Кафедра 

мехатроніки та пакувальної техніки


Завідувачка кафедри

Кривопляс-Володіна Людмила Олександрівна


професорка, докторка технічних наук

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки 

здійснює підготовку фахівців в галузі знань 13 «Механічна інженерія» за спеціальністю 131 «Прикладна механіка»:

освітнього ступеня «бакалавр» за двома освітніми програмами:

- Робототехнічні комплекси харчових виробництв;

- Прикладна механіка;

освітнього ступеня «магістр» за освітньою програмою:

- Прикладна механіка.

Освітня програма «Робототехнічні комплекси харчових виробництв» для ОС «Магістр» знаходиться у розробці.

Форми здобуття освіти денна, заочна/дистанційна, скорочена, дуальна.


Підготовка фахівців на ОП «Робототехнічні комплекси харчових виробництв» орієнтована на глибоке освоєння сучасних технологій. Це містить вивчення інноваційних рішень у робототехніці, кінематиці та динаміці роботів, передових методів управління роботами та робототехнічними комплексами, інтеграцію датчиків і систем машинного бачення, використання промислового Інтернету речей (IIoT). Фокус навчання спрямований на проектування, моделювання та інтеграцію робототехнічних систем для оптимізації пакувальних процесів, сприяючи підвищенню ефективності та точності виробничих ліній. Навчання на ОПП «Робототехнічні комплекси пакувальних виробництв» спеціальність 131 «Прикладна механіка» відкриває перед Вами широкі можливості для кар'єрного зростання галузях: промислова робототехніка; автоматизація виробництва; логістика та ланцюги постачання; дослідження та розробки.

Підготовка фахівців на ОП «Прикладна механіка» спрямована на всебічне освоєння сучасних інженерних технологій та рішень.  Вона включає вивчення механіки – науки про рух і взаємодію тіл; прикладної механіки –  що зосереджується на створенні механізмів і конструюванні складних механічних систем; мехатроніки – синергетичному об'єднанні вузлів точної механіки з електронними, електротехнічними та комп'ютерними компонентами, що забезпечують проектування та виробництво якісно нових механізмів, машин та пакувальних систем з інтелектуальним керуванням їх функціональними рухами та робототехніки - базові принципи та інтеграція роботизованих модулів у загальні пакувальні процеси. Навчання на цій освітній програмі відкриває широкі перспективи для кар’єрного зростання у сферах: інженерії в машинобудуванні; експлуатації та налагоджуванні сучасного комп’ютеризованого технологічного і пакувального обладнання; мехатроніці (зокрема біомехатроніка) та робототехніці; дослідженнях та розробці.

Крім того для здобувачів ОП «Прикладна механіка» впроваджені та надані до вибору наступні блоки дисциплін: 

- для здобуття ОС «Бакалавр» -  Блок 1. «Машини і технології пакування»; Блок 2. «Машини і технології переробки упаковки»; Блок 3. «Мехатроніка і робототехніка пакування та рециклінгу»; 

- для здобуття ОС  «Магістр» - Блок 1. «Машини і технології пакування; Блок 2. «Інжиніринг рециклінгу»; Блок 3. «Мехатроніка та робототехніка пакувального обладнання».

У навчальному процесі використовуються спеціалізовані лабораторії  «Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика Іndustry 4.0», «Пневматика та мехатроніка», «Кінематики та динаміки машин», «Проектування деталей машин», «Транспортні системи», «Основи міцності матеріалів» та комп’ютерний клас. 

Здобувачі залучені до науково-дослідної роботи в гуртках “Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика Іndustry 4.0” та «Робототехніка», як в одному із важливих засобів підвищення якості підготовки та виховання спеціалістів із вищою професійною освітою, здатних творчо використовувати у практичній діяльності досягнення науково-технічного і культурного прогресу.

Під час навчання здобувачі мають можливість використовувати сучасне програмне забезпечення для дизайну, 3D моделювання (друку), виконання інженерних розрахунків та аналізу, дискретно-подійного моделювання (AutoCAD, Autodesk Inventor, Mathcad, FluidDRAW, FluidSim та інші).

За роки існування випускової кафедри підготовлено більше тисячі спеціалістів, які зробили вагомий внесок в розвиток різних галузей промисловості – машинобудуванні, автоматизації виробництв, робототехніці, дизайні та переробці упаковки, харчовій та пакувальній індустрії, а також в інших сучасних високотехнологічних сферах.