Дуальна форма навчання

ДТЕК Київські електромережі

Успішно в інституті впроваджується дуальна форма освіти, коли навчання здобувачів супроводжується отриманням практичних навичок під час роботи за фахом на підприємстві. Відповідно до наказу МОН № 1296 від 15.10.2019 р. спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» НУХТ включена в число закладів вищої освіти для впровадження упродовж 2019-2023 років пілотного проекту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти за обраною спеціальністю. 

Для реалізації цього проекту був укладений договір з ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі». Йому передувала велика підготовча робота: анкетування студентів, бажаючих навчатися за дуальною формою; ознайомлення їх з підприємством та Академією ДТЕК; відбір студентів підприємством; розроблення індивідуального робочого навчального плану та індивідуального календарного графіку навчального процесу; узгодження зазначених документів з ДТЕК, та узгодження програми навчання на робочих місцях тощо. 

Проведення експерименту у 2019-2022 рр. з дуальною формою навчання для здобувачів ОС бакалавр та магістр показав:

На кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування почав реалізовуватися проект по дуальній формі отримання вищої освіті серед здобувачів 133 спеціальності ОП «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» з ПрАТ «МХП» на ТОВ «Вінницька птахофабрика» (м.Ладижин) та ВП «Біогазовий комплекс» (с.Василівка) та ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т. – ПРИЛУКИ».


Один з чинників що впливають на якість підготовки здобувачів це ознайомлення здобувачів з найновішими технологіями та зразками технічних систем представниками закордонних і вітчизняних підприємств та академічної спільноти.