провів майстер-клас на тему «Штучний холод це просто» де продемонстрував роботу термоелектричного модуля. Також було пояснено яким чином продемонстрований дослід може бути поєднано із технологією виробництва вина.
Опубліковано: 17-12-2024
Здобувачі четвертого курсу освітньо-професійної програми «Холодильні техніка та технології» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» під керівництвом доцента кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ 16 грудня 2024 року завершили монтаж та пусконалагоджувальні роботи теплового насосу на базі кондиціонеру Mitsubishi. Виконання робіт здобувачами проводилось в рамках їх підготовки до участі у конкурсі професійної майстерності ChillTech Students Awards 2025 який відбудеться на виставці Chill Pro 2025 19-21 лютого 2025року.
Тепловий насос розроблено на базі відновленого коштом та зусиллями кафедри ТЕХТ кондиціонеру Mitsubishi. Систему керування роботою якого здобувачі розробили та змонтували самостійно без втрати функціональних можливосте приладу.
Базую для проведення натурного тренування став один зі спортивних залів Дитячо-юнацької спортивної школи "МРІЯ" яка входить до Федерації ковзанярського спорту України та займається вихованням спортсменів із ковзанярського спорту.
Кафедра теплоенергетики та холодильної техніки щиро вдячна тренеру Школи Плетенецькому В’ячеславу Григоровичу за надану можливість та всебічне сприяння у проведенні тренувань.
Опубліковано: 16-12-2024
Плідна співпраця є запорукою успіху будь-якої справи, особливо в галузі освіти. Нещодавня зустріч представників Національного університету харчових технологій, стейкхолдерів ТОВ «Камоцці» та адміністрації Відокремленого структурного підрозділу "Київський фаховий коледж комп`ютерних технологій та економіки КАІ" - стала яскравим прикладом такого взаємовигідного партнерства. У ході взаємодії фахівців відбулася конструктивна дискусія, щодо впровадження інноваційних підходів у профорієнтаційну роботу з метою підготовки висококваліфікованих кадрів у галузі робототехніки. Було визначено перспективні напрями наукових досліджень та розроблено спільний план дій, спрямований на вдосконалення методичного забезпечення навчального процесу. Обмін досвідом та кращими практиками дозволив сформувати спільне бачення стратегічного партнерства для розвитку освітніх програм, які відповідають сучасним вимогам ринку праці та профорієнтаційної роботи.
Представники кафедр МПТ та МАХФВ продовжуватимуть пошук нових перспектив для забезпечення підготовки і зростання нового кадрового потенціалу для вітчизняної промисловості.
Нехай наша співпраця буде мирною та цілеспрямованою, а наші здобувачі завжди матимуть нескінченні можливості для розвитку!
Опубліковано: 08-12-2024
В рамках профорієнтаційної роботи із опорним закладом освіти "Щасливський академічний ліцей" Пристоличної сільської ради Бориспільського району Київської області - дві кафедри Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. І.С. Гулого надали актуальну інформацію, щодо фахової підготовки майбутніх інженерів. Синергія двох кафедр - Машин та апаратів харчових і фармацевтичних виробництв, Мехатроніки та пакувальної техніки дозволила підготовити якісний і інноваційно спрямований майстер-клас із робототехнічними і мехатронними модулями.
Доцент, к.т.н. Юрій Бойко, к.т.н. Сергій Володін, аспірант Олександр Савчук зацікавили молоде покоління розробками здобувачів Національного університету харчових технологій та ознайомили із STEM комплексами від стейкхолдерів ТОВ Камоцці. Модератором і спікером заходу виступила завідувач кафедри мехатроніки та пакувальної техніки - проф., д.т.н. Людмила Кривопляс-Володіна.
Дякуємо за гостинність та висловлюємо щиру подяку Хромченковій Наталії Миколаївні та школярам за увагу і зацікавленість до проведеного заходу! Сподіваємось на плідне продовження співпраці!
Опубліковано: 05-12-2024
Аспірант 3-го року навчання кафедри теплоенергетики та холодильної техніки НУХТ Михайличенко Д.В. 26 листопада прийняв участь у «Х Міжнародній науково-технічна конференції «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ: стан та перспективи розвитку – PEMS’2024».
Дмитро Михайличенко виступив із доповіддю на тему «Органічний цикл Ренкіна, як альтернатива для резервного електроживлення».
Тематика та матеріал доповіді отримали схвальні відгуки у присутніх та викликали жваву дискусію.
Опубліковано: 02-12-2024
21-22 листопада 2024 року у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова відбувся тренінг для дієтсестер "Інноваційні аспекти організації харчування в медичних закладах України", організований Академією харчування пацієнтів. На тренінгу розглядалися різні методи покращення харчування пацієнтів, що є особливо актуальним в умовах війни, коли зростає кількість поранених.
Перед учасниками тренінгу з доповіддю про сучасну технологію приготування страв "Cook&Chill" виступив доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки НУХТ Максим Масліков.
Ця технологія завдяки швидкому охолодженню приготованих страв (насамперед супів, каш, пюре, що є основними складовими лікарняних меню) дає можливість зберігати їх якість до 5 діб. Завдяки цьому з'являються можливості централізувати виробництво, покращити контроль якості продуктів і страв, значно знизити втрати та собівартість продукції, а також створити запаси їжі на випадок екстремальних ситуацій. Технологія "Cook&Chill" успішно впроваджена у багатьох країнах, також має перспективи і для впровадження у лікарняних мережах України.
Опубліковано: 26-11-2024
22 листопада 2024 р. кафедра гуманітарних дисциплін провела науковий всеукраїнський вебінар «Формування громадянського суспільства в Україні».
З вітальним словом до присутніх звернулася завідувачка кафедри гуманітарних дисциплін, професорка Надія Левицька. Слухачам було представлено доповіді науковців, які представляли шість вищих навчальних закладів України та здобувачів різних рівнів освіти. Загалом у вебінарі взяло участь 36 учасників.
Для українців День Гідності і Свободи має особливе, сакральне значення, адже свою свободу, незалежність ми виборюємо сьогодні на фронті, захищаючи рідну землю від ворожої російської навали.
Опубліковано: 26-11-2024
На пульсі подій не тільки самі здобувачі ОС, а й їхні конвультанти, гаранти та керівництво, які роблять все можливе, щоб у цей непередбачуваний воєнний час забезпечити максимальну підтримку та уникнути зайвих хвилювань для успішного захисту.
Задля цього, люб'язно, гарантом освітньої програми "Прикладна механіка" спеціальності 131 Прикладна механіка, к.т.н., доц. Сергієм ТОКАРЧУКОМ, 22 листопада було проведено методичний семінар на тему: "Академічна доброчесність у ЗВО: стан та вимоги". На ньому було розглянуто Нормативно-правову базу, основні принципи академічної доброчесності, цифрові інструменти для підтримки академічної доброчесності, роль керівників робіт здобувачів, секретаря та членів експертної комісії з захисту у підтримці академічної доброчесності, відповідальність та процедуру розгляду порушення академічної доброчесності.
Тепер ще один крок до захистів зроблений!
Опубліковано: 23-11-2024
Нещодавно відбулася конференція переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії «Золотий Каштан-2024», яка проводиться серед здобувачів вищої освіти з метою сприяння участі студентів у вирішенні актуальних задач пакувального виробництва, пошуку майбутніх творців упаковки та пакувальної техніки.
Від імені учасників та гостей заходу хочемо висловити щиру подяку організаторам конференції та конкурсу, нашим добрим знайомим та модераторам заходу - кандидатці технічних наук, директору Інформаційно-Аналітичного Центру "Упаковка", президенту Громадської Організації Клуб Пакувальників Вероніці ХАЛАЙДЖІ та кандидату хімічних наук, засновнику і головному редактору журналу «Упаковка», засновнику і першому президенту Клубу пакувальників України Валерію КРИВОШЕЮ! Безмежно вдячні за надані можливості та за титанічну працю, професіоналізм і натхнення, з якими організовано та проведено цей чудовий конкурс.
До журі Конкурсу увійшли головний редактор журналу «Упаковка», почесний президент Клубу Пакувальників Валерій КРИВОШЕЙ, директор представництва ДАУ Юероп ГмбХ в Україні Олександр АЛЕКСАНДРОВ, керівник ТОВ «НВП ІНТА» Ігор МІЩЕНКО та дизайнерка Марія ХОМЕНКО.
В цьому році Конкурс проводився на кращу студентську роботу у п'яти номінаціях.
Цього року журі розглянуло 29 робіт від 11 українських університетів, а також одну роботу студентів із Нігерії. Переможцями стали дев’ять робіт, із яких три – роботи студентів нашого інституту.
У номінації «Технологія та обладнання для виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки» перемогу здобула Тетяна Піскурська за конкурсну роботу «Розроблення конструкції та технології виготовлення картонної упаковки для тістечок «Макарон» (керівниця – доцентка Наталія Кулик).
У номінації «Технології пакування та пакувальне обладнання» перемогли Дмитро Скула та Іван Д’яченко з конкурсною роботою «Елементи адитивного моделювання для синтезу машини пакування сипких харчових продуктів у готові пакети doy-pack» (керівник – асистент Сергій Володін).
У номінації «Технологія відходів та екологія» переможці – Іван Тимченко та Станіслав Мороз з конкурсною роботою «Розроблення конструкції ножового пристрою для подрібнення ПЕТ-пляшки» (керівник – професор Микола Якимчук).
Завдяки конференції та її організаторам здобувачі мають можливість не лише представити свої ідеї, а й зробити перші кроки до впровадження своїх розробок у реальний сектор економіки за підтримки організаторів конференції та Клубу Пакувальників України.
Опубліковано: 21-11-2024
За допомогою наших аспірантів сучасні технології можуть зробити пакування продукції розумнішим, ефективнішим та безпечнішим для всіх нас
21 листопада 2024 року, відбулася XIII Міжнародна науково-технічна конференція на тему: «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології у контексті євроінтеграції».
Аспірант кафедри Мехатроніки та пакувальної техніки Олександр Савчук представив наукову роботу на тему: «Оптимізація процесів пакування за допомогою інтелектуальних систем: розробка машин з елементами IIoT для забезпечення якості та безпеки продукції».
Дана тема надзвичайно актуальна, і ось чому:
1. Гарантія якості продукції. Завдяки технологіям IIoT (Інтернет речей для промисловості) пакувальні машини стають «розумними». Вони можуть автоматично перевіряти якість продукції в режимі реального часу, запобігаючи помилкам.
2. Безпека харчових продуктів. Сучасні інтелектуальні системи дозволяють контролювати кожен етап процесу пакування — від стерильності до герметичності упаковки. Це важливо для здоров'я споживачів.
3. Економія ресурсів. Розумні пакувальні машини оптимізують витрати матеріалів і енергії, що сприяє зменшенню витрат виробників та збереженню навколишнього середовища.
4. Інноваційний підхід. Розробки в цій сфері відповідають світовим тенденціям автоматизації та діджиталізації виробничих процесів. Це відкриває можливості для компаній конкурувати на міжнародному ринку.
5. Євроінтеграція та стандарти. У контексті євроінтеграції України важливо впроваджувати передові технології, які відповідають європейським стандартам якості та екологічності.
Ось так за допомогою наших аспірантів сучасні технології можуть зробити пакування продукції розумнішим, ефективнішим та безпечнішим для всіх нас!
Опубліковано: 21-11-2024
Команда «NUFT-STEM-G9» від кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого здобула перемогу в проєкті «Ігри Заводів 8.0» серед 44 команд найкращих ЗВО України, продемонструвавши знання, навички та згуртованість.
Наша команда, яку представляли магістранти і бакалаври освітньо-професійної програми «Прикладна механіка»:
⭐Тарас Бутик (капітан),
⭐Владислав Карпов,
⭐Софія Семенюк,
⭐ Дмитро Скула та
⭐ Іван Д’яченко - посіла 🥈 друге місце за кейсом від Компанії «КЕRNEL» .
Вітаємо команду з цим вражаючим результатом, який свідчить про їх високий рівень підготовки, плідну роботу в гуртках кафедри мехатроніки та пакувальної техніки і неабиякий талант та згуртованість!
Пишаємося нашими талановитими студентами!
Окрема подяка Концерну «КЕRNEL» та українській агенції з розвитку бренду роботодавця «UGEN», яка допомагає подолати виклики у сфері управління персоналом та розвивати бренди.
Синергія між роботодавцями і здобувачами вищої освіти, забезпечила співпрацю та організацію такого цікавого і корисного проєкту для молоді.
Бажаємо команді та її ідейному гуру 😎 - професорці Людмилі Кривопляс-Володіній, подальших успіхів, нових перемог, втілення найсміливіших задумів і розвитку кожного члена команди! Нехай ваш приклад надихає інших молодих людей до саморозвитку, творчості, активної життєвої позиції та згуртування!
Опубліковано: 15-11-2024
14 листопада 2024 р. викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Андрій Слюсенко і Іван Миколів та другокурсниця Анастасія Ткаченко відвідали заклади освіти м. Прилуки. Вони завітали в Прилуцький ліцей №1 ім. Георгія Вороного, Прилуцький ліцей №5 ім. Віктора Андрійовича Затолокіна, Прилуцький заклад загальної середньої освіти I-III ст. №6 (ліцей №6), Прилуцький заклад загальної середньої освіти I-III ст. №7 (ліцей №7).
Представники університету під час зустрічей зі школярами 10-11 класів розповіли про університет та його структуру, ознайомили школярів із студентським самоврядуванням в університеті, спорткомплексом НУХТ, гуртожитками та умовами проживання у них, спеціальностями, за якими відбувається підготовка висококваліфікованих фахівців у НУХТ.
Під час доповідей викладачі університету проінформували учнів про можливість долучитися до підготовчих курсів, які проводить підготовче відділення Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності НУХТ, по закінченню яких абітурієнти мають змогу отримати додаткові бали до конкурсного балу під час вступу. Проінформували про можливість підвищити конкурсний бал при вступі на спеціальності НУХТ, які користуються підтримкою держави.
Окремо акцентували увагу учнів на освітньо-професійній програмі бакалаврського рівня «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв». Школярі дізналися про навчальні дисципліни, які формують висококваліфікованих інженерів, лабораторії та комп’ютерні класи, в яких проходить навчання, студентське життя, можливості професійного зростання і працевлаштування та інше.
Висловлюємо подяку директору Прилуцького ліцею №1 ім. Георгія Вороного Рогальовій Олені, директору Прилуцького ліцею №5 ім. Віктора Андрійовича Затолокіна Бурлак Наталії, директору Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №6. (ліцей №6) Самозвану Дмитру та директору Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №7. (ліцей №7) Бондаренко Олені за сприяння і організацію зустрічей із старшокласниками.
З нетерпінням чекаємо ваших учнів у стінах нашого університету!
Опубліковано: 15-11-2024
Напередодні в Національному університеті харчових технологій за ініціативи та активної участі в організації і проведенні студентської ради Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого відбулася благодійна ярмарка з нагоди Дня студента.
Цей захід став чудовою можливістю не лише відзначити свято студентства, але й зробити важливий внесок у соціальні ініціативи, адже всі кошти, зібрані під час ярмарки, були спрямовані на підтримку благодійних проектів.
Всі учасники мали можливість не лише долучитися до святкування, але й зробити добру справу, підтримавши благодійні проекти.
Було організовано продаж різноманітних виробів, страв, handmade-продукції та сувенірів.
Нагородження найкращих здобувачів, визнання їх досягнень, високих результатів у навчанні, науковій діяльності, громадській роботі та інших сферах також стало важливою частиною святкування.
Здобувачі інституту отримали подяки та грамоти за свою активну участь у житті університету, за відмінні результати в навчанні та наукових досягненнях, а також за активну громадську позицію та волонтерську діяльність. Це стало приємною мотивацією для інших студентів, адже такі події підкреслюють важливість самовдосконалення, ініціативності та активної участі в житті університетської спільноти.
День студента у НУХТ пройшов не лише в атмосфері святковості, але й з великим почуттям єдності та бажання допомогти тим, хто цього потребує.
Цей захід став важливою подією для студентської спільноти НУХТ, адже він не лише сприяв згуртуванню студентів навколо спільної мети, але й підкреслив значення взаємодопомоги та соціальної відповідальності серед молоді.
Опубліковано: 15-11-2024
Сьогодні кафедра мехатроніки та пакувальної техніки мала надихаючий методичний семінар під керівництвом доцента Анастасії Деренівської. Тема зустрічі – «Використання облікових записів у соцмережах у рамках проведення рекламної кампанії та створення позитивного іміджу кафедри мехатроніки та пакувальної техніки» – відкрила нові горизонти для ефективної комунікації з аудиторією та залучення уваги до діяльності кафедри.
Учасники семінару обговорювали ключові аспекти просування в цифровому просторі, такі як формування цілей рекламних випадків, розробка унікального стилю кафедри та використання провідних платформ для взаємодії зі студентами, випускниками та партнерами. Особливу увагу приділили таким популярним інструментам, як Facebook та Instagram для креативного контенту, LinkedIn для професійного спілкування, YouTube для створення навчальних відео та TikTok для залучення молодої аудиторії. Дякую. приємних і теплих вихідних!
Опубліковано: 15-11-2024
Спільними зусиллями команда UGBC та кафедра теплоенергетики і холодильної техніки НУХТ організували захоплюючу лекцію Драгоса-Іоана Богату, HVAC інженера компанії Ramboll,
У цій лекції Драгос ділиться результатами своєї докторської дисертації, захищеної в Технічному університеті Данії (DTU) в рамках роботи в Міжнародному центрі внутрішнього середовища та енергетики (ICIEE). Його дослідження зосереджено на створенні ефективних і стійких HVAC систем для забезпечення високої якості повітря та комфорту в приміщеннях.
Під час лекції були висвітлені такі питання:
• Сучасні підходи до охолодження та вентиляції для підвищення стійкості будівель
• Як зменшити викиди вуглецю у HVAC системах
• Новітні методи забезпечення якості внутрішнього середовища
Лекція виявила жвавий інтерес у всіх присутніх актуальними питаннями сьогодення!
Опубліковано: 13-11-2024
Здобувачі кафедри мехатроніки та пакувальної техніки ОС "Бакалавр" спеціальності 131 "Прикладна механіка" (яка скоро перейменується в G9 "Mechanics and Metal Trades") дізнаються про можливості світу науки та відкривають для себе інтерактивний простір «Відкрий портал у науку 2.0» разом із кураторкою Катериною Грінінг.
Здобувачі відвідали експозицію «Проєкт “Фантазія”» в рамках інтерактивного простору. Це виставка, що показує, як наукові ідеї дітей реалізувалися у вигляді інтерактивних експонатів. Її в Україну передав Бергенський центр науки «VilVite», що у Норвегії, за підтримки американського фонду Simons Foundation та у співпраці з Малою академією наук України.
Це не просто майданчик для експериментів, а простір, де стикаються сміливість і технології, де ідеї набувають матеріальної форми. Це простір для тих, хто готовий будувати нові реальності, для тих, хто не боїться ставити питання, що залишають інші без відповіді, і хто здатний створювати майбутнє, поки інші ще його тільки передбачають..
Опубліковано: 06-11-2024
Останній місяць на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки можна було охарактеризувати як фестиваль інновацій та можливостей.
Абітурієнти могли спробувати себе в спеціальності 131 Прикладна механіка ОПП Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв та ОПП Прикладна механіка освітніх ступенів Бакалавр та Магістр у різних форматах.
26.10.2024 відбувся День Відкритих дверей Національного університету харчових технологій, з 29 по 31 жовтня проходили Інженерно-технічні студії Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого та зустріч з представниками Северинівського ліцею поза форматом.
Абітурієнти малі можливості:
Познайомитися з сучасним обладнанням кафедри: роботизованими та мехатронними комплексами пакувального обладнання, 3D-друком , лазерним різанням, системами автоматизованого керування – тим, що дозволяє нам готувати фахівців, готових до роботи на найсучасніших підприємствах харчової промисловості.
Дізнатися про перспективні напрямки досліджень: Наші науковці працюють над створенням інноваційних рішень для автоматизації виробничих процесів, розробкою нових типів пакувальних матеріалів та підвищенням
Поспілкуватися зі студентами та викладачами: Майбутні абітурієнти могли задати всі запитання, які їх цікавили, про особливості навчання, перспективи працевлаштування та студентське життя.
Взявши участь у майстер-класах та інженерних студіях, гості подій мали змогу спробувати себе в ролі творчого митця техніки!
Опубліковано: 06-11-2024
Подія, що перехоплює подих… місце, де час ніби зупинився на хвилинку і дивиться в майбутнє. Шамраївський цукровий завод біля Білої Церкви.
Студенти механіки на власні очі побачили диво інженерної думки, диво, по якому пишуть цілі підручники, диво, яке увібрало в себе всю історію інженерії - процес виготовлення цукру, найскладнішу технологію з усіх створених.
Та студентам було мало отриманих емоцій і вся бригада рушила у відомий ландшафтний парк «Александрія» де насолоджувались краєвидами на річку Рось та відомою будовою «Луна» - якщо прошепотіти щось на одному кінці, на іншому буде чутно так само, ніби людина стоїть поруч із вами.
Опубліковано: 06-11-2024
На кафедрі Мехатроніки та пакувальної техніки для здобувачів спеціальності 131 Прикладна механіка ОПП Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв та ОПП Прикладна механіка освітніх ступенів Бакалавр та Магістр відбулася зустріч з представниками ПрАТ «Фармацевтична фірма Дарниця», яка була присвячена надзвичайно важливій темі: «Впровадження методології ощадливого виробництва в операційній діяльності підприємства».
Це питання є вкрай популярним для сучасної галузі, оскільки підвищення ефективності та оптимізація виробничих процесів не дозволяє лише зменшити витрати, а й забезпечити високу якість продукції. Учасники заходу мали можливість глибше ознайомитися з цим методологом та отримати практичні знання, які використають у своєму професійному зростанні.
Спікерами виступили наші давні друзі та партнери:
Дмитро Полатайло — керівник групи менеджменту виробництва, та
Максим Захарчук — керівник відділу технічної підтримки виробництва.
Вони поділилися своїм досвідом, цінними знаннями, прикладами інноваційних ріщень, що спричинило активний відгук в слухачах, які висловили їм щиру за це вдячність.
Ця результативна зустріч, надихнула учасників на нові ідеї та надала цінний практичний матеріал для подальшого впровадження в навчання та роботу.
Здобувачі та викладачі з нетерпінням та захватом чекають на наступні Smart лекції!
Опубліковано: 06-11-2024
Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів компанії МХП продовжив практику співпраці з фахівцями Національного університету харчових технологій. За ініціативи викладачів кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, професора Валентина Олішевського та доцента Євгена Бабка, 1 листопада 2024 року на базі підприємства, за участю заступника генерального директора Артура Футими, начальника олійно-пресового цеху Івана Гунька та фахівців компанії ДП «Альфа-Лаваль Україна», відбувся науково-практичний семінар з питань інноваційних підходів до рафінування соняшникової олії з використанням нових нанореагентів з високою фосфоліпазною активністю, сучасними принципами механічного впливу енергоефективного обладнання та методів його оптимізації.
Учасники семінару ознайомилися з діючою технологією та обладнанням для комплексної переробки насіння соняшнику та одержання олії, альтернативними методами утилізації лушпиння соняшника, що утворюється в процесі олійного виробництва з отриманням багатофункціональної вторинної сировини. На зустрічі підіймалися дискусійні питання щодо підвищення технічного рівня сепараторів для очищення олії та максимального виведення фосфоровмісних сполук і покращення її якості, шляхи їх вирішення через тісну науково-практичну співпрацю між МХП та науковцями НУХТ.
Було відзначено, що таке співробітництво корисне для здобувачів і викладачів університету, дає можливість здобувачам практичної підготовки на базі підприємства та набуття необхідних актуальних навичок для проведення наукових досліджень з розробки ресурсо- та енергозаощаджуючих технологій, зокрема для виконання кваліфікаційної роботи здобувача спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Віталія Околіти.
Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення наукових досліджень, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто заступнику генерального директора Артуру Футимі.
Продовжуємо співпрацю з МХП, готуємо фахівців для відбудови України та разом прямуємо до Перемоги!
Опубліковано: 06-11-2024
З 28.10.2024 р. по 01.11.2024 ПрАТ «МХП» проводило Всеукраїнський технічний хакатон МНР МЕСН ТЕСН.
До другого етапу відбору було допущено 35 найкращих здобувачів України. Серед них два здобувачі нашого університету – Ткаченко Анастасія та Якимчук Юрій спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» 2 та 3 курсів відповідно.
Другий етап конкурсу відбувся на базі ТОВ «Вінницька птахофабрика». Учасники хакатону ознайомилися з новітнім обладнанням сучасного підприємства та поспілкувались з провідними фахівцями за своїми спеціальностями. В програму заходу входили майстер-класи, тематичні екскурсії філіями МХП та вирішення технічних завдань виробництва.
Учасники хакатону були об’єднанні в команди, кожна з яких мала змогу запропонувати інноваційні рішення для актуальних технічних задач виробництва.
Здобувачі НУХТ показали високий рівень технічних знань, вміння працювати в командах, що дозволило вибороти призові місця.
Кафедра технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування бажає подальших творчих успіхів і досягнень Ткаченко Анастасії та Якимчуку Юрію та зичить подальших перемог.
Опубліковано: 05-11-2024
Напередодні кафедра теплоенергетики та холодильної техніки організувала гостьову лекцію випускника Дмитра Ждана, інженера компанії «Güntner GmbH & Co. KG»
«GÜNTNER GmbH & Co. KG» – провідна німецька компанія з майже столітньою історією, глобальний експерт з рішень для охолодження, заморозки та кондиціювання повітря, який є ключовим партнером для широкого кола галузей. Широкий спектр її діяльності включає зберігання їжі відповідного стандарту свіжості, забезпечення комфортних умов у офісах і виробництво відновлюваної енергії.
Дмитро поділився зі здобувачами групи ХМ-4-4 власним професійним досвідом роботи у міжнародній компанії розповів про проєкти з розрахунку теплообмінного обладнання та продемонстрував можливості порталу «myGÜNTNER». Лекція викликала жвавий інтерес студентів та викладачів, які вдячні за цінну інформацію та професійний обмін.
Викладачі та студенти щиро вдячні Дмитру Ждану за цікаву зустріч. Колектив кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого пишається своїми випускниками!
Опубліковано: 05-11-2024
Кафедра технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, в рамках тижня «Інженерно-технічних студій», провела захід з учнями Северинівського ліцею, які мали унікальну можливість ознайомитися з діяльністю Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Національного університету харчових технологій.
Ця зустріч стала важливою частиною профорієнтаційної програми та дозволила учням ознайомитися з сучасними інженерними технологіями та можливостями, які пропонує інститут.
Учні розпочали свій візит з ознайомлення з історією та структурою університету.
Директор інституту Сергій Блаженко розповів про різноманітні спеціальності та освітні програми, які запроваджені в університеті та інституті. Учні дізналися про особливості навчання в інституті, можливості проходження практики, стажувань та майбутнього працевлаштування.
Завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Микола Якимчук представив основні здобутки кафедри в напрямку інженерії та технологій, ознайомив учнів із напрямками навчання, особливостями освітніх програм, розповів про основні тенденції розвитку технологічного обладнання харчової та інших галузях промисловості.
Особливу увагу було приділено практичним аспектам. Андрій Слюсенко провів демонстрацію новітніх комп’ютерних технологій, що використовуються у проектуванні та конструюванні технічних об’єктів. Також були проведені інтерактивні майстер-класи та воркшопи від Людмили Приблуди «Якщо зараз вас немає в соціальних мережах – вас не існує», Петра Зінкевича «Розумний будинок».
Під час екскурсії по навчальним аудиторіям та лабораторіям кафедр машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв та мехатроніки і пакувальної техніки, школярі ознайомилися з освітніми можливостями кафедр, побачили роботу різноманітного устаткування, поспілкувалися з викладачами та студентами.
Після завершення візиту учні ділилися своїми враженнями. Багато з них зазначили, що вони не лише розширили свій кругозір, але й усвідомили важливість інженерних технологій у сучасному світі та отримали натхнення щодо вибору майбутньої професії.
Переконанні, що такі традиційні заходи, сприяють формуванню усвідомленого підходу до вибору професії серед молоді.
Опубліковано: 01-11-2024
29 жовтня 2024 року доктор філософії, асистент кафедри електропостачання і енергоменеджменту Шпак Владислав провів профорієнтаційну онлайн-зустріч зі школярами Григорівського ліцею Обухівської міської ради Київської області.
На зустрічі були присутні учні 11 та 9 класів. Викладач ознайомив учнів зі структурними підрозділами та відокремленими структурними підрозділами університету, спеціальностями та освітніми програмами, зокрема наголосив на особливій підтримці держави деяких з них. Цікавість викликала інформація про можливості проходження практики на провідних підприємствах України і за кордоном.
Особлива увага була приділена умовам вступу до університету. Владислав Шпак запросив майбутніх вступників долучитися до наших сторінок в соціальних мережах, щоб слідкувати за актуальними новинами, а також розповів про дні відкритих дверей, які майбутні абітурієнти запрошується відвідати для ближчого знайомства з університетом.
Після завершення презентаційної демонстрації, учні та вчителі цікавилися умовами вступу до університету, зокрема виявили зацікавленість до спеціальностей, які пропонує Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім. акад. І.С. Гулого. На всі запитання учні отримали відповіді та презентаційні буклети з додатковою інформацією.
Університет висловлює подяку адміністрації Григорівського ліцею Обухівської міської ради Київської області, зокрема директору Людмилі Рудь та заступниці директора з виховної роботи Лесі Кучмі за допомогу в організації профорієнтаційної зустрічі для учнів школи! Сподіваємося на подальшу співпрацю!
Опубліковано: 30-10-2024
Доцентка Людмила Приблуда провела профорієнтаційну бесіду зі слухачами підготовчого відділення університету. Так, було окреслено спеціальності та освітні програми, які пропонують інститути та факультети, схарактеризовано його потужну технічно-матеріальну базу, що забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців. Детальніше зупинилася на освітніх програмах Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. академіка І. С. Гулого, зауваживши, що особливо за сучасних обставин його випускники як ніколи затребувані на сучасному ринку праці.
Опубліковано: 30-10-2024
Доцентка кафедри гуманітарних дисциплін Людмила Приблуда взяла участь у онлайн-семінарі «Інноваційні
підходи до вдосконалення мовної грамотності, підвищення володіння державною мовою через сучасні інструменти», який проходив у рамках Дня української писемності та мови. Семінар, організований Вищої школою публічного управління спільно з Національним агентством України з питань державної служби та Національною комісією зі стандартів державної
мови, було присвячено інноваційним підходам щодо вдосконалення володіння державною мовою,
підвищення ефективності роботи з документами за допомогою сучасних технологій. Так, доцентка Людмила Приблуда ознайомила учасників семінару з практичними підходами до перевірки правопису, стилістики текстів, звернула увагу на новітні інструменти вдосконалення мовних навичок.
Опубліковано: 29-10-2024
На кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбулася гостьова лекція компанії KNESS Energy, на якій Начальниця відділу підбору та розвитку персоналу KNESS Group Анастасія Горондова поділилася інформацією щодо структури компанії і головних завдань, розкрила перспективи її розвитку та розповіла про доступні вакансії.
Компанія KNESS Energy здійснює проєктування та будівництво об’єктів енергетики для електроенергетичних компаній і промислових підприємств, об’єктів розподільчих мереж національного та регіонального значення напругою від 10 кВ до 750 кВ. З 2012 року основний вектор діяльності – комплексна реалізація проєктів сонячної енергетики.
До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі кафедри.
Представлені матеріали та використані під час зустрічі навчання сприяли активному обговоренню. Лектор надала аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.
Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний слухачам за цікаві запитання, асистенту кафедри Петру Зінькевичу, Директорці з управління персоналом KNESS Group Альоні Кавці за організацію даної події та Анастасії Горондовій за цікаву лекцію і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.
Опубліковано: 28-10-2024
Щороку в Україні відзначають державне свято – День української писемності та мови. До його святкування традиційно долучається і наш університет. Так, крім написання диктанту національної єдності, зі здобвачами різних інститутів, факультетів було проведено тематичні бесіди про історію, значення цього свята. Доцентка Людмила Приблуда провела мовну гру "Антисуржик", де учасники мали змогу проаналізувати часто вживані мовні помилки та як із ними боротися.
Плекаймо мову!
Опубліковано: 25-10-2024
Здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» та освітньо-професійної програми «Харчові технології та інженерія» 24 жовтня 2024 року поєднали теорію і практику на підприємстві «Еat easy», лідера вітчизняного ринку з виробництва пробіотично-ферментованих напоїв на основі чайного гриба – Комбучі.
Із зацікавленням відбулося вивчення виробничих процесів та обладнання в реальних умовах для здобувачів, яке провели для них спільно з директором з виробництва Євгеном Хромцем, головним технологом підприємства Назаром Косіковським та старшою технологинею Інною Ренейською викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування доцент Роман Якобчук, професор Валентин Олішевський та наставник Євген Бабко,.
Вивчаючи дисципліну «Обладнання харчових виробництв. Модуль 2. Обладнання технологічних ліній» та «Технологiчне обладнання харчових виробництв» здобувачі ознайомилися з компонуванням приміщень та технологічного обладнання даного підприємства і набули навиків для його проектування, з конструкціями та принципами роботи обладнання для підготовки води, екстрагування, бродіння, розливання та укупорювання готового напою в скляну та металеву тару, а також з обладнанням, що працює під внутрішнім статичним тиском, фланцевими з’єднаннями та системами трубопроводів.
Після навчально-практичного зайняття здобувачі прийняли участь в дегустації широкої лінійки напоїв торгової марки «Spraga» та висловили свої враження та побажання.
Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення заняття, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто директору з виробництва Євгену Хромцю.
Опубліковано: 25-10-2024
Професорка Надія Левицька та доцентка Людмила Приблуда провели профорієнтаційну онлайн-зустріч зі здобувачами Сумського фахового коледжу НУХТ. Мета заходу – популяризація освітніх програм інститутів та факультетів. Професорка Надія Левицька ознайомила слухачів з інститутами та факультетами університету, їхніми освітньо-професійними програмами, окреслила переваги навчання в нашому закладі вищої освіти. Наголосила на тому, що університет має потужну матеріально-технічну базу, яка відповідає сучасним вимогам підготовки фахівців.
Доцентка Людмила Приблуда детальніше ознайомила випускників зі спеціальностями Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Слухачі з цікавістю слухали про перспективність інженерно-технічного напрямку підготовки сучасних фахівців особливо сьогодні.
Опубліковано: 25-10-2024
До Міжнародного дня академічної доброчесності студенти-філологи обговорювали важливість неухильного дотримання фундаментальних цінностей академічної доброчесності, зокрема відповідальності, чесності, поваги, справедливості, довіри. Також під час тематичної бесіди порушили питання відповідальності за академічні порушення. Гарантка освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» Людмила Приблуда наголосила на тому, що тема академічної доброчесності нині є надзвичайно актуальною в українському освітньому просторі, адже шлях до європейського суспільства потребує спеціалістів, що, крім професійних знань, одержали знання про загальноприйнятні етичні правила, які забезпечують академічну доброчесність.
Бесіди щодо академічної етики та доброчесності провели й інші викладачі кафедри зі здобувачами різних факультетів та інститутів.
Дотримуємося основних принципів академічної доброчесності!
Опубліковано: 22-10-2024
Логічним продовженням візиту представниці компанії МХП пані Валентини Зірки на кафедру Теплоенергетики та Холодильної Техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ стала обумовлена екскурсія.
18 жовтня 2024 року доцент кафедри ТЕХТ Олексій Пилипенко, як відповідальний за організацію екскурсії, зібрав біля головного корпусу НУХТ здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 142 «Енергетичне машинобудування» та 144 «Теплоенергетика» та викладачів доц. Наталію Іващенко (кафедра ТЕХТ) і ас. Петра Зінькевича (кафедра ЕПЕМ), що супроводжували студентів відповідних спеціальностей.
Транспортом наданим компанією МХП дружня родина НУХТівців вирушила на екскурсію до комплексу з переробки курчат-бройлерів ПрАТ "МИРОНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА".
На підприємстві пані Валентина провела цікаву презентацію заводу, а її колеги – інструктаж з техніки безпеки. Після чого всі здобувачі разом із викладачами пройшли до відповідних цехів. Теплоенергетики відвідали котельню, «холодильщики» – аміачний компресорний цех, електрики – електроцех. Додатковим бонусом для здобувачів ОПП «Холодильні техніка та технології» став майстер клас з охорони праці в АХУ проведений головою служби охорони праці підприємства.
Після смачного обіду здобувачів очікувала вікторина із гарними подарунками.
За результатами візиту 7 здобувачів різних спеціальностей зацікавились проходженням виробничої практики та стажуванням на Комплексі з переробки курчат-бройлерів ПрАТ "МИРОНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА".
Дякуємо персоналу підприємства та особисто пані Валентині Зірці за чудову екскурсію та сподіваємось на подальшу співпрацю.
Опубліковано: 18-10-2024
17 жовтня здобувачі освіти груп ЕЛ-1-6, ЕЛ-2-3 і ЕЛ-3-3 та куратори даних груп, доктора філософії, асистенти кафедри електропостачання і енергоменеджменту, Петро Зінькевич, Владислав Шпак та Володимир Романюк, а також відповідальний за виховну роботу на кафедрі старший викладач Дмитро Коломієць відвідали міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості-2024» – головну консолідуючу подію для конструктивного діалогу бізнесу і влади, виробничої кооперації промисловців і підприємців у сфері енергетики.
Студенти освітньої програми «Електротехніка та інформаційні технології» мали можливість ознайомитися з асортиментом обладнання провідних вітчизняних і міжнародних промислових компаній, рекламно-виставковими матеріалами учасників заходу, окремими методами просування та розвитку брендів.
Вагомим внеском у розвиток взаємозв’язків зі стейкхолдерами стало знайомство майбутніх випускників із представниками потенційних роботодавців.
Участь здобувачів освіти та викладачів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого у міжнародних заходах такого масштабу є доказом зацікавленості студентів у навчальному процесі, а викладачів – готовності до саморозвитку. Таке поєднання є свідченням високої якості освіти, що надається Національним університетом харчових технологій.
Опубліковано: 17-10-2024
Професіонали з штучного холоду постійно користуються попитом на ринку праці.
Тільки нещодавно на кафедру ТЕХТ приїжджали гості з МХП та «АНТОНОВ» і от сьогодні, 16.10.2024р., до нас завітав директор ТОВ «КЛІМХАУС ТРЕЙД» Олександр КОВШУН із пропозицією для здобувачів освіти спеціальностей 142 «Енрегетичне машинобудування» та 144 «Теплоенергетика».
Пан Олександр детально ознайомив присутніх здобувачів із пропонованими вакансіями, перспективами кар’єрного росту та умовами працевлаштування. Студенти, в свою чергу, виявили непідробний інтерес та задавали велику кількість уточнюючих питань.
Дякуємо за приємну, цікаву та плідну зустріч і сподіваємось на довготривалу взаємовигідну співпрацю!!!
Опубліковано: 17-10-2024
Викладач кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ Рябчук Олександр та аспірант Глущенко Олександр відвідали міжнародну виставку технологій охолодження, кондиціювання повітря, вентиляції та теплових насосів для комерційного та промислового застосування – Chillventa 2024, що проходила з 8 по 10 жовтня в місті Нюрнберг (Німеччина).
На виставці були представлені виробники сучасного обладнанням, систем автоматизації, програмного забезпечення, компонентів для холодильної техніки, кондиціювання, вентиляції та теплових насосів, аксесуарів та професійного інструменту (1010 представників з 49 країн).
Протягом трьох днів близько 33 тисяч відвідувачів мали можливість прийняти участь у спеціалізованих форумах, де виступали міжнародні експерти у галузі холодильної техніки, познайомитись з іншими учасниками та побачити 250 презентацій.
На форумах обговорювали питання енергоефективності, зменшення викидів парникових газів, та підвищення екологічності холодильних систем, які на даний час є рушійною силою в розробці та вдосконаленні як окремого обладнання так і систем для охолодження, вентиляції, кондиціювання, обігріву в цілому. Окремо обговорювались питання використання природніх холодоагентів, що на даний час актуально для України; використання вторинної теплової енергії при роботі холодильних установок.
Участь викладачів та аспірантів у подібних заходах сприяє їх професійному зростанню та дає можливість познайомити здобувачів спеціальностей 144 «Теплоенергетика» та 142 «Холодильні техніка та технології» з сучасними тенденціями ринку холодильного обладнання та теплонасосних установок.
Опубліковано: 14-10-2024
На кафедрі електропостачання і енергоменеджменту доктора філософії, асистенти Петро Зінькевич, Владислав Шпак та Володимир Романюк розробили новий стенд по дослідження Автоматичного включення резерву (АВР).
На сьогоднішній день ми живемо в час тотальної залежності людства від створеної ним інфраструктури. Перебої у постачанні електроенергії буквально паралізують наш побут – як обійтись без холодильника, ліфта тощо? У банківській сфері чи у промисловості перебої в електропостачанні можуть спричинити багатотисячні фінансові, а в медицині чи на транспорті – людські втрати. Тому інженери-електрики в усьому світі постійно працюють над удосконаленням систем безперебійного постачання електричної енергії для забезпечення їх максимальної надійності. Із сказаного стає зрозумілим, що вимоги щодо надійності забезпечення безперебійного електропостачання не можуть бути однаковими.
Пристрої АВР, призначені для відновлення живлення споживачів шляхом автоматичного приєднання резервного джерела живлення у разі відключення робочого джерела живлення, що призводить до знеструмлення електроустановок споживача. У ряді випадків недопустимим є відключення робочого устаткування при якихось неполадках. У такому разі повинні передбачуватись пристрої АВР для автоматичного вмикання резервного устаткування з метою непорушення технологічного процесу.
АВР можуть встановлюватись на трансформаторах, лініях, електродвигунах, керувальних електричних щитах тощо; широко використовуються у системах електропостачання на промислових підприємствах, адміністративних та приватних установах, об'єктах зв'язку та транспорту для забезпечення надійності електропостачання користувачів І та ІІ категорії.
На сьогоднішній день кафедра електропостачання і енергоменеджменту удосконалює нові дослідження в галузі енергетики для надійного електропостачання!
Опубліковано: 13-10-2024
Аспірант 3-го року навчання Михайличенко Д.В. та співробітники кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ проф. Петренко В.П. та доц. Філоненко В.М. 09-10 жовтня 2024 року успішно виступили із доповідями «Використання органічного циклу Ренкіна для забезпечення електропостачання власних потреб котелень житлових комплексів», «Моделювання теплогідродинамічних процесів в стікаючих насичених плівках рідини пасивними інтенсифікаторами теплообміну» та «Підвищення енергетичної ефективності пароконтактної технології сушіння жому в цукровому виробництві» в рамках XX Міжнародної науково-практичної конференції «Теплова енергетика: шляхи реновації та розвитку».
Всі доповіді викликали схвальні відгуки, а під час їх обговорення учасниками конференції відбувались жваві дискусії.
Опубліковано: 12-10-2024
Напередодні на кафедру ТЕХТ завітали колеги з АТ «АНТОНОВ». Предметом візиту начальника відділу енергозбереження та енергоефективності Віталія Головченка та його колеги Андрія Костіна було обговорення співпраці між кафедрою ТЕХТ та АТ «АНТОНОВ» у сфері підвищення енергоефективності систем кліматизації підприємства.
В результаті плідного діалогу намічені подальші кроки розвитку співпраці між НУХТ та АТ «АНТОНОВ».
Дякуємо поважним гостям за приділений час та довіру до професійного рівня викладацького складу кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ.
Опубліковано: 11-10-2024
Профорієнтаційна зустріч студента кафедри електропостачання і енергоменеджменту Гончаренка Владислава зі учнями ліцеїв міста Глобине
09 жовтня 2024 р. відбулася зустріч студента кафедри електропостачання і енергоменеджменту Гончаренка Владислава зі учнями ліцеїв № 1 та №5 міста Глобине.
Майбутнім вступникам здобувач розповів про студентське життя та переваги здобуття освіти в Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С.Гулого Національному університеті харчових технологій, більш детально інформував про спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та освітню програму "Електротехніка та інформаційні технології".
Тож, чекаємо майбутніх здобувачів на навчання у Національному університеті харчових технологій!
Опубліковано: 11-10-2024
9 жовтня 2024 року в рамках профорієнтаційного марафону, організованого приймальною комісією Національного університету харчових технологій (НУХТ), представники кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого продовжили ознайомлювальні зустрічі для старшокласників міста Бердичева. До команди увійшли професор Валентин Олішевський, доценти Євген Бабко та Роман Якобчук.
Завдяки підтримці керівництва низки навчальних закладів, зокрема ліцею №10 «Тріумф», ліцею №4, спеціалізованої школи №1 ім. Т.Г. Шевченка та гуманітарної гімназії №2, команда НУХТ мала можливість презентувати освітні програми університету для близько 140 учнів 11-х класів. Під час зустрічей школярі дізналися про можливості навчання в університеті, структуру інститутів та факультетів, особливості студентського життя в Києві, а також ознайомилися з новими освітньо-професійними програмами, які відкрилися цього року.
Особливий акцент був зроблений на освітній програмі «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», вступ на яку супроводжується державною підтримкою. Роман Якобчук запросив учнів приєднатися до підготовчих курсів НУХТ для успішного складання НМТ, а також долучитися до інформаційних чатів, де амбасадори приймальної комісії та профорієнтаційного сектору інституту надають консультації. Окрім того, він запросив майбутніх абітурієнтів відвідати Дні відкритих дверей університету та інституту.
Висловлюємо щиру подяку керівникам та педагогам загальноосвітніх закладів за сприяння в організації зустрічей. Ми будемо раді бачити сьогоднішніх ліцеїстів серед наших студентів у майбутньому!
Опубліковано: 10-10-2024
Із зацікавленням відбулися заняття здобувачів групи ОХ-4-7ск освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», яке провели для них 3 жовтня 2024 року викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій доценти Євген Бабко, Роман Якобчук та професор Валентин Олішевський на базі сучасного підприємства з виробництва обладнання для підприємств харчової промисловості «Rozfood LTD». Вивчаючи дисципліну «Основи розрахунку і конструювання обладнання харчових та біотехнологічих виробництв» та «Технологічне обладнання харчових виробництв» здобувачі ознайомилися з технологічними та конструктивними особливостями виготовлення ємкісного обладнання, що працює під внутрішнім статичним тиском, фланцевих з’єднань, з принципами проектування обладнання: конструкторське бюро – виробництво. Також закріпили знання за темою теплове обладнання з дисципліни «Технологічне обладнання харчових виробництв», ознайомившись з автоклавом.
Корисним і повчальним стало спілкування здобувачів з висококваліфікованим персоналом підприємства, як в конструкторському бюро, так і на виробничому майданчику.
Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення заняття, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто директору заводу Олексію Розумному.
Продовжуємо співпрацю з «Rozfood LTD», готуємо фахівців для відбудови України та разом прямуємо до Перемоги!
Опубліковано: 08-10-2024
Олександр САВЧУК, аспірант кафедри МПТ, провів у школі І-ІІІ ступенів №27 майстер-клас в рамках STEM-навчання!
Він ознайомив учасників з сучасними технологіями та напрямками розвитку інженерії машинобудівної галузі, з акцентом на харчову промисловість. Розповів про захопливий світ роботів, їх призначення, які вони бувають і чим відрізняються, які саме роботи використовуються під час пакування харчової продукції.
Школярі мали можливість оцінити інтерактивну модель робототехнічного комплексу та долучитися до її роботи. Вони не тільки спостерігали за функціонуванням комплексу, але й активно взяли участь у налаштуваннях, керуванні, здобули перемогу і відібрали в нього цукерки)))
Завдяки такому практичному підходу школярі побачили, що інженерія та робототехніка можуть мати безліч варіантів застосування у науці та техніці, це - цікаво, це - перспективно, це - відкриває нові горизонти для успішної кар'єри!
Запрошуємо школярів, вчителів та батьків відвідати нас у більш розширеному форматі, щоб дізнатись про умови вступу та особливості навчання, зустрітись з іншими спеціалістами кафедри та побачити ще більше цікавинок.
Наш зворотний зв'язок: https://t.me/kafedrampt
Опубліковано: 06-10-2024
Доцентка кафедри гуманітарних дисциплін Людмила Приблуда виступила як запрошена спікерка у Вищій школі публічного управління, де під час виступу окреслила питання ділової комунікації в соціальних мережах. Також було порушено питання акцентного вибору мережі для представлення державної установи в соціумі загалом та діяльності публічного управлінця зокрема, проаналізовано український сегмент політичних блогерів, публічних осіб, державних посадовців та організацій. У кінці виступу спікерка відповіла на низку запитань щодо формування інформаційного образу, онлайн-репутації, специфіки мови цифрового середовища тощо.
Опубліковано: 03-10-2024
Студенти першого курсу різних факультетів та інститутів разом із викладачами кафедри гуманітарних дисциплін відвідали Музей історії НУХТ. Так, здобувачів освіти вразили маловідомі факти історії заснування університету, адже він справді має дуже глибоке коріння. Студенти з цікавістю слухали про значення НУХТ для нашої держави, про підготовку в його стінах перших фахівців для харчової промисловості України. Кожен усвідомлював виняткове значення рідного навчального закладу в розбудові України після її перемоги над ворогом.
Дякуємо Віктору Поденку за змістовні та цікаві екскурсії!
Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям за можливість навчатися, працювати!
Опубліковано: 02-10-2024
Нещодавно на перший в цьому навчальному році День гостинності Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад.. І.С. Гулого завітали майбутні вступники, учні спеціалізованої школи №92 1-3 ступенів з поглибленим вивченням англійської мови.
Зустрічала гостей збірна команда викладачів та здобувачів інститутів ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого та ННІХТ.
Подорож відкрила багато незабутніх моментів для майбутніх абітурієнтів. Ознайомча презентація та виступ директора інституту Сергія Блаженка, екскурсіЇ навчальними лабораторіями та творчими просторами від завідувача кафедрою ТОКТП Миколи Якимчука, майстер класи від викладачів кафедр Андрія Слюсенка та Петра Зінкевича справили на гостей незабутні враження та захопили своєю унікальністю.
«Живе» спілкування спонукало відвідувачів жваво цікавитись переліком спеціальностей, освітніх програм та професій, рівнем заробітної плати, які вони отримають після завершення навчання.
Тож наш навчальний підрозділ продовжує запрошувати і активно готується до майбутніх зустрічей та екскурсій з вступниками, які відбуваються кожного місяця.
Інформацію про розклад та дати проведення наступних Днів гостинності постійно розміщується на офіційному сайті університету https://nuft.edu.ua/, інституту https://nniti.nuft.edu.ua/ та на сторінках інституту в соцмережах https://www.facebook.com/NNITI.NUFT , https://www.instagram.com/nniti_nuft/
Опубліковано: 02-10-2024
Кафедра гуманітарних дисциплін провела низку заходів, присвячених Дню захисників і захисниць України, що традиційно відзначається водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.
Професорка Надія Левицька ознайомила здобувачів з історією вшанування цього свята та його значенням для сьогодення. Історикиня підкреслила, що відзначення Дня захисника України саме на Свято Покрови посилює піднесення національної гідності українського народу.
Також здобувачі мали змогу взяти участь у флешмобі, де висловили вдячність захисникам, виявили свою патріотичну позицію в любові до України.
Викладачі кафедри проводили тематичні бесіди зі здобувачами освіти різних навчальних підрозділів університету.
Дякуємо всім, хто бився за Україну в минулому. І всім, хто боронить її тепер. Усім, хто перемагав тоді. І всім, хто неодмінно переможе зараз!
Слава всім нашим героям!
Опубліковано: 02-10-2024
Кафедра МПТ відкриває двері у світ пакувальних технологій в школі І-ІІІ ступенів №27 Шевченківського району м. Києва!
Викладачі кафедри МПТ провели інтерактивну лекцію та майстер-клас.
Зустріч відкрила зав.каф., д.т.н., доц. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА розповіддю про досягнення Національного університету харчових технологій та кафедри МПТ, зокрема.
Доц., к.т.н. Сергій ТОКАРЧУК, як гарант, детально розповів про нашу спеціальність; особливості та переваги навчання; практику використання STEM лабораторій, де здобувачі працюють з найновішими технологіями та обладнанням; про результати співпраці з стейкхолдерами та іншими провідними компаніями України; про перспективи їх зростання як спеціаліста та науковця. Підкреслив ґрунтовність та важливість професії пов'язаної з моделюванням та виготовленням кінцевого продукту - мехатронних або роботизованих комплексів пакувальних виробництв.
Імітаційну модель такого мехатронного модуля представив загалу на майстер-класі Олександр САВЧУК. Вона викликала велику зацікавленість та подарувала море позитивних емоцій учням!
Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА підкреслила важливість сучасної освіти, яка базується на інтеграції науки та технологій, та запросила учнів долучатися до спільноти інженерів і науковців.
Цей захід — лише початок серії профорієнтаційних ініціатив, які планує кафедра, щоб допомогти школярам знайти своє покликання.
Висловлюємо подяку класному керівнику Валентині Михайлівні за теплу зустріч!
Опубліковано: 02-10-2024
27 вересня 2024 року в рамках проведення профорієнтаційної роботи у Северинівському ліцеї Таращанської міської ради Київської області доцент кафедри технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Погорілий Тарас Михайлович зустрівся з учнями 9-го та 11-го класів.
Майбутнім вступникам викладач розповів про переваги здобуття освіти в Національному університеті харчових технологій. Для ознайомлення оглядово було розглянуто всі наявні, а також нові спеціальності трьох Навчально-наукових інститутів та трьох факультетів Національного університету харчових технологій. Особливу увагу було зосереджено на спеціальностях НУХТ, яким надається особлива підтримка держави у 2025 році.
Було зосереджено увагу слухачів на перевагах місцезнаходження вищого навчального закладу, умовах проживання в гуртожитку та наявність власного сучасного спортивного комплексу із басейном.
Зустріч відбулася у дружній атмосфері. В кінці зустрічі викладач надав відповіді на запитання, що виникли у учнів та вчителів Северинівського ліцею. Майбутні вступники отримали всі необхідні контактні дані для консультування з питань вступу на навчання (сайт, Телеграм).
Колектив кафедри технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку директору Северинівського ліцею Таращанської міської ради Київської області Мішиній Ліні Юріївні заступнику директора з навчально-виховної роботи Акулінін Людмилі Михайлівні та вчителям ліцею — класному керівнику 9-го класу Перепоні Надії Павлівні та класному керівнику 11 класу Хворостяній Ірині Анатоліївні за сприяння у проведенні профорієнтаційного заходу.
Опубліковано: 01-10-2024
25 вересня 2024 року кафедру Теплоенергетики та холодильної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого відвідала фахівець з навчання, оцінки та розвитку персоналу компанії МХП Валентина Зірка.
Пані Валентина зустрівся з гарантом бакалаврської освітньо-професійної програми «Холодильні техніка та технології» доц. Олексієм Пилипенком та гарантом магістерської освітньо-професійної програми «Теплоенергетика та енергоефективні технології». Під час тривалої плідної бесіди обговорювалися питання:
• екскурсії здобувачів старших курсів на виробничі підприємства компанії МХП;
• стажування на підприємстві МХП здобувачів магістерських та бакалаврських освітніх програм кафедри;
• дуального навчання здобувачів кафедри;
• проходження всіх видів практик здобувачами кафедри на виробничі підприємства компанії МХП;
• працевлаштування випускників кафедри;
• співпраці кафедри ТЕХТ та компанії МХП у розвитку та модернізації матеріально-технічної бази кафедри.
Кафедра ТЕХТ щиро вдячна Валентині Зірці за приділений час та за перший крок у довготривалій та плідній співпраці!
Опубліковано: 26-09-2024
Зустріч із випускниками – це завжди неординарна подія. А коли на кафедру приходить не тільки випускник, а і стейкхолдер, керівник повідної компанії в Україні з постачання та виробництва пакувального обладнання та витратних матеріалів PACKHOUSE MACHINERY (https://packhouse.com.ua/ua/) Ігор Соя.
Метою зустрічі було ознайомлення стейкхолдера з реалізацією на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки діючих освітньо-професійних програм, можливості більш тісної співпраці, запрошення на роботу майбутніх випускників.
У ході зустрічі Ігор Володимирович ознайомився із оновленими лабораторіями кафедри, поспілкувався із здобувачами. А під час спілкування з завідувачкою кафедри Людмилою Кривопляс-Володіною та гарантами ОПП було намічено шляхи співробітництва між кафедрою та компанією.
У дружній атмосфері стейкхолдер розповів, що на сьогоднішній день у компанії працюють не тільки випускники минулих років, а і сьогоднішні здобувачі, реалізовуючи елементи дуальної освіти.
У зв’язку із розширенням компанії, на роботу потрібні підготовлені та кваліфіковані випускники.
Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки вдячна нашому стейхолдеру за можливість тісної співпраці.
Опубліковано: 26-09-2024
На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки відбувся захист переддипломної практики здобувачів ОС "Магістр" ОПП "Прикладна механіка". Цьогорічна географія баз практики вражає своєю масштабністю: ПрАТ Оболонь, ТОВ ЄВРОФУДСЕРВІС, ПрАТ Київська кондитерська фабрика РОШЕН, Київський маргариновий завод, ТОВ Шосткінський завод "Імпульс, ТОВ КОНОТОПМ'ЯСО, ТОВ ДАЛГАКІРАН КОМПРЕСОР Україна", ТОВ ОЛДІПАК, ТОВ Понінківська картонно-паперова фабрика, ТОВ НВП Інтермаш, ТОВ КАМОЦЦІ та інші. Завідувачка кафедрою, Людмила Кривопляс-Володіна і Гарант ОПП Костянтин Васильківський, в ході захисту, акцентували увагу здобувачів на особливості формування магістерської роботи, важливість використання інформаційних матеріалів, отриманих в ході практики та важливих аспектах професійної підготовки інженерного спрямування.
Опубліковано: 25-09-2024
Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки розпочала новий навчальний рік зі захоплюючої подорожі у світ канадського виноробства. Модератором заходу виступила завідувачка кафедри Людмила Кривопляс-Володіна. Завдяки онлайн-лекції канадської спікерки, Наталі Лупан, викладачі і здобувачі вищої освіти ОПП «Прикладна механіка», ОПП «Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв», занурилися в атмосферу долини Оканаган, де виноробня Mission Hill Family Estate Winery створює справжні шедеври. Історія цієї виноробні – це історія прагнення до досконалості. Засновник Ентоні фон Мандл побачив потенціал у цій, на той час, маловідомій виноробній регіоні. Сьогодні Mission Hill – це визнана на міжнародному рівні виноробня, яка поєднує традиції та інновації. Наталі докладно описала що саме робить вина Mission Hill такими особливими… Це і ретельно відібраний виноград з органічних виноградників, і використання сучасних технологій, таких як спеціальні за геометрією ємності та амфори, і, звичайно ж, майстерно продумана упаковка. Кожне вино – це результат багаторічного досвіду та постійного пошуку нових смакових нюансів та особливостей упаковки. Особливу увагу спікерка надала колекції Terroir. Вина цієї колекції відображають унікальність кожної ділянки виноградника, передаючи особливості ґрунту, клімату та інших факторів. Відвідавши онлайн-лекцію, ми не лише дізналися багато нового про виноробство, але й відчули атмосферу цього прекрасного регіону. І хто знає, можливо, саме ця лекція стане початком вашої власної подорожі у світ виноробства?
Кафедра висловлює безмежну вдячність спікерці – Наталії Лупан і сподівається на продовження співпраці в майбутньому!
Опубліковано: 25-09-2024
Здобувачі групи ОХ-2-7ск освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» 12 вересня 2024 року з наставником доцентом Євгеном Бабком та викладачами кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій професором Валентином Олішевським і доцентом Романом Якобчуком провели ознайомчу екскурсію на сучасне підприємство з виробництва обладнання для підприємств харчової промисловості, а також навчальну складову в рамках вивчення дисципліни «Системи автоматизованого проектування» в конструкторському бюро.
Компанія «Rozfood LTD» (https://rozfood.net/) – виробник машин і устаткування для виготовлення харчових продуктів і напоїв, а також обладнання для проведення стерилізації, варіння та пастеризації продуктів харчування. Молода сучасна компанія працює під девізом «Інноваційність, якість та надійність» на ринку біля 10 років і зарекомендувала себе як надійний виробник харчового обладнання. Спільнота компанії – це випускники та студенти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» НУХТ, зокрема її організатор - Олексій Розумний. Підприємство експортує свою продукцію до Польщі, Канади та Словаччини.
Здобувачі освіти мали можливість ознайомитися із сучасними технологіями для обробки та виготовлення деталей та вузлів, з’єднань та корпусів, з використанням систем автоматизованого проектування та контролем систем управління якості та безпечності виготовлення обладнання за новітніми міжнародними стандартами в умовах реального виробництва, з новітніми підходами до менеджменту підприємства та управління персоналу. Це крутий і важливий досвід, а також цінні знання, які стануть у пригоді не тільки під час поточного навчання, а й у наступному навчальному році при виконанні курсових та кваліфікаційних робіт.
Заняття пройшло у затишній атмосфері спілкування з висококваліфікованим персоналом підприємства як в конструкторському бюро, так і «в живу» на виробництві та розуміння щодо того, що майбутнє – за вмотивованими і кваліфікованими спеціалістами, яких готує Національний університет харчових технологій у тісній співпраці з інноваційними та креативними підходами в виробництві харчового обладнання.
Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення заняття, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто директору заводу Олексію Розумному, начальнику механічного цеху Андрію Парахоні та начальнику виробництва Віктору Приходько.
Продовжуємо співпрацю з «Rozfood LTD», готуємо фахівців для відбудови України та разом прямуємо до Перемоги!
Опубліковано: 18-09-2024
Майбутні фахівці з теплоенергетики набувають практичних навичок проводити дослідження в сфері енергетики, що дозволяє оцінити енергетичний потенціал різних видів палива.
В рамках лабораторного практикуму з дисципліни «Котельні установки» в групі ТЕ-3-5 12.09.2024 року виконана лабораторна робота на тему «Визначення теплоти згоряння твердого палива». (викладач - доцент Бойко В. О.) Мета роботи – вивчити методику визначення теплоти згорання твердого палива і визначити теплоту згорання палива на калориметрі. В цій лабораторній роботі студенти опанували роботу унікальної лабораторної установки, що дозволяє проводити дослідження на предмет визначення калорійності твердого та рідкого палив.
Дана робота є актуальною у зв'язку переходом переважної частини країн світу на альтернативні види палива для зменшення викидів СО2.
Підготовка теплоенергетиків для нашої держави є запорукою стійкості нашої держави в умовах сьогодення та розвитку у майбутньому!
Опубліковано: 13-09-2024
Сучасний рівень автоматизованого проектування обладнання харчових виробництв потребує використання новітнього програмного забезпечення. Кафедра ТОКТП довгі роки співпрацює з компанією Autodesk. Компанія Autodesk — найбільший у світі постачальник програмного забезпечення для промислового та цивільного будівництва, машинобудування, ринку засобів інформації та розваг. Компанія розробляє широкий спектр програмних продуктів для інженерів та конструкторів. Багато років поспіль компанія надає університету безкоштовні ліцензії на користування їхньою продукцією.
Кафедра ТОКТП є однією з провідних в університеті та Україні, яка навчає здобувачів НУХТ дисциплінам автоматизованого проєктування, моделювання, розрахунку технологічного обладнання та 3D друку.
На початку навчального року на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, за участі ректора університету, Олександра Шевченка, відбулося відкриття оновленого комп’ютерного класу.
Спільними зусиллями спонсорів та університету було зроблено ремонт класу та оновлено матеріально технічну базу найновішими комп’ютерами.
З привітальними словами перед співробітниками кафедри виступили ректор Олександр Шевченко, проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва, директор ННІТІ ім.акад.І.С.Гулого Сергій Блаженко.
Завідувач кафедри ТОКТП проф. Микола Якимчук подякував присутнім та всім причетним за оновлення комп’ютерного класу та запевнив, що якісні знання з автоматизованого проєктування стануть однією з переваг здобувачів НУХТ.
Опубліковано: 12-09-2024
Новий навчальний рік на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування знаменувався зустріччю з одним із ключових стейкхолдерів НУХТ – ПрАТ «МХП».
6 вересня 2024 року відбулася зустріч студентів-бакалаврів другого курсу, які навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» та 131 «Прикладна механіка» з представниками ПрАТ «МХМ». На кафедру завітали керівник групи залучення та розвитку молоді Ксенія Моторіна, провідний фахівець із залучення та розвитку молоді Марина Шептицька та молодший фахівець із залучення та розвитку молоді Вікторія Волинкіна.
Захід розпочався з вступного слова старшого викладача кафедри Андрія Слюсенка, який відмітив важливість партнерства між навчальним закладом і стейкхолдером для розвитку студентських ініціатив та здобуття практичних навичок роботи на сучасних підприємствах.
Марина Шептицька розповіла здобувачам про компанію та можливості співпраці із нею, які включають стажування, проходження виробничої практики, дуальну освіту.
Під час зустрічі проходила сесія нетворкінгу, де здобувачі активно спілкувалися з стейкхолдером. Здобувачі ділилися власним досвідом проходження практики на підприємствах харчової галузі.
Зустріч продемонструвала силу партнерства між НУХТ та ПрАТ «МХП», що сприяє розвитку студентських ініціатив та підготовці молодих фахівців до реальних викликів.
Завітайте за посиланням, щоб дізнатися більше про програми для молоді нашого партнера ПрАТ «МХП»: http://mhp4u.com.ua/mhp-life/career-young.
Опубліковано: 11-09-2024
Здобувачі освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» разом із гаранткою Людмилою Приблудою відвідали книжковий фестиваль KyivBookFest-2024. Цей масштабний захід шанувальників української книги та українського слова об’єднує довкола видавців, авторів, представників книгарень, і, звісно, читачів.
Галузеві лекції, літературні зустрічі, презентації, автограф-сесії, поетичні читання, музичні виступи від резидентів Культурного Десанту Orchestra 59 і Remez, «Братів Гадюкіних», етно-рок гурту «Вій» – це KyivBookFest-2024!
Неповторне враження залишила презентація книги Людмили Долгоновської «Залізний генерал. Уроки людяності» про генерала Валерія Залужного – батька нації, авторська зустріч Володимира В’ятровича на тему «Робимо минуле доступним. Для кого і навіщо потрібна популярна історія», літературні зустрічі із сучасними українськими авторами, зокрема Марією Матіос, Віталієм Капрановим, Василем Шклярем тощо.
З нетерпінням чекаємо на наступний книжковий фестиваль!
Опубліковано: 09-09-2024
Ще зовсім нещодавно першокурсників із початком нового життєвого етапу вітав директор Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. академіка І. С. Гулого Сергій Блаженко, адміністрація, гаранти освітніх програм, викладачі, старшокурсники. Ніби вчора до інститутської родини було прийнято для професійної підготовки нове покоління фахівців, яким урочисто під гучні оплески було вручено студентські квитки, звучали мудрі настанови, щиросердні побажання незабутніх та сповнених найприємніших вражень студентських років, наснаги в навчанні та в здобутті нових знань.
Сьогодні наші першокурсники адаптуються до освітнього середовища та вже впевнено знаходять потрібні аудиторії. Підкреслимо, що цьогоріч було здійснено набір за новими освітніми програмами, зокрема «Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв», «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі», «Психологія бізнесу та управління», адже інститут повсякчас крокує в ногу із сучасними трендами та відстежує тенденції, що сьогодні змінюють світ праці.
Інститут, випускові кафедри активно працюють із цьогорічним молодим поповненням. Вони ознайомлюють студентів зі специфікою діяльності університету загалом, його історією, особливостями навчального процесу, всебічного розвитку, проведення дозвілля і насамперед із правилами поведінки у випадку повітряної тривоги, адже безпека понад усе.
Тож ще раз вітаємо наших здобувачів-першокурсників та зичимо цікавого, продуктивного, спокійного навчання!
Опубліковано: 30-08-2024
Викладач кафедри електропостачання і енергоменеджменту доктор філософії, асистент Петро Зінькевич взяв участь у заході «Освіта та бізнес в енергетиці: точки взаємодії для розв’язання кадрових проблем».
Подія відбулася 20 червня в Києві, подію провели Глобальний договір ООН в Україні в рамках Української енергетичної ініціативи та за підтримки DTEK.
Кадровий дефіцит в енергетиці — це гостра проблема, яка загрожує стійкому розвитку галузі. Захід дав можливість обговорити цю проблему з різних ракурсів та напрацювати шляхи її вирішення. Це унікальна можливість для представників влади, бізнесу та освіти об’єднати зусилля для вирішення однієї з найактуальніших проблем української енергетики — дефіциту кваліфікованих кадрів.
Ця подія стала платформою для об’єднання ключових стейкголдерів та експертів енергетичного сектору, які спільно обговорили актуальні питання підготовки кадрів для енергетики, шляхи співпраці між навчальними закладами та бізнесом, а також практичні рішення для подолання кадрового дефіциту.
На заході обговорювалося наступне:
• презентовано та обговорено результати дослідження кадрових потреб енергетичних компаній України, яке ГД ООН провів в травні поточного року;
• за участі ключових стейкхолдерів обговорено поточні виклики кадрового забезпечення енергетичної галузі та шляхи їх вирішення;
• обговорено досвід представників провідних енергетичних компаній щодо співпраці із закладами освіти, труднощі у підборі персоналу та вимогами до компетенцій;
• учасники заходу дізналися про успішні кейси співпраці з енергетичними компаніями та впровадження дуальної форми навчання від представників закладів освіти;
• проведено воркшоп, в рамках якого учасники заходу розробили дорожню карту співпраці та розвитку кадрового потенціалу енергетики.
Кафедра електропостачання і енергоменеджменту висловлює щиру вдячність Глобальному договіру ООН в Україні в рамках Української енергетичної ініціативи, академії DTEK та к.т.н., доцентці кафедри електропостачання ІЕЕ, НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Олені Бориченко. Кафедра електропостачання і енергоменеджменту прагне до продовження плідної співпраці з метою розвитку енергетичного сектору України та підготовки кваліфікованих фахівців, здатних відповідати викликам сьогодення та майбутнього.
Опубліковано: 24-06-2024
З 14 по 21 червня 2024 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів освітньо-професійної програми «Електротехніка та інформаційні технології» денної форми навчання, спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Головуючий Екзаменаційної комісії - завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту, доктор технічних наук, професор Сергій Балюта, члени комісії - кандидат технічних наук, професор Володимир Шестеренко, кандидат технічних наук, доцент Юрій Чорний та старший викладач Ігор Ізволенський. Після побажання успішного захисту, комісія заслухала дипломні проекти.
Здобувачі гідно показали всі свої знання та вміння у вирішенні питань проектування систем електропостачання промислових споживачів та відновлювальних джерел енергії. Здобувачі Інна Губар та Ян Яцук захистили кваліфікаційні роботу англійською мовою.
Захист пройшов у теплій і невимушеній обстановці, здобувачі відповіли на численні питання комісії і гідно захистили свої роботи.
Випускникам кафедри була надана рекомендація до вступу в магістратуру
Кафедра електропостачання і енергоменеджменту щиро вітає випускників з відмінним захистом та бажає покорення нових вершин у професійній сфері!
Опубліковано: 23-06-2024