новини інституту 

«ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!»

Команда «NUFT-STEM-G9» від кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого здобула перемогу в проєкті «Ігри Заводів 8.0» серед 44 команд найкращих ЗВО України, продемонструвавши знання, навички та згуртованість. 

Наша команда, яку представляли магістранти і бакалаври освітньо-професійної програми «Прикладна механіка»: 

⭐Тарас Бутик (капітан),

⭐Владислав Карпов,

⭐Софія Семенюк,

⭐ Дмитро Скула та

⭐ Іван Д’яченко - посіла 🥈 друге місце за кейсом від Компанії «КЕRNEL» . 

Вітаємо команду з цим вражаючим результатом, який свідчить про їх високий рівень підготовки, плідну роботу в гуртках кафедри мехатроніки та пакувальної техніки і неабиякий талант та згуртованість!

 Пишаємося нашими талановитими студентами!

Окрема подяка Концерну «КЕRNEL» та українській агенції з розвитку бренду роботодавця «UGEN», яка допомагає подолати виклики у сфері управління персоналом та розвивати бренди.

 Синергія між роботодавцями і здобувачами вищої освіти, забезпечила співпрацю та організацію такого цікавого і корисного проєкту для молоді.

 Бажаємо команді та її ідейному гуру 😎 - професорці Людмилі Кривопляс-Володіній, подальших успіхів, нових перемог, втілення найсміливіших задумів і розвитку кожного члена команди! Нехай ваш приклад надихає інших молодих людей до саморозвитку, творчості, активної життєвої позиції та згуртування!

Опубліковано: 15-11-2024

«ЗАПРОШУЄМО УЧНІВ м. ПРИЛУКИ ДО ВСТУПУ В НУХТ»

14 листопада 2024 р. викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Андрій Слюсенко і Іван Миколів та другокурсниця Анастасія Ткаченко відвідали заклади освіти м. Прилуки. Вони завітали в Прилуцький ліцей №1 ім. Георгія Вороного, Прилуцький ліцей №5  ім. Віктора Андрійовича Затолокіна, Прилуцький заклад загальної середньої освіти I-III ст. №6 (ліцей №6), Прилуцький заклад загальної середньої освіти I-III ст. №7 (ліцей №7).

Представники університету під час зустрічей зі школярами 10-11 класів розповіли про університет та його структуру, ознайомили школярів із студентським самоврядуванням в університеті, спорткомплексом НУХТ, гуртожитками та умовами проживання у них, спеціальностями, за якими відбувається підготовка висококваліфікованих фахівців у НУХТ. 

Під час доповідей викладачі університету проінформували учнів про можливість  долучитися до підготовчих курсів, які проводить підготовче відділення Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності НУХТ, по закінченню яких абітурієнти мають змогу отримати додаткові бали до конкурсного балу під час вступу. Проінформували про можливість підвищити конкурсний бал при вступі на спеціальності НУХТ, які користуються підтримкою держави. 

Окремо акцентували увагу учнів на освітньо-професійній програмі бакалаврського рівня «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв». Школярі дізналися про навчальні дисципліни, які формують висококваліфікованих інженерів, лабораторії та комп’ютерні класи, в яких проходить навчання, студентське життя, можливості професійного зростання і працевлаштування та інше.

Висловлюємо подяку директору Прилуцького ліцею №1 ім. Георгія Вороного Рогальовій Олені, директору Прилуцького ліцею №5  ім. Віктора Андрійовича Затолокіна Бурлак Наталії, директору Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №6. (ліцей №6) Самозвану Дмитру та директору Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №7. (ліцей №7) Бондаренко Олені за сприяння і організацію зустрічей із старшокласниками.

З нетерпінням чекаємо ваших учнів у стінах нашого університету!

Опубліковано: 15-11-2024

«БЛАГОДІЙНА ЯРМАРКА»

Напередодні в Національному університеті харчових технологій за ініціативи та активної участі в організації і проведенні студентської ради Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого відбулася благодійна ярмарка з нагоди Дня студента.

Цей захід став чудовою можливістю не лише відзначити свято студентства, але й зробити важливий внесок у соціальні ініціативи, адже всі кошти, зібрані під час ярмарки, були спрямовані на підтримку благодійних проектів. 

Всі учасники мали можливість не лише долучитися до святкування, але й зробити добру справу, підтримавши благодійні проекти.

Було організовано продаж різноманітних виробів, страв, handmade-продукції та сувенірів. 

Нагородження найкращих здобувачів, визнання їх досягнень, високих результатів у навчанні, науковій діяльності, громадській роботі та інших сферах також стало важливою частиною святкування.

Здобувачі інституту отримали подяки та грамоти за свою активну участь у житті університету, за відмінні результати в навчанні та наукових досягненнях, а також за активну громадську позицію та волонтерську діяльність. Це стало приємною мотивацією для інших студентів, адже такі події підкреслюють важливість самовдосконалення, ініціативності та активної участі в житті університетської спільноти.

День студента у НУХТ пройшов не лише в атмосфері святковості, але й з великим почуттям єдності та бажання допомогти тим, хто цього потребує.

Цей захід став важливою подією для студентської спільноти НУХТ, адже він не лише сприяв згуртуванню студентів навколо спільної мети, але й підкреслив значення взаємодопомоги та соціальної відповідальності серед молоді.

Опубліковано: 15-11-2024

«ВИКОРИСТАННЯ ОБЛІКОВИХ ЗАПИСІВ У СОЦМЕРЕЖАХ»

Сьогодні кафедра мехатроніки та пакувальної техніки мала надихаючий методичний семінар під керівництвом доцента Анастасії Деренівської. Тема зустрічі – «Використання облікових записів у соцмережах у рамках проведення рекламної кампанії та створення позитивного іміджу кафедри мехатроніки та пакувальної техніки» – відкрила нові горизонти для ефективної комунікації з аудиторією та залучення уваги до діяльності кафедри.

Учасники семінару обговорювали ключові аспекти просування в цифровому просторі, такі як формування цілей рекламних випадків, розробка унікального стилю кафедри та використання провідних платформ для взаємодії зі студентами, випускниками та партнерами. Особливу увагу приділили таким популярним інструментам, як Facebook та Instagram для креативного контенту, LinkedIn для професійного спілкування, YouTube для створення навчальних відео та TikTok для залучення молодої аудиторії. Дякую. приємних і теплих вихідних!

Опубліковано: 15-11-2024

«ЛЕКЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ «RAMBOLL»

Спільними зусиллями команда UGBC та кафедра теплоенергетики і холодильної техніки НУХТ організували захоплюючу лекцію Драгоса-Іоана Богату, HVAC інженера компанії Ramboll,

У цій лекції Драгос ділиться результатами своєї докторської дисертації, захищеної в Технічному університеті Данії (DTU) в рамках роботи в Міжнародному центрі внутрішнього середовища та енергетики (ICIEE). Його дослідження зосереджено на створенні ефективних і стійких HVAC систем для забезпечення високої якості повітря та комфорту в приміщеннях.

Під час лекції були висвітлені такі питання:

Сучасні підходи до охолодження та вентиляції для підвищення стійкості будівель

Як зменшити викиди вуглецю у HVAC системах

Новітні методи забезпечення якості внутрішнього середовища

Лекція виявила жвавий інтерес у всіх присутніх актуальними питаннями сьогодення!

Опубліковано: 13-11-2024

«ВІДКРИЙ ПОРТАЛ У НАУКУ РАЗОМ ІЗ КУРАТОРКОЮ КАТЕРИНОЮ ГРІНІНГ»

Здобувачі кафедри мехатроніки та пакувальної техніки ОС "Бакалавр" спеціальності 131 "Прикладна механіка" (яка скоро перейменується в G9 "Mechanics and Metal Trades") дізнаються про можливості світу науки та відкривають для себе інтерактивний простір «Відкрий портал у науку 2.0» разом із кураторкою Катериною Грінінг.

Здобувачі відвідали експозицію «Проєкт “Фантазія”» в рамках інтерактивного простору. Це виставка, що показує, як наукові ідеї дітей реалізувалися у вигляді інтерактивних експонатів. Її в Україну передав Бергенський центр науки «VilVite», що у Норвегії, за підтримки американського фонду Simons Foundation та у співпраці з Малою академією наук України.

Це не просто майданчик для експериментів, а простір, де стикаються сміливість і технології, де ідеї набувають матеріальної форми. Це простір для тих, хто готовий будувати нові реальності, для тих, хто не боїться ставити питання, що залишають інші без відповіді, і хто здатний створювати майбутнє, поки інші ще його тільки передбачають..

Опубліковано: 06-11-2024

«ФЕСТИВАЛЬ ІННОВАЦІЙ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ВІД КАФЕДРИ МПТ»

Останній місяць на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки можна було охарактеризувати як фестиваль інновацій та можливостей.

Абітурієнти могли спробувати себе в спеціальності 131 Прикладна механіка  ОПП Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв та ОПП Прикладна механіка освітніх ступенів Бакалавр та Магістр у різних форматах.

26.10.2024 відбувся День Відкритих дверей Національного університету харчових технологій, з 29 по 31 жовтня проходили Інженерно-технічні студії Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого та зустріч з представниками Северинівського ліцею поза форматом.

Абітурієнти малі можливості:

Познайомитися з сучасним обладнанням кафедри: роботизованими та мехатронними комплексами пакувального обладнання, 3D-друком , лазерним різанням, системами автоматизованого керування – тим, що дозволяє нам готувати фахівців, готових до роботи на найсучасніших підприємствах харчової промисловості.

Дізнатися про перспективні напрямки досліджень: Наші науковці працюють над створенням інноваційних рішень для автоматизації виробничих процесів, розробкою нових типів пакувальних матеріалів та підвищенням

Поспілкуватися зі студентами та викладачами: Майбутні абітурієнти могли задати всі запитання, які їх цікавили, про особливості навчання, перспективи працевлаштування та студентське життя.

Взявши участь у майстер-класах та інженерних студіях, гості подій мали змогу спробувати себе в ролі творчого митця техніки!

Опубліковано: 06-11-2024

«НЕЙМОВІРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ БУРЯКА В ЧИСТІШИЙ КРИСТАЛ!»

Подія, що перехоплює подих… місце, де час ніби зупинився на хвилинку і дивиться в майбутнє. Шамраївський цукровий завод біля Білої Церкви.

Студенти механіки на власні очі побачили диво інженерної думки, диво, по якому пишуть цілі підручники, диво, яке увібрало в себе всю історію інженерії - процес виготовлення цукру, найскладнішу технологію з усіх створених.

Та студентам було мало отриманих емоцій і вся бригада рушила у відомий ландшафтний парк «Александрія» де насолоджувались краєвидами на річку Рось та відомою будовою «Луна» - якщо прошепотіти щось на одному кінці, на іншому буде чутно так само, ніби людина стоїть поруч із вами.

Опубліковано: 06-11-2024

«SMART-ЛЕКЦІЇ ВІД ПРОВІДНИХ ФАХІВЦІВ УКРАЇНИ»

На кафедрі Мехатроніки та пакувальної техніки для здобувачів спеціальності 131 Прикладна механіка ОПП Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв та ОПП Прикладна механіка освітніх ступенів Бакалавр та Магістр відбулася зустріч з представниками ПрАТ «Фармацевтична фірма Дарниця», яка була присвячена надзвичайно важливій темі: «Впровадження методології ощадливого виробництва в операційній діяльності підприємства».

Це питання є вкрай популярним для сучасної галузі, оскільки підвищення ефективності та оптимізація виробничих процесів не дозволяє лише зменшити витрати, а й забезпечити високу якість продукції. Учасники заходу мали можливість глибше ознайомитися з цим методологом та отримати практичні знання, які використають у своєму професійному зростанні.

Спікерами виступили наші давні друзі та партнери:

Дмитро Полатайло — керівник групи менеджменту виробництва, та

Максим Захарчук — керівник відділу технічної підтримки виробництва.

Вони поділилися своїм досвідом, цінними знаннями, прикладами інноваційних ріщень, що спричинило активний відгук в слухачах, які висловили їм щиру за це вдячність.

Ця результативна зустріч, надихнула учасників на нові ідеї та надала цінний практичний матеріал для подальшого впровадження в навчання та роботу.

Здобувачі та викладачі з нетерпінням та захватом чекають на наступні Smart лекції!

Опубліковано: 06-11-2024

«НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО ВИРІШЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ЗАВДАНЬ»

Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів компанії МХП продовжив практику співпраці з фахівцями Національного університету харчових технологій. За ініціативи викладачів кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, професора Валентина Олішевського та доцента Євгена Бабка, 1 листопада 2024 року на базі підприємства, за участю заступника генерального директора Артура Футими, начальника олійно-пресового цеху Івана Гунька та фахівців компанії ДП «Альфа-Лаваль Україна», відбувся науково-практичний семінар з питань інноваційних підходів до рафінування соняшникової олії з використанням нових нанореагентів з високою фосфоліпазною активністю, сучасними принципами механічного впливу енергоефективного обладнання та методів його оптимізації.

Учасники семінару ознайомилися з діючою технологією та обладнанням для комплексної переробки насіння соняшнику та одержання олії, альтернативними методами утилізації лушпиння соняшника, що утворюється в процесі олійного виробництва з отриманням багатофункціональної вторинної сировини. На зустрічі підіймалися дискусійні питання щодо підвищення технічного рівня сепараторів для очищення олії та максимального виведення фосфоровмісних сполук і покращення її якості, шляхи їх вирішення через тісну науково-практичну співпрацю між МХП та науковцями НУХТ.

Було відзначено, що таке співробітництво корисне для здобувачів і викладачів університету, дає можливість здобувачам практичної підготовки на базі підприємства та набуття необхідних актуальних навичок для проведення наукових досліджень з розробки ресурсо- та енергозаощаджуючих технологій, зокрема для виконання кваліфікаційної роботи здобувача спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Віталія Околіти.

Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення наукових досліджень, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто заступнику генерального директора Артуру Футимі. 

Продовжуємо співпрацю з МХП, готуємо фахівців для відбудови України та разом прямуємо до Перемоги!

Опубліковано: 06-11-2024

«ЗДОБУВАЧІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 133 «ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ» ПЕРЕМОЖЦІ ХАКАТОНУ »

З 28.10.2024 р. по 01.11.2024 ПрАТ «МХП» проводило Всеукраїнський технічний хакатон МНР МЕСН ТЕСН. 

До другого етапу відбору було допущено 35 найкращих здобувачів України. Серед них два здобувачі нашого університету – Ткаченко Анастасія та Якимчук Юрій спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» 2 та 3 курсів відповідно. 

Другий етап конкурсу відбувся на базі ТОВ «Вінницька птахофабрика». Учасники хакатону ознайомилися з новітнім обладнанням сучасного підприємства та поспілкувались з провідними фахівцями за своїми спеціальностями. В програму заходу входили майстер-класи, тематичні екскурсії філіями МХП та вирішення технічних завдань виробництва.

Учасники хакатону були об’єднанні в команди, кожна з яких мала змогу запропонувати інноваційні рішення для актуальних технічних задач виробництва.

Здобувачі НУХТ показали високий рівень технічних знань, вміння працювати в командах, що дозволило вибороти призові місця. 

Кафедра технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування бажає подальших творчих успіхів і досягнень Ткаченко Анастасії та Якимчуку Юрію та зичить подальших перемог.

Опубліковано: 05-11-2024

«СПІВПРАЦЯ З «GÜNTNER GMBH & CO. KG»

Напередодні кафедра теплоенергетики та холодильної техніки організувала гостьову лекцію випускника Дмитра Ждана, інженера компанії «Güntner GmbH & Co. KG»

«GÜNTNER GmbH & Co. KG» – провідна німецька компанія з майже столітньою історією, глобальний експерт з рішень для охолодження, заморозки та кондиціювання повітря, який є ключовим партнером для широкого кола галузей. Широкий спектр її діяльності включає зберігання їжі відповідного стандарту свіжості, забезпечення комфортних умов у офісах і виробництво відновлюваної енергії.

Дмитро поділився зі здобувачами групи ХМ-4-4 власним професійним досвідом роботи у міжнародній компанії розповів про проєкти з розрахунку теплообмінного обладнання та продемонстрував можливості порталу «myGÜNTNER». Лекція викликала жвавий інтерес студентів та викладачів, які вдячні за цінну інформацію та професійний обмін.

Викладачі та студенти щиро вдячні Дмитру Ждану за цікаву зустріч. Колектив кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого пишається своїми випускниками!

Опубліковано: 05-11-2024

«УСВІДОМЛЕНИЙ ВИБІР ПРОФЕСІЙНОГО МАЙБУТНЬОГО!»

Кафедра технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, в рамках тижня «Інженерно-технічних студій», провела захід з учнями Северинівського ліцею, які мали унікальну можливість ознайомитися з діяльністю  Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Національного університету харчових технологій. 

Ця зустріч стала важливою частиною профорієнтаційної програми та дозволила учням ознайомитися з сучасними інженерними технологіями та можливостями, які пропонує інститут.

Учні розпочали свій візит з ознайомлення з історією та структурою університету.

Директор інституту Сергій Блаженко розповів про різноманітні спеціальності та освітні програми, які запроваджені в університеті та інституті. Учні дізналися про особливості навчання в інституті, можливості проходження практики, стажувань та майбутнього працевлаштування.

Завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Микола Якимчук представив основні здобутки кафедри в напрямку інженерії та технологій, ознайомив учнів із напрямками навчання, особливостями освітніх програм, розповів про основні тенденції розвитку технологічного обладнання харчової та інших галузях промисловості.

Особливу увагу було приділено практичним аспектам. Андрій Слюсенко провів демонстрацію новітніх комп’ютерних технологій, що використовуються у проектуванні та конструюванні технічних об’єктів. Також були проведені інтерактивні майстер-класи та воркшопи від Людмили Приблуди «Якщо зараз вас немає в соціальних мережах – вас не існує», Петра Зінкевича «Розумний будинок».

Під час екскурсії по навчальним аудиторіям та лабораторіям кафедр машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв та мехатроніки і пакувальної техніки, школярі ознайомилися з освітніми можливостями кафедр, побачили роботу різноманітного устаткування, поспілкувалися з викладачами та студентами.

Після завершення візиту учні ділилися своїми враженнями. Багато з них зазначили, що вони не лише розширили свій кругозір, але й усвідомили важливість інженерних технологій у сучасному світі та отримали натхнення щодо вибору майбутньої професії. 

Переконанні, що такі традиційні заходи, сприяють формуванню усвідомленого підходу до вибору професії серед молоді.

Опубліковано: 01-11-2024

«ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ ЗІ ШКОЛЯРАМИ»

29 жовтня 2024 року доктор філософії, асистент кафедри електропостачання і енергоменеджменту Шпак Владислав провів профорієнтаційну онлайн-зустріч зі школярами Григорівського ліцею Обухівської міської ради Київської області.

На зустрічі були присутні учні 11 та 9 класів. Викладач ознайомив учнів зі структурними підрозділами та відокремленими структурними підрозділами університету, спеціальностями та освітніми програмами, зокрема наголосив на особливій підтримці держави деяких з них. Цікавість викликала інформація про можливості проходження практики на провідних підприємствах України і за кордоном.

Особлива увага була приділена умовам вступу до університету. Владислав Шпак запросив майбутніх вступників долучитися до наших сторінок в соціальних мережах, щоб слідкувати за актуальними новинами, а також розповів про дні відкритих дверей, які майбутні абітурієнти запрошується відвідати для ближчого знайомства з університетом. 

Після завершення презентаційної демонстрації, учні та вчителі цікавилися умовами вступу до університету, зокрема виявили зацікавленість до спеціальностей, які пропонує Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім. акад. І.С. Гулого. На всі запитання учні отримали відповіді та презентаційні буклети з додатковою інформацією.

Університет висловлює подяку адміністрації Григорівського ліцею Обухівської міської ради Київської області, зокрема директору Людмилі Рудь та заступниці директора з виховної роботи Лесі Кучмі за допомогу в організації профорієнтаційної зустрічі для учнів школи! Сподіваємося на подальшу співпрацю! 

Опубліковано: 30-10-2024

«НУХТ - ТВІЙ НАЙКРАЩИЙ ВИБІР!»

Доцентка Людмила Приблуда провела профорієнтаційну бесіду зі слухачами підготовчого відділення університету. Так, було окреслено спеціальності та освітні програми, які пропонують інститути та факультети, схарактеризовано його потужну технічно-матеріальну базу, що забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців. Детальніше зупинилася на освітніх програмах Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. академіка І. С. Гулого, зауваживши, що особливо за сучасних обставин його випускники як ніколи затребувані на сучасному ринку праці.

Опубліковано: 30-10-2024

«БУТИ ГРАМОТНИМ – МОДНО, ПРЕСТИЖНО!»

Доцентка кафедри гуманітарних дисциплін Людмила Приблуда взяла участь у онлайн-семінарі «Інноваційні

підходи до вдосконалення мовної грамотності, підвищення володіння державною мовою через сучасні інструменти», який проходив у рамках Дня української писемності та мови. Семінар, організований Вищої школою публічного управління спільно з Національним агентством України з питань державної служби та Національною комісією зі стандартів державної

мови, було присвячено інноваційним підходам щодо вдосконалення володіння державною мовою,

підвищення ефективності роботи з документами за допомогою сучасних технологій. Так, доцентка Людмила Приблуда ознайомила учасників семінару з практичними підходами до перевірки правопису, стилістики текстів, звернула увагу на новітні інструменти вдосконалення мовних навичок.

Опубліковано: 29-10-2024

«ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ КОМПАНІЇ KNESS ENERGY»

На кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбулася гостьова лекція компанії KNESS Energy, на якій Начальниця відділу підбору та розвитку персоналу KNESS Group Анастасія Горондова поділилася інформацією щодо структури компанії і головних завдань, розкрила перспективи її розвитку та розповіла про доступні вакансії.

Компанія KNESS Energy здійснює проєктування та будівництво об’єктів енергетики для електроенергетичних компаній і промислових підприємств, об’єктів розподільчих мереж національного та регіонального значення напругою від 10 кВ до 750 кВ. З 2012 року основний вектор діяльності – комплексна реалізація проєктів сонячної енергетики.

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі кафедри. 

Представлені матеріали та використані під час зустрічі навчання сприяли активному обговоренню. Лектор надала аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний слухачам за цікаві запитання, асистенту кафедри Петру Зінькевичу,  Директорці з управління персоналом KNESS Group Альоні Кавці за організацію даної події та Анастасії Горондовій за цікаву лекцію і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Опубліковано: 28-10-2024

«МОВА - КОШТОВНИЙ СКАРБ НАРОДУ!»

Щороку в Україні відзначають державне свято – День української писемності та мови. До його святкування традиційно долучається і наш університет. Так, крім написання диктанту національної єдності, зі здобвачами різних інститутів, факультетів було проведено тематичні бесіди про історію, значення цього свята. Доцентка Людмила Приблуда провела мовну гру "Антисуржик", де учасники мали змогу проаналізувати часто вживані мовні помилки та як із ними боротися. 

Плекаймо мову!

Опубліковано: 25-10-2024

«ВИВЧЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ ТА ОБЛАДНАННЯ В РЕАЛЬНИХ УМОВАХ»

Здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» та освітньо-професійної програми «Харчові технології та інженерія» 24 жовтня 2024 року поєднали теорію і практику на підприємстві «Еat easy», лідера вітчизняного ринку з виробництва пробіотично-ферментованих напоїв на основі чайного гриба – Комбучі.

Із зацікавленням відбулося вивчення виробничих процесів та обладнання в реальних умовах для здобувачів, яке провели для них спільно з директором з виробництва Євгеном Хромцем, головним технологом підприємства Назаром Косіковським та старшою технологинею Інною Ренейською викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування доцент Роман Якобчук,  професор Валентин Олішевський та наставник Євген Бабко,. 

Вивчаючи дисципліну «Обладнання харчових виробництв. Модуль 2. Обладнання технологічних ліній» та «Технологiчне обладнання харчових виробництв» здобувачі ознайомилися з компонуванням приміщень та технологічного обладнання даного підприємства і набули навиків для його проектування, з конструкціями та принципами роботи обладнання для підготовки води, екстрагування, бродіння, розливання та укупорювання готового напою в скляну та металеву тару, а також з обладнанням, що працює під внутрішнім статичним тиском, фланцевими з’єднаннями та системами трубопроводів. 

Після навчально-практичного зайняття здобувачі прийняли участь в дегустації широкої лінійки напоїв торгової марки «Spraga» та висловили свої враження та побажання.

Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення заняття, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто директору з виробництва Євгену Хромцю.

Опубліковано: 25-10-2024

«ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН!»

Професорка Надія Левицька та доцентка Людмила Приблуда провели профорієнтаційну онлайн-зустріч зі здобувачами Сумського фахового коледжу НУХТ. Мета заходу – популяризація освітніх програм інститутів та факультетів. Професорка Надія Левицька ознайомила слухачів з інститутами та факультетами університету, їхніми освітньо-професійними програмами, окреслила переваги навчання в нашому закладі вищої освіти. Наголосила на тому, що університет має потужну матеріально-технічну базу, яка відповідає сучасним вимогам підготовки фахівців.

Доцентка Людмила Приблуда детальніше ознайомила випускників зі спеціальностями Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Слухачі з цікавістю слухали про перспективність інженерно-технічного напрямку підготовки сучасних фахівців особливо сьогодні.

Опубліковано: 25-10-2024

«ЧЕСНІСТЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З КОЖНОГО З НАС!»

До Міжнародного дня академічної доброчесності студенти-філологи обговорювали важливість неухильного  дотримання фундаментальних цінностей академічної доброчесності, зокрема відповідальності, чесності, поваги, справедливості, довіри. Також під час тематичної бесіди порушили питання відповідальності за академічні порушення. Гарантка освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» Людмила Приблуда наголосила на тому, що тема академічної доброчесності нині є надзвичайно актуальною в українському освітньому просторі, адже шлях до європейського суспільства потребує спеціалістів, що, крім професійних знань, одержали знання про загальноприйнятні етичні правила, які забезпечують академічну доброчесність.

Бесіди щодо академічної етики та доброчесності провели й інші викладачі кафедри зі здобувачами різних факультетів та інститутів.

Дотримуємося основних принципів академічної доброчесності!

Опубліковано: 22-10-2024

«ЕКСКУРСІЯ НА «МХП»

Логічним продовженням візиту представниці компанії МХП пані Валентини Зірки на кафедру Теплоенергетики та Холодильної Техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ стала обумовлена екскурсія.

18 жовтня 2024 року доцент кафедри ТЕХТ  Олексій Пилипенко, як відповідальний за організацію екскурсії,  зібрав біля головного корпусу НУХТ здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 142 «Енергетичне машинобудування» та 144 «Теплоенергетика» та викладачів доц. Наталію Іващенко (кафедра ТЕХТ) і ас. Петра Зінькевича (кафедра ЕПЕМ), що супроводжували студентів відповідних спеціальностей. 

Транспортом наданим компанією МХП дружня родина НУХТівців вирушила на екскурсію до комплексу з переробки курчат-бройлерів ПрАТ  "МИРОНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА".

На підприємстві пані Валентина провела цікаву презентацію заводу, а її колеги – інструктаж з техніки безпеки. Після чого всі здобувачі разом із викладачами пройшли до відповідних цехів. Теплоенергетики відвідали котельню, «холодильщики» – аміачний компресорний цех, електрики – електроцех. Додатковим бонусом для здобувачів ОПП «Холодильні техніка та технології» став майстер клас з охорони праці в АХУ проведений головою служби охорони праці підприємства.

Після смачного обіду здобувачів очікувала вікторина із гарними подарунками.

За результатами візиту 7 здобувачів різних спеціальностей зацікавились проходженням виробничої практики та стажуванням на Комплексі з переробки курчат-бройлерів ПрАТ  "МИРОНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА".

Дякуємо персоналу підприємства та особисто пані Валентині Зірці за чудову екскурсію та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Опубліковано: 18-10-2024

«ЗНАЙОМСТВО ІЗ СУЧАСНИМ ОБЛАДНАННЯМ В ЕНЕРГЕТИЦІ!»

17 жовтня здобувачі освіти груп ЕЛ-1-6, ЕЛ-2-3 і ЕЛ-3-3 та куратори даних груп, доктора філософії, асистенти кафедри електропостачання і енергоменеджменту, Петро Зінькевич, Владислав Шпак та Володимир Романюк, а також відповідальний за виховну роботу на кафедрі старший викладач Дмитро Коломієць відвідали міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості-2024» – головну консолідуючу подію для конструктивного діалогу бізнесу і влади, виробничої кооперації промисловців і підприємців у сфері енергетики.

Студенти освітньої програми «Електротехніка та інформаційні технології» мали можливість ознайомитися з асортиментом обладнання провідних вітчизняних і міжнародних промислових компаній, рекламно-виставковими матеріалами учасників заходу, окремими методами просування та розвитку брендів.

Вагомим внеском у розвиток взаємозв’язків зі стейкхолдерами стало знайомство майбутніх випускників із представниками потенційних роботодавців.

Участь здобувачів освіти та викладачів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого у міжнародних заходах такого масштабу є доказом зацікавленості студентів у навчальному процесі, а викладачів – готовності до саморозвитку. Таке поєднання є свідченням високої якості освіти, що надається Національним університетом харчових технологій.

Опубліковано: 17-10-2024

«ПРОПОЗИЦІЇ ВІД СТЕЙКХОЛДЕРІВ!»

Професіонали з штучного холоду постійно користуються попитом на ринку праці.

Тільки нещодавно на кафедру ТЕХТ приїжджали гості з МХП та «АНТОНОВ» і от сьогодні, 16.10.2024р., до нас завітав директор ТОВ «КЛІМХАУС ТРЕЙД» Олександр КОВШУН із пропозицією для здобувачів освіти спеціальностей 142 «Енрегетичне машинобудування» та 144 «Теплоенергетика».

Пан Олександр детально ознайомив присутніх здобувачів із пропонованими вакансіями, перспективами кар’єрного росту та умовами працевлаштування. Студенти, в свою чергу, виявили непідробний інтерес та задавали велику кількість уточнюючих питань.

Дякуємо за приємну, цікаву та плідну зустріч і сподіваємось на довготривалу взаємовигідну співпрацю!!!

Опубліковано: 17-10-2024

«CHILLVENTA 2024»

Викладач кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ Рябчук Олександр та аспірант Глущенко Олександр відвідали міжнародну виставку технологій охолодження, кондиціювання повітря, вентиляції та теплових насосів для комерційного та промислового застосування – Chillventa 2024, що проходила з 8 по 10 жовтня в місті Нюрнберг (Німеччина). 

На виставці були представлені виробники сучасного обладнанням, систем автоматизації, програмного забезпечення, компонентів для холодильної техніки, кондиціювання, вентиляції та теплових насосів, аксесуарів та професійного інструменту (1010 представників з 49 країн).  

Протягом трьох днів близько 33 тисяч відвідувачів мали можливість прийняти участь у спеціалізованих форумах, де виступали міжнародні експерти у галузі холодильної техніки, познайомитись з іншими учасниками та побачити 250 презентацій. 

На форумах обговорювали питання енергоефективності, зменшення викидів парникових газів, та підвищення екологічності холодильних систем, які на даний час є рушійною силою в розробці та вдосконаленні як окремого обладнання так і систем для охолодження, вентиляції, кондиціювання, обігріву в цілому. Окремо обговорювались питання використання природніх холодоагентів, що на даний час актуально для України; використання вторинної теплової енергії при роботі холодильних установок.   

Участь викладачів та аспірантів у подібних заходах сприяє їх професійному зростанню та дає можливість познайомити здобувачів спеціальностей 144 «Теплоенергетика» та 142 «Холодильні техніка та технології» з сучасними тенденціями ринку холодильного обладнання та теплонасосних установок. 

Опубліковано: 14-10-2024

«НОВИЙ СТЕНД ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ»

На кафедрі електропостачання і енергоменеджменту доктора філософії, асистенти Петро Зінькевич, Владислав Шпак та Володимир Романюк розробили новий стенд по дослідження Автоматичного включення резерву (АВР). 

 На сьогоднішній день ми живемо в час тотальної залежності людства від створеної ним інфраструктури. Перебої у постачанні електроенергії буквально паралізують наш побут – як обійтись без холодильника, ліфта тощо? У банківській сфері чи у промисловості перебої в електропостачанні можуть спричинити багатотисячні фінансові, а в медицині чи на транспорті – людські втрати. Тому інженери-електрики в усьому світі постійно працюють над удосконаленням систем безперебійного постачання електричної енергії для забезпечення їх максимальної надійності. Із сказаного стає зрозумілим, що вимоги щодо надійності забезпечення безперебійного електропостачання не можуть бути однаковими. 

Пристрої АВР,  призначені для відновлення живлення споживачів шляхом автоматичного приєднання резервного джерела живлення у разі відключення робочого джерела живлення, що призводить до знеструмлення електроустановок споживача. У ряді випадків недопустимим є відключення робочого устаткування при якихось неполадках. У такому разі повинні передбачуватись пристрої АВР для автоматичного вмикання резервного устаткування з метою непорушення технологічного процесу.

АВР можуть встановлюватись на трансформаторах, лініях, електродвигунах, керувальних електричних щитах тощо; широко використовуються у системах електропостачання на промислових підприємствах, адміністративних та приватних установах, об'єктах зв'язку та транспорту для забезпечення надійності електропостачання користувачів І та ІІ категорії.

На сьогоднішній день кафедра електропостачання і енергоменеджменту удосконалює нові дослідження в галузі енергетики для надійного електропостачання!

Опубліковано: 13-10-2024

«ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВИХ ДОРОБОК»

Аспірант 3-го року навчання Михайличенко Д.В. та співробітники кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ проф. Петренко В.П. та доц. Філоненко В.М. 09-10 жовтня 2024 року успішно виступили із доповідями «Використання органічного циклу Ренкіна для забезпечення електропостачання власних потреб котелень житлових комплексів», «Моделювання теплогідродинамічних процесів в стікаючих насичених плівках рідини пасивними інтенсифікаторами теплообміну» та «Підвищення енергетичної ефективності пароконтактної технології сушіння жому в цукровому виробництві» в рамках XX Міжнародної науково-практичної конференції «Теплова енергетика: шляхи реновації та розвитку».

Всі доповіді викликали схвальні відгуки, а під час їх обговорення учасниками конференції відбувались жваві дискусії.

Опубліковано: 12-10-2024

«СПІВПРАЦЯ З АТ «АНТОНОВ»

Напередодні на кафедру ТЕХТ завітали колеги з АТ «АНТОНОВ». Предметом візиту начальника відділу енергозбереження та енергоефективності Віталія Головченка та його колеги Андрія Костіна було обговорення співпраці між кафедрою ТЕХТ та АТ «АНТОНОВ» у сфері підвищення енергоефективності систем кліматизації підприємства.

В результаті плідного діалогу намічені подальші кроки розвитку співпраці між НУХТ та АТ «АНТОНОВ».

Дякуємо поважним гостям за приділений час та довіру до професійного рівня викладацького складу кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ.

Опубліковано: 11-10-2024

«Профорієнтаційна зустріч!»

Профорієнтаційна зустріч студента кафедри електропостачання і енергоменеджменту Гончаренка Владислава зі учнями ліцеїв міста Глобине

09 жовтня 2024 р. відбулася  зустріч студента кафедри електропостачання і енергоменеджменту Гончаренка Владислава зі учнями ліцеїв № 1 та №5 міста Глобине.

Майбутнім вступникам здобувач розповів про студентське життя та переваги здобуття освіти в Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С.Гулого Національному університеті харчових технологій, більш детально інформував про спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та освітню програму "Електротехніка та інформаційні технології".

Тож, чекаємо майбутніх здобувачів на навчання у Національному університеті харчових технологій!

Опубліковано: 11-10-2024

«НУХТ ПРЕЗЕНТУЄ СУЧАСНІ ОСВІТНІ МОЖЛИВОСТІ !»

9 жовтня 2024 року в рамках профорієнтаційного марафону, організованого приймальною комісією Національного університету харчових технологій (НУХТ), представники кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого продовжили ознайомлювальні зустрічі для старшокласників міста Бердичева. До команди увійшли професор Валентин Олішевський, доценти Євген Бабко та Роман Якобчук.

Завдяки підтримці керівництва низки навчальних закладів, зокрема ліцею №10 «Тріумф», ліцею №4, спеціалізованої школи №1 ім. Т.Г. Шевченка та гуманітарної гімназії №2, команда НУХТ мала можливість презентувати освітні програми університету для близько 140 учнів 11-х класів. Під час зустрічей школярі дізналися про можливості навчання в університеті, структуру інститутів та факультетів, особливості студентського життя в Києві, а також ознайомилися з новими освітньо-професійними програмами, які відкрилися цього року.

Особливий акцент був зроблений на освітній програмі «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», вступ на яку супроводжується державною підтримкою. Роман Якобчук запросив учнів приєднатися до підготовчих курсів НУХТ для успішного складання НМТ, а також долучитися до інформаційних чатів, де амбасадори приймальної комісії та профорієнтаційного сектору інституту надають консультації. Окрім того, він запросив майбутніх абітурієнтів відвідати Дні відкритих дверей університету та інституту.

Висловлюємо щиру подяку керівникам та педагогам загальноосвітніх закладів за сприяння в організації зустрічей. Ми будемо раді бачити сьогоднішніх ліцеїстів серед наших студентів у майбутньому!

Опубліковано: 10-10-2024

«ЗАНЯТТЯ НА ВИРОБНИЦТВІ !»

Із зацікавленням відбулися заняття здобувачів групи ОХ-4-7ск освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», яке провели для них 3 жовтня 2024 року викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій доценти Євген Бабко, Роман Якобчук та професор Валентин Олішевський на базі сучасного підприємства з виробництва обладнання для підприємств харчової промисловості «Rozfood LTD». Вивчаючи дисципліну «Основи розрахунку і конструювання обладнання харчових та біотехнологічих виробництв» та «Технологічне обладнання харчових виробництв» здобувачі ознайомилися з технологічними та конструктивними особливостями виготовлення ємкісного обладнання, що працює під внутрішнім статичним тиском, фланцевих з’єднань, з принципами проектування обладнання: конструкторське бюро – виробництво. Також закріпили знання за темою теплове обладнання з дисципліни «Технологічне обладнання харчових виробництв», ознайомившись з автоклавом.

Корисним і повчальним стало спілкування здобувачів з висококваліфікованим персоналом підприємства, як в конструкторському бюро, так і на виробничому майданчику.

Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення заняття, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто директору заводу Олексію Розумному.

Продовжуємо співпрацю з «Rozfood LTD», готуємо фахівців для відбудови України та разом прямуємо до Перемоги!

Опубліковано: 08-10-2024

«STEM МАЙБУТНЬОГО!»

Олександр САВЧУК, аспірант кафедри МПТ, провів у школі І-ІІІ ступенів №27 майстер-клас в рамках STEM-навчання!

Він ознайомив учасників з сучасними технологіями та напрямками розвитку інженерії машинобудівної галузі, з акцентом на харчову промисловість. Розповів про захопливий світ роботів, їх призначення, які вони бувають і чим відрізняються, які саме роботи використовуються під час пакування харчової продукції.

Школярі мали можливість оцінити інтерактивну модель робототехнічного комплексу та долучитися до її роботи. Вони не тільки спостерігали за функціонуванням комплексу, але й активно взяли участь у налаштуваннях, керуванні, здобули перемогу і відібрали в нього цукерки)))

Завдяки такому практичному підходу школярі побачили, що інженерія та робототехніка можуть мати безліч варіантів застосування у науці та техніці, це - цікаво, це - перспективно, це - відкриває нові горизонти для успішної кар'єри!

Запрошуємо школярів, вчителів та батьків відвідати нас у більш розширеному форматі, щоб дізнатись про умови вступу та особливості навчання, зустрітись з іншими спеціалістами кафедри та побачити ще більше цікавинок.

Наш зворотний зв'язок: https://t.me/kafedrampt

Опубліковано: 06-10-2024

«ЯКЩО ЗАРАЗ ВАС НЕМАЄ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ – ВАС НЕ ІСНУЄ!»

Доцентка кафедри гуманітарних дисциплін Людмила Приблуда виступила як запрошена спікерка у Вищій школі публічного управління, де під час виступу окреслила питання ділової комунікації в соціальних мережах. Також було порушено питання акцентного вибору мережі для представлення державної установи в соціумі загалом та діяльності публічного управлінця зокрема, проаналізовано український сегмент політичних блогерів, публічних осіб, державних посадовців та організацій. У кінці виступу спікерка відповіла на низку запитань щодо формування інформаційного образу, онлайн-репутації, специфіки мови цифрового середовища тощо.

Опубліковано: 03-10-2024

«ПЕРШОКУРСНИКИ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ІСТОРІЄЮ НУХТ!»

Студенти першого курсу різних факультетів та інститутів разом із викладачами кафедри гуманітарних дисциплін відвідали Музей історії НУХТ. Так, здобувачів освіти вразили маловідомі факти історії заснування університету, адже він справді має дуже глибоке коріння. Студенти з цікавістю слухали про значення НУХТ для нашої держави, про підготовку в його стінах перших фахівців для харчової промисловості України. Кожен усвідомлював виняткове значення рідного навчального закладу в розбудові України після її перемоги над ворогом.

Дякуємо Віктору Поденку за змістовні та цікаві екскурсії!

Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям за можливість навчатися, працювати!

Опубліковано: 02-10-2024

«OPEN DAY

Нещодавно на перший в  цьому навчальному році  День гостинності Навчально-наукового інженерно-технічного інституту  ім. акад.. І.С. Гулого завітали майбутні вступники,  учні спеціалізованої школи №92 1-3 ступенів з поглибленим вивченням англійської мови.

Зустрічала гостей збірна команда викладачів та здобувачів інститутів ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого та ННІХТ.

Подорож відкрила багато незабутніх моментів для майбутніх абітурієнтів. Ознайомча презентація та виступ директора інституту Сергія Блаженка, екскурсіЇ навчальними лабораторіями та творчими просторами від завідувача кафедрою ТОКТП Миколи Якимчука, майстер класи від викладачів кафедр Андрія Слюсенка та Петра Зінкевича справили на гостей незабутні враження та захопили своєю унікальністю.

«Живе» спілкування спонукало відвідувачів жваво цікавитись переліком спеціальностей, освітніх програм та професій, рівнем заробітної плати, які вони отримають після завершення навчання. 

Тож наш навчальний підрозділ продовжує запрошувати і активно готується до майбутніх зустрічей та екскурсій з вступниками, які відбуваються кожного місяця.

Інформацію про розклад та дати проведення наступних Днів гостинності постійно розміщується на офіційному сайті університету https://nuft.edu.ua/, інституту https://nniti.nuft.edu.ua/ та на сторінках інституту в соцмережах https://www.facebook.com/NNITI.NUFT  ,  https://www.instagram.com/nniti_nuft/

Опубліковано: 02-10-2024

«ВІРИМО В СИЛИ ОБОРОНИ, ПИШАЄМОСЯ БУТИ НАДІЙНИМ ТИЛОМ!»

Кафедра гуманітарних дисциплін провела низку заходів, присвячених Дню захисників і захисниць України, що традиційно відзначається водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.

Професорка Надія Левицька ознайомила здобувачів з історією вшанування цього свята та його значенням для сьогодення. Історикиня підкреслила, що відзначення Дня захисника України саме на Свято Покрови посилює піднесення національної гідності українського народу.

Також здобувачі мали змогу взяти участь у флешмобі, де висловили вдячність захисникам, виявили свою патріотичну позицію в любові до України.

Викладачі кафедри проводили тематичні бесіди зі здобувачами освіти різних навчальних підрозділів університету.

Дякуємо всім, хто бився за Україну в минулому. І всім, хто боронить її тепер. Усім, хто перемагав тоді. І всім, хто неодмінно переможе зараз!

Слава всім нашим героям!

Опубліковано: 02-10-2024

«НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ДЕСАНТ КАФЕДРИ МЕХАТРОНІКИ ТА ПАКУВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ»

Кафедра МПТ відкриває двері у світ пакувальних технологій в школі І-ІІІ ступенів №27 Шевченківського району м. Києва!

Викладачі кафедри МПТ провели інтерактивну лекцію та майстер-клас.

Зустріч відкрила зав.каф., д.т.н., доц. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА розповіддю про досягнення Національного університету харчових технологій та кафедри МПТ, зокрема.

Доц., к.т.н. Сергій ТОКАРЧУК, як гарант, детально розповів про нашу спеціальність; особливості та переваги навчання; практику використання STEM лабораторій, де здобувачі працюють з найновішими технологіями та обладнанням; про результати співпраці з стейкхолдерами та іншими провідними компаніями України; про перспективи їх зростання як спеціаліста та науковця. Підкреслив ґрунтовність та важливість професії пов'язаної з моделюванням  та виготовленням кінцевого продукту - мехатронних або роботизованих комплексів пакувальних виробництв.

Імітаційну модель такого мехатронного модуля представив загалу на майстер-класі Олександр САВЧУК. Вона викликала велику зацікавленість та подарувала море позитивних емоцій учням!

Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА підкреслила важливість сучасної освіти, яка базується на інтеграції науки та технологій, та запросила учнів долучатися до спільноти інженерів і науковців.

Цей захід — лише початок серії профорієнтаційних ініціатив, які планує кафедра, щоб допомогти школярам знайти своє покликання.

Висловлюємо подяку класному керівнику Валентині Михайлівні за теплу зустріч!

Опубліковано: 02-10-2024

«ЗУСТРІЧ З МАЙБУТНІМИ ВСТУПНИКАМИ»

27 вересня 2024 року в рамках проведення профорієнтаційної роботи у Северинівському ліцеї Таращанської міської ради Київської області доцент кафедри технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Погорілий Тарас Михайлович зустрівся з учнями 9-го та 11-го класів.

Майбутнім вступникам викладач розповів про переваги здобуття освіти в Національному університеті харчових технологій. Для ознайомлення оглядово було розглянуто всі наявні, а також нові спеціальності трьох Навчально-наукових інститутів та трьох факультетів Національного університету харчових технологій. Особливу увагу було зосереджено на спеціальностях НУХТ, яким надається особлива підтримка держави у 2025 році.

Було зосереджено увагу слухачів на перевагах місцезнаходження вищого навчального закладу, умовах проживання в гуртожитку та наявність власного сучасного спортивного комплексу із басейном.

Зустріч відбулася у дружній атмосфері. В кінці зустрічі викладач надав відповіді на запитання, що виникли у учнів та вчителів Северинівського ліцею. Майбутні вступники отримали всі необхідні контактні дані для консультування з питань вступу на навчання (сайт, Телеграм).

Колектив кафедри технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку директору Северинівського ліцею Таращанської міської ради Київської області Мішиній Ліні Юріївні заступнику директора з навчально-виховної роботи Акулінін Людмилі Михайлівні та вчителям ліцею — класному керівнику 9-го класу Перепоні Надії Павлівні та класному керівнику 11 класу Хворостяній Ірині Анатоліївні за сприяння у проведенні профорієнтаційного заходу.

Опубліковано: 01-10-2024

«СПІВПРАЦЯ З «МХП»

25 вересня 2024 року кафедру Теплоенергетики та холодильної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого відвідала фахівець з навчання, оцінки та розвитку персоналу компанії МХП Валентина Зірка.

Пані Валентина зустрівся з гарантом бакалаврської освітньо-професійної програми «Холодильні техніка та технології» доц. Олексієм Пилипенком та гарантом магістерської освітньо-професійної програми «Теплоенергетика та енергоефективні технології». Під час тривалої плідної бесіди обговорювалися питання:

екскурсії здобувачів старших курсів на виробничі підприємства компанії МХП;

стажування на підприємстві  МХП здобувачів магістерських та бакалаврських освітніх програм кафедри;

дуального навчання здобувачів кафедри;

проходження всіх видів практик здобувачами кафедри на виробничі підприємства компанії МХП;

працевлаштування випускників кафедри;

співпраці кафедри ТЕХТ та компанії МХП у розвитку та модернізації матеріально-технічної бази кафедри.

Кафедра ТЕХТ щиро вдячна Валентині Зірці за приділений час та за перший крок у довготривалій та плідній співпраці!

Опубліковано: 26-09-2024

«Від студента до стейкхолдера або як випускники допомагають формувати майбутнє?»

Зустріч із випускниками – це завжди неординарна подія. А коли на кафедру приходить не тільки випускник, а і стейкхолдер, керівник повідної компанії в Україні  з постачання та виробництва пакувального обладнання та витратних матеріалів PACKHOUSE MACHINERY (https://packhouse.com.ua/ua/) Ігор Соя.

Метою зустрічі було ознайомлення стейкхолдера з реалізацією на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки діючих освітньо-професійних програм, можливості більш тісної співпраці, запрошення на роботу майбутніх випускників.

У ході зустрічі Ігор Володимирович ознайомився із оновленими лабораторіями кафедри, поспілкувався із здобувачами. А під час спілкування з завідувачкою кафедри Людмилою Кривопляс-Володіною та гарантами ОПП було намічено шляхи співробітництва між кафедрою та компанією.

У дружній атмосфері стейкхолдер розповів, що на сьогоднішній день у компанії працюють не тільки випускники минулих років, а і сьогоднішні здобувачі, реалізовуючи елементи дуальної освіти.

У зв’язку із розширенням компанії, на роботу потрібні підготовлені та кваліфіковані випускники.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки вдячна нашому стейхолдеру за можливість тісної співпраці.

Опубліковано: 26-09-2024

«Магістри кафедри МПТ вливаються у виробничу еліту України!»

На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки відбувся захист переддипломної практики здобувачів ОС "Магістр" ОПП "Прикладна механіка". Цьогорічна географія баз практики вражає своєю масштабністю: ПрАТ Оболонь, ТОВ ЄВРОФУДСЕРВІС, ПрАТ Київська кондитерська фабрика РОШЕН, Київський маргариновий завод, ТОВ Шосткінський завод "Імпульс, ТОВ КОНОТОПМ'ЯСО, ТОВ ДАЛГАКІРАН КОМПРЕСОР Україна", ТОВ ОЛДІПАК, ТОВ Понінківська картонно-паперова фабрика, ТОВ НВП Інтермаш, ТОВ КАМОЦЦІ та інші. Завідувачка кафедрою, Людмила Кривопляс-Володіна і Гарант ОПП Костянтин Васильківський, в ході захисту, акцентували увагу здобувачів на особливості формування магістерської роботи, важливість використання інформаційних матеріалів, отриманих в ході практики та важливих аспектах професійної підготовки інженерного спрямування.

Опубліковано: 25-09-2024

«СВІТ КАНАДСЬКОГО ВИНОРОБСТВА »

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки розпочала новий навчальний рік зі захоплюючої подорожі у світ канадського виноробства. Модератором заходу виступила завідувачка кафедри Людмила Кривопляс-Володіна. Завдяки онлайн-лекції канадської спікерки, Наталі Лупан, викладачі і здобувачі вищої освіти ОПП «Прикладна механіка», ОПП «Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв»,  занурилися в атмосферу долини Оканаган, де виноробня Mission Hill Family Estate Winery створює справжні шедеври. Історія цієї виноробні – це історія прагнення до досконалості. Засновник Ентоні фон Мандл побачив потенціал у цій, на той час, маловідомій виноробній регіоні. Сьогодні Mission Hill – це визнана на міжнародному рівні виноробня, яка поєднує традиції та інновації. Наталі докладно описала що саме робить вина Mission Hill такими особливими… Це і ретельно відібраний виноград з органічних виноградників, і використання сучасних технологій, таких як спеціальні за геометрією ємності та амфори, і, звичайно ж, майстерно продумана упаковка. Кожне вино – це результат багаторічного досвіду та постійного пошуку нових смакових нюансів та особливостей упаковки. Особливу увагу спікерка надала колекції Terroir. Вина цієї колекції відображають унікальність кожної ділянки виноградника, передаючи особливості ґрунту, клімату та інших факторів. Відвідавши онлайн-лекцію, ми не лише дізналися багато нового про виноробство, але й відчули атмосферу цього прекрасного регіону. І хто знає, можливо, саме ця лекція стане початком вашої власної подорожі у світ виноробства?

Кафедра висловлює безмежну вдячність спікерці – Наталії Лупан і сподівається на продовження співпраці в майбутньому! 

Опубліковано: 25-09-2024

«ВИЇЗНЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТОВ «ROZFOOD»

Здобувачі групи ОХ-2-7ск освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» 12 вересня 2024 року з наставником доцентом Євгеном Бабком та викладачами кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій професором Валентином Олішевським і доцентом Романом Якобчуком провели ознайомчу екскурсію на сучасне підприємство з виробництва обладнання для підприємств харчової промисловості, а також навчальну складову в рамках вивчення дисципліни «Системи автоматизованого проектування» в конструкторському бюро.

Компанія «Rozfood LTD» (https://rozfood.net/) – виробник машин і устаткування для виготовлення харчових продуктів і напоїв, а також обладнання для проведення стерилізації, варіння та пастеризації продуктів харчування. Молода сучасна компанія працює під девізом «Інноваційність, якість та надійність» на ринку біля 10 років і зарекомендувала себе як надійний виробник харчового обладнання. Спільнота компанії – це випускники та студенти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» НУХТ, зокрема її організатор - Олексій Розумний. Підприємство експортує свою продукцію до Польщі, Канади та Словаччини.

Здобувачі освіти мали можливість ознайомитися із сучасними технологіями для обробки та виготовлення деталей та вузлів, з’єднань та корпусів, з використанням систем автоматизованого проектування та контролем систем управління якості та безпечності виготовлення обладнання за новітніми міжнародними стандартами в умовах реального виробництва, з новітніми підходами до менеджменту підприємства та управління персоналу. Це крутий і важливий досвід, а також цінні знання, які стануть у пригоді не тільки під час поточного навчання, а й у наступному навчальному році при виконанні курсових та кваліфікаційних робіт.

Заняття пройшло у затишній атмосфері спілкування з висококваліфікованим персоналом підприємства як в конструкторському бюро, так і «в живу» на виробництві та розуміння щодо того, що майбутнє – за вмотивованими і кваліфікованими спеціалістами, яких готує Національний університет харчових технологій у тісній співпраці з інноваційними та креативними підходами в виробництві харчового обладнання.

Колектив кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування висловлює щиру подяку за надану можливість проведення заняття, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто директору заводу Олексію Розумному, начальнику механічного цеху Андрію Парахоні та начальнику виробництва Віктору Приходько.

Продовжуємо співпрацю з «Rozfood LTD», готуємо фахівців для відбудови України та разом прямуємо до Перемоги!

Опубліковано: 18-09-2024

«ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ НАБУВАЮТЬ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК!»

Майбутні фахівці з теплоенергетики набувають практичних навичок проводити дослідження в сфері енергетики, що дозволяє оцінити енергетичний потенціал різних видів палива. 

В рамках лабораторного практикуму з дисципліни «Котельні установки» в групі ТЕ-3-5 12.09.2024 року виконана лабораторна робота на тему «Визначення теплоти згоряння твердого палива». (викладач - доцент Бойко В. О.) Мета роботи – вивчити методику визначення теплоти згорання твердого палива і визначити теплоту згорання палива на калориметрі. В цій лабораторній роботі студенти опанували роботу унікальної лабораторної установки, що дозволяє проводити дослідження на предмет визначення калорійності твердого та рідкого палив. 

Дана робота є актуальною у зв'язку переходом переважної частини країн світу на альтернативні види палива для зменшення викидів СО2.

Підготовка теплоенергетиків для нашої держави є запорукою стійкості нашої держави в умовах сьогодення та розвитку у майбутньому! 

Опубліковано: 13-09-2024

«В НОВИЙ РІК З НОВИМ КОМП'ЮТЕРНИМ КЛАСОМ !»

Сучасний рівень автоматизованого проектування обладнання харчових виробництв потребує використання новітнього програмного забезпечення. Кафедра ТОКТП довгі роки співпрацює з компанією Autodesk. Компанія Autodesk — найбільший у світі постачальник програмного забезпечення для промислового та цивільного будівництва, машинобудування, ринку засобів інформації та розваг. Компанія розробляє широкий спектр програмних продуктів для інженерів та конструкторів. Багато років поспіль компанія надає університету безкоштовні ліцензії на користування їхньою продукцією. 

Кафедра ТОКТП є однією з провідних в університеті та Україні, яка навчає здобувачів НУХТ дисциплінам автоматизованого проєктування, моделювання, розрахунку технологічного обладнання та 3D друку.

На початку навчального року на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, за участі ректора університету, Олександра Шевченка, відбулося відкриття оновленого комп’ютерного класу.

Спільними зусиллями спонсорів та університету було зроблено ремонт класу та оновлено матеріально технічну базу найновішими комп’ютерами. 

З привітальними словами перед співробітниками кафедри виступили ректор Олександр Шевченко, проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва, директор ННІТІ ім.акад.І.С.Гулого Сергій Блаженко.

Завідувач кафедри ТОКТП проф. Микола Якимчук подякував присутнім та всім причетним за оновлення комп’ютерного класу та запевнив, що якісні знання з автоматизованого проєктування стануть однією з переваг здобувачів НУХТ.

Опубліковано: 12-09-2024

«ЗУСТРІЧ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ІЗ СТЕЙКХОЛДЕРОМ !»

Новий навчальний рік на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування знаменувався зустріччю з одним із ключових стейкхолдерів НУХТ – ПрАТ «МХП». 

6 вересня 2024 року відбулася зустріч студентів-бакалаврів другого курсу, які навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» та 131 «Прикладна механіка» з представниками ПрАТ «МХМ». На кафедру завітали керівник групи залучення та розвитку молоді Ксенія Моторіна, провідний фахівець із залучення та розвитку молоді Марина Шептицька та молодший фахівець із залучення та розвитку молоді Вікторія Волинкіна.

Захід розпочався з вступного слова старшого викладача кафедри Андрія Слюсенка, який відмітив важливість партнерства між навчальним закладом і стейкхолдером для розвитку студентських ініціатив та здобуття практичних навичок роботи на сучасних підприємствах.

Марина Шептицька розповіла здобувачам про компанію та можливості співпраці із нею, які включають стажування, проходження виробничої практики, дуальну освіту.

Під час зустрічі проходила сесія нетворкінгу, де здобувачі активно спілкувалися з стейкхолдером. Здобувачі ділилися власним досвідом проходження практики на підприємствах харчової галузі.

Зустріч продемонструвала силу партнерства між НУХТ та ПрАТ «МХП», що сприяє розвитку студентських ініціатив та підготовці молодих фахівців до реальних викликів.

Завітайте за посиланням, щоб дізнатися більше про програми для молоді нашого партнера ПрАТ «МХП»: http://mhp4u.com.ua/mhp-life/career-young.

Опубліковано: 11-09-2024

«книжковий фестиваль KyivBookFest-2024!»

Здобувачі освітньої програми «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі» разом із гаранткою Людмилою Приблудою відвідали книжковий фестиваль KyivBookFest-2024. Цей масштабний захід шанувальників української книги та українського слова об’єднує довкола видавців, авторів, представників книгарень, і, звісно, читачів.

Галузеві лекції, літературні зустрічі, презентації, автограф-сесії, поетичні читання, музичні виступи від резидентів Культурного Десанту Orchestra 59 і Remez, «Братів Гадюкіних», етно-рок гурту «Вій» – це KyivBookFest-2024! 

Неповторне враження залишила презентація книги Людмили Долгоновської «Залізний генерал. Уроки людяності» про генерала Валерія Залужного – батька нації, авторська зустріч Володимира В’ятровича на тему «Робимо минуле доступним. Для кого і навіщо потрібна популярна історія», літературні зустрічі із сучасними українськими авторами, зокрема Марією Матіос, Віталієм Капрановим, Василем Шклярем тощо.

З нетерпінням чекаємо на наступний книжковий фестиваль!

Опубліковано: 09-09-2024

«ЗУСТРІЧАЄМО ПЕРШОКУРСНИКІВ!»

Ще зовсім нещодавно першокурсників із початком нового життєвого етапу вітав директор Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. академіка І. С. Гулого Сергій Блаженко, адміністрація, гаранти освітніх програм, викладачі, старшокурсники. Ніби вчора до інститутської родини було прийнято для професійної підготовки нове покоління фахівців, яким урочисто під гучні оплески було вручено студентські квитки, звучали мудрі настанови, щиросердні побажання незабутніх та сповнених найприємніших вражень студентських років, наснаги в навчанні та в здобутті нових знань.

Сьогодні наші першокурсники адаптуються до освітнього середовища та вже впевнено знаходять потрібні аудиторії. Підкреслимо, що цьогоріч було здійснено набір за новими освітніми програмами, зокрема «Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв», «Мовнокомунікативні студії в кіберпросторі», «Психологія бізнесу та управління», адже інститут повсякчас крокує в ногу із сучасними трендами та відстежує тенденції, що сьогодні змінюють світ праці.

Інститут, випускові кафедри активно працюють із цьогорічним молодим поповненням. Вони ознайомлюють студентів зі специфікою діяльності університету загалом, його історією, особливостями навчального процесу, всебічного розвитку, проведення дозвілля і насамперед із правилами поведінки у випадку повітряної тривоги, адже безпека понад усе.

Тож ще раз вітаємо наших здобувачів-першокурсників та  зичимо цікавого, продуктивного, спокійного навчання!

Опубліковано: 30-08-2024

«ОСВІТА ТА БІЗНЕС В ЕНЕРГЕТИЦІ: ТОЧКИ ВЗАЄМОДІЇ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ КАДРОВИХ ПРОБЛЕМ»!

Викладач кафедри електропостачання і енергоменеджменту доктор філософії, асистент Петро Зінькевич взяв участь у заході «Освіта та бізнес в енергетиці: точки взаємодії для розв’язання кадрових проблем». 

Подія відбулася 20 червня в Києві, подію провели Глобальний договір ООН в Україні в рамках Української енергетичної ініціативи  та за підтримки DTEK.

Кадровий дефіцит в енергетиці — це гостра проблема, яка загрожує стійкому розвитку галузі. Захід дав можливість обговорити цю проблему з різних ракурсів та напрацювати шляхи її вирішення. Це унікальна можливість для представників влади, бізнесу та освіти об’єднати зусилля для вирішення однієї з найактуальніших проблем української енергетики — дефіциту кваліфікованих кадрів.

Ця подія стала платформою для об’єднання ключових стейкголдерів та експертів енергетичного сектору, які спільно обговорили актуальні питання підготовки кадрів для енергетики, шляхи співпраці між навчальними закладами та бізнесом, а також практичні рішення для подолання кадрового дефіциту. 

На заході обговорювалося наступне:

презентовано та обговорено результати дослідження кадрових потреб енергетичних компаній України, яке ГД ООН провів в травні поточного року;

за участі ключових стейкхолдерів обговорено поточні виклики кадрового забезпечення енергетичної галузі та шляхи їх вирішення;

обговорено досвід представників провідних енергетичних компаній щодо співпраці із закладами освіти, труднощі у підборі персоналу та вимогами до компетенцій;

учасники заходу дізналися про успішні кейси співпраці з енергетичними компаніями та впровадження дуальної форми навчання  від представників закладів освіти;

проведено воркшоп, в рамках якого учасники заходу розробили дорожню карту співпраці та розвитку кадрового потенціалу енергетики.

Кафедра електропостачання і енергоменеджменту висловлює щиру вдячність Глобальному договіру ООН в Україні в рамках Української енергетичної ініціативи, академії DTEK та к.т.н., доцентці кафедри електропостачання ІЕЕ, НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Олені Бориченко. Кафедра електропостачання і енергоменеджменту прагне до продовження плідної співпраці з метою розвитку енергетичного сектору України та підготовки кваліфікованих фахівців, здатних відповідати викликам сьогодення та майбутнього.

Опубліковано: 24-06-2024

УСПІШНИЙ ЗАХИСТ БАКАЛАВРСЬКИХ РОБІТ!

З 14 по 21 червня 2024 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів освітньо-професійної програми «Електротехніка та інформаційні технології» денної форми навчання, спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Головуючий Екзаменаційної комісії - завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту, доктор технічних наук, професор Сергій Балюта, члени комісії - кандидат технічних наук, професор Володимир Шестеренко, кандидат технічних наук, доцент Юрій Чорний та старший викладач Ігор Ізволенський. Після побажання успішного захисту, комісія заслухала дипломні проекти. 

Здобувачі гідно показали всі свої знання та вміння у вирішенні питань проектування систем електропостачання промислових споживачів та відновлювальних джерел енергії. Здобувачі Інна Губар та Ян Яцук захистили  кваліфікаційні роботу англійською мовою.

Захист пройшов у теплій і невимушеній обстановці, здобувачі відповіли на численні питання комісії і гідно захистили свої роботи. 

Випускникам кафедри була надана рекомендація до вступу в магістратуру

Кафедра електропостачання і енергоменеджменту щиро вітає випускників з відмінним захистом та бажає покорення нових вершин у професійній  сфері! 

Опубліковано: 23-06-2024