новини інституту 

ШЛЯХАМИ ІСТОРІЇ!

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулася гостьова лекція, на якій було розкрито постать Єлизавети Скоропадської-Милорадович –  гетьманши, меценатки, жінки-емансипе. Спікерка – докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри педагогіки та суспільних наук Полтавського університету економіки і торгівлі Ірина Петренко. Так, видатна українка, патріотка, меценатка з роду Скоропадських узяла участь у заснуванні літературно-наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові, фінансувала товариство «Просвіта», журнал «Правда». Її вважають фундаторкою полтавських недільних шкіл, адже завдяки Єлизаветі Скоропадській-Милорадович  навчання в школах відбувалося за українськими підручниками. Присутні із неабиякою цікавістю слухали про роль видатної філантропки, патріотки в історії та культури Україні.

Щиро дякуємо шановній гості за цікаву лекцію!

Опубліковано: 25-04-2024

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ  "МЕХАТРОНІКА"!

Нещодавно завершився Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань та спеціальностей відповідно до наказу МОН України #3/6194-23 від 30.10.2023 року. Відповідно до рекомендацій було проведено лише І тур конкурсу, метою якого є підготовка фахівців нової генерації європейського рівня. Здобувачі освітньої програми «Прикладна механіка» кафедри МПТ продемонстрували високий рівень знань і умінь дослідницької діяльності та професійної майстерності в галузі знань «Прикладна механіка "Мехатроніка"».

Вітаємо переможців та їх наукових керівників із заслужено вибореними нагородами!

здобувачів освітнього ступеня "магістр" - Владислава ЯСИЧЕВА та Дмитра ЄМЕЛЬЯНОВА з дипломом І ступеня!

здобувачів освітнього ступеня "магістр" Тараса БУТИКА та "бакалавр" - Дмитра СКУЛУ й Богдана МЕЛЬНИКА з дипломом ІІ ступеня!

здобувача освітнього ступеня "бакалавр" - Івана Д'яченка з дипломом ІІІ ступеня!

Пишаємось їхніми досягненнями, бажаємо подальшого професійного зростання та нових яскравих Перемог!

Опубліковано: 24-04-2024

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ!

19.04.2024р. відбулася чергова зустріч представників кафедри ТЕХТ НУХТ з керівництвом підприємств холодильної галузі.

Плідні перемовини про працевлаштування здобувачів та випускників ОПП «Холодильні техніка та технології» та про системну роботу зі здобувачами в процесі їх навчання проведено з власником компаній Hladoyug і Cryosystem Бурлакою Миколою Володимировичем та директором MAS Systems Слюсарчуком Владимиром Васильовичем.

Зазначені фірми мають значний кадровий дефіцит у кваліфікованих кадрах починаючи від монтажних та сервісних посад і закінчуючи інженерним складом.

Також піднімалися питання сумісної профорієнтаційної роботи із випускниками шкіл та коледжів задля збільшення популярності професій пов’язаних із штучним холодом.

Досягнуті домовленості не залишають сумнівів у початку багаторічної плідної співпраці нашої кафедри із шановними колегами.

Опубліковано: 20-04-2024

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ!

11 та 12 квітня 2024 року  у рамках проведення ювілейної 90-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» відбулися засідання підсекцій «Електропостачання і енергоменеджмент» та «Електротехніка та електричні системи».

Студенти представили наукові дослідження, у яких було висвітлено актуальні питання: відновлювальні джерела енергії, системи накопичення електроенергії, джерела світла. На конференцію було запрошено директора компанії-партнера кафедри, компанії «LAPP Ukraine», Максима Каплюка. 

Максим Каплюк більш детально розповів про діяльність компанії. За  плідну інформаційну співпрацю та сприяння у розвитку матеріально-технічної бази кафедри було нагороджено колектив компанії «LAPP Ukraine».

Конференція пройшла у теплій і невимушеній обстановці, доповіді студентів супроводжувалися запитаннями, жвавим обговоренням.

Кафедра електропостачання і енергоменеджменту щиро вітає студентів та бажає успіхів у науковій сфері. 

Опубліковано: 13-04-2024

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ПРІОРИТЕТІ КАФЕДРИ ТОКТП!

9 квітня 2024 року відбулася запланована зустріч викладачів кафедри ТОКТП із майбутніми абітурієнтами, здобувачами четвертого курсу Смілянського технологічного фахового коледжу НУХТ спеціальності 133 Галузеве машинобудування.

Завідувач кафедри, д.т.н., професор Микола Якимчук детально проінформував присутніх з умовами вступної кампанії 2024 р., ознайомив із структурними підрозділами університету, особливостями дуальної освіти та освітніми програмами, за якими ведеться підготовка фахівців в ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого.

Доцент кафедри Іван Миколів поінформував присутніх про майбутнє працевлаштування випускників, сучасні бази практики та студентське життя здобувачів університету. Особливу увагу було приділено випускникам університету від Смілянського технологічного фахового коледжу. Окрема подяка викладацькому складу коледжу за високий рівень підготовки фахівців – майбутніх абітурієнтів НУХТ.

Також в рамках відвідування коледжу викладачі кафедри ТОКТП оглянули спеціалізовані лабораторії коледжу, які були створені за підтримки ПрАТ МХП.

В ході спілкування з викладачами було розглянуто можливості розширеного  використання переданого ПрАТ МХП обладнання для проведення практичних занять та лабораторних робіт для здобувачів спеціальності 133 Галузеве машинобудування.

Кафедра ТОКТП висловлює окрему подяку за організацію та активну участь в проведенні цієї зустрічі директору коледжу к.т.н. Олександру Хоменку, завідувачу відділення Галузеве машинобудування та адміністрування Наталії Руденко та голові циклової комісії інженерної механіки Олені Гоцько.

З нетерпінням чекаємо випускників коледжу в стінах університету.

Опубліковано: 12-04-2024

ЗУСТРІЧ З ВИПУСКНИКАМИ БОРИСПІЛЬСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ЛІЦЕЮ!

10 квітня 2024 року доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Люлька Дмитро Миколайович провів профорієнтаційну зустріч з 11-ми класами Бориспільського академічного ліцею імені Анатолія Федорчука Бориспільської міської ради Київської області.

Викладач запропонував розглянути майбутнім абітурієнтам престижність здобуття вищої освіти та можливість побудови успішної кар’єри.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері. Випускники ліцею слухали та задавали запитання про структурні підрозділи НУХТ, спеціальності та освітні програми. Обговорили переваги навчання саме в нашому університеті, працевлаштування, можливості поєднання роботи і навчання.

Наша розмова розпочалася з детальним ознайомленням з освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, при вступі на яку у 2024 році надається особлива підтримка держави.

Старшокласники зацікавилися наведеною інформацією, зокрема сучасною матеріально-технічною базою випускових кафедр, можливостями самостійного вибору навчальних дисциплін, здобуття освіти за дуальною формою.

Наприкінці зустрічі Люлька Д.М. запросив одинадцятикласників самим переконатися у перевагах навчання в НУХТ, відвідавши 13 квітня OPEN DAY Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого та 20 квітня День вступника НУХТ.

Ми вдячні адміністрації ліцею за організацію зустрічі та допомогу в профорієнтації молоді. Впевнені, що це допоможе вступникам визначитися з омріяною професією в провідному навчальному закладі України.

Будемо раді бачити ліцеїстів Бориспільського академічного ліцею серед наших здобувачів освіти.

Опубліковано: 12-04-2024

"УПАКОВАНА МАЙСТЕРНІСТЬ"!

Упакована майстерність: від Конференції до Інновацій у мехатроніці та пакувальній техніці

11 квітня колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки зібрався на 90 Ювілейну Міжнародну наукову конференцію молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті».

Наукова конференція стала прекрасною можливістю для обміну ідеями та досвідом між різними поколіннями фахівців, вчених та молодих дослідників. 

Про своє зростання від випускника НУХТ до Начальника цеху гофровиробництва Понінківської картонно-паперової фабрики розповів наш колега Микола МУСІЄНКО. Він відмітив вирішальність отриманої освіти за спеціальністю 131 нашої кафедри та важливість набуття здобувачами навичок самовдосконалення.

У рамках Секції 14, присвяченої машинам та технологіям пакування, обговорювалися найсучасніші тенденції у цій галузі.

Здобувачі представляли свої дослідження та розробки, демонструючи високий рівень професійної компетентності та креативність у використанні мехатронних рішень для вирішення проблем пакування та зберігання продуктів харчування. У свою чергу, випускники кафедри поділилися власним досвідом та відкрили нові перспективи для молодих колег.

Особливу увагу привернули доповіді про розробку автоматизованих систем управління процесами пакування на базі мехатронних модулів та використання інтелектуальних алгоритмів для оптимізації цих процесів, методик пошуку раціональних параметрів пакувальних ліній та застосування інноваційних матеріалів у пакувальних технологіях.

Конференція стала важливим форумом для співпраці та обміну досвідом між різними поколіннями вчених та студентів, сприяючи подальшому розвитку науки та технологій у галузі мехатроніки та пакувальної техніки.

Кращі матеріали були відібрані та представлені широкому загалу під час доповідей на конференції та протягом тижня - постерами. 

За результатами роботи секції доповідачі, рекомендовані для відзначення :

1 місце Савчук Олександр Сергійовіч, група АГМ-1;

Слюсар Лілія Олександрівна, група ПМ-4-1;

2 місце Ємельянов Дмитро Володимирович, ПМ-1-1М;

Верещак Денис Сергійович, ПМ-2-1;

3 місце Ясичев Владислав Віталійович, ПМ-1-1М;

Бутик Тарас Васильович, ПМ-1-1М;

Майданюк Дмитро Сергійович, ОХ-2-2.

Автори постерів, рекомендовані для відзначення 

1 місце Скула Дмитро Сергійович, ПМ-4-1;

Запорожець Олександр Володимирович, АГМ-3;

2 місце Д`яченко Іван Богданович, ПМ-4-1;

Муравйова Юлія Віталіївна, ПМ-4-1;

3 місце Бородиня Олександр Олександрович, ПМ-3-1.

Кафедра вітає здобувачів з відзнаками, висловлює всім учасникам подяку за стійкість та побажання перемоги, миру, зростання та розвитку!

Опубліковано: 12-04-2024

Наукові здобутки представили здобувачі під час роботи секції «Гуманітарні науки»

У рамках проведення ювілейної 90-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» відбулися засідання підсекцій «Історія України», «Історія української культури», «Філософія та психологія» секції «Гуманітарні науки». Так, здобувачі освіти представили наукові здобутки, у яких було висвітлено актуальні питання сьогодення. Особливо глибокими були роботи, присвячені російсько-українській війні в історичному та культурному аспектах. Колоритною була робота, у якій висвітлювалися особливості сучасної комунікації в соціальних мережах. Доповіді супроводжувалися запитаннями, жвавим обговоренням, що проходило в теплій, дружній атмосфері.

Вітаємо учасників з успішними виступами.

Бажаємо нових наукових звершень!

Опубліковано: 11-04-2024

РОБОТА СЕКЦІЇ «ПРОМИСЛОВА ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА»

В рамках 90-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті» під головуванням д.т.н. Валентина ПЕТРЕНКА на кафедрі Теплоенергетики та холодильної техніки відбулося засідання секції 18 «Промислова теплоенергетика»

Всі представлені доповіді викликали жвавий інтерес та інтенсивне обговорення присутніх викладачів та гостей конференції.

Бажаємо нашим доповідачам не зупинятися на досягнутому та інтенсифікувати свою наукову діяльність!

Опубліковано: 11-04-2024

  ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ - «ЗМІНА КЛІМАТУ»

Нам неймовірно пощастило бути частиною галузі, яка відіграє ключову роль у боротьбі зі зміною клімату! 

Досвід  і  гостьова лекція від к. т. н. Грищенка Романа Володимировича, викладача кафедри Теплоенергетики та холодильної техніки, була проведена в Дніпровському фаховому коледжі будівельно-монтажних технологій та архітектури: 

- Внесок Монреальського протоколу та Кігалійської поправки у вирішення проблеми прискорення зміни клімату та захисту  озонового шару; 

- Головні тренди розвитку холодильної техніки в світі; 

- Приклади проєктів.  

Ці питання обговорювались на відкритій лекції для студентів 3 -4 курсів спеціальності «Енергетичне машинобудування», освітньої програми «Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок».

Опубліковано: 09-04-2024

  СПІВПРАЦЯ З ВИРОБНИЦТВОМ

Доцент кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ на запрошення керівництва СП ТОВ «МОДЕРН-ЕКСПО» м. Луцьк з 04 по 06 квітня 2024 р. відвідав підприємство та провів навчання персоналу випробувальної лабораторії та дільниці складання торгівельного холодильного обладнання з Монтажу трубопроводів хладонових холодильних установок методом паяння.

Під час тренінгу між доцентом Пилипенком О.Ю. та слухачами встановилися дружні стосунки. У вільний від тренінгу час персонал підприємства провів оглядові екскурсії по виробництву та випробувальній лабораторії. За нагоди Олексій Юрійович проводив профорієнтаційні бесіди з керівництвом дільниць та менеджментом підприємства.

За результатами візиту всі сторони залишилися задоволені навчанням та домовилися про майбутню співпрацю в сфері покращення національних стандартів з холодильної техніки, профорієнтації вступників місцевих шкіл та молодого персоналу підприємства, агітації випускників ОП «Холодильні техніка та технології» до працевлаштування на ТОВ «МОДЕРН-ЕКСПО».

Опубліковано: 08-04-2024

ПЕРЕМОГА – ГАРНА ТРАДИЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОП "ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА"!

Команда "Зірки-131" Національного університету харчових технологій, ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого, здобула перемогу в проєкті "Ігри Заводів 7.0" серед 34 команд найкращих ЗВО України, продемонструвавши знання, навички та згуртованість.

Команда"Зірки-131", яку представляли магістри і бакалаври ОПП «Прикладна механіка»: Тарас Бутик (капітан), Влад Ясичев, Дмитро Скула, Іван Д'яченко та Євген Кирильчук, -

стала переможцем загального заліку, а також отримала друге місце за рішення кейсу від Концерну «Хлібпром». Наші переможці були обрані єдиним фаворитом кейсу від групи компаній Metinvest, виборовши перше місце!

 Вітаємо команду з цим вражаючим результатом, який свідчить про їх високий рівень підготовки, плідну роботу в гуртках кафедри мехатроніки та пакувальної техніки і неабиякий талант та згуртованість! Дякуємо Національному університету харчових технологій за підтримку молодих талантів, а команді "Зірки-131" за наполегливість, ентузіазм, віру в себе та злагоджену роботу.

Окрема подяка Концерну «Хлібпром», групі компаній Metinvest та "UGEN" – українській агенції з розвитку бренду роботодавця, яка допомагає подолати виклики у сфері управління персоналом та розвивати бренди. Синергія між роботодавцями і здобувачами, забезпечила співпрацю та організацію такого цікавого та корисного проєкту для молоді. Бажаємо команді "Зірки-131" подальших успіхів, нових перемог, втілення найсміливіших задумів та розвитку кожного члена команди! Нехай ваш приклад надихає інших молодих людей до саморозвитку, творчості, активної життєвої позиції та згуртування!

Опубліковано: 05-04-2024

ПОДЯКУ ВІД НАЗЯВО!

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти висловило подяку професору Олександру Гавві за роботу у складі галузевої експертної ради з механічної інженерії і внесок у роботу галузевих експертних рад та Національного агентства забезпечення якості вищої освіти загалом.

Професор Олександр Гавва – сильний та відповідальний дослідник і викладач, куратор потужної наукової пакувальної школи, фундатор трьох освітніх програм, які разом з іншими під його керівництвом є успішними та здобули визнання у світі. Працюючи у галузевій експертній раді, Олександр Миколайович прикладає зусиль для розвитку механічних спеціальностей, знайти кращі риси та інноваційні практики та надихає інших до постійного розвитку.

Опубліковано: 29-03-2024

ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ СЕРВІСНОГО ВІДДІЛУ…

Лідер ринку лабораторного обладнання - Хімлаборреактив запросив наших студентів на свої виробничі потужності, де вони занурилися у роботу сервісного відділу. Розбирали, шукали несправності, налаштовували лабораторне та технологічне обладнання для фармацевтичної, біотехнологічної, хімічної, харчової та інших галузей промисловості. Серед цікавого – розібралися у конструкціях та особливостях обслуговування вагових пристроїв, спектрографів, автоклавів, жарових печей, мікроскопів, «мініфарзаводу» - комплексу обладнання для виробництва лікарських засобів із універсальним приводом.

Корисний досвід – після роботи з обладнанням розібрали допущені помилки. 

До речі, демонстрували роботу обладнання та його налагодження магістранти ННІТІ, які успішно працюють у Компанії та навчаються в Університеті. 

Цінуємо увагу адміністрації та фахівців Хімлаборреактиву!

Опубліковано: 28-03-2024

ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА АСПІРАНТІВ КАФЕДРИ ТОКТП!

В рамках здобуття педагогічної практики аспіранти Іван Глущенко та Олег Ченцов, здобувачі освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», провели лабораторні заняття з дисципліни «Системи автоматизованого проектування» для здобувачів групи ХМ-2-4, що навчаються за спеціальністю 142 «Енергетичне машинобудування», та здобувачів збірної групи ОХ-1-3М, що навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». Заняття проведені під керівництвом керівника педагогічної практики аспірантів доцента кафедри ТОКТП Івана Миколіва та викладача дисципліни «Системи автоматизованого проектування» старшого викладача цієї ж кафедри Андрія Слюсенка.

Під час заняття Іван Глущенко висвітлив принципи побудови рамних конструкцій на основі технології Bosch Rexroth Assembly Technology та приклади використання таких конструкцій в технологічному обладнанні. В середовищі програми Autodesk Inventor Professional Іваном Глущенко було продемонстровано прийоми роботи з основними конструктивними елементами, принципи редагування геометричних параметрів профілю та методика створення рамної конструкції з використанням технології Bosch Rexroth Assembly Technology.

Натомість Олег Ченцов розповів про принципи та особливості виготовлення деталей з листового металу. На багатьох прикладах продемонстрував функціонал програми Autodesk Inventor Professional для створення 3D-моделей деталей з листового металу, показав як створювати розгортки та кресленики таких деталей, звертав увагу на особливостях моделювання.

Викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, які були долучені до занять, високо оцінили проведену аспірантами роботу.

Опубліковано: 28-03-2024

КАФЕДРА МПТ - ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З РОБОТОТЕХНІКИ!

Відкрите лекційне заняття з інноваційної дисципліни "Робототехнічні комплекси у пакувальних процесах" прочитане асистентом кафедри, PhD, Валентином Туфекчі, для ОС «Магістр», 131 Прикладна механіка.

У сучасному світі, де швидкість та ефективність є вирішальними, знання та вміння у цій галузі набувають особливої ваги. Впровадження робототехнічних комплексів дозволяє значно підвищити продуктивність пакувальних процесів, мінімізувати помилки та оптимізувати витрати.

Основні моменти лекції:

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки продовжує надавати якісну освіту та практичні знання здобувачам вищої освіти, підтримуючи їхнє бажання зростати та розвиватися в обраній сфері.

Опубліковано: 27-03-2024

МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ КАФЕДРИ МПТ!

В ході проведення методичних семінарів, кафедра мехатроніки та пакувальної техніки ознайомила слухачів із практичними можливостями спеціалізованих лабораторій. Спікерами виступили: завідувач кафедри - Людмила Кривопляс-Володіна, Проректор з наукової роботи НУХТ - Сергій Токарчук, доцент - Володимир Костін. Наявне лабораторне обладнання допомагає бакалаврам і магістрам опановувати та досліджувати сучасні комп’ютерно-інтегровані технології в системах автоматизації харчової та пакувальної галузі, виконувати лабораторні роботи зі спеціалізованих курсів: "Кінематика і динаміка машин", "Проєктування деталей машин", "Монтаж і технічний сервіс обладнання", "Мехатроніка", "Адаптроніка технічних систем" та інших. Навчально-методичне забезпечення для продемонстрованих лабораторних стендів, використовується також для практичних занять, які дають змогу студентам отримати практичні знання та вміння в області використання та розроблення інноваційних систем та технологій.

Опубліковано: 26-03-2024

ВИПУСК МАГІСТРІВ 2024!

Війна змусила нас переосмислити своє життя, внесла корективи та змінила наші цінності і пріоритети, навчила більше любити та цінувати тих, хто поруч та об'єднатися навколо спільної та важливої мети - перемоги.

Проте незважаючи на все, що сталося, ми не стоїмо на місці, і з ще більшими амбіціями прагнемо розвивати освічених, розумних і перспективних особистостей.

22 березня 2023 року у актовій залі університету відбувся урочистий захід з нагоди вручення дипломів освітнього ступеня «Магістр» випускникам Навчально-наукового інженерно-технічного інституті імені академіка І.С. Гулого.

На свято зібралися представники адміністрації, викладачі інституту, батьки та друзі випускників-студентів.

Вітання випускникам з успішним завершенням навчання, теплі слова та поради молодим магістрам висловив директор ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого  Сергій Блаженко.  Звертаючись до присутніх, він зазначив, що перед випускниками відкриті нові життєві шляхи і побажав, щоб вони були яскравими, а диплом Національного університету харчових технологій був не лише документом про вищу освіту, але й надійним провідником на професійному обрії, предметом гордості, професійного зростання та знаком приналежності до великої родини НУХТ.

Директор вручив відзнаки та грамоти кращим із кращих, тим, хто протягом усього навчання усіх п’яти з половиною років відстоював честь своїх факультетів, а згодом і Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, активно працював у всіх сферах його діяльності: громадському житті, навчанні, науковій діяльності.

Слова привітання, напутні слова  та настанови випускникам 2024 року пролунали від завідувачів випускових кафедр – мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна, технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Микола Якимчук, заступник завідувача кафедрою машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Олена Чепелюк, електропостачання і енергоменеджменту Сергій Балюта, теплоенергетики та холодильної техніки Валентин Петренко.

Вручаючи їм дипломи, вони побажали випускникам активно використовувати знання та гідно представляти інститут в усіх галузях науки, виробництва та освіти.

Зі щирими словами подяки та шани своїм вчителям до присутніх зі сцени звернулись уже екс-голова студентської ради ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого Юлія Кучеренко.

Слова випускниці були наповнені сердечною подякою всім викладачам, які допомагали їм своїм терпінням, розумінням, підтримкою і мудрими порадами , всім тим, хто йшов з ними поруч всі ці роки.

Чудовим подарунком для випускників та присутніх, який продовжив урочисте дійство, були музичні вітання від студента 1 курсу Запорожця Івана та гостей нашого свята: здобувачки Навчально-наукового інституту  харчових технологій Діани Чернявської  та здобувача  факультету готельно-ресторанного та туристичного бiзнесу Сильчука Романа.

Тож щиро вітаємо випускників, бажаємо вам натхнення, наполегливості, професійних здобутків, впевненості у своїх силах і завжди бути патріотами України!

Опубліковано: 26-03-2024

СПІВПРАЦЯ З СТЕЙКХОЛДЕРАМИ!

Власники підприємства з проектування та постачання холодильного обладнання ТОВ «МС Холод», Усатий Олександр Володимирович та Смілик Максим Михайлович, відгукнулися на прохання кафедри ТЕХТ та передали більше 100 метрів мідної труби для продовження ремонтно-модернізаційних робіт у лабораторії холодильних машин та установок.

Подарунок ТОВ «МС Холод» повністю задовольняє потребу кафедри у мідних трубопроводах діаметрами від 6 до 28 мм.

Колектив кафедри висловив свою вдячність стейкхолдерам за співпрацю з підготовки майбутніх професіоналів у сфері штучного холоду та матеріальну підтримку.

Роботи по ремонту та модернізації лабораторної бази, для студентів освітньої програми «Холодильна техніка та технології», продовжено!

Опубліковано: 25-03-2024

НАУКОВИЙ СЕМІНАР!

На науковому семінарі кафедри ТЕХТ, виступив аспірант 2-го курсу Михайличенко Дмитро. 

На відміну від попередніх подібних заходів семінар проходив у змішаному форматі. Переважна більшість співробітників кафедри були присутніми очно, а для колег та всіх зацікавлених осіб що з певних причин не змогли прийти проводилася он-лайн демонстрація.

Тема семінару «Використання органічного циклу Ренкіна для генерації електричної енергії на компресорних станціях газотранспортної системи України» викликала жвавий інтерес у присутніх. Доповідача доповнював та допомагав відповідати на запитання його керівник доц.. Пилипенко Олексій.

Найбільш активну учать у обговорені проблематики та висуванні пропозицій з подальшого розвитку тематики були: проф. Валентин Петренко, доц. Віталій Філоненко та доц. Сергій Самійленко.

За результатами доповіді та її обговорення кафедра прийняла наступні рішення:

1. Рекомендувати здобувачеві продовжити наукові пошуки у вибраному напрямі.

2. Розширити аналіз додатковими схемними рішеннями та переліком робочих речовин органічного циклу Ренкіна.

3. Готувати матеріали до публікації.

Опубліковано: 21-03-2024

ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ З МАЙБУТНІМИ АБІТУРІЄНТАМИ!

20 березня 2024 р., доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, Роман Якобчук в режимі відеоконференції ознайомив учнів 10-го та 11-го класу Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого Ізяславської міської ради з Національним університетом харчових технологій, Навчально-науковим інженерно-технічним інститутом ім. акад. І.С. Гулого та освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв».

Роман Якобчук детально розповів про університет, його структурні підрозділи, освітні програми та переваги навчатись в НУХТ. Особливу увагу акцентував на здобуття освіти з інженерних спеціальностей для харчової, фармацевтичної та біотехнологічної промисловості, оскільки ці спеціальності підтримуються державою і є затребуваними на ринку праці. По завершенню презентації, учні активно задавали питання про спеціальності та особливості вступу в 2024р. На всі запитання були дані вичерпні відповіді.

Майбутніх абітурієнтів запросили на наступний День відкритих дверей. Велика вдячність директору та вчителям школи за надану можливість зустрітись з учнями.

Будемо раді бачити всіх в  Національному університеті харчових технологій!

Опубліковано: 21-03-2024

Хто для мене Тарас Шевченко?

Напередодні дня народження Тараса Шевченка викладачі кафедри гуманітарних дисциплін провели тематичні бесіди зі здобувачами різних факультетів та інститутів. Одна з них була присвячена роздумам "Хто для мене Шевченко?", адже Кобзар є тією постаттю, що повсякчас живе і промовляє до свого народу. Беззаперечно: життєвий вибір митця зробив його вічно живим у нашій пам’яті. В Україні, для кожного з нас він житиме вічно!

Опубліковано: 08-03-2024

АКЦЕНТ – ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ»!

На кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування відбулися захисти магістрантами кваліфікаційних робіт з спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових виробництв» денної та заочної форм навчання

Наукові дослідження здобувачів були направлені на вирішення актуальних проблем розвитку обладнання харчової та переробної промисловості. Результатами таких досліджень є розробка технічних рішень по удосконаленню конструкцій існуючого обладнання та розробка новітнього. 

Члени екзаменаційної комісії високо оцінили новизну технічних рішень, теоретичну обґрунтованість представлених результатів та практичну цінність при їх впровадженні. Отримані оцінки представлених кваліфікаційних робіт показали достатньо високий технічний рівень підготовки здобувачів освітнього ступеня «Магістр». Дипломи з відзнакою отримали Ковтун Радіон та Сизонюк Владислав. 

Щиро вітаємо випускників освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових виробництв» з присвоєнням освітнього ступеня «Магістр» зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» та бажаємо професійного зростання на виробництві, миру та Перемоги!

Опубліковано: 29-02-2024

ЗУСТРІЧ ІЗ МАЙБУТНІМИ ВСТУПНИКАМИ!

28 лютого 2024 року гарант бакалаврської освітньої програми «Холодильні техніка та технології» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування», заступник завідувача кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ доцент Пилипенко О.Ю. разом зі здобувачами освіти академічної групи ХМ-4-8ск Сорокіним Є.Ю., Фещенком І.Д., Хабібуліним І.Ф. відвідали ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету» де мали можливість поспілкуватися зі здобувачами випускового курсу спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування».

Перш за все, Олексій Пилипенко привітав учасників конкурсу  професійної майстерності серед здобувачів освіти в галузі низькотемпературної техніки “ChillTech Students Awards” із почесним 3-м місцем та презентував шеврони-логотип коледжу з яким здобувачі у майбутньому будуть приймати участь у конкурсі.

Пилипенко О.Ю. запросив випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньою програмою «Холодильні техніка та технології» у Національному Університеті Харчових Технологій. Розказав про переваги та перспективи навчання за вказаною освітньою програмою. 

Здобувачі  Сорокіним Є.Ю., Фещенком І.Д. та Хабібуліним І.Ф. із свого боку розповіли про навчання та життя в університеті, запросили хлопців приєднатися до «Дня відкритих дверей» ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ, а також запропонували відвідати НУХТ та кафедру ТЕХТ з екскурсією.

Презентація освітньої програми, кафедри та університету викликала жвавий інтерес у здобувачів. Олексій Юрійович та студенти із задоволенням відповідали на багато чисельні запитання, залишили свої контакти та щиро подякували за теплий прийом та продуктивну зустріч.

Опубліковано: 28-02-2024

ЗУСТРІЧ ЗІ СЛУХАЧАМИ ПІДГОТОВЧОГО ВІДДІЛЕННЯ!

Профорієнтаційна зустріч викладачів кафедри гуманітарних дисциплін зі слухачами підготовчого відділення Професорка Надія Левицька та доцентка Людмила Приблуда провели профорієнтаційну онлайн-зустріч зі здобувачами підготовчого відділення університету на тему «Національний університет харчових технологій – провідний заклад харчової промисловості України». Мета заходу – популяризація спеціальностей інститутів та факультетів НУХТ. Професорка Надія Левицька ознайомила слухачів з історією Національного університету харчових технологій, розповіла про переваги навчання в нашому закладі вищої освіти. Наголосила на тому, що університет має потужну матеріально-технічну базу, яка відповідає сучасним вимогам підготовки фахівців. Доцентка Людмила Приблуда детальніше ознайомила випускників зі спеціальностями Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Слухачі з цікавістю слухали про перспективність інженерно-технічного напрямку підготовки сучасних фахівців особливо сьогодні. Зустріч була креативною, здобувачі виявили неабияку цікавість до спеціальностей, задавали багато запитань, що стосувалися особливостей навчального процесу, майбутнього працевлаштування, проходження практики й, одержавши на них відповіді, лишилися задоволеними від спілкування.

Опубліковано: 27-02-2024

ЗАХИСТИ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ НА КАФЕДРІ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ У 2024 РОЦІ ЗАВЕРШЕНО!

21 та 23 лютого 2024 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту завершилися захисти магістерських кваліфікаційних робіт за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», освітньо-професійною програмою «Електротехнічні системи електроспоживання», денної та заочною формою навчання. 

Головуючим Екзаменаційної комісії, доктор технічних наук, головний науковий співробітник інституту електродинаміки НАН України, Юрій Васецький, члени комісії – завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту, доктор технічних наук, професор Сергій Балюта, кандидат технічних наук, професор Володимир Шестеренко та старший викладач Олег Мащенко. Також на захисті були викладачі кафедри і керівники здобувачів, кандидат технічних наук, доцент Юрій Чорний, та доктор філософії, асистент Петро Зінькевич. 

Після побажання успішного захисту, комісія заслухала дипломні проекти та роботи своїх вихованців. Здобувачі гідно показали всі свої знання та вміння у вирішенні питань електропостачання та відновлювальних джерел енергії. 

Захист пройшов у теплій і невимушеній обстановці, магістранти відповіли на численні питання комісії і гідно захистили свої роботи. Рішенням комісії усі здобувачі отримали заслужені високі оцінки. Члени екзаменаційної комісії оцінили теоретичну обґрунтованість тем робіт, практичну цінність отриманих результатів, і відзначили рівень підготовки випускників.

Вітаємо випускників освітньої програми «Електротехнічні системи електроспоживання» з присвоєнням освітнього ступеня «Магістр»!

Опубліковано: 24-02-2024

КАФЕДРА ЕПЕМ БЕРЕ УЧАСТЬ У «VIRTUAL EXCHANGE DAY 2024»!

23 лютого 2024 р. в рамках Erasmus Days 2024 відбувся онлайн захід «Virtual Exchange Day». До участі у зустрічі були запрошені викладачі та студенти кафедри електропостачання і енергомеджменту.

Онлайн захід провів Патрік Фолтін, представник міжнародного відділу Університету ім. Томаша Баті в м. Злін (Чехія). Він розповів учасникам зустрічі про історію Університету ім. Томаша Баті, факультети, на яких навчаються студенти з різних країн, та спеціальності. Університет імені Томаша Баті – це чеський державний університет у місті Злін, сучасний  вищий навчальний заклад з багатою історією, який функціонує відповідно до п’яти головних цінностей: підприємництва, відкритості, корисності, креативності та відповідальності. Цей університет згідно з низкою рейтингів, є найкращим регіональним вузом у Чехії.

Також Патрік Фолтін детально ознайомив учасників з програмами обміну та стажування для студентів. Цей університет є давнім та надійним партнером Національного університету харчових технологій, він не раз приймав у себе студентів та викладачів НУХТ.

Представлені матеріали сприяли активній дискусії серед учасників. Патрік надав аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Кафедра електропостачання і енергомеджменту щиро вдячна Університету ім. Томаша Баті в м. Злін за організацію та Патріку Фолтіну за цікавий і корисний онлайн захід та сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Опубліковано: 23-02-2024

ENERGY MAP WORKSHOP ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ!

21 лютого 2024 р. відбувся навчальний воркшоп "Energy Map", на якому представники аналітичного центру DiXi Group розповіли про Energy Map – найбільшу базу офіційних даних про всі сектори енергетики України. 

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі кафедри електропостачання і енергоменеджменту. 

Представники аналітичного центру DiXi Group розповіли, що на порталі Energy Map користувачі можуть швидко та в одному місці знайти актуальну статистику від понад 30 українських та європейських розпорядників даних, а також історичні дані, які зникли з публічного простору через війну. Усі дані вже попередньо опрацьовані: охоплюють максимально доступний період, доповнені необхідними показниками, у машиночитній структурі та мають англійську версію. А це означає, що до їх зручного використання у ваших наукових працях, щоденному навчанні та першій робочій практиці – лише один крок. 

Також експерти DiXi Group розповіли про наступне: як функціонує ринок електроенергії в Україні; роль органів державної влади в енергетичній сфері; які дані доступні та які "закриті" через війну; як отримати дані від розпорядників, які не публікуються; про різницю між машиночитними та немашиночитними даними; лайфхаки роботи з даними в Excel.

Представлені та використані під час зустрічі навчальні матеріали сприяли активному обговоренню. Доповідачі надали аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний аналітичному центру DiXi Group за цікавий онлайн захід і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Опубліковано: 22-02-2024

ПЛЕКАЙТЕ, ОБЕРІГАЙТЕ, ВИВЧАЙТЕ, ПОПУЛЯРИЗУЙТЕ СОЛОВ'ЇНУ!

Кафедра гуманітарних дисциплін відзначила Міжнародний день рідної мови.  Було проведено низку заходів щодо цієї важливої дати зі здобувачами різних факультетів та інститутів. Під час тематичної бесіди доцентка Людмила Приблуда зауважила, що на тлі російської агресії українці почали глибше розуміти значення захисту державної мови як чинника безпеки держави.  Мова є живим організмом, який реагує на різні історичні події, у яких перебуває її носій. Також студенти ознайомилися з хроніками нищення української мови й мали змогу переконатися, що мова – гарант державності, незламності, сили духу та гідності українського народу.

Говоріть українською!

Шануйте, любіть рідну мову, бережіть її в усій красі для себе і для наступних поколінь. 

Опубліковано: 22-02-2024

КОНКУРС МАЙБУТНІХ ПРОФЕСІОНАЛІВ!

Кафедра ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ прийняла участь у виставці Chill Pro Kyiv 2024 з власним стендом. Під час виставки представники кафедри зустрічалися з представниками бізнесу, випускниками та потенційними абітурієнтами. Також за час виставки свою зацікавленість у здобувачах спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОП «Холодильні техніка та технології» висловили такі фірми як «КЛІМХАУС ТРЕЙД» та «Фора».

Головною подією виставки Chill Pro Kyiv 2024 став перший в Україні конкурс професійної майстерності серед здобувачів освіти в галузі низькотемпературної техніки "CHILLTECH STUDENTS AWARDS" який пройшов 16 лютого 2024 р..

Викладачі кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ Пилипенко Олексій та Грищенко Роман стали головними ідеологами та організаторами цієї визначної події. Як визнання своєї праці доцент кафедри Пилипенко Олексій отримав від організаторів виставки персональну подяку за організацію конкурсу.

Головними спонсорами та співорганізаторами конкурсу виступили «Premier Expo», Громадська спілка «Холодильна асоціація України» та «ШНЕЙДЕР ЕЛЕКТРІК Україна».

У змаганні прийняли участь 6 команд від таких навчальних закладів: Національний університет харчових технологій (м. Київ), Дніпровський фаховий коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури (м. Дніпро), Державний біотехнологічний університет (м. Харків), ВСП Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ (м. Харків), ВСП Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету (м. Біла Церква), ВСП  Одеський технічний  фаховий коледж Одеського національного технологічного університету (м. Одеса).

Честь кафедри ТЕХТ захищали здобувачі ОП «Холодильні техніка та технології» 4го курсу Остапенко Дмитро та Литовченко Андрій. Вони хоч і не вибороли призове місце проте показали гідний результат поступившись 1-м балом команді що зайняла 3-є місце.

Оцінювали конкурс незалежне журі із представників фірм «ШНЕЙДЕР ЕЛЕКТРІК Україна», «АРЕХ», «BMSERVICE» та «Астра».

На щастя конкурс пройшов без оголошення повітряних тривог. Але в момент коли розпочиналася процедура нагородження було об’явлено повітряну тривогу і всі учасники та вболівальники були вимушені спуститися до укриття. Проте не зовсім урочиста обстановка не завадила провести нагородження переможців та вручити грамоти і пам’ятні подарунки всім учасникам.

Вітаємо переможців, дякуємо спонсорам та журі конкурсу за надану допомогу.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та розвиток конкурсу.

Опубліковано: 20-02-2024

ЗАХИСТИ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ НА КАФЕДРІ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ У 2024 РОЦІ РОЗПОЧАТО!

19 лютого 2024 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», освітньо-професійною програмою «Електротехнічні системи електроспоживання», денної та заочною формою навчання. 

Головуючим Екзаменаційної комісії, доктор технічних наук, головний науковий співробітник інституту електродинаміки НАН України, Юрій Васецький, члени комісії – завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту, доктор технічних наук, професор Сергій Балюта, кандидат технічних наук, професор Володимир Шестеренко та старший викладач Олег Мащенко. Також на захисті були викладачі кафедри і керівники здобувачів, кандидат технічних наук, доцент Юлія Куєвда та доктор філософії, асистент Петро Зінькевич. 

Після побажання успішного захисту, комісія заслухала дипломні проекти та роботи своїх вихованців. Здобувачі гідно показали всі свої знання та вміння у вирішенні питань електропостачання та автоматизації електроенергетичних об’єктів. Здобувачка Вікторія Ватилик захищала  кваліфікаційну роботу англійською мовою.

Захист пройшов у теплій і невимушеній обстановці, магістранти відповіли на численні питання комісії і гідно захистили свої роботи. Рішенням комісії усі здобувачі отримали заслужені високі оцінки. Члени екзаменаційної комісії оцінили теоретичну обґрунтованість тем робіт, практичну цінність отриманих результатів, і відзначили рівень підготовки випускників.

Кафедра електропостачання і енергоменеджменту щиро вітає випускників з відмінним захистом та бажає успіхів у професійній сфері. Випускникам кафедри була надана рекомендація до вступу в аспірантуру.

Опубліковано: 19-02-2024

СПЕЦІАЛЬНОСТІ З МАЙБУТНІМ!

17 лютого 2024 року доцентка кафедри гуманітарних дисциплін Людмила Приблуда провела профорієнтаційну роботу зі слухачами підготовчого відділення Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету, мата якої – популяризація спеціальностей інститутів і факультетів НУХТ. Фахівчиня розповіла про переваги навчання в нашому університеті та більш детально ознайомила випускників зі спеціальностями Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Слухачі з цікавістю слухали про інженерно-технічний напрямок підготовки фахівців, адже за сучасних обставин він є одним із найбільш перспективних, затребуваних на ринку праці.

Опубліковано: 19-02-2024

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН ПОДІЛИЛИСЯ НАУКОВИМ ТА МЕТОДИЧНИМ ДОСВІДОМ!

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулися науковий та методичний семінари. Доцент кафедри Сергій БЕРЕГОВИЙ присвятив свою доповідь київському архітекторові Павлу Альошину. Із захопленням викладачі слухали про його мистецький шлях. Так, він зробив значний внесок у формування архітектурного «обличчя» вулиці Володимирської, спорудивши на ній, окрім Педагогічного музею, Жіночу гімназію святої княгині Ольги та два бібліотечні будинки поряд з «червоним корпусом» Університету Святого Володимира. Доцентка Людмила ПРИБЛУДА поділилася досвідом викладання риторики. Науково-викладацький склад мав змогу ознайомитися із сучасними технологіями навчання, які використовує доцентка для формування комунікативної компетенції майбутніх фахівців.

Опубліковано: 19-02-2024

МЕХАТРОНІКА ТА ПАКУВАННЯ: ДРАЙВ ІННОВАЦІЙ У ТВОЇХ РУКАХ!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки НУХТ, при підтримці директора ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого -  Сергія Блаженка, продовжує активну співпрацю із  ВСП «Київським фаховим коледжем компʼютерних технологій та економіки НАУ». Черговий профорієнтаційний семінар,  для майбутніх абітурієнтів Національного університету харчових технологій, організовано і проведено на тему «Електропневматичні приводи в харчовій промисловості». Модератором спеціалізованого заходу інженерно-технічного напрямку – виступила завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, Людмила Кривопляс-Володіна. 

Метою заходу було ознайомлення майбутніх вступників із широким спектром сучасних лабораторних комплексів кафедри; демонстрація новітніх викладацьких практик, висвітлення широких можливостей для розвитку та самореалізації, обґрунтування напрямків працевлаштування за обраним фахом. Були представлені особливості та перспективи майбутньої професії фахівця з мехатроніки та пакувальної техніки, а також шляхи кар’єрного зростання у сучасних компаніях і на підприємствах харчової галузі.

Захід пройшов у теплій та невимушеній атмосфері. Абітурієнти отримали багато корисної інформації про навчання в НУХТ та можливості, які відкриваються перед випускниками кафедри мехатроніки та пакувальної техніки. 

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки НУХТ запрошує всіх зацікавлених абітурієнтів долучатися до наших профорієнтаційних заходів!

Ми завжди раді допомогти вам зробити правильний вибір майбутньої професії!

Опубліковано: 16-02-2024

CHILL PRO KYIV 2024!

Кафедра теплоенергетики та холодильної техніки Національного університету харчових технологій активно бере участь у найбільшій події галузі штучного холоду – ВИСТАВКА ПРОМИСЛОВОГО ТА КОМЕРЦІЙНОГО ХОЛОДУ CHILL PRO KYIV 2024.

Запрошуємо всіх відвідати наш стенд. Ми відкриті до обговорення можливостей майбутньої співпраці та обміну ідеями. Приєднуйтеся до нас на CHILL PRO KYIV 2024 і відкрийте для себе нові горизонти у галузі штучного холоду та кліматичних систем! 

Опубліковано: 15-02-2024

РОЗПОЧАЛОСЯ СТАЖУВАННЯ ЧЕРГОВОЇ ГРУПИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НУХТ У БЕРЛІНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ПРИКЛАДНИХ НАУК!

Співпраця нашого університету з Берлінським університетом прикладних наук дає плідні результати – днями чергова група студенток, які вивчають комп’ютерні технології дизайну і виготовлення упаковки, – Ольга Романюк, Дар’я Гусакова, Євгенія Бабенко і Вікторія Карпенко, прибули на стажування до Німеччини.

Одразу почали працювати та переймати досвід німецьких колег: відвідали лекції професора Стефана Юнге про пакувальні матеріали, упаковку з картону та методи тестування, а на практичних і лабораторних заняттях вивчали і тестували упаковку у сучасних лабораторіях. Займалися у виробничій лабораторії з промисловим обладнанням для друкарського та післядрукарського оброблення пакувальних матеріалів, а за обідом у студентській їдальні обговорили свої враження від побаченого.

Наступний день був ще більше наповнений емоціями, адже професори Стефан Юнге та Ганс Демановський провели екскурсію історичною частиною Берліну. Група відвідала Рейхстаг, Александрплац, площу біля Бранденбурзьких  воріт та багато іншого.

Незабаром наша делегація разом із німецькими студентами відправляться до містечка Гернсбах на північному заході Німеччини, де пройдуть навчання у потужному Центрі з досліджень паперової упаковки. Тож, далі буде…

Опубліковано: 13-02-2024

Кафедра теплоенергетики та холодильної техніки успішно готує наукові кадри і для інших країн!

Наукові школи нашого університету мають поважну історію, славні традиції і високий авторитет не тільки в нашій країні, але й за кордоном. Одним із свідчень цього є другий поспіль успішний захист дисертації на кафедрі теплоенергетики та холодильної техніки аспірантом з Польщі.

Нещодавно відбувся захист дисертації «Науково-технічні засади використання амонійних сполук для зниження викидів забруднюючих речовин в котлах середньої потужності» директором з інноваційного розвитку інжинірингової компанії «Dagas LLS» (Варка, Польща) Влодзімежом Яцеком Пшибильським на здобуття ступеня доктора філософії у галузі знань 14 «Електрична інженерія» за спеціальністю 144 «Теплоенергетика». Науковий керівник здобувача – д.т.н., старший науковий співробітник, професор кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Ігор Вольчин.

Дисертація присвячена дослідженню використання напівсухих технологій сіркоочищення з метою зниження викидів діоксидом сірки на котельних агрегатах середньої потужності.

Здобувачем було вперше експериментально доведено можливість газофазного очищення димових газів від діоксиду сірки амонійними сполуками до вимог європейських екологічних директив; доведено можливість застосування розчину карбаміду для використання його в системах сіркоочищення димових газів котельних агрегатів; досліджено процес термічного гідролізу розчину амоніаку для процесів сіркоочищення димових газів; експериментально доведено високу ефективність газофазного зв’язування діоксиду сірки продуктами термічного гідролізу карбаміду.

Разову спеціалізовану раду очолив доктор технічних наук, професор кафедри електропостачання і енергоменеджменту Олександр Серьогін. У складі ради працювали: рецензентка – кандидатка технічних наук, доцентка кафедри екології та екоменеджменту Аліна Сірик і опоненти – доктор технічних наук, професор кафедри теплової та альтернативної енергетики Навчально-наукового інституту атомної і теплової енергетики НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Абдулін, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора Інституту газу Національної академії наук України Анатолій Сміхула і доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології, теплотехніки та охорони праці Інституту промислових та бізнес-технологій Українського державного університету науки та технологій Олександр Єрьомін.

Доробок дисертанта був високо оцінений учасниками засідання. Вони відзначили його актуальність і вагомість, а також значний економічний ефект. Окремо відзначимо, що дисертація захищалась українською мовою. 

За результатами публічного захисту спеціалізована вчена рада присудила Влодзімежу Яцеку Пшибильському науковий ступінь доктора філософії у галузі знань 14 «Електрична інженерія» за спеціальністю 144 «Теплоенергетика». Вітаємо здобувача та його наукового керівника! Зміцнюємо наукові зв’язки з європейською науковою спільнотою!

Опубліковано: 13-02-2024

ЗУСТРІЧ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ВІННИЦЬКОГО ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ НУХТ !

У рамках проведення профорієнтаційної роботи у Вінницькому технічному фаховому коледжі НУХТ доктор філософії, асистент кафедри електропостачання і енергоменеджменту Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Петро Зінькевич зустрівся зі здобувачами випускної групи спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Майбутнім вступникам асистент розповів про переваги здобуття освіти саме в Національному університеті харчових технологій, надав інформацію про кафедру електропостачання та енергоменеджменту, а також про освітню програму «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, особливості навчального процесу, про можливість навчання за дуальною формою.

Під час бесіди зі студентами особлива увага була зосереджена на особливостях вступної кампанії 2024 року, зокрема йшлося про НМТ, що необхідний для вступу на основі диплома молодшого спеціаліста на спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Зустріч відбулася у дружній атмосфері, викладач кафедри дав ґрунтовні відповіді на запитання, що виникли у випускників коледжу. Майбутні вступники отримали контактні дані для консультування з питань вступу на навчання.

Тож, чекаємо майбутніх здобувачів на навчання у Національному університеті харчових технологій!

Опубліковано: 12-02-2024

НА ШЛЯХУ УДОСКОНАЛЕННЯ  ОПП «ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА» !

На розширеному засіданні кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, модерованого завідувачкою Людмилою КРИВОПЛЯС- ВОЛОДІНОЮ, було проведено детальний аналіз результатів локального моніторингу освітньо-професійних програм (ОПП) «Прикладна механіка» для обох освітніх ступенів: бакалавр і магістр. Цей аналіз ґрунтувався на матриці SWOT, яка дозволяє оцінити сильні та слабкі сторони програм, а також можливості та загрози, з якими вони стикаються. 

Гаранти ОПП – Сергій ТОКАРЧУК і Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ – представили порівняльні таблиці із візуалізацією результатів SWOT-аналізу для обох ступенів. Ці таблиці чітко окреслили ключові аспекти програм, які потребують покращення, а також ті, які вже є сильними сторонами.

Представник стейкхолдерів, директор ТОВ "ТАС ЕВОТЕК" - Денис ПРИГОДІЙ, підкреслив важливість практичної підготовки здобувачів, розширення сучасних методів навчання, доопрацювання напрямків підготовки здобувачів з елементами новітніх технологій.

Під час обговорення, окрім представників робочих груп ОПП були присутні здобувачі вищої освіти з усіх курсів бакалаврату та магістратури. 

Висвітлені сильні сторони ОПП «Прикладна механіка»: висококваліфікований викладацький склад; сучасне лабораторне обладнання: актуальність навчальних програм до потреб ринку праці та сучасних тенденцій у галузі; співпраця з роботодавцями провідних підприємств машинобудівної галузі, та ін. Обговорені шляхи подальшого удосконалення та виправлення слабких сторін ОПП «Прикладна механіка».

Опубліковано: 10-02-2024

КАДРОВІ ПОТРЕБИ НА РИНКУ ХОЛОДУ!

08 лютого 2024 р., представники фірми ТОВ «Термоком» включно з директором Варичевим Дмитром Сергійовичем та HRменеджером Петрович Вікторією Миколаївною презентували свою організацію здобувачам освітнього ступеня «Магістр» ОП «Холодильні техніка та технології» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого Національного університету харчових технологій.

Під час презентації ТОВ «Термоком» пан Дмитро та пані Вікторія запросили здобувачів першого курсу магістратури доєднатися до їх дружнього колективу.

Хоча спілкування було і не довгим, але зацікавленість здобувачів у пропонованих робочих місцях була видна не озброєним оком.

Дякуємо фірми ТОВ «Термоком» і сподіваємося на подальшу співпрацю у сфері підготовки для ринку України висококваліфікованих фахівців «холодильщиків».

Опубліковано: 09-02-2024

ПІДВИЩУЄМО ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ!

Викладач кафедри МПТ, асистент Валентин Туфекчі, продовжує свій шлях до професійного росту і розвитку. Недавно він успішно завершив онлайн навчання на платформі Coursera і отримав сертифікат з курсу "University Teaching" від The University of Hong Kong.

Цей курс не тільки розширив знання в галузі університетської викладацької діяльності, але також надав цінні інструменти та методи для ефективного навчання та наукової роботи.

Отриманий сертифікат є свідченням його прагнення до професійного росту і внеску у вищу освіту та наукові дослідження. Вітаємо Валентина Туфекчі з цим новим досягненням і бажаємо йому подальших успіхів у неперервному пошуку нових знань!

 .Опубліковано: 05-02-2024

розширюєм співпрацю з компанією "Сіменс Україна"!

Напередодні викладачі кафедри електропостачання і енергоменеджменту к.т.н., доцент Юлія Куєвда, доктор філософії, асистент Петро Зінькевич та старший викладач Олег Мащенко відвідали компанію «Сіменс Україна» та зустрілись з керівником відділу продажів «Електроенергетика та автоматизація» Антоном Онуфрійчуком.

Зустріч відбулася в рамках програми розширення співпраці кафедри електропостачання і енергоменеджменту з провідними компаніями електроенергетичної галузі, які спеціалізуються на автоматизації та інформаційних технологіях в енергетиці. Кафедра має акредитовані освітні програми усіх рівнів, серед яких можна відмітити унікальну бакалаврську програму «Електротехніка та інформаційні технології», яка органічно поєднує напрями електротехніки, автоматики та інформаційних технологій. Крім володіння класичними електротехнічними дисциплінами,  професійне життя сьогоднішнього інженера-електрика не можна уявити без знань з інформаційних технологій та автоматизації в галузі електроенергетики, які включають проектування систем управління потоками енергії та інформації, використання обчислювальної техніки, комп'ютерних мереж, систем зв'язку та технологій для передавання, обробки, зберігання, відображення інформації, а також використання і проектування відповідного програмного забезпечення.

У ході зустрічі обговорювалися напрямки та умови подальшої співпраці кафедри електропостачання і енергоменеджменту та компанії «Сіменс Україна». Одним з таких напрямів співробітництва є розвиток матеріально-технічної бази кафедри, а саме використання в начальному процесі та наукових дослідженнях обладнання та програмного забезпечення компанії «Siemens», такого як DIGSI 5 для конфігурування та роботи з пристроями релейного захисту SIPROTEC 5; PSS SINCAL для проектування та дослідження систем електропостачання тощо.

Колектив кафедри висловлює подяку Антону Онуфрійчуку за приділений час та змістовну зустріч і сподівається, що подальші кроки співпраці будуть взаємокорисні і дозволять піднести рівень підготовки інженерів-електриків на новий щабель.

 .Опубліковано: 01-02-2024

ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ ВІД ПРАКТИКІВ ТРИВАЮТЬ!

30 січня 2024 р. в онлайн форматі в рамках лекційних занять із дисциплін «Інженерні мережі та устаткування підприємств харчових виробництв» і «Складське господарство харчових виробництв» для здобувачів освітнього ступеня магістр, що навчаються на освітній програмі «Інжиніринг харчових виробництв», відбувся лекторій від технічного директора компанії кліматичного обладнання ERKUL (м. Варшава, Польща) Ярослава Олішевського. Модераторами зустрічі були доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Роман Якобчук та професор Валентин Олішевський. На зустрічі були також присутні викладачі кафедри ТОКТП.

На лекції було розглянуто будову, принципи роботи та перспективи застосування сучасних кліматичних систем (кондиціювання, теплові насоси і ін.) для забезпечення мікроклімату виробничих та адміністративних приміщень. Матеріал лекції доповнює тематики навчальних дисциплін «Інженерні мережі та устаткування підприємств харчових виробництв», «Складське господарство харчових виробництв» та розкриває перспективи застосування сучасного обладнання для забезпечення мікроклімату приміщень.

Протягом лекторію Ярослав Олішевський підтримував активну комунікацією з аудиторією, ґрунтовно, з візуалізацією, відповідав на запитання здобувачів. Широкий спектр питань від здобувачів засвідчує про зацікавленість тематики та представленого матеріалу. Здобувачі та колектив кафедри ТОКТП вдячні Ярославу Олішевському за теплу, мотивовану й креативну зустріч та зичать, щоб усі задуми та мрії обов’язково здійснилися. 

.Опубліковано: 31-01-2024

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ СВАЛЯВСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ НУХТ!

30 січня 2024 р. у рамках проведення профорієнтаційної роботи у Свалявському технічному фаховому коледжі НУХТ асистент кафедри електропостачання та енергоменеджменту Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Петро Зінькевич зустрівся зі здобувачами випускної групи спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Майбутнім вступникам асистент розповів про переваги здобуття освіти саме в Національному університеті харчових технологій, надав інформацію про кафедру електропостачання та енергоменеджменту, а також про освітню програму «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, особливості навчального процесу, про можливість навчання за дуальною формою.

Під час бесіди зі студентами особлива увага була зосереджена на особливостях вступної кампанії 2024 року, зокрема йшлося про НМТ, що необхідний для вступу на основі диплома молодшого спеціаліста на спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Зустріч відбулася у дружній атмосфері, викладач кафедри дав ґрунтовні відповіді на запитання, що виникли у випускників коледжу. Майбутні вступники отримали контактні дані для консультування з питань вступу на навчання.

Колектив кафедри висловлює подяку директору Свалявського технічного фахового коледжу НУХТ Василю Йовбаку та викладачам коледжу Василю Фалесу і Віктору Туряниці за сприяння у проведенні профорієнтаційного заходу.

.Опубліковано: 31-01-2024

ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТІВ ПОЛІГРАФІСТІВ-ПАКУВАЛЬНИКІВ У КОМПАНІЇ «ЕВОТЕК»!

Компанія ЕВОТЕК, лідер із виробництва гнучкого пакування, надає свою базу для стажування і проведення лабораторних занять  студентів НУХТ, які вивчають комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки.

На черговому занятті у компанії ЕВОТЕК студенти визначали фізико-механічні властивості гнучких пакувальних матеріалів, міцність зварних швів упаковки для чіпсів та майонезу, надійність холодного склеювання упаковки для шоколаду та цукерок, міцність закріплення фарбового шару, відповідність кольоровідтворенню, відстань між фотомітками. 

Запаковані продукти, які потребують наступної стерилізації, випробовували на витривалість щодо реторт-обробки в автоклаві, а герметичність пакетів для соусів та заправок випробували на герметичність під тиском та вакуумом за методом Bubble Test (до речі, це цікавий експеримент, радимо наступного разу приєднатися до студентів). 

Компанія ЕВОТЕК пильну увагу приділяє безпечності пакувальних матеріалів, а студенти разом з фахівцями перевірили матеріали з друком на вміст залишкових розчинників газохроматографічним методом; бар’єрні властивості упаковки, які забезпечують довготривале зберігання харчових продуктів, визначали на приладах MOCON за показниками кісне- та вологопроникності. 

Зазначимо: для майбутнього фахівця це - унікальна можливість навчитися працювати із сучасним обладнанням, опанувати методи тестування, перейняти досвід фахівців, проводити дослідницьку роботу та створювати інноваційну упаковку. Такі фахівці завжди будуть цінуватися. А ми цінуємо увагу фахівців та адміністрації компанії ЕВОТЕК, серед яких є багато  випускників НУХТ.

Зберігаємо бадьорий дух і дякуємо Силам Оборони за можливість навчати та навчатися!

.Опубліковано: 30-01-2024

ЗУСТРІЧ З МАЙБУТНІМИ ВСТУПНИКАМИ!

Викладачі кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого, доцент кафедри, гарант бакалаврської освітньої програми «Холодильні техніка та технології» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» Пилипенко Олексій та доцент кафедри, відповідальний за профорієнтаційну роботу кафедри Грищенко Роман, 25 січня 2024 року провели он-лайн зустріч зі здобувачами 4-го курсу спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» Відокремленого структурного підрозділу «Київський фаховий коледж ресторанного господарства Національного університету харчових технологій».

Зустріч було організовано сумісними зусиллями викладачів кафедри ТЕХТ та викладачкою коледжу Кондратюк Світланою.

Олексій Пилипенко запросив випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньою програмою «Холодильні техніка та технології» у Національному Університеті Харчових Технологій, розказав про переваги та перспективи навчання за вказаною освітньою програмою. Запросив до участі у конкурсі професійної майстерності серед здобувачів освіти в галузі низькотемпературної техніки “ChillTech Students Awards” що організовується за підтримки викладачів кафедри ТЕХТ.

Роман Грищенко продемонстрував сучасні тенденції у програмному розрахунку теплових навантажень на приміщення та пояснив актуальність використання сучасного програмного забезпечення.

Презентація освітньої програми, кафедри, університету та нововведень у навчальний план викликала жвавий інтерес у здобувачів. Викладачі із задоволенням відповідали на запитання та запросили хлопців приєднатися до «Дня відкритих дверей» інституту, а також відвідати НУХТ із екскурсією.

.Опубліковано: 26-01-2024

Викладач кафедри ТОКТП став сертифікованим фахівцем з Autodesk Revit MEP!

З метою розвитку професійних навиків та впровадження сучасних САПР технологій у навчальний процес старший викладач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Андрій Слюсенко здобув навики роботи в програмі Autodesk Revit MEP. 

Очне навчання проходило в навчальному центрі «Успіх», діяльність якого проводиться за ліцензією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Навчання проводив сертифікований тренер компанії Autodesk Іхтіандр Грицай. 

Під час навчання Андрій Слюсенко опанував основні інструменти та методи вирішення задач цифрового моделювання інженерних мереж в програмі Autodesk Revit MEP. Наприкінці навчання він виконав комплексне підсумкове контрольне завдання та отримав сертифікат від навчального центру «Успіх». Також він пройшов сертифікатний екзамен та отримав сертифікат міжнародного зразка від компанії Autodesk.

Здобуті навики будуть використані старшим викладачем Андрієм Слюсенком в дисциплінах, пов’язаних з 2D та 3D моделювання в САПР («Інженерна та комп’ютерна графіка», «Системи автоматизованого проектування» та ін.), здобувачам освітнього ступеня «Бакалавр» та «Магістр».

Зичимо молодому вченому подальшого професійного зростання.

.Опубліковано: 19-01-2024

ПЕРША КУРАТОРСЬКА ГОДИНА В НОВОМУ СЕМЕСТРІ!

Перший день нового семестру почався з кураторської години в групі ПМ-1-1… Перша в житті сесія здана і, відпочивши, юні здобувачі вперше будуть навчатись в нашому університеті в дистанційному форматі. На зустрічі були присутні не тільки кураторка групи Катерина Робертівна Грінінг, але й завідувачка кафедри Мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Олександрівна Кривопляс-Володіна, гарант освітньої програми Бакалавр спеціальності 131 Прикладна механіка Токарчук Сергій Володимирович, гарант освітньої програми Магістр Костянтин Вікторович Васильківський. Всі разом зустрілися з нагоди привітати студентів із початком нового навчального семестру, розповісти про те, що ж таке те дистанційне навчання, його особливості, переваги та недоліки; нагадали здобувачам, що система отримання стипендій є рейтингова по результатам зданої сесії та проінформували про систему отримання підвищеної стипендії. 

Окремо було виділено питання, яке стосувалося ліквідації заборгованостей. На засіданні кафедрі було прийнято рішення про прикріплення здобувачів із заборгованостями до тьютера (керівника) від кафедри. Дана процедура відбувається вперше і мається на увазі, що тьютер буде наставляти, консультувати, підказувати, ділитися своїм досвідом зі здобувачем в питаннях навчання. Також, за бажанням здобувачів які успішно здали сесію, можливо доєднання тьютера до нього. Будемо сподіватись, що така цікава та тісна співпраця буде максимально ефективною і призведе до міцного та ефективного взаємозв'язку між здобувачем та майбутнього керівника дипломного проекту. 

Окрім цього, Людмила Олександрівна наголосила, що на кафедрі є гурток мехатроніки, та запросила доєднатись до нього всіх бажаючих. Наразі члени гуртка складають цікаву установку та воліють передати свій досвід, знання та навички молодшим поколінням юних мехатронщиків

.Опубліковано: 15-01-2024

ВІТАЄМО ІННОВАТОРІВ ВИНАХІДНИКІВ З НОВИМИ ПАТЕНТАМИ!

На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки викладачі й здобувачі завжди активно  генерують багато цікавих розробок та технічних рішень. Ось і новий 2024 рік ми зустріли з новими охоронними документами - двома патентами на корисну модель.

Колектив розробників у складі доцентів кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Володимира Костюка і Геннадія Валіуліна, професора кафедри процесів і апаратів харчових виробництв Олександра Шевченка та доцента Євгена Костюка підтвердив свої авторські права патентом №154920 на корисну модель «Закруточний механізм для загортання виробів у перекрутку» та патентом № 154921 на корисну модель «Закруточний механізм для загортання виробів у перекрутку», отриманими 4 січня 2024 року. Вітаємо науковий колектив з продуктивним початком і чекаємо, з нетерпінням, підтвердження винахідницького рівня на ці патенти.

.Опубліковано: 15-01-2024

ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ NUTRI-SCORE І ЯК ВІН СПРИЯЄ ЗДОРОВОМУ СПОСОБУ ЖИТТЯ? 

Про все це розповіла наша колега, начальник відділу розробки групи компаній FOZZY GROUP, Ірина НЕДАВНЯ в Smart лекції "Французька система маркування Nutri-Score - свідомий вибір продуктів".

Nutri-Score - це система кольорового маркування, яка допомагає клієнтам порівнювати поживні властивості продуктів в одній категорії. Таке маркування розташоване на лицевій стороні паковання і складається з 5-колірної шкали, відображаючи від темно-зеленого (А) до червоного (Е) кольору.

Кольори пов'язані з літерами від А до Е, де позначка «А» відповідає продуктам з кращою поживною цінністю, тоді як «Е» отримують продукти, поживна цінність яких нижча. Таке кольорове маркування допоможе одразу визначити продукти, які можна їсти регулярно (зелений колір), а які менше підходять для збалансованого харчування та щоденного раціону (червоний колір). Nutri-Score завжди розраховується на 100 г (100 мл) харчового продукту.

Система Nutri-Score базується на наукових дослідженнях та була створена агентством охорони здоров'я Santé Publique France у 2017 році. Вона вже успішно використовується у Франції, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах та Іспанії, і її впровадження триває в інших країнах.

Fozzy Group одна з перших груп компаній в Україні, яка отримала дозвіл на розміщення маркування Nutri-Score для власних торгових марок. Відтоді все більше і більше харчових підприємств доєднуються до цього.

Використання маркування Nutri-Score в пакуванні є всезагальним об'єднуючим процесом, який  допоможе споживачам зробити більш обізнаний вибір при покупках, але й сприятиме розвитку здорового способу життя. 

.Опубліковано: 12-01-2024

з Новим роком та Різдвом Христовим! 

Викладачі кафедри гуманітарних дисциплін ділилися науковим та методичним досвідом! 

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулися науковий та методичний семінари Так, професорка кафедри Світлана БУРАВЧЕНКОВА присвятила свою доповідь академікові Віктору Глушкову – творцю сучасних технологій. Викладацький склад із цікавістю слухав про науковий та життєвий шлях науковця, який хотів не лише внести значний вклад у кабінетну науку, а й бачити практичне застосування своїх розробок. Доцентка Лариса САРАКУН поділилася досвідом щодо питання тимбілдингу як одного з  ефективних методів управління персоналом.

.Опубліковано: 29-12-2023

«ЙОЙ, НАЙ БУДЕ»! 

Яка вона, мова неповторного Львова?

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулася гостьова онлайн-лекція на тему «Мова Львова як урбаністичний лінгвофеномен», яку прочитала кандидатка філологічних наук, молодша наукова співробітниця відділу даілектології Інститут української мови НАН України Галина СІКОРА. Так, слухацька аудиторія мала змогу дізнатися про складні історичні умови, у яких сформувалося львівське мовлення, про стару львівську мовну норму та сучасну фонетичну систему львівського койне, вплив на фонетичну систему львівського мовлення польської, німецької мов. Також із великою зацікавленістю аудиторія про специфіку наголошування слів у сучасному львівському койне.

Кафедра гуманітарних дисциплін щиро вдячна лекторці за те, що вона знайшла час та поділилася знаннями, багаторічним досвідом науково-дослідницької діяльності з питань діалектології. Завідувачка кафедри Надія Левицька, присутні викладачі висловили сподівання і надалі проводити такі цікаві та змістовні зустрічі. 

.Опубліковано: 28-12-2023

Вітаємо талановиту молодь!

В університеті визначили переможців І етапу ХIV Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка. 

За результатами першого етапу Конкурсу ІІІ місце здобула студентка нашого інституту Вероніка Яницька (ВП-1-6).

Наша молодь – талановита! Це майбутнє нашої прекрасної України!

Щиро вітаємо та зичимо подальших успіхів та перемог!

.Опубліковано: 23-12-2023

Поглиблення знань у сучасних технологіях!

Як чудово, що в період формування різноманітних звітів, витягів, списків під кінець року надано можливість отримати необхідні знання та навички в цікавих курсах для ефективного і більш раціонального використання часу, якого завжди не вистачає.

З метою покращення та впровадження новітніх технологій в навчально- методичну роботу, співробітники кафедри МПТ: проф. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА, доц. Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ, доц. Анастасія ДЕРЕНІВСЬКА, інженер Тетяна Д'ЯЧЕНКО, - успішно пройшли курси "Можливості бібліографічного контент-менеджера Zotero" та "Сучасні методи обробки текстової інформації".

Бібліографічний контент-менеджер Zotero:

Один із напрямків, які викладачі вибрали, - це вивчення можливостей бібліографічного контент-менеджера Zotero. Завдяки цьому курсу, вони отримали поглиблені знання щодо ефективного збору, організації та використання бібліографічних джерел. Zotero виявляється незамінним інструментом для підготовки наукових робіт та опублікованих матеріалів.

Сучасні методи обробки текстової інформації:

Курс "Сучасні методи обробки текстової інформації" відкрив викладачам нові горизонти у роботі з текстом. Вони освоїли методи аналізу та обробки текстової інформації, що розширює їх можливості в педагогічній та науковій діяльності.

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри мехатроніки та пакувальної техніки у курсах "Сучасні програмні засоби для систематизації наукових даних та роботи з науковими джерелами на прикладі бібліотечного контент-менеджеру Zotero" та "Сучасні методи обробки текстової інформації" свідчить про їхню відданість вдосконаленню процесу навчання та застосуванню новітніх технологій у вищій освіті.

.Опубліковано: 22-12-2023

Науковий семінар кафедри ТЕХТ!

Згідно плану наукової роботи на 2023/24 рік на кафедрі Теплоенергетики та холодильної техніки 19.12.2023 року було проведено науковий семінар на тему «Розробка та дослідження методів переведення котельних установок на спалювання газового вугілля та паливної біомаси». Основним доповідачем був Євген Мірошниченко аспірант 4 року денної форми навчання спеціальності «Теплоенергетика» (науковий керівник від університету доцент кафедри ТЕХТ Володимир Бойко). 

Було представлено і обговорено методи переведення антрацитових та газомазутних котельних установок на спалювання газового вугілля і паливної біомаси з максимальним використанням наявного обладнання та покращенням техніко-економічних показників котлоагрегатів ТЕС і ТЕЦ та котлів малої і середньої потужності.

Доповідач навів досвід впровадження даних методів при:

В роботі семінару приймали участь представники кафедри , аспіранти та провідні спеціалісти інституту теплоенергетичних технологій НАН України.

Опубліковано: 21-12-2023

Ще один успішний захист дисертації за спеціальністю «Галузеве машинобудування»!

15 грудня відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття ступеня «Доктор філософії» інженерно-технічної спеціальності. 

Цього дня дисертацію «Оптимізація параметрів підготовки та розподілення теплоносія сушильних дискових розпилювальних комплексів» у галузі знань 13 «Механічна інженерія» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» захищав Валентин Туфекчі. 

Дисертація присвячена розробці та удосконаленню конструкцій сушильних дискових розпилювальних комплексів шляхом теоретичного та експериментального дослідження параметрів роботи обладнання, сформованого на результатах моделювання потоків  обчислювальної гідродинаміки.

Структура проведених у роботі досліджень базується на системному поєднанні методів оптимізації комп’ютерного моделювання ANSYS FLUENT (CFD технологій) та практичних даних, отриманих за результатами проведених експериментальних досліджень із застосуванням розроблених і виготовлених лабораторних стендів, оснащених контрольно-вимірювальними цифровими комплексами; математико-статистичного аналізу; теорії гідрогазодинаміки і тепломасоперенесення.

Дослідження виконані під науковим керівництвом кандидата технічних наук, доцента кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Юрія Вересоцького в рамках науково-дослідної роботи кафедри «Наукові засади інтенсифікації процесів та удосконалення обладнання харчових виробництв».

За темою дисертації науковцем опубліковано 14 праць, 2 патенти України на корисну модель.

Разову спеціалізовану раду з розгляду дисертації очолив доктор технічних наук,  професор кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування  Валерій  Мирончук. 

У складі ради працювали рецензенти – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна і кандидат технічних наук, доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Віталій Пономаренко

Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор кафедри репрографії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» Євгеній  Штефан і кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу тепломасопереносу в теплотехнологіях, Інституту технічної теплофізики НАН України В’ячеслав Михайлик.

Під час обговорення представленої роботи, як рецензенти так і опоненти високо оцінили наукове дослідження, визначивши його важливість для розробки нового енергоефективного обладнання для сушіння молочних продуктів. Особливо було відзначено інноваційний підхід та методи оптимізації. Результати досліджень стали науковою основою для практичних рекомендацій щодо удосконалення існуючих технологій та створення інноваційних конструкцій дискових розпилювальних комплексів з метою зменшення енерговитрат і забезпечення якості кінцевого продукту. 

Зокрема, було відзначено успішне впровадження розробок у промисловості на підприємствах ТОВ «Камоцці», ТОВ «ТАН», ДП «Старокостянтинівський молочний завод».

За результатами публічного захисту, спеціалізована вчена рада відкритим голосуванням одноголосно присудила Валентину Туфекчі ступінь доктора філософії у галузі знань 13 «Механічна інженерія» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування».

Вітаємо здобувача та його наукового керівника! Бажаємо натхнення та успіхів у подальших значущих творчих досягненнях!

Опубліковано: 20-12-2023

успішний захист дисертації!

15 грудня 2023 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся другий захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з освітньо-наукової програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» асистента кафедри Петра Зінькевича, підготовленої під науковим керівництвом, доктором технічних наук, професором, завідувачем кафедри електропостачання і енергоменеджменту,  Сергієм Балютою. 

Разова спеціалізована наукова рада засідала в наступному складі: голова ради – д.т.н., професор, професор кафедри автоматизації та комп`ютерних технологій систем управління НУХТ Наталія Луцька, рецензенти – к. т. н., доцент, завідувач кафедри автоматизації та комп`ютерних технологій систем управління НУХТ Ярослав Смітюх,; к. т. н., доцент, доцент кафедри автоматизації та комп`ютерних технологій систем управління НУХТ Віктор Сідлецький; опоненти: д. т. н., професор, завідувач кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка, Національного університету біоресурсів і природокористування України Віталій Лисенко, к. т. н., доцент, доцент кафедри автоматизації енергетичних процесів, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Олександр Степанець.

Члени спеціалізованої наукової ради відмітили, що тема дисертації «Автоматизоване керування систем енергозабезпечення об’єктів з активними споживачами» є надзвичайно актуальною. У дисертації поставлена й вирішена актуальна задача підвищення ефективності електроспоживання та електропостачання промислових та цивільних об’єктів з активними споживачами енергії, шляхом створення автоматизованої системи керування електрозабезпеченням на основі використання інтелектуальних методів керування: інтелектуальних методів прогнозування навантаження та генерації електричної енергії, алгоритмів визначення профілю навантаження активних споживачів та керування попитом активних споживачів, алгоритму керування накопичувачами електричної енергії, методів синтезу нечітких регуляторів.

Вітаємо Петра Зінькевича з успішним захистом!

Опубліковано: 19-12-2023

Традиційна участь в конференції "Biotechnologies, present and Perspectives"!

Традиційно в канун Різдва відбулася он-лайн конференція "Biotechnologies, present and Perspectives", яка була організована нашими колегами з Румунії, прекрасному місті Сучава в  Університеті «Штефан чел Маре». Ще в доковідний та довоєнний періоди студенти та викладачі нашого Університету збирали свої рюкзачки, купляли білетики і вирушали в невідому і загадкову для них Румунію, щоб наживо поспілкуватись із однодумцями, відвідати передові підприємства, познайомитись з легендами стародавніх фортець, доторкнутись до величі прадавньої Південної Буковини...

Цього року, хоча і онлайн, зберегли традицію: ми насолоджувалися спілкуванням, вивчали інновації та презентували наш Університет. Кожна доповідь була унікальна, цікава та інформативна.

Асистентка кафедри Катерина Грінінг із командою молодих науковців на пленарному засіданні розповіла про надтонке подрібнення компонентів косметики та лікарських засобів у бісерних млинах. На секціях Конференції були представлені останні дослідження наукової школи пакування - аспірант Олександр Запорожець доповів про синтез форсункових пристроїв пакувальних машин;  аспірант Олександр Гавва та професорка Людмила Кривопляс-Володіна розповіли про синтез модульних мехатроних систем для обробки дрібноштучних харчових продуктів; Сергій Володін, Валерій Мирончук та Микола Масло представляли доповідь про промислові регулюючі клапани на станції дефекосатурації.

Під час закриття конференції подякували нашим колегам з Румунії, Польщі, Молдови, Угорщини за підтримку та допомогу Україні у такі складні часи. На останок обмінялися привітаннями з Різдвом та нагадали дівчатам, що вони неймовірні та прекрасні без косметики.

Опубліковано: 18-12-2023

Перший захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту!

14 грудня 2023 року відбувся захист дисертації аспіранта кафедри електропостачання і енергоменеджменту Ярослава Онищенка, підготовленої під науковим керівництвом к.т.н., доцента, заступника Голови Державної інспекції енергетичного нагляду України Анатолія Замулка. Це був перший захист на здобуття ступеня доктора філософії з освітньо-наукової програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» кафедри електропостачання і енергоменеджменту НУХТ. 

Разова спеціалізована наукова рада засідала в наступному складі: голова ради – д.т.н., професор, завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту НУХТ Сергій Балюта, рецензенти – к. т. н., доцент, професор кафедри теплоенергетики та холодильної техніки НУХТ Михайло Масліков,; к. т. н., доцент, доцент кафедри електропостачання і енергоменеджменту НУХТ Юлія Куєвда; опоненти: д. т. н., професор, професор кафедри електричної інженерії Луцького національного технічного університету Людмила Давиденко, к. т. н., доцент, доцент кафедри електропостачання НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Анатолій Чернявський. 

Члени спеціалізованої наукової ради відмітили, що тема дисертації «Підвищення енергоефективності підприємств харчової промисловості з використанням засобів бенчмаркінгу» є надзвичайно актуальною. Автором дисертації доведено, що ефективний комплексний моніторинг, оцінка, планування та контроль ефективності споживання електроенергії можуть бути забезпечені за допомогою інтеграції процедури бенчмаркінгу і моніторингу енергоефективності як складових систем енергетичного менеджменту підприємства харчової промисловості, що є базою для формування комплексного методу моніторингу.

Вітаємо Ярослава Онищенка з успішним захистом!

Опубліковано: 15-12-2023

Лекції від компанії TAS EVOTEK!

Під час циклу лекцій від керівника відділу R@D компанії TAS EVOTEK Володимира Шредера слухачі дізналися про:

Технологічні властивості та асортимент продукції компанії, яка є лідером із виробництва сучасного гнучкого пакування

Сучасні розробки, які включають: паковання на основі водорозчинних матеріалів; нові підходи до розроблення гнучкого поковання; використання маркування для вторинного перероблення; захисне цифрове кодування.

Лектор та фахівці Компанії очікують, що отриману інформацію студенти використають у курсових та дипломних проектах.

До речі, компанія TAS EVOTEK зацікавлена у працевлаштуванні наших випускників, у проходженні студентами стажування і практики. 

Опубліковано: 04-12-2023

У гостях у Щасливецькому ліцеї!

Викладачі кафедри Машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв із задоволенням поспілкувалися із учнями та вчителями Щасливецького ліцею (Бориспільський район). Перші емоції - радість за учнів, які мають можливість навчатися у таких умовах, та гордість за громади, які піклуються про майбутнє, втілюючи неймовірні проекти. 

Ліцеїсти у дискусії показали обізнаність у перспективних галузях економіки та тенденціях на ринку праці. Разом прийшли до висновку, що на полі бою і у тилу перемагають інноваційні технології. Тому нині цінуються фахівці з інжинірингу, які їх створюють та підтримують.

Опубліковано: 01-12-2023

УКРАЇНА – ТЕРИТОРІЯ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ!

На кафедрі гуманітарних дисциплін відзначено День Гідності та Свободи.  Цього дня 2013 року студентська молодь, небайдужі українці вийшли на Майдан Незалежності, центральні площі інших українських міст з акціями протесту, спричинені несподіваним рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Українці мужньо постали на захист демократичних цінностей, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Так, професорка Надія Левицька разом зі здобувачами освіти пригадали події Євромайдану та Революції Гідності. Саме ці події кардинально змінили напрям розвитку України та українського суспільства. 

Українці, що стояли на Майдані у 2014 році, сьогодні зі зброєю в руках на фронті захищають рідну землю. 

Вистояли, перемогли тоді – переможемо й зараз!

Низько вклоняємося героям, які віддали життя за Україну.

Щиросердно дякуємо захисникам, які боронять право нашої країни бути незалежною, суверенною державою. Ми повинні бути гідними подвигів тих, хто віддав своє життя заради вільного майбутнього кожного з нас.

Опубліковано: 22-11-2023

Шляхами Великого Кобзаря...

Тарас Шевченко –  одна з тих культових постатей,  яка сформувала обличчя української нації. Слово Кобзаря торкається душі кожного українця, об’єднує, спонукає до боротьби за незалежність України,  зміцнення її могутності як держави.

Поринути в дух Шевченкового часу мали змогу студенти першого курсу університету, які разом із професоркою кафедри гуманітарних дисципдін Надією Левицькою відвідали Національний музей Тараса Шевченка. Так, із захопленням здобувачі освіти ознайомлювалися з предметами інтер’єру, рукописами. Особливо їх вразили картини великого митця. Кожна з кімнат музею відображала віхи з життя Батька української нації. 

Студенти вкотре переконалися, що Тарас Шевченко – велетень духу, непримиренний борець за справедливість, національне та духовне відродження України.

Опубліковано: 22-11-2023

Перемога STARS 131 – здобувачів освітньої програми "Прикладна механіка"!

Здобувачі спеціальності 131 Прикладна механіка освітньо-професійної програми «Прикладна механіка» ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ, посіла перше місце за результатом командного заліку в онлайн-хакатоні “Ігри Заводів 6.0” від UGEN.

Майже тиждень занурення у супер цікаві та неочікувані кейси, спілкування із топ-компаніями України: Kernel, Імперіал Тобакко Продакшн Україна, БТУ-Центр, Хлібпром, BAT Україна. Інтерактивний  нетворкінг із сотнями однодумців!  Завдяки ініціативі UGEN, здобувачі освітніх ступенів бакалавра і магістра мають можливість розвивати свої софт навички й розпочати кар’єру інженера! Насичений тиждень  плідної роботи у складі: капітан команди – Тарас Бутик, учасники – Іван Д’яченко, Дмитро Скула, Євген Кирильчук. Захід Ugen, як і завжди, представив чітко сформований план роботи для вирішення кейсів для учасників: щоденні вебінари від компаній на актуальні теми й неочікувані теми для майбутніх інженерів, перевірка навичок soft skills, спілкування з представниками компаній та доступ до всіх матеріалів проєкту.

Підготовка кейсів від промислових компаній, ґрунтовно обговорювалась під час роботи здобувачів у форматі гуртка «Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика», керівником якого є професор Людмила Кривопляс-Володіна.

Окремо здобуті перемоги, третє місце від компаній Kernel і БТУ-Центр, надали наснаги у крокуванні команди STARS 131 до позиції лідера у командному заліку!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки висловлює вдячність UGEN за практичний досвід у формуванні майбутньої кар'єри фахівців інженерно-технічного спрямування.

Вітаємо наших переможців  STARS 131!

Опубліковано: 22-11-2023

В університеті стартував ХІV Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка!

В університеті стартував ХІV Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка. Метою Конкурсу є вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря, а також виявлення обдарованої молоді, розвиток її потенціалу, виховання у молодого покоління шанування мови, традицій свого народу та підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Оргкомітет щиро бажає учасникам творчого натхнення та чекає на цікаві, оригінальні роботи!

Опубліковано: 21-11-2023

Зустріч з експертом від GÜNTNER GmbH & Co. KG: Освіта та Професійний Досвід!

На кафедрі теплоенергетики та холодильної техніки відбулася захоплююча гостьова лекція. Її влаштував випускник освітньо-професійної програми "Холодильні техніка та технології", Дмитро Ждан, який наразі працює інженером у компанії "GÜNTNER GmbH & Co. KG".

«GÜNTNER GmbH & Co. KG» – потужна німецька компанія з майже столітньою історією, глобальний експерт з рішень для опалення та охолодження, який наразі є ключовим партнером для широкого кола галузей. Широкий спектр її діяльності включає зберігання їжі відповідного стандарту свіжості та забезпечення комфортних умов у офісах та виробництві відновлюваної енергії.

Під час зустрічі, що відбулася в рамках курсу "Холодильні машини" (викладач — доц. Роман Грищенко), фахівець поділився з учасниками групи ХМ-4-8ск власним професійним досвідом роботи у міжнародній компанії. Він розповів про реалізацію проєктів, особливості розрахунку теплообмінного обладнання для холодильних машин. Особливу зацікавленість студентів викликала дискусія щодо функціоналу порталу «myGÜNTNER», який надає надзвичайно широкі можливості для сучасних інженерів з холодильної техніки.

Викладачі та студенти щиро вдячні Дмитру Ждану за цікаву зустріч. Колектив кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого пишається своїми випускниками!

Опубліковано: 20-11-2023

Команда «НУХТ (ННІТІ)» переможці  Всеукраїнського хакатону «Ігри заводів» 6.0!

З 6 листопада по 15 листопада 2023 року в онлайн-форматі проводились Всеукраїнські змагання хакатонів для студентів і випускників закладів вищої освіти України в межах освітньо-кар’єрного проекту «Ігри заводів» 6.0.

Цього року організатор ігор, HR-агенція «UGEN» запросила до участі та підготовки технічних кейсів провідні підприємства України: компанії ТОВ “БТУ-Центр”, ПрАТ “Концерн Хлібпром”, ВАТ “Україна” та ТОВ “Kernel”. 

На етапах підготовки до змагань учасники ігор мали змогу прослухати цікаві вебінари від провідних фахівців компаній. Активну участь в змаганнях взяла збірна команда «НУХТ-ННІТІ» Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Свої варіанти вирішення задач команда презентувала технічним радам підприємств, де в дискусіях захищала унікальність проектів, доводила їх переваги та практичну можливість їх впровадження. До фіналу дійшли найкращі і серед них команди ННІТІ ім. акад. І. С. Гулого. За результатами фінального етапу, проекти команди «НУХТ-ННІТІ» в складі студентів Олега Розумного (МП-2-1м), Юрія Якимчука (ОХ-2-2), Євгенія Константинова (ОХ-2-2), Вікторії Ватилик (ЕЛ-2-7м) та Дарʼї Грищенко (ОХ-2-2) (консультант – завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, професор Микола Якимчук) посіли два перших місця в кейсах по вирішенню практичних задач для компаній ВАТ Україна та БТУ-Центр.

Вітаємо команду «НУХТ-ННІТІ» із заслуженою перемогою, яка є результатом високого професійного рівня підготовки майбутніх фахівців. Зичимо всім подальших здобутків та перемог!

Опубліковано: 18-11-2023

Студенти інституту  переможці  конкурсу «Золотий каштан-2023»!

Незважаючи на війну, яку нав’язала Україні російська орда, традиційно в 29 раз відбувся  конкурс наукових робіт «Золотий каштан – 2023».  В конкурсі взяли участь студенти 11 вищих навчальних закладів України та Державний університет Квара із Нігерії. Вони представили на конкурс 31 наукову роботу з актуальних проблем пакувальної індустрії.

Серед переможців Конкурсу – студенти і випускники ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого. У номінації «Технологія та обладнання для виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки» перемогла Марія Аліпатова з конкурсною роботою «Стретч плівка з додаванням вторинної сировини», науковий керівник – доцент Наталія Кулик.

У номінації «Технології пакування та пакувальне обладнання» перемогли Юрій Якимчук і Владислав Скопець із конкурсною роботою «Розробка та дослідження поршневого вібратора для бункерів-живильників з сипким харчовим продуктом», науковий керівник – професор Микола Якимчук.

Вітаємо переможців! Дякуємо ЗСУ за можливість навчати та навчатися!

Опубліковано: 17-11-2023

Інноваційні навчальні практики на SMART-лекторії МПТ!

За підтримки директора Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого - Сергія Блаженка, кафедра мехатроніки та пакувальної техніки, продовжує цикл спеціалізованих лекцій від закордонних і вітчизняних фахівців.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки займається підготовкою спеціалістів інженерно-технічного напрямку. За більш ніж 90 років своєї навчально-методичної роботи, викладачі кафедри  сформували  міцне інженерне осердя пакувальної галузі. Серед наших випускників і сьогоднішній спікер – Юрій Берлізов, віце-президент з технічної підтримки United States and Canada at Tetra Pak, MBA, PMP. Доповідач, вже вдруге доєднується до SMART-лекторію кафедри. Представлений матеріал доповіді вдало описує власну історію кар’єрного зростання Юрія разом із інформацією про сучасні тренінги компанії Tetra Pak, Цікава дискусія точилася навколо теми тренінгу «10-20-70». Підготовка базується на принципі: більша частина навчання та розвитку співробітника (70%) досягається ним у процесі самостійної роботи. А ось робота з наставниками і співпраця з колегами дає тільки 20%. Найменший відсоток знань (10%) співробітник отримує від формального навчання, тому що на нього він витрачає менше часу.

Учасниками лекторію були здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр» спеціальностей 131 «Прикладна механіка» (освітньо-професійної програми «Прикладна механіка») та 133 «Галузеве машинобудування» (освітньо-професійних програм «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», «Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв», «Інжиніринг харчових виробництв»).

Модератором події виступила завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна.

Колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки щиро вдячний Юрію Берлізову  за участь у формуванні нових фахівців інженерно-технічного напрямку. Бажаємо процвітання компанії Tetra Pak,

Робота SMART-лекторію продовжується. 

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки запрошує всіх зацікавлених доєднуватись до цієї ініціативи!


Опубліковано: 16-11-2023

Вивчаємо сучасні технології ПрАТ«Оболонь»!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки приділяє велику увагу практичній підготовці здобувачів вищої освіти. Не виключенням стала і цьогорічна переддипломна практика магістрантів другого курсу.

Наші здобувачі під час практики ознайомились із технологіями та обладнанням одного із провідних підприємств країни з випуску пива та безалкогольних напоїв ПрАТ «Оболонь».

Кафедра вдячна представникам заводу за надану можливість здобувачам зорієнтуватись із тематикою для написання кваліфікаційної випускової роботи.

Опубліковано: 15-11-2023

Високий рівень викладання для професійного майбутнього випускників!

Напередодні на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки відбулась знакова подія. Доцент, к.т.н. Микола МАСЛО викладач кафедри та провідний спеціаліст у галузі харчової та пакувальної промисловості провів відкрите заняття з основоположної та надважливої для майбутніх фахівців дисципліни «Проєктування деталей машин».

Темою заняття стали ланцюгові передачі. Здобувачі отримали вичерпну інформацію про види ланцюгових передач, особливостей їх використання, проєктування та діагностику стану зношування.

Варто зазначити високу явку як здобувачів групи МП-3-1, так і гостей відкритого заняття.

Під час проведення відкритої лекції були використані проєктні медіатехнології, що сприяло логічній послідовності викладання матеріалу та діалогу зі здобувачами на кожному етапі представлення інформації.

Відкрите заняття повністю відповідає основним програмним вимогам, щодо здійснення організації даного виду педагогічної діяльності.

Опубліковано: 10-11-2023

Відповідальна місія здобувача кафедри МПТ!

Магістрант нашої кафедри Тарас Бутик вперше взяв участь у акредитації освітньої програми у якості члена експертної групи. Національна агенція з якості вищої освіти запросила нашого здобувача для проведення акредитації ОПП за освітнім ступенем «Магістр» у Черкаському державному технологічному університеті. Участь у роботі команди НАЗЯВО – це визнання професійних здібностей і відповідальності здобувача.

Кафедра вітає Тараса і бажає подальших успіхів у цій відповідальній державній справі!

Опубліковано: 09-11-2023

Профорієнтаційна зустріч зі слухачами підготовчого відділення!

Асистент кафедри електропостачання і енергоменеджменту Петро Зінькевич провів онлайн-зустріч для слухачів Підготовчого відділення Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності НУХТ.

 Викладач познайомив майбутніх вступників із особливостями навчання за освітньо-професійною програмою «Електротехніка та інформаційні технології», насиченим і цікавим навчальним, науковим, спортивним, культурно-масовим життям студентства. Петро Зінькевич наголосив на перевагах навчання за бакалаврським рівнем вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Електротехніка та інформаційні технології», полягає у тому, дана програма передбачає поглиблену теоретичну та практичну підготовку з використання інформаційних технологій для проведення проектно-технологічних, виробничо-технологічних робіт у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки з використанням сучасних технічних та програмних засобів автоматизації, інформаційних технологій і спеціалізованого програмного забезпечення.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту вдячний к.т.н, доцентці Приблуді Людмилі Михайлівні за допомогу у проведенні даної профорієнтаційної зустрічі.

Опубліковано: 06-11-2023

Україна обговорює енергетичну та екологічну безпеку на онлайн дискусії "Європейський зелений курс і повоєнна відбудова"!

Викладачі кафедри теплоенергетики та холодильної техніки разом із видатними експертами активно приєдналися до онлайн публічної дискусії «Європейський зелений курс і повоєнна відбудова України: як забезпечити енергетичну та екологічну безпеку», яка відбулася 1 листопада 2023 року в рамках щорічної Конференції УНП. 

Подія відзначилася активною участю провідних фахівців та експертів, серед яких були професор кафедри ТЕХТ Масліков Михайло Олександрович, доцентка кафедри ТЕХТ Мирошник Марія Миколаївна та доцент кафедри ТЕХТ Грищенко Роман Володимирович.

На заході обговорювалися ключові питання забезпечення енергетичної та екологічної безпеки України в контексті її повоєнної відбудови та інтеграції до європейських стандартів. Доповідачі та учасники розглянули питання декарбонізації, кліматичної нейтральності, охорони довкілля, а також впливу російської агресії на екологічну та енергетичну безпеку регіону.

Цей важливий захід відбувся в рамках проєкту "Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках", що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Представники уныверситету активно брали участь в обговоренні цих важливих питань, спільно вносячи свій вклад у розвиток енергетичної та екологічної безпеки України.

Опубліковано: 04-11-2023

Професійні консультації провідних підприємств харчової галузі!

27 та 31 жовтня 2023 р. доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого Пилипенко Олексій Юрійович відвідав:

ТДВ «Укроліяпродукт» м. Зеньків,

ПрАТ «Тернопільський молокозавод» «Молокія» м. Тернопіль.

На зазначених підприємствах окрім професійних консультацій проведено профорієнтаційні бесіди з інженерним та технічним персоналом.

Продовжуємо підтримувати професійний статус Національного університету харчових технологій загалом та кафедри ТЕХТ зокрема. 

Опубліковано: 02-11-2023

Чергова зустріч зі школярами!

Триває профорієнтаційна робота здобувачів освіти кафедри електропостачання і енергоменеджменту. Студент групи ЕЛ-3-3 Олексій Фесенко провів профорієнтаційну онлайн зустріч з учнями 11-го класу Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступ. №8, міста Шостки.

Олексій Фесенко більш детально ознайомив учнів про спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” освітньо-професійної програми «Електротехніка та інформаційні технології».

Здобувач розповів учням про можливості різних форм навчання – дуальну та неформальну, ознайомив учнів з переліком популярних напрямків та різних галузей спеціальності, а також зі потенційними роботодавцями та партнерами кафедри.

Дякуємо дирекції Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступ. №8 за співпрацю, а також вчителям, які погодилися допомогти та дозволили провести профорієнтаційну зустріч.

Опубліковано: 01-11-2023

Висока відзнака стейхолдеру ТОВ «Бердичевський пивоварний завод» за плідну співпрацю з НУХТ!

ТОВ «Бердичевський пивоварний завод» в особі директора Володимира Ліпецького активно допомагає покращити матеріально-технічну базу для викладання дисциплін згідно освітніх програм «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» освітнього ступеня «Бакалавр» та «Інжиніринг харчових виробництв» освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». 

26 жовтня 2023 року до університету завітав технічний директор ТОВ «Бердичевський пивоварний завод» Михайло Бурлака, який є випускником кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування. Під час зустрічі з гарантами освітніх програм завідувачем кафедри, професором Миколою Якимчуком та доцентом Романом Якобчуком, Михайло Бурлака звернув особливу увагу на необхідність підвищення якості набуття програмних результатів навчання здобувачами, що пов’язанні з їх практичними знаннями та навичками і наголосив, що такі заходи поглиблять унікальність та особливість освітніх програм, забезпечать здобувачам здатність застосовувати на практиці методики розрахунку та рекомендації з виконання монтажу, експлуатації, технічного сервісу та ремонту технологічного обладнання. 

На засіданні Вченої ради НУХТ за плідну співпрацю та вагомий внесок у розвиток та покращення рівня навчального процесу підготовки здобувачів університету, директор ТОВ «Бердичевський пивоварний завод» Володимир Ліпецький і технічний директор цього ж підприємства Михайло Бурлака були нагороджені Подякою НУХТ. Також Михайло Бурлака відзначений нагрудним знаком «За особливі заслуги перед Національним університетом харчових технологій».

Колектив інституту вітає колег ТОВ «Бердичевський пивоварний завод» з заслуженими відзнаками та бажає розвитку й подальшої успішної співпраці!

Опубліковано: 31-10-2023

Триває активна профорієнтаційна робота!

Кафедри мехатроніки та пакувальної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого та Кафедра технології хлібопекарських і кондитерських виробів ННІХТ, організували спільну профорієнтаційну зустрів із майбутніми абітурієнтами.

 Викладачі кафедр познайомили учнів зі структурою, широким вибором спеціальностей та перевагами навчання в НУХТ. В ході зустрічі, були представлені можливості для розвитку, особливості, перспективи майбутньої професії та подальшого працевлаштування за обраним фахом у сучасних компаніях та підприємствах. Презентаційна доповідь здобувачів ВО ОПП «Прикладна механіка» за спеціальністю 131 Прикладна механіка: Тараса Бутика, Дмитра Ємельянова, Олександра Чепеля, Івана Д’яченка  - окреслила сучасні технічні можливості провідних лабораторій кафедри.  Про цікаве та активне студентське життя на факультеті, умови проживання в унікальному студмістечку – розповів гарант ОПП 131 Прикладна механіка, Костянтин Васильківський. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері.

Впевнені, що науково-педагогічний склад НУХТ, своєю плідною працею, наполегливістю і вмінням цікаво подати інформацію зможуть залучити якомога більшу кількість учнів, що вже наступного року стануть студентами НУХТ.  

Опубліковано: 31-10-2023

На День української писемності та мови в університеті стартував І етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика !

Щороку в Україні відзначають державне свято – День української писемності та мови. До його святкування традиційно долучається і наш університет. Так, крім написання диктанту національної єдності, на заняттях викладачі кафедри гуманітарних дисциплін провели тематичні бесіди «Помилкаріум». Студенти та викладачів активно ділилися інформацією про те, які мовні помилки вони допускають та як із ними боротися. Була згадана історія цього свята, постать Нестора Літописця, цікаві факти про українську мову.

Традиційно цього дня стартував в університеті І етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Його мета – забезпечення всебічного розвитку, функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді. 

Оргкомітет щиро бажає учасникам творчого натхнення та чекає на цікаві, оригінальні роботи!

Опубліковано: 30-10-2023

Кайдзен на SMART – лекторії МПТ!

Керівник групи менеджменту виробництва - Дмитро Полатайло,  представив на  SMART – лекторії кафедри мехатроніки та пакувальної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого - ПрАТ фармацевтичну фірму Дарниця. 

У події прийняли участь понад 50 учасників: викладачі і здобувачі вищої освіти ОПП «Прикладна механіка» за спеціальністю 131 Прикладна механіка та ОПП «Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв» і ОПП «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» зі спеціальності 133 Галузеве машинобудування. Темою зустрічі було висвітлення питань, щодо впровадження методології ощадливого виробництва в операційній діяльності підприємства.

Спікер продемонстрував учасникам лекторію результативність інструментів Бережливого виробництва - Lean Manufacturing та основи методології Кайдзен (Kaizen). Під час доповіді, були представлені практичні результати, які відображали проблеми реального виробництва і методи їх  вирішення на базі п'яти принципів Lean. Широке коло дискусій було викликано різними думками, щодо підходів під час формування процесів безперервного вдосконалення бізнесу і виробництва. Спікер навів приклади до сприйняття виробництва - як комплексу процесів з усуненням втрат, оптимізації робочих операцій. Дмитро докладно розкрив підґрунтя системи аналізу загальної ефективності роботи обладнання, призначеної для контролю та підвищення ефективності виробництва і заснованої на вимірюванні та обробці конкретних виробничих показників.

Модератором зустрічі виступила завідувач кафедри МПТ – професор Людмила Криивопляс-Володіна.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки висловлює вдячність спікеру даного заходу - Дмитру Полатайлу за дуже цікаву та доступно представлену інформацію про інструменти Бережливого виробництва. 

Бажаємо ПрАТ фармацевтичній фірмі Дарниця  подальшого розвитку та процвітання.

Опубліковано: 30-10-2023

Досвід проектування технологічного обладнання в Autodesk Inventor від інженера-конструктора!

В рамках вивчення дисципліни «Системи автоматизованого проектування» відбулося гостьове онлайн-заняття на тему «Практична реалізація функціоналу Autodesk Inventor в процесі проектування технологічного обладнання». Спікером був інженер-конструктор ТОВ «Аккерман солюшнс Україна» Іван Глущенко. Цільова аудиторія – здобувачі ОС «Бакалавр» ОПП «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» групи ОХ-2-2 та викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування.

Спікер коротко розповів про свій кар’єрний шлях до посади інженера-конструктора та наголосив на необхідності вивчення систем автоматизованого проектування, оскільки завдяки їх можливостям процес проектування обладнання виходить на високий рівень.

Фахівець розповів про основні аспекти проектування технологічного обладнання, показав роботу в допоміжному програмному забезпеченні, дав поради по застосуванню функціоналу Autodesk Inventor. 

Випускник нашого інституту наголосив на тих професійних навичках, які має розвивати молодий фахівець для успішного працевлаштування та забезпечення високої якості виконуваних робіт. Навів життєві приклади ситуацій, з якими стикається проектувальник обладнання.

Здобувачі освіти та викладачі висловили подяку Івану Глущенку за чудове заняття, яке було насичене актуальною та важливою інформацією.

Опубліковано: 24-10-2023

Профілі науковців: досвід Кафедри МПТ та Науково-технічної бібліотеки НУХТ!

20 жовтня на кафедрі МПТ відбулось багато цікавих заходів. Зокрема відбулась ZOOM зустріч колективу кафедри та Науково-технічної бібліотеки НУХТ щодо особливостей ведення профілів науковців в наукометричних базах даних.

Викладачі кафедри вдячні зав. відділу інформаційних технологій НТБ НУХТ Інні ПУТІЛІНІЙ за детальні пояснення, рекомендації та побажання щодо коректного ведення й ефективного наповнення профілів в таких базах як Google Scholar та ORCID.

Під час зустрічі було поставлено й вирішено ряд неординарних та складних задач, які турбували наших викладачів. Але з допомогою панни Інни все вдалося вирішити просто та елегантно.

Хочеться звернути увагу наших здобувачів та аспірантів на можливості пошуку наукових матеріалів в наукометричних базах, зокрема, в Google Scholar. Він надає доступ до великої кількості наукових статей, доповідей конференцій,патентів, монографій, підручників, посібників та інших наукових джерел. Простий та інтуїтивно зрозумілий. Ви можете використовувати його для літературного огляду праць вітчизняних та зарубіжних науковців, які перекликаються з тематикою вашого наукового дослідження.

Опубліковано: 21-10-2023

Професійна допомога від викладачів кафедри ТЕХТ!

За останні декілька тижнів наші викладачі, доценти кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого Рябчук Олександр Миколайович та Пилипенко Олексій Юрійович у складі професійних консультаційних груп з модернізації холодильного господарства виробничих підприємств відвадили:

ПрАТ «Тернопільський молокозавод» «Молокія»,

ТОВ «Тернопільський м’ясокомбінат» ПАП «Агропродсервіс»,

ПрАТ «Кременчукм’ясо» «Фарро».

На зазначених підприємствах викладачі окрім професійних консультацій провели профорієнтаційні бесіди з інженерним та технічним персоналом холодильного господарства та служби головного енергетика.

Продовжуємо підтримувати професійний статус Національного університету харчових технологій загалом та кафедри ТЕХТ зокрема. 

Опубліковано: 20-10-2023

Підготовка до Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності!

Логічним продовженням передачі спонсорського інструменту закладам освіти, що готувалися до Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за компетенцією «Холодильна техніка та кондиціювання повітря», стала нарада представників всіх зацікавлених навчальних закладів стосовно поновлення робіт по організації та проведенню Конкурсу.

Ініціаторами наради були: Пилипенко О.Ю. (Національний університет харчових технологій), Ганжа О.Г. (Дніпровський державний коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури), Жихарєва Н.В. та Когут В.О. (Одеський національний технологічний університет) та Морозов Д.О. (керівник проекту Chill PRO). 

На передодні наради Дмитро Морозов відвідав кафедру ТЕХТ НУХТ де обговорив попередні організаційні питання з доцентом Пилипенком Олексієм.

Заздалегідь підготовлений перелік питань і обговорювався на загальній нараді. Ключовими питаннями при обговоренні були: формат та завдання конкурсу, залучення до виконання конкурсних завдань як здобувачів освіти так і професіоналів галузі штучного холоду.

Учасники засідання прийшли до загального порозуміння у ключових питаннях організації та проведення Конкурсу та домовилися проводити наради з робочих питань на регулярній основі.

Готуємось до наступного етапу роботи та дякуємо виставці Chill PRO за надану площадку для проведення Конкурсу.

Опубліковано: 19-10-2023

Профорієнтація від здобувачів: чому варто вступати на інженерів електриків до НУХТ!

Триває профорієнтаційна робота здобувачів освіти Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого. Студенти групи ЕЛ-3-3 Максим Маструков та Дмитро Юрченко провели профорієнтаційну зустріч з учнями 11-го класу у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №313 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, міста Києва.

Максим Маструков та Дмитро Юрченко більш детально ознайомили учнів про спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” освітньо-професійної програми «Електротехніка та інформаційні технології».

Здобувачі розповіли учням про можливості різних форм навчання – дуальну та неформальну, ознайомили учнів з переліком популярних напрямків та різних галузей спеціальності, а також зі потенційними роботодавцями та партнерами кафедри.

Дякуємо дирекції спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №313 з поглибленим вивченням інформаційних технологій за співпрацю, а також вчителям, які погодилися допомогти та дозволили провести профорієнтаційну зустріч.

Опубліковано: 18-10-2023

Студенти-електрики відвідали міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості-2023»!

17 жовтня здобувачі освіти груп ЕЛ-1-3 та ЕЛ-3-3 і куратори даних груп, викладачі кафедри електропостачання і енергоменеджменту, доцентка Юлія Куєвда та асистент Петро Зінькевич відвідали міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості-2023» – головну консолідуючу подію для конструктивного діалогу бізнесу і влади, виробничої кооперації промисловців і підприємців у сфері енергетики.

Студенти освітньої програми «Електротехніка та інформаційні технології» мали можливість ознайомитися з асортиментом обладнання провідних вітчизняних і міжнародних промислових компаній, рекламно-виставковими матеріалами учасників заходу, окремими методами просування та розвитку брендів.

Вагомим внеском у розвиток взаємозв’язків зі стейкхолдерами стало знайомство майбутніх випускників із представниками потенційних роботодавців.

Участь здобувачів освіти та викладачів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого у міжнародних заходах такого масштабу є доказом зацікавленості студентів у навчальному процесі, а викладачів – готовності до саморозвитку. Таке поєднання є свідченням високої якості освіти, що надається Національним університетом харчових технологій. .

Опубліковано: 17-10-2023

Національний день дівчат у технологіях-2023: роль STEM та жінок у відбудові України!

У Міжнародний день дівчат, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine) в межах ініціативи «Дівчата STEM» провів «Національний день дівчат у технологіях 2023». Національний День дівчат у технологіях - це щорічна подія, під час якої дівчата мають змогу відвідати STEM-компанії, познайомитися з їхньою діяльністю та побачити, як дівчатам і жінкам будувати свою кар’єру у сфері STEM.  Здобувачки Навчально-наукового інженерно-технічного інститут ім. акад. І.С.Гулого та Навчально-наукового інститут харчових технологій на чолі з кураторкою філіалу “Дівчата STEM НУХТ” Марією Мирошник також долучитися до цього заходу. Разом вони побували на екскурсії  в Центрі Досліджень і розробок Корпорації «Артеріум». 

Одягнувши спеціальний одяг, дівчата відвідали Аналітичну та Технологічну лабораторій Дослідного центру компанії. Працівники Дослідного Центру розповіли про те, як створюються нові препарати, розробляються сучасні генерики, поліпшуються препарати, які вже продаються на ринку та накопичуються доказові бази для виходу на нові ринки, а також продемонстрували лабораторне обладнання на якому можна виготовляти та досліджувати невеликі партії лікарських засобів. Фахівчині компанії не лише розкрили свої секрети успіху, поділилися цінними порадами щодо розвитку й роботи, а й дали можливість дівчатам спробувати себе особисто у проведенні досліджень та розробці ліків, які тільки через декілька років з’являться на полицях аптек. 

Екскурсія була дуже змістовною, цікавою та насиченою. Завдяки професіоналізму, компетентності та відданості своїй справі, працівники компанії подарували дівчатам незабутні враження та емоції. Щиро вдячні керівництву та колективу Корпорації «Артеріум» , що в наш непростий час, вони знаходять можливість підтримувати та надихати дівчат на реалізацію у STEM-професіях.

Опубліковано: 16-10-2023

Круглий стіл Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України!

11 жовтя 2023 року відбувся «Другий Круглий стіл з суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з контрольованими речовинами». Круглий стіл проводило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Захід було присвячено майбутній ратифікації Кігалійської поправки до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар.

Кафедру ТЕХТ НУХТ представляв к.т.н., доц. каф. ТЕХТ Рябчук Олександр Миколайович. Тема його доповіді стосувалася досвіду реалізація проектів по скороченню парникових газів в сфері комерційного та промислового холодильного обладнання.

Викладачі кафедри такі як доц. Грищенко Р.В. та Пилипенко О.Ю. прийняли активну участь у обговоренні проблематики круглого столу, а доц. Рябчук О.М. запропонував Міністерству в якості пілотного проекту створити на базі кафедри ТЕХТ НУХТ центр по переходу на «дружні» холодильні агенти для перепідготовки фахівців в галузі штучного холоду.

Чекаємо на подальші кроки Міністерства та сподіваємось на їх раціональність.

Опубліковано: 11-10-2023

Захистіть свій харчовий продукт!

Відкрита лекція англійською мовою відбулася на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки 11 жовтня 2023 року. Тема лекції :  «Технології пакування продукції в модифікованому газовому середовищі». Дисципліна: «Технології пакування». Відкрите лекційне заняття проводила доцентка кафедри МПТ , к.т.н. Анастасія ДЕРЕНІВСЬКА.  Учасниками та відвідувачами  лекції стали студенти 4 курсу групи ПМ-4-1 та викладачі кафедри.

Студенти дізналися про процеси, які відбуваються всередині упаковки; різні типи та параметри  газового середовища всередині упаковки та способи упаковування харчових продуктів:

1. AP (Atmosphere Packaging) , упаковка наповнена повітрям із навколишнього середовища, а тиск в упаковці дорівнює тиску навколишнього середовища;

2. IP (Isobaric packaging) - з тиском всередині упаковки більшим, ніж тиск навколишнього середовища;

3. MAР (Modified atmosphere packaging) - змінює склад внутрішнього середовища упаковки. Основними газами є вуглекислий газ, азот, кисень;

4. VP (Vacuum packaging) - тиск всередині упаковки нижче, ніж тиск навколишнього середовища;

5. GP (Inert gas packaging)  - використовуємо інертний газ для внутрішнього середовища упаковки (N2 або інші);

6. CAP. Controlled Atmosphere Packaging - газове середовище пакованої одиниці та навколо неї постійно змінюється, щоб збільшити термін її зберігання.

Згадали також SCAP (self - control gas atmosphere inside a packaging) - упаковка з самоконтролем газового середовища всередині; АGAР (actively - control gas atmosphere packaging) -  упаковка з активним   контролем газового середовища всередині; АМР (antimicrobic packaging) - антимікробна упаковка ; RTP (retortable packaging) - реторт (заміна консервній) упаковка .

Лекція була цікавою, насиченою актуальною та важливою інформацією.

Студенти продемонстрували необхідне розуміння матеріалу засвоєного  з попередніх лекцій та активно займалися вивченням нового.

Опубліковано: 11-10-2023

Продовження підготовки до конкурсу!

В 2022 році викладач кафедри ТЕХТ НУХТ Пилипенко Олексій за дорученням оргкомітету Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за компетенцією «Холодильна техніка та кондиціювання повітря» отримав від члена ГС ХАУ ТОВ «Сабзіро» перші комплекти спеціалізованого інструменту. На превеликий жаль з початком війни всі роботи по організації Конкурсу були призупинені, а отриманий інструмент зберігався в стінах НУХТ.

Проте життя триває і нам потрібно відновлювати роботу з організації такого цікавого та необхідного Конкурсу професійної майстерності.

Продовження роботи у цьому напрямку відбулося у вересні 2023 року. Пилипенко Олексій разом із найбільш активними студентами холодильщиками здійснив відправку комплектів інструменту всім навчальним закладам які подавали заявки на участь у Конкурсі. Дякуючи оперативній роботі "Нової Пошти" інструмент був отриманий Одеським Національним технічним університетом, Державним біотехнологічним університетом, Харківським фаховим коледжем харчової промисловості, Одеським технічним фаховим коледжем, Дніпровським Державним коледжем будівельно-монтажних технологій та архітектури.

Дякуємо ТОВ «Сабзіро» та ГС «Холодильна Асоціація України» за перший крок!!!

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до здійснення шляхетної мети!

Опубліковано: 11-10-2023

ННІТІ дає не просто фах, а ґрунтовну підготовку!

Нещодавно викладацько-студентська спільнота ННІТІ ім. академіка І.С. Гулого радо зустрічала шановний гостей – абітурієнтів та їхніх батьків, які завітали на День відкритих дверей до університету. Так, майбутні студенти мали змогу поспілкуватися з керівництвом інституту, професорсько-викладацьким складом. З цікавістю абітурієнти слухали про інноваційні освітні програми та їхні фішки, можливості працевлаштування тощо. Їм було цікаво поспілкуватися наживо з викладачами, які в недалекому майбутньому їх будуть навчати. Поспілкувавшись, переконалися, що тут для них як фахівців відкриються широкі можливості для реалізації творчих і наукових талантів. 

Справжньою родзинкою заходу стали екскурсії навчальними лабораторіями випускових кафедр, оснащених сучасною технікою. Особливо захопливим був майстер-клас «Застосування лазерів для виготовлення упаковки» та «Pneumo-Music». 

Живою відеорекламою інституту стали присутні студенти, які жваво спілкувалися з майбутніми вступниками, ділилися позитивним та корисним досвідом.

Щиро дякуємо всім учасникам, викладацькому колективу за долучення до такого важливого заходу, який робить нашу інституту зокрема та університет загалом ще більш відкритим та цікавим суспільству.

Опубліковано: 10-10-2023

Зустріч на кафедрі МПТ майбутніх вступників!

День Відкритих дверей Національного університету харчових технологій - це чудова нагода для майбутніх здобувачів!

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з випусковими кафедрами, взяти участь у презентації спеціальності та майстер-класах, які допомогли відчути майбутню спеціальність.

Широко презентувала свої можливості підготовки кафедра "Мехатроніки та пакувальної техніки", яка пропонує підготовку фахівців за спеціальністю 131 Прикладна механіка. Гості могли ознайомитися з умовами, перспективами, якістю та результатами навчання. 

Двері відчинили нові, облаштовані сучасним обладнанням лабораторії:

 «Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика Іndustry 4.0», «Деталі машин», «Кінематика та динаміка машин», «Пакувальне обладнання та технології»,  «Пневматика та мехатроніки», «Прикладна механіка»,  «Транспортні системи» та комп’ютерний клас.

Абітурієнти були вражені такою кількістю лабораторій та їх наповненістю.

Під час презентації спеціальності 131 Прикладна механіка здобувачі та випускники представляли власні розробки. 

 Це - установка дозувально-фасувального автомату для сипких харчових продуктів, розроблена та виготовлена нашим випускником Дмитром Дригайлом.

 Це - власні розробки мехатронних модулів здобувачів вже випускових курсів - бакалаврату та магістратури.

Всі вони - активні учасники гуртка    “Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика Іndustry 4.0”, який є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки та виховання фахівців із вищою професійною освітою, здатних творчо використовувати у практичній діяльності досягнення науково-технічного і культурного прогресу.

 Підготовка фахівців ОС "Бакалавр" проводиться за спрямуванням :

 Підготовка фахівців ОС"Магістр" проводиться за спрямуванням :

День відкритих дверей на кафедрі проводився в двох вимірах - offline та online.

 Очну екскурсію кафедрою проводила завідувачка кафедри д.т.н., проф. Людмила Кривопляс-Володіна.

 А для тих хто не міг приїхати очно - спеціальність 131 презентували її гаранти к.т.н., доц. Костянтин Васильківський та к.т.н., доц. Сергій Токарчук.

Всі учасники отримали задоволення від зустрічей та спілкування, щиро вірять що все буде добре!

Опубліковано: 07-10-2023

Кафедра ТЕХТ зустрічає гостей!

В рамках загальноуніверситетського дня відкритих дверей на кафедру теплоенергетики та холодильної техніки завітали майбутні абітурієнти.

Наші гості мали змогу ознайомитись з структурою та славетною історією кафедри ТЕХТ, поспілкуватися з викладачами та завідувачем кафедри ТЕХТ, дізнатися про майбутні перспективи та можливості навчання, ознайомитись з матеріально-технічним забезпеченням освітніх програм, відвідати навчальні аудиторії, актову залу, студентський клуб та їдальню, науково-технічну бібліотеку.

На завершення екскурсії та знайомства з майбутнім місцем навчання, наші гості прийняли учать у традиційному круглому столі кафедри ТЕХТ.

Круглий стіл відбувся у очно-дистанційному форматі. Окрім гостей кафедри та її науково-педагогічних працівників до заходу долучилися пані Ганжа О.Г. з Дніпровського Державного коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури, пані Жихарєва Н.В. та пан Когут В.О. з Одеського Національного технічного університету.

Результатом засідання круглого столу стали домовленості про: взаємні гостьові лекції, нарощування співпраці у сферах освіти та наукових дослідженнях, поновлення діяльності оргкомітету Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за кваліфікацією «Холодильна техніка та кондиціювання повітря».

Кафедра щиро вдячна всім гостям, та чекає на нові продуктивні зустрічі!!!

Опубліковано: 07-10-2023

Результати професійного зростання!

Лабораторна база кафедри мехатроніки та пакувальної техніки постійно поповнюється новітніми зразками сучасного обладнання. Завдяки плідній професійній співпраці з випускниками кафедри та стейкхолдерами, синтезовано нове обладнання для курсів, пов’язаних з технологією та обладнанням пакування. ТОВ «ДРИГАЙЛО», в особі провідного інженера Дмитра Дригайла, представило установку дозувально-фасувального автомату для сипких харчових продуктів. За час навчання на ОПП «Прикладна механіка», за спеціалізацією «Мехатроніка та робототехніка пакувального обладнання», Дмитро отримав професійні знання та навики для розвитку власної машинобудівної компанії.

Професорсько-викладацький склад кафедри та здобувачі вищої освіти зичать професійного зростання молодому спеціалісту та подальших успіхів його компанії на вітчизняному та европейському ринках пакувального обладнання.

Опубліковано: 06-10-2023

День захисників і захисниць України вшанувала кафедра гуманітарних дисциплін!

Кафедра гуманітарних дисциплін провела низку заходів, присвячених Дню захисників і захисниць України, що традиційно відзначається водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва. Так, професорка Надія Левицька ознайомила здобувачів з історією вшанування цього свята та його значення для сьогодення, українським козацтвом, яке було справжнім оборонцем рідної землі, віри, традицій у всі часи. Історикиня підкреслила, що відзначення Дня захисника України саме на Свято Покрови посилює піднесення національної гідності українського народу. Викладачі кафедри проводили тематичні бесіди. 

Дякуємо всім, хто бився за Україну в минулому. І всім, хто боронить її тепер. Усім, хто перемагав тоді. І всім, хто неодмінно переможе зараз!

Слава всім нашим героям! 

Слава всім, хто воює, працює й допомагає!

Слава Україні!

Віримо в ЗСУ, пишаємося бути надійним тилом!

Опубліковано: 05-10-2023

Перший понеділок жовтня почався інтенсивно!

2 жовтня відбулася зустріч здобувачів 1 курсу щодо питань академічної доброчесності під час навчання та основних аспектів ОПП "Прикладна механіка". Зустріч відбулась за участі гаранта ОС «Бакалавр» спеціальності 131 «Прикладна механіка» Сергія Токарчука та наставниці академічної групи 1 курсу  Катерини Грінінг.

Сергій Токарчук цікаво та жваво пояснив здобувачам всі головні питання академічної доброчесності, а саме:

- що таке академічна доброчесність;

- які є види порушення академічної доброчесності;

- види академічної відповідальності за порушення академічної доброчесності;

- як в університеті вирішуються питання пов'язані зі забезпеченням академічної доброчесності. Розказав про нормативно-правові документи та  регламентуючі документи.

Окрім цього, здобувачі  були детально ознайомлені з освітньо-професійною програмою бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальністю 131 Прикладна механіка, яким чином складається ОПП, який довгий шлях проходить документ від задуму до затвердження останнім підписом, які складові включає в себе ОПП та як  обираються дисципліни для того, щоб майбутній спеціаліст володів найкращими та найкомпетентнішими знаннями.

Під час зустрічі відбулася активна дискусія, де здобувачі задавали питання, які їх турбують. Звичайно, найбільше було запитів стосовно подолання викликів сьогодення, а саме -  навчання в умовах військового стану. Але навіть у темні часи викладачі та здобувачі об'єднуються, щоб подолати виклики, які нам задає буденність!

Опубліковано: 04-10-2023

Співпраця бізнесу та освіти – впевнений крок в майбутнє

В Смілянському технологічному фахового коледжі Національного університету харчових технологій відбулося відкриття  інноваційних STEM-лабораторії для підготовки фахових молодших бакалаврів спеціальностей "Галузеве машинобудування" та "Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка". 

В урочистих заходах взяли участь представники НУХТ - завідувачі кафедр «Технологічне обладнання та комп’ютерні технології проектування» та «Автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління», Микола Якимчук та Ярослав Смітюх.

Під час відкриття відбувся круглий стіл щодо розвитку співпраці бізнесу та навчального закладу.  В заході прийняли участь директор коледжу Олександр Хоменко, директор ПрАТ "Миронівська птахофабрика" Ольга Форостяна, керівниця відділу професійного навчання ПрАТ "МХП" Олена Азєєва, директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності ПрАТ «МХП» Павло Мороз, голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко, міський голова Сергій Ананко, партнери з ПрАТ "МХП" та ПрАТ "Миронівська птахофабрика" та педагогічний колектив коледжу. 

Була відмічена важливість відповідальної корпоративної соціальної ініціативи підприємства ПрАТ «МХП» щодо надання сучасного обладнання  STEM-лабораторій для професійного росту майбутніх фахівців.

В межах святкових заходів представники НУХТ зустрілися з студентами спеціальностей "Галузеве машинобудування" та "Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка". Під час зустрічі було презентовано інформацію про освітні програми, за якими випускники коледжу можуть продовжити навчання в НУХТ.  Також в ході дискусії Микола Якимчук та Ярослав Смітюх відповіли на запитання студентів та запросили в подальшому продовжити здобувати освіту в нашому університеті.

Кафедри ТОКТП та АКТСУ вітають педагогічний і студентський колективи Смілянському технологічному фахового коледжу Національного університету харчових технологій з відкриттям інноваційних STEM-лабораторій для розвитку  спеціальностей "Галузеве машинобудування" та "Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка".

Опубліковано: 03-10-2023

Гостьова лекція "Переробка пакувальних матеріалів з метою отримання теплової та електричної енергії"

На кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбулася гостьова лекція "Recycling of packaging materials for the purpose of obtaining thermal and electrical energy", на якій науковий співробітник Університету харчових технологій, Болгарія, м. Пловдив, проф. д-р інж. Стефан Стефанов розповів про способи отримання теплової та електричної енергії за допомогою переробки пакувальних матеріалів.

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі кафедри. Здобувачі слухали лекцію в рамках навчальних дисциплін: Альтернативні джерела енергії в системах електропостачання, Інтеграція відновлювальних джерел енергії в системи електрозабезпечення, Надійність систем електропостачання й електромагнітна сумісність в електроенергетичних системах та електротехнічних комплексах.

Представлені матеріали та використані під час зустрічі навчання сприяли активному обговоренню. Лектор надав аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний слухачам за цікаві запитання, професору кафедри Олександру Серьогіну за організацію даної події та Стефану Стефанову за цікаву лекцію і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Опубліковано: 03-10-2023

Подорож у світ енергетичної безпеки: гостьова лекція для студентів-електриків про Держенергонагляд!

Відкриття нового навчального року стало особливим для студентів-електриків НУХТ, завдяки цікавій гостьовій онлайн-лекції. Доповідь зробив Анатолій Замулко, заступник голови Державної інспекції енергетичного нагляду України.

На цьому надзвичайно важливому для майбутньої професії заході студенти дізналися про те, як функціонує Держенергонагляд, його історію, та важливу роль, яку він відіграє в забезпеченні енергетичної безпеки України. Анатолій Ігорович поділився інформацією щодо структури і головних завдань організації, розкрив перспективи її розвитку та розповів про доступні вакансії.

Лекція була інформативною та насиченою корисними деталями. Слухачі, серед яких були викладачі та студенти кафедри електропостачання і енергоменеджменту, висловили свій великий інтерес і надзвичайну вдячність Анатолію Ігоровичу за захопливу подорож у світ енергетичної безпеки та можливість майбутнього працевлаштування в цій важливій галузі.

Опубліковано: 29-09-2023

Старт SMART лекторію МПТ!

На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки за доброю традицією стартував SMART лекторій 2023-2024. Першою лекцією виступив доктор технічних наук, професор, провідний науковий співробітник, дійсний член Академії технічних наук України, провідний аудитор – Владислав СУХЕНКО. Лекційні матеріали були пов’язані зі темою: «Філософія ISO 9001– фундамент впровадження ТРМ (Total Productive Maintenance)». Професорсько-викладацький склад кафедри та здобувачі вищої освіти ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр» ОПП «Прикладна механіка» - ознайомились із: системою міжнародного стандарту, який встановлює вимоги до управління якістю у промислових організаціях;  методикою спрощення процесів для ефективності керування якістю виробництва чи послуг;  оптимізацією робочих процесів і зменшенням надмірної бюрократії;  методами підвищення якості продукції; умовами зменшення ризику та усунення дефектів продукції.  На прикладах спікер ознайомив слухачів із організаціями, які відповідають цьому стандарту, можуть використовувати його як інструмент для позиціонування на ринку та залучення нових клієнтів.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки вдячна за співпрацю та обмін досвідом – Владиславу СУХЕНКУ, та сподівається на продовження ознайомлення із новітніми європейськими практиками.

Опубліковано: 29-09-2023

Професійна синергія!

Компанія «Базис», яка є одним із лідерів ринку фасувально-пакувального обладнання з 1996 року, поділилась перспективними планами щодо розвитку напрямів дуальної освіти та інноваційних підходів професійної підготовки здобувачів вищої освіти. Керівник компанії, Замир НАЧКЕБИЯ, обговорив разом із завідувачем кафедри МАХФВ Олександром ГАВВОЮ та завідувачкою кафедри МПТ Людмилою КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНОЮ перспективи розробок та впровадження пакувального і логістичного обладнання. В ході зустрічі були досягнуті домовленості, щодо обміну досвідом та прикладами кращих практик у розробленні технічних рішень для потреб пакувальної галузі.

А також перспективи співпраці у розробленні зразків обладнання, під час формування кваліфікаційних робіт прикладного або наукового характеру.

Опубліковано: 29-09-2023

Науковий фаховий семінар щодо дисертації випускника ОНП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» освітньо-наукового ступеня доктора філософії 

22 вересня на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся науковий фаховий семінар щодо дисертаційної роботи випускника ОНП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ОНС доктора філософії Ярослава Онищенко.

Ярослав Онищенко представив дисертаційну роботу «Підвищення енергоефективності підприємств харчової  промисловості з використанням засобів бенчмаркінгу» (Науковий керівник к.т.н., доцент Анатолій Замулко, заступник голови Державної інспекції енергетичного нагляду України)

Крім науково-педагогічних працівників кафедри електропостачання і енергоменеджменту до семінару також долучилися науковці кафедри теплоенергетики та холодильної техніки НУХТ, представники Інституту електродинаміки НАН України, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-прикладної проблеми розробки нових та удосконалення існуючих методів оцінки показників енергоефективності підприємств харчової промисловості. 

Внутрішні рецензенти відмітили актуальність роботи та надали позитивні відгуки на представлену дисертаційну роботу. Робота була високо оцінена присутніми на науковому семінарі та рекомендована до захисту в разовій спеціалізованій вченій раді.

Опубліковано: 22-09-2023

Науковий фаховий семінар випускника освітньо-наукового ступеня доктора філософії відбувся на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту!

21 вересня на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся науковий фаховий семінар випускника освітньо-наукового ступеня доктора філософії Петра Зінькевича.

Петро Зінькевич представив дисертаційну роботу «Автоматизоване керування систем енергозабезпечення об’єктів з активними споживачами» (Науковий керівник Сергій Балюта, д.т.н., професор)

До семінару долучилися науковці інших кафедр: кафедри теплоенергетики та холодильної техніки: к.т.н, доцент Віталій Філоненко; завідувач кафедри, д.т.н., професор Валентин Петренко, заступник директора з наукової та методичної роботи Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого, к.т.н, професор Михайло Масліков; та кафедри автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління:  к.т.н, доцент Віктор Сідлецький; завідувач кафедри, к.т.н, доцент  Ярослав Смітюх, та д.т.н., професорка Наталія Луцька.

У дисертації вирішена актуальна задача підвищення ефективності електроспоживання та електропостачання промислових та цивільних об’єктів з активними споживачами енергії, шляхом створення автоматизованої системи керування електрозабезпеченням на основі використання інтелектуальних методів керування: інтелектуальних методів прогнозування навантаження та генерації електричної енергії, алгоритмів визначення профілю навантаження активних споживачів та  керування попитом активних споживачів, алгоритму керування накопичувачами електричної енергії,  методів синтезу нечітких регуляторів.

Всі присутні були одностайні – робота актуальна і затребувана, адже «активні» споживачі – це учасники ринку ЕЕ, які мають технічні можливості контролювати своє енергоспоживання та готові брати участь у програмах керування попитом ЕЕ.

Позитивні відгуки на представлену дисертаційну роботу дали рецензентки – доцентки кафедри електропостачання і енергоменеджменту Юлія Куєвда та Наталія Юнєєва.

Всі присутні на науковому семінарі одноголосно висловили думку, що представлена робота має наукову новизну, теоретичне та практичне значення і рекомендували роботу до захисту у разовій спеціалізованій вченій раді.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту побажав науковцю успішного захисту дисертаційної роботи та здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Опубліковано: 21-09-2023

Зустріч з  професором Берлінського університету прикладних наук!

Наш хоробрий колега і друг, професор Берлінського університету Стефан Юнге приїхав до Києва зустрітися з друзями та обговорити майбутні шляхи співпраці.

Нас поєднують п’ять років насиченої співпраці. За ініціативи професора студенти Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого постійно стажуються у наукових центрах, університетах і на підприємствах Німеччини, Фінляндії та Іспанії; беруть участь у міжнародних конкурсах упаковки, продовжують навчання у магістратурі Берлінського університету.

Після російського вторгнення в Україну Стефан прийняв у Німеччині наших здобувачів освіти, які рятувалися від російських окупантів.

На зустрічах професора зі студентами, колективом кафедри машині апаратів харчових та фармацевтичних виробництв та адміністрацією інституту пораділи минулим здобуткам, і обговорили ще більш насичені плани – майбутні стажування студентів, лекції Стефана Юнге у Києві та подорожі Україною.

Викладачі спільно зі студентами із задоволенням показати гостю наше Місто-Герой зсередини: Київ справжній, з глибокими ранами, але мужній, гордий, оптимістичний, готовий зустріти Перемогу та знову розквітнути. Пройшлися тихими вуличками та двориками вздовж Володимирської, подивилися вже залатані місця прильотів російських ракет на дитячому майданчику у парку Шевченка; влаштували фотосесію біля залишків Берлінського муру навпроти Німецького посольства; а під Михайлівським Золотоверхим монастирем, на «виставці» розбитої російської техніки та ракет відчули гордість за наші Збройні Сили. Зайшли у легендарну книгарню «Є» за Національною Оперою, де подарували Стефану цікаве видання про українську кухню, і за філіжанкою кави помріяли про наступні зустрічі. Проїхавшись фунікулером і пробігшись Подолом, рушили з центру міста до його околиць, де дух сьогодення більш відчутний – Лук’янівка, Сирець, Бабин Яр, Дорогожичі, Подільський Узвіз, Куренівка. Завершили подорож оригінально – ретро-трамвай, хитаючись та грізно гуркочучи, відвіз усю компанію через ліс до Пущі-Водиці.

І теплим осіннім вечором дружньою командою провели професора Юнге на його поїзд до Берліна.

Тепер із нетерпінням чекаємо на наступні зустрічі!

Опубліковано: 20-09-2023

Міжнародна науково-практична конференція «Тренди lean-виробництва та пакування харчових продуктів»

20 вересня в рамках Всеукраїнського тижня харчових технологій відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Тренди lean-виробництва та пакування харчових продуктів», яка зібрала провідних учених, фахівців-виробничників, здобувачів вищої освіти і всіх, хто цікавиться розвитком харчової науки, техніки та технології.

Незмінний модератор конференції, завідувач кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв нашого університету, професор Олександр Гавва відкриваючи роботу конференції, зауважив, що як би не було нам зараз важко, наука рухається вперед і можливість зустрітися, поділитися результатами своїх досліджень, обмінятися досвідом з колегами, почути думку інших вчених – воістину безцінна.

Учасників і гостей наукового заходу також привітали проректор з наукової роботи нашого університету Сергій Токарчук і заступниця директора Інституту продовольчих ресурсів НААН України Ірина Романчук. Вони зазначили, що тематика конференції – надзвичайно актуальна, побажали науковцям плідних дискусій, а також висловили подяку Збройним Силам України й всім, хто стоїть на її захисті за можливість тримати науковий фронт.

Конференція працювала у змішаному форматі – науковці з інших міст України й з-за кордону долучилися до її роботи онлайн. А бажаючих взяти участь було чимало – до оргкомітету надійшли понад 70 презентацій і тез доповідей. Безумовно, всі вони заслуговують на найпильнішу увагу, і можливість ознайомитися з доробком науковців буде, щойно завершиться компонування збірника матеріалів. А поки що, у рамках пленарного засідання заслухали кілька актуальних нині для світової наукової спільноти і бізнесу тем.

Зокрема, ґрунтовно висвітлив практику lean-виробництва на підприємствах харчової промисловості фахівець Lean-інституту України Андрій Дмитрієв.

Про інноваційні методи зберігання плодоовочевої сировини йшлося у виступі професорки Азербайджанського державного економічного університету Ельзи Омарової. Великий друг нашого університету, пані Ельза також висловила підтримку українському народові й впевненість у нашій швидкій перемозі над агресором.

Менеджер з операційної ефективності агрохолдингу «Астарта» Віталій Іванес зацікавив аудиторію питаннями покращення ефективності виробництва харчових товарів та застосування Lean Six Sigma.

З реалізацією заходів lean-виробництва на Київському маргариновому заводі «Олком» присутніх познайомив голова правління «Олком» Вячеслав Гончаров.

Цікавою була інформація від колеги з Технічного університету Молдови Тетяни Капканарі щодо перспектив виробництва продуктів харчування із плодів ріжкового дерева.

Підходам до lean-менеджменту на підприємствах хлібопекарської галузі був присвячений виступ фахівчині Інституту продовольчих ресурсів НААН України Олени Бокій.

Про пакування молочних продуктів йшлося у спільній доповіді українських і латвійських науковців, яку представив представник Інституту продовольчих ресурсів НААН Сергій Вербицький.

Власну розробку – енергоощадний пристрій для з’єднання пакувальних виробів термоклеєм представили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» Юлія Герасименко і Олександр Сокольський.

Не менш актуальними й цікавими були доповіді науковців нашого університету: професорка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Шульга презентувала розробку біодеградабельного їстівного посуду; системний інжиніринг пакувальних машин-автоматів став темою виступу завідувачки кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, професорки Людмили Кривопляс-Володіної, а аспірант Олександр Козак представив розробку апарату для вакуумного охолодження батонів в умовах потокового виробництва.

Усі доповідачі отримали сертифікати учасника заходу. І незабаром на нашому сайті буде оприлюднений повний збірник матеріалів конференції.

Оргкомітет висловлює подяку шановним доповідачам за цікаві та насичені доповіді, а всім учасникам – за підтримку і активну дискусію.

Опубліковано: 20-09-2023

"INPRODMASH & UPAKOVKA»

Участь у галузевих виставкових заходах – ідеальна можливість для демонстрації навчального і наукового потенціалу колективу університету та прекрасний інструмент для започаткування й розвитку співпраці зі стейкхолдерами-виробничниками. Тим більше, коли мова йде про виставки такого рівня як «INPRODMASH», «UPAKOVKA», «SWEETS UKRAINE» та «BAKERY UKRAINE». Попри всі негаразди останніх років, постійний, надійний партнер і добрий друг нашого університету, виставкова компанія «АККО Інтернешнл» відновила цього року проведення Всеукраїнського тижня харчових технологій, постійним активним учасником якого завжди був НУХТ.

Сьогодні виставкові заходи розпочали свою роботу, і випускові кафедри Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого та Навчально-наукового інституту харчових технологій під керівництвом проректора з наукової роботи Сергія Токарчука знайомили відвідувачів виставок із напрямками підготовки здобувачів вищої освіти, науковими досягненнями, демонстрували результати професійної співпраці з підприємствами. А також скористалися нагодою продемонструвати здобувачам освіти університету новітнє обладнання для харчової промисловості та всіх видів пакувальної галузі.

Крім того, перший день був насичений зустрічами з нашими випускниками, що представляють свої компанії – керівниками підприємств, технологами, інженерами, начальниками відділів, менеджерами з продажів тощо, довгоочікуваним спілкуванням наживо з партнерами-стейкхолдерами й клієнтами, новими знайомствами, десятками переговорів, досягненням домовленостей щодо практики здобувачів у новому навчальному році.

І традиційна наукова програма від НУХТ – 20 вересня відбулися дві наукові конференції – «Тренди Lean-виробництва та пакування харчових продуктів» та «Інноваційні технології у хлібопекарському виробництві».

Дякуємо нашим захисникам за можливість працювати, оприлюднювати свої досягнення й знайомити молодь з кращими вітчизняними підприємствами та новітніми технологіями!

Участь в EuroSkills 2023!

Стажування завідувача кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування в команді європейських експертів на EuroSkills 20236-9 вересня в м. Гданськ (Польща) пройшов Європейський чемпіонат робітничих професій EuroSkills 2023, що відбувався у 43 компетенціях і прийняв 600 конкурсантів із 32 країн.

Фундація розвитку системи освіти (FRSE, Республіка Польща) організувала візит представників Міністерства освіти і науки України, роботодавців, здобувачів освіти та педагогічних представників до м. Гданська. Метою візиту було відвідування змагань EuroSkills, обмін досвідом та активізація розвитку руху EuroSkills в Україні.

Отримав запрошення постажуватися в команді європейських експертів у компетенції «Мехатроніка» завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, професор Микола Якимчук, який входить до оргкомітету WorldSkills Ukraine та є експертом України в компетенції «Мехатроніка».

Цього року в компетенції «Мехатроніка» змагалися 16 команд, завдання яких передбачало розроблення, монтаж і налагодження навчального технологічного обладнання, яке складалося з двох функціональних станцій робототехнічних комплексів пакування.

Протягом трьох днів колеги з інших країн ділилися досвідом суддівства, особливістю та методиками тренування команд, вимогами до матеріально-технічного забезпечення учасників тощо. 

Особливу увагу було приділено отриманню досвіду по організації та проведенню національних конкурсів по мехатроніці.

Вітаємо професора Миколу Якимчука зі вдалим завершенням стажування на EuroSkills 2023 та бажаємо втілити отриманий досвід у підготовку студентів для участі України в наступних змаганнях EuroSkills!

СТАЖУВАННЯ У ФІНЛЯНДІЇ

Завершилося стажування у Фінляндії студенток Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, які вивчають комп’ютерні технології дизайну і виготовлення упаковки.

Уже вдруге така поїздка стала можливою завдяки нашим партнерським відносинам із Берлінським університетом прикладних наук і персональним зусиллям професора Стефана Юнге, справжнього друга українських студентів і України.

Команда наших дівчат – Ольга Романюк, Таміла Силенко, Дарія Гусакова, Євгенія Бабенко та Софія Захарчук стажувалися у  компанії Metsa Board, яка є відомим виробником картону та пакувальних матеріалів на його основі.

Насичена програма включала відвідування фінського лісу для ознайомлення з організацією виробництва від заготівлі сировини до готової продукції; дослідницької лабораторії та R&D центру, що має надсучасне обладнання для розроблення і контролю якості продукції; дизайн-студії та демонстраційного центру для роботи з клієнтами Pro Nemus.

Приємним доповненням було спільна робота та неформальне спілкування з групою німецьких студентів і фахівцями компанії.

На завершення поїздки дівчата разом із професором Стефаном Юнге ознайомилися зі столицею Фінляндії, чудовим містом Гельсінкі.

Наші здобувачки освіти ще раз впевнились, що знання, отримані в нашому університеті та володіння англійською мовою, відкривають широкі перспективи для професійного та особистого зростання як в Україні, так і за кордоном.

Опублікований: 06-09-2023

ХВИЛЮЮЧА ЗУСТРІЧ З ПЕРШОКУРСНИКАМИ!

Одним із захопливих та найбільш хвилюючих моментів для новоспечених здобувачів освіти є посвята в студенти, де вони набувають омріяного для себе статусу – Студент. Саме він є сходинкою до професійного життя, самостійності в прийнятті рішень, відповідальності. Так, на урочистій посвяті в студенти молоде поповнення ННІТІ ім. академіка І.С. Гулого радо одержували студентські квитки та разом із присутніми на заході батьками пишалися тим, що стали частиною потужної навчально-наукової спільноти інституту. 

Директор ННІТІ Сергій Блаженко привітав здобувачів із початком нового етапу в їхньому житті. Побажав, щоб залікові книжки під час кожної сесії поповнювалися лише високими оцінками. Підкреслив, що попри складні часи навчання хай стане для кожного періодом високих досягнень, яскравих успіхів, здійснення мрій! 

Заступник директора з навчальної роботи Олексій Осьмак ознайомив здобувачів з організацією навчального процесу в інституті, порадив прислухатись до порад викладачів та наставників, щоб перші кроки в світ знань були легкими та вдалими.

Заступник директора з виховної роботи Юрій Вересоцький пообіцяв, що гризти граніт науки студентам буде надзвичайно цікаво, адже в стінах інституту зокрема та університету загалом працюють викладачі, які є вихованцями потужних наукових шкіл. Представники професорсько-викладацького складу наголосили на тому, що завдання здобувачів бути активними, допитливими, любити свою професію. Вони ж допоможуть удосконалити знання, розкрити потенціал кожного, що дасть змогу стати в майбутньому високопрофесійними фахівцями.

Після урочистої частини здобувачі та їхні батьки залюбки спілкувалися з дирекцією та викладачами, наставниками, мали змогу ознайомитися зі структурою університету та інституту.

Переконані, що новоспечені здобувачі стануть гордістю університету, працюючи на благо та розквіт України!


Опубліковано: 01-09-2023

«Продовольча безпека України: переробка та зберігання урожаю»

Викладач кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. І.С. Гулого НУХТ Олександр Рябчук прийняв участі у форумі «Продовольча безпека України: переробка та зберігання урожаю».

Де під-час панельної дискусії «Нові можливості для громад: як харчова переробка впливає на продовольчу безпеку» виступив із доповідями:

- охолодження, замороження, зберігання продукції;

- системи моніторингу температурних режимів зберігання продукції;

- рекуперація тепла від систем централізованого холодопостачання;

Серед учасників були очільники громад, представники агрокомплексів, переробних підприємств, представники рітейлу та громадського харчування, відповідальні за роботу з постачальниками продуктів харчування, представники закладів освіти, представники холодильного бізнесу. 

Основним завданням даного заходу було спілкування представників влади, науки, виробників продукції та компаній, що можуть реалізовувати проекти зі зберігання продукції, в оптимізації співпраці по відновленню України.

Олександр висловлює подяку партнеру кафедри – компанії BMSERVICE, за надану можливість прийняти участь у форумі.


Опубліковано: 20-06-2023