новини інституту 

Як забезпечити зупинку?

Про це дізнались здобувачі вищої освіти 2 року навчання на відкритій лекції у рамках курсу "Кінематика та динаміка машин", присвяченій дослідженню механізмів, що реалізують рух вихідних ланок з зупинками. Лектором виступив доц., к.т.н. Володимир КОСТІН, викладач кафедри Мехатроніки та пакувальної техніки, який поділився з аудиторією глибоким розумінням проблематики та практичним досвідом. На початку лекції було відзначено важливість вивчення механізмів зупинок у контексті проєктування та ефективності машин. Розглянуто різні типи механізмів з зупинками вихідної ланки, розкрито їх принципи дії та область застосування. Особлива увага була приділена аналізу руху вихідних ланок з точки зору кінематики та динаміки. Акцентовано важливість правильного розрахунку параметрів механізмів для забезпечення їхньої надійності та безпеки у роботі. Дякуємо за інформативну лекцію та отримання здобувачами фахових знань з поставленої проблематики!

Опубліковано: 07-05-2024

ДЕНЬ КАР’ЄРИ!

30 квітня 2024 року кафедра теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ провела для здобувачів освітнього ступеня Бакалавр спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОПП «Холодильні техніка та технології» день Кар’єри.

О 10:00 на зустріч зі здобувачами завітали представники фірми «Фора». Під час зустрічі наші гості презентували умови роботи та бонусні програми працівників «Фора», а також посадові обов’язки інженерів з холодильного обладнання, продемонстрували переваги професійного зростання саме у їх колективі.

О 12:00 відбулася зустріч з представниками фірми «МАС Сістемз» на якій здобувачі познайомились із профілем роботи підприємства та мали можливість познайомитись із сучасними технологіями зберігання плодоовочевої продукції. Підприємство також запропонувало здобувачам інженерні посади та гнучкий графік працевлаштування на час їх навчання у НУХТ.

Обидві зустрічі викликали у здобувачів жвавий інтерес та зацікавленість у працевлаштуванні.

У кожній команді представників підприємств були випускники кафедри ТЕХТ які на власному прикладі демонстрували можливості професійного розвитку та зростання у своїх фірмах.

Дякуємо нашим колегам за приділений час, чудові презентації своїх підприємств та сподіваємось на подальшу плідну системну роботу у питаннях профорієнтації та інших освітніх питаннях.

Опубліковано: 30-04-2024

ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА: БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ!

Викладачі кафедри гуманітарних дисциплін провели низку заходів щодо вшанування Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу серед здобувачів різних факультетів та інститутів НУХТ. Так, було проведено тематичні бесіди щодо історії цієї техногенної катастрофи, її наслідків. Було згадано окупацію ЧАЕС у 2022 році.

Викладачі, студенти вшанували пам’ять жертв, аварії усіх, хто брав участь у ліквідації її наслідців.

Опубліковано: 26-04-2024

ШЛЯХАМИ ІСТОРІЇ!

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулася гостьова лекція, на якій було розкрито постать Єлизавети Скоропадської-Милорадович –  гетьманши, меценатки, жінки-емансипе. Спікерка – докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри педагогіки та суспільних наук Полтавського університету економіки і торгівлі Ірина Петренко. Так, видатна українка, патріотка, меценатка з роду Скоропадських узяла участь у заснуванні літературно-наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові, фінансувала товариство «Просвіта», журнал «Правда». Її вважають фундаторкою полтавських недільних шкіл, адже завдяки Єлизаветі Скоропадській-Милорадович  навчання в школах відбувалося за українськими підручниками. Присутні із неабиякою цікавістю слухали про роль видатної філантропки, патріотки в історії та культури Україні.

Щиро дякуємо шановній гості за цікаву лекцію!

Опубліковано: 25-04-2024

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ  "МЕХАТРОНІКА"!

Нещодавно завершився Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань та спеціальностей відповідно до наказу МОН України #3/6194-23 від 30.10.2023 року. Відповідно до рекомендацій було проведено лише І тур конкурсу, метою якого є підготовка фахівців нової генерації європейського рівня. Здобувачі освітньої програми «Прикладна механіка» кафедри МПТ продемонстрували високий рівень знань і умінь дослідницької діяльності та професійної майстерності в галузі знань «Прикладна механіка "Мехатроніка"».

Вітаємо переможців та їх наукових керівників із заслужено вибореними нагородами!

здобувачів освітнього ступеня "магістр" - Владислава ЯСИЧЕВА та Дмитра ЄМЕЛЬЯНОВА з дипломом І ступеня!

здобувачів освітнього ступеня "магістр" Тараса БУТИКА та "бакалавр" - Дмитра СКУЛУ й Богдана МЕЛЬНИКА з дипломом ІІ ступеня!

здобувача освітнього ступеня "бакалавр" - Івана Д'яченка з дипломом ІІІ ступеня!

Пишаємось їхніми досягненнями, бажаємо подальшого професійного зростання та нових яскравих Перемог!

Опубліковано: 24-04-2024

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ!

19.04.2024р. відбулася чергова зустріч представників кафедри ТЕХТ НУХТ з керівництвом підприємств холодильної галузі.

Плідні перемовини про працевлаштування здобувачів та випускників ОПП «Холодильні техніка та технології» та про системну роботу зі здобувачами в процесі їх навчання проведено з власником компаній Hladoyug і Cryosystem Бурлакою Миколою Володимировичем та директором MAS Systems Слюсарчуком Владимиром Васильовичем.

Зазначені фірми мають значний кадровий дефіцит у кваліфікованих кадрах починаючи від монтажних та сервісних посад і закінчуючи інженерним складом.

Також піднімалися питання сумісної профорієнтаційної роботи із випускниками шкіл та коледжів задля збільшення популярності професій пов’язаних із штучним холодом.

Досягнуті домовленості не залишають сумнівів у початку багаторічної плідної співпраці нашої кафедри із шановними колегами.

Опубліковано: 20-04-2024

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ!

11 та 12 квітня 2024 року  у рамках проведення ювілейної 90-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» відбулися засідання підсекцій «Електропостачання і енергоменеджмент» та «Електротехніка та електричні системи».

Студенти представили наукові дослідження, у яких було висвітлено актуальні питання: відновлювальні джерела енергії, системи накопичення електроенергії, джерела світла. На конференцію було запрошено директора компанії-партнера кафедри, компанії «LAPP Ukraine», Максима Каплюка. 

Максим Каплюк більш детально розповів про діяльність компанії. За  плідну інформаційну співпрацю та сприяння у розвитку матеріально-технічної бази кафедри було нагороджено колектив компанії «LAPP Ukraine».

Конференція пройшла у теплій і невимушеній обстановці, доповіді студентів супроводжувалися запитаннями, жвавим обговоренням.

Кафедра електропостачання і енергоменеджменту щиро вітає студентів та бажає успіхів у науковій сфері. 

Опубліковано: 13-04-2024

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ПРІОРИТЕТІ КАФЕДРИ ТОКТП!

9 квітня 2024 року відбулася запланована зустріч викладачів кафедри ТОКТП із майбутніми абітурієнтами, здобувачами четвертого курсу Смілянського технологічного фахового коледжу НУХТ спеціальності 133 Галузеве машинобудування.

Завідувач кафедри, д.т.н., професор Микола Якимчук детально проінформував присутніх з умовами вступної кампанії 2024 р., ознайомив із структурними підрозділами університету, особливостями дуальної освіти та освітніми програмами, за якими ведеться підготовка фахівців в ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого.

Доцент кафедри Іван Миколів поінформував присутніх про майбутнє працевлаштування випускників, сучасні бази практики та студентське життя здобувачів університету. Особливу увагу було приділено випускникам університету від Смілянського технологічного фахового коледжу. Окрема подяка викладацькому складу коледжу за високий рівень підготовки фахівців – майбутніх абітурієнтів НУХТ.

Також в рамках відвідування коледжу викладачі кафедри ТОКТП оглянули спеціалізовані лабораторії коледжу, які були створені за підтримки ПрАТ МХП.

В ході спілкування з викладачами було розглянуто можливості розширеного  використання переданого ПрАТ МХП обладнання для проведення практичних занять та лабораторних робіт для здобувачів спеціальності 133 Галузеве машинобудування.

Кафедра ТОКТП висловлює окрему подяку за організацію та активну участь в проведенні цієї зустрічі директору коледжу к.т.н. Олександру Хоменку, завідувачу відділення Галузеве машинобудування та адміністрування Наталії Руденко та голові циклової комісії інженерної механіки Олені Гоцько.

З нетерпінням чекаємо випускників коледжу в стінах університету.

Опубліковано: 12-04-2024

ЗУСТРІЧ З ВИПУСКНИКАМИ БОРИСПІЛЬСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ЛІЦЕЮ!

10 квітня 2024 року доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Люлька Дмитро Миколайович провів профорієнтаційну зустріч з 11-ми класами Бориспільського академічного ліцею імені Анатолія Федорчука Бориспільської міської ради Київської області.

Викладач запропонував розглянути майбутнім абітурієнтам престижність здобуття вищої освіти та можливість побудови успішної кар’єри.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері. Випускники ліцею слухали та задавали запитання про структурні підрозділи НУХТ, спеціальності та освітні програми. Обговорили переваги навчання саме в нашому університеті, працевлаштування, можливості поєднання роботи і навчання.

Наша розмова розпочалася з детальним ознайомленням з освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, при вступі на яку у 2024 році надається особлива підтримка держави.

Старшокласники зацікавилися наведеною інформацією, зокрема сучасною матеріально-технічною базою випускових кафедр, можливостями самостійного вибору навчальних дисциплін, здобуття освіти за дуальною формою.

Наприкінці зустрічі Люлька Д.М. запросив одинадцятикласників самим переконатися у перевагах навчання в НУХТ, відвідавши 13 квітня OPEN DAY Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого та 20 квітня День вступника НУХТ.

Ми вдячні адміністрації ліцею за організацію зустрічі та допомогу в профорієнтації молоді. Впевнені, що це допоможе вступникам визначитися з омріяною професією в провідному навчальному закладі України.

Будемо раді бачити ліцеїстів Бориспільського академічного ліцею серед наших здобувачів освіти.

Опубліковано: 12-04-2024

"УПАКОВАНА МАЙСТЕРНІСТЬ"!

Упакована майстерність: від Конференції до Інновацій у мехатроніці та пакувальній техніці

11 квітня колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки зібрався на 90 Ювілейну Міжнародну наукову конференцію молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті».

Наукова конференція стала прекрасною можливістю для обміну ідеями та досвідом між різними поколіннями фахівців, вчених та молодих дослідників. 

Про своє зростання від випускника НУХТ до Начальника цеху гофровиробництва Понінківської картонно-паперової фабрики розповів наш колега Микола МУСІЄНКО. Він відмітив вирішальність отриманої освіти за спеціальністю 131 нашої кафедри та важливість набуття здобувачами навичок самовдосконалення.

У рамках Секції 14, присвяченої машинам та технологіям пакування, обговорювалися найсучасніші тенденції у цій галузі.

Здобувачі представляли свої дослідження та розробки, демонструючи високий рівень професійної компетентності та креативність у використанні мехатронних рішень для вирішення проблем пакування та зберігання продуктів харчування. У свою чергу, випускники кафедри поділилися власним досвідом та відкрили нові перспективи для молодих колег.

Особливу увагу привернули доповіді про розробку автоматизованих систем управління процесами пакування на базі мехатронних модулів та використання інтелектуальних алгоритмів для оптимізації цих процесів, методик пошуку раціональних параметрів пакувальних ліній та застосування інноваційних матеріалів у пакувальних технологіях.

Конференція стала важливим форумом для співпраці та обміну досвідом між різними поколіннями вчених та студентів, сприяючи подальшому розвитку науки та технологій у галузі мехатроніки та пакувальної техніки.

Кращі матеріали були відібрані та представлені широкому загалу під час доповідей на конференції та протягом тижня - постерами. 

За результатами роботи секції доповідачі, рекомендовані для відзначення :

1 місце Савчук Олександр Сергійовіч, група АГМ-1;

Слюсар Лілія Олександрівна, група ПМ-4-1;

2 місце Ємельянов Дмитро Володимирович, ПМ-1-1М;

Верещак Денис Сергійович, ПМ-2-1;

3 місце Ясичев Владислав Віталійович, ПМ-1-1М;

Бутик Тарас Васильович, ПМ-1-1М;

Майданюк Дмитро Сергійович, ОХ-2-2.

Автори постерів, рекомендовані для відзначення 

1 місце Скула Дмитро Сергійович, ПМ-4-1;

Запорожець Олександр Володимирович, АГМ-3;

2 місце Д`яченко Іван Богданович, ПМ-4-1;

Муравйова Юлія Віталіївна, ПМ-4-1;

3 місце Бородиня Олександр Олександрович, ПМ-3-1.

Кафедра вітає здобувачів з відзнаками, висловлює всім учасникам подяку за стійкість та побажання перемоги, миру, зростання та розвитку!

Опубліковано: 12-04-2024

Наукові здобутки представили здобувачі під час роботи секції «Гуманітарні науки»

У рамках проведення ювілейної 90-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» відбулися засідання підсекцій «Історія України», «Історія української культури», «Філософія та психологія» секції «Гуманітарні науки». Так, здобувачі освіти представили наукові здобутки, у яких було висвітлено актуальні питання сьогодення. Особливо глибокими були роботи, присвячені російсько-українській війні в історичному та культурному аспектах. Колоритною була робота, у якій висвітлювалися особливості сучасної комунікації в соціальних мережах. Доповіді супроводжувалися запитаннями, жвавим обговоренням, що проходило в теплій, дружній атмосфері.

Вітаємо учасників з успішними виступами.

Бажаємо нових наукових звершень!

Опубліковано: 11-04-2024

РОБОТА СЕКЦІЇ «ПРОМИСЛОВА ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА»

В рамках 90-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті» під головуванням д.т.н. Валентина ПЕТРЕНКА на кафедрі Теплоенергетики та холодильної техніки відбулося засідання секції 18 «Промислова теплоенергетика»

Всі представлені доповіді викликали жвавий інтерес та інтенсивне обговорення присутніх викладачів та гостей конференції.

Бажаємо нашим доповідачам не зупинятися на досягнутому та інтенсифікувати свою наукову діяльність!

Опубліковано: 11-04-2024

  ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ - «ЗМІНА КЛІМАТУ»

Нам неймовірно пощастило бути частиною галузі, яка відіграє ключову роль у боротьбі зі зміною клімату! 

Досвід  і  гостьова лекція від к. т. н. Грищенка Романа Володимировича, викладача кафедри Теплоенергетики та холодильної техніки, була проведена в Дніпровському фаховому коледжі будівельно-монтажних технологій та архітектури: 

- Внесок Монреальського протоколу та Кігалійської поправки у вирішення проблеми прискорення зміни клімату та захисту  озонового шару; 

- Головні тренди розвитку холодильної техніки в світі; 

- Приклади проєктів.  

Ці питання обговорювались на відкритій лекції для студентів 3 -4 курсів спеціальності «Енергетичне машинобудування», освітньої програми «Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок».

Опубліковано: 09-04-2024

  СПІВПРАЦЯ З ВИРОБНИЦТВОМ

Доцент кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ на запрошення керівництва СП ТОВ «МОДЕРН-ЕКСПО» м. Луцьк з 04 по 06 квітня 2024 р. відвідав підприємство та провів навчання персоналу випробувальної лабораторії та дільниці складання торгівельного холодильного обладнання з Монтажу трубопроводів хладонових холодильних установок методом паяння.

Під час тренінгу між доцентом Пилипенком О.Ю. та слухачами встановилися дружні стосунки. У вільний від тренінгу час персонал підприємства провів оглядові екскурсії по виробництву та випробувальній лабораторії. За нагоди Олексій Юрійович проводив профорієнтаційні бесіди з керівництвом дільниць та менеджментом підприємства.

За результатами візиту всі сторони залишилися задоволені навчанням та домовилися про майбутню співпрацю в сфері покращення національних стандартів з холодильної техніки, профорієнтації вступників місцевих шкіл та молодого персоналу підприємства, агітації випускників ОП «Холодильні техніка та технології» до працевлаштування на ТОВ «МОДЕРН-ЕКСПО».

Опубліковано: 08-04-2024

ПЕРЕМОГА – ГАРНА ТРАДИЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОП "ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА"!

Команда "Зірки-131" Національного університету харчових технологій, ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого, здобула перемогу в проєкті "Ігри Заводів 7.0" серед 34 команд найкращих ЗВО України, продемонструвавши знання, навички та згуртованість.

Команда"Зірки-131", яку представляли магістри і бакалаври ОПП «Прикладна механіка»: Тарас Бутик (капітан), Влад Ясичев, Дмитро Скула, Іван Д'яченко та Євген Кирильчук, -

стала переможцем загального заліку, а також отримала друге місце за рішення кейсу від Концерну «Хлібпром». Наші переможці були обрані єдиним фаворитом кейсу від групи компаній Metinvest, виборовши перше місце!

 Вітаємо команду з цим вражаючим результатом, який свідчить про їх високий рівень підготовки, плідну роботу в гуртках кафедри мехатроніки та пакувальної техніки і неабиякий талант та згуртованість! Дякуємо Національному університету харчових технологій за підтримку молодих талантів, а команді "Зірки-131" за наполегливість, ентузіазм, віру в себе та злагоджену роботу.

Окрема подяка Концерну «Хлібпром», групі компаній Metinvest та "UGEN" – українській агенції з розвитку бренду роботодавця, яка допомагає подолати виклики у сфері управління персоналом та розвивати бренди. Синергія між роботодавцями і здобувачами, забезпечила співпрацю та організацію такого цікавого та корисного проєкту для молоді. Бажаємо команді "Зірки-131" подальших успіхів, нових перемог, втілення найсміливіших задумів та розвитку кожного члена команди! Нехай ваш приклад надихає інших молодих людей до саморозвитку, творчості, активної життєвої позиції та згуртування!

Опубліковано: 05-04-2024

ПОДЯКУ ВІД НАЗЯВО!

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти висловило подяку професору Олександру Гавві за роботу у складі галузевої експертної ради з механічної інженерії і внесок у роботу галузевих експертних рад та Національного агентства забезпечення якості вищої освіти загалом.

Професор Олександр Гавва – сильний та відповідальний дослідник і викладач, куратор потужної наукової пакувальної школи, фундатор трьох освітніх програм, які разом з іншими під його керівництвом є успішними та здобули визнання у світі. Працюючи у галузевій експертній раді, Олександр Миколайович прикладає зусиль для розвитку механічних спеціальностей, знайти кращі риси та інноваційні практики та надихає інших до постійного розвитку.

Опубліковано: 29-03-2024

ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ СЕРВІСНОГО ВІДДІЛУ…

Лідер ринку лабораторного обладнання - Хімлаборреактив запросив наших студентів на свої виробничі потужності, де вони занурилися у роботу сервісного відділу. Розбирали, шукали несправності, налаштовували лабораторне та технологічне обладнання для фармацевтичної, біотехнологічної, хімічної, харчової та інших галузей промисловості. Серед цікавого – розібралися у конструкціях та особливостях обслуговування вагових пристроїв, спектрографів, автоклавів, жарових печей, мікроскопів, «мініфарзаводу» - комплексу обладнання для виробництва лікарських засобів із універсальним приводом.

Корисний досвід – після роботи з обладнанням розібрали допущені помилки. 

До речі, демонстрували роботу обладнання та його налагодження магістранти ННІТІ, які успішно працюють у Компанії та навчаються в Університеті. 

Цінуємо увагу адміністрації та фахівців Хімлаборреактиву!

Опубліковано: 28-03-2024

ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА АСПІРАНТІВ КАФЕДРИ ТОКТП!

В рамках здобуття педагогічної практики аспіранти Іван Глущенко та Олег Ченцов, здобувачі освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», провели лабораторні заняття з дисципліни «Системи автоматизованого проектування» для здобувачів групи ХМ-2-4, що навчаються за спеціальністю 142 «Енергетичне машинобудування», та здобувачів збірної групи ОХ-1-3М, що навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». Заняття проведені під керівництвом керівника педагогічної практики аспірантів доцента кафедри ТОКТП Івана Миколіва та викладача дисципліни «Системи автоматизованого проектування» старшого викладача цієї ж кафедри Андрія Слюсенка.

Під час заняття Іван Глущенко висвітлив принципи побудови рамних конструкцій на основі технології Bosch Rexroth Assembly Technology та приклади використання таких конструкцій в технологічному обладнанні. В середовищі програми Autodesk Inventor Professional Іваном Глущенко було продемонстровано прийоми роботи з основними конструктивними елементами, принципи редагування геометричних параметрів профілю та методика створення рамної конструкції з використанням технології Bosch Rexroth Assembly Technology.

Натомість Олег Ченцов розповів про принципи та особливості виготовлення деталей з листового металу. На багатьох прикладах продемонстрував функціонал програми Autodesk Inventor Professional для створення 3D-моделей деталей з листового металу, показав як створювати розгортки та кресленики таких деталей, звертав увагу на особливостях моделювання.

Викладачі кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, які були долучені до занять, високо оцінили проведену аспірантами роботу.

Опубліковано: 28-03-2024

КАФЕДРА МПТ - ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З РОБОТОТЕХНІКИ!

Відкрите лекційне заняття з інноваційної дисципліни "Робототехнічні комплекси у пакувальних процесах" прочитане асистентом кафедри, PhD, Валентином Туфекчі, для ОС «Магістр», 131 Прикладна механіка.

У сучасному світі, де швидкість та ефективність є вирішальними, знання та вміння у цій галузі набувають особливої ваги. Впровадження робототехнічних комплексів дозволяє значно підвищити продуктивність пакувальних процесів, мінімізувати помилки та оптимізувати витрати.

Основні моменти лекції:

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки продовжує надавати якісну освіту та практичні знання здобувачам вищої освіти, підтримуючи їхнє бажання зростати та розвиватися в обраній сфері.

Опубліковано: 27-03-2024

МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ КАФЕДРИ МПТ!

В ході проведення методичних семінарів, кафедра мехатроніки та пакувальної техніки ознайомила слухачів із практичними можливостями спеціалізованих лабораторій. Спікерами виступили: завідувач кафедри - Людмила Кривопляс-Володіна, Проректор з наукової роботи НУХТ - Сергій Токарчук, доцент - Володимир Костін. Наявне лабораторне обладнання допомагає бакалаврам і магістрам опановувати та досліджувати сучасні комп’ютерно-інтегровані технології в системах автоматизації харчової та пакувальної галузі, виконувати лабораторні роботи зі спеціалізованих курсів: "Кінематика і динаміка машин", "Проєктування деталей машин", "Монтаж і технічний сервіс обладнання", "Мехатроніка", "Адаптроніка технічних систем" та інших. Навчально-методичне забезпечення для продемонстрованих лабораторних стендів, використовується також для практичних занять, які дають змогу студентам отримати практичні знання та вміння в області використання та розроблення інноваційних систем та технологій.

Опубліковано: 26-03-2024

ВИПУСК МАГІСТРІВ 2024!

Війна змусила нас переосмислити своє життя, внесла корективи та змінила наші цінності і пріоритети, навчила більше любити та цінувати тих, хто поруч та об'єднатися навколо спільної та важливої мети - перемоги.

Проте незважаючи на все, що сталося, ми не стоїмо на місці, і з ще більшими амбіціями прагнемо розвивати освічених, розумних і перспективних особистостей.

22 березня 2023 року у актовій залі університету відбувся урочистий захід з нагоди вручення дипломів освітнього ступеня «Магістр» випускникам Навчально-наукового інженерно-технічного інституті імені академіка І.С. Гулого.

На свято зібралися представники адміністрації, викладачі інституту, батьки та друзі випускників-студентів.

Вітання випускникам з успішним завершенням навчання, теплі слова та поради молодим магістрам висловив директор ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого  Сергій Блаженко.  Звертаючись до присутніх, він зазначив, що перед випускниками відкриті нові життєві шляхи і побажав, щоб вони були яскравими, а диплом Національного університету харчових технологій був не лише документом про вищу освіту, але й надійним провідником на професійному обрії, предметом гордості, професійного зростання та знаком приналежності до великої родини НУХТ.

Директор вручив відзнаки та грамоти кращим із кращих, тим, хто протягом усього навчання усіх п’яти з половиною років відстоював честь своїх факультетів, а згодом і Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, активно працював у всіх сферах його діяльності: громадському житті, навчанні, науковій діяльності.

Слова привітання, напутні слова  та настанови випускникам 2024 року пролунали від завідувачів випускових кафедр – мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна, технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Микола Якимчук, заступник завідувача кафедрою машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Олена Чепелюк, електропостачання і енергоменеджменту Сергій Балюта, теплоенергетики та холодильної техніки Валентин Петренко.

Вручаючи їм дипломи, вони побажали випускникам активно використовувати знання та гідно представляти інститут в усіх галузях науки, виробництва та освіти.

Зі щирими словами подяки та шани своїм вчителям до присутніх зі сцени звернулись уже екс-голова студентської ради ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого Юлія Кучеренко.

Слова випускниці були наповнені сердечною подякою всім викладачам, які допомагали їм своїм терпінням, розумінням, підтримкою і мудрими порадами , всім тим, хто йшов з ними поруч всі ці роки.

Чудовим подарунком для випускників та присутніх, який продовжив урочисте дійство, були музичні вітання від студента 1 курсу Запорожця Івана та гостей нашого свята: здобувачки Навчально-наукового інституту  харчових технологій Діани Чернявської  та здобувача  факультету готельно-ресторанного та туристичного бiзнесу Сильчука Романа.

Тож щиро вітаємо випускників, бажаємо вам натхнення, наполегливості, професійних здобутків, впевненості у своїх силах і завжди бути патріотами України!

Опубліковано: 26-03-2024

СПІВПРАЦЯ З СТЕЙКХОЛДЕРАМИ!

Власники підприємства з проектування та постачання холодильного обладнання ТОВ «МС Холод», Усатий Олександр Володимирович та Смілик Максим Михайлович, відгукнулися на прохання кафедри ТЕХТ та передали більше 100 метрів мідної труби для продовження ремонтно-модернізаційних робіт у лабораторії холодильних машин та установок.

Подарунок ТОВ «МС Холод» повністю задовольняє потребу кафедри у мідних трубопроводах діаметрами від 6 до 28 мм.

Колектив кафедри висловив свою вдячність стейкхолдерам за співпрацю з підготовки майбутніх професіоналів у сфері штучного холоду та матеріальну підтримку.

Роботи по ремонту та модернізації лабораторної бази, для студентів освітньої програми «Холодильна техніка та технології», продовжено!

Опубліковано: 25-03-2024

НАУКОВИЙ СЕМІНАР!

На науковому семінарі кафедри ТЕХТ, виступив аспірант 2-го курсу Михайличенко Дмитро. 

На відміну від попередніх подібних заходів семінар проходив у змішаному форматі. Переважна більшість співробітників кафедри були присутніми очно, а для колег та всіх зацікавлених осіб що з певних причин не змогли прийти проводилася он-лайн демонстрація.

Тема семінару «Використання органічного циклу Ренкіна для генерації електричної енергії на компресорних станціях газотранспортної системи України» викликала жвавий інтерес у присутніх. Доповідача доповнював та допомагав відповідати на запитання його керівник доц.. Пилипенко Олексій.

Найбільш активну учать у обговорені проблематики та висуванні пропозицій з подальшого розвитку тематики були: проф. Валентин Петренко, доц. Віталій Філоненко та доц. Сергій Самійленко.

За результатами доповіді та її обговорення кафедра прийняла наступні рішення:

1. Рекомендувати здобувачеві продовжити наукові пошуки у вибраному напрямі.

2. Розширити аналіз додатковими схемними рішеннями та переліком робочих речовин органічного циклу Ренкіна.

3. Готувати матеріали до публікації.

Опубліковано: 21-03-2024

ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ З МАЙБУТНІМИ АБІТУРІЄНТАМИ!

20 березня 2024 р., доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, Роман Якобчук в режимі відеоконференції ознайомив учнів 10-го та 11-го класу Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого Ізяславської міської ради з Національним університетом харчових технологій, Навчально-науковим інженерно-технічним інститутом ім. акад. І.С. Гулого та освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв».

Роман Якобчук детально розповів про університет, його структурні підрозділи, освітні програми та переваги навчатись в НУХТ. Особливу увагу акцентував на здобуття освіти з інженерних спеціальностей для харчової, фармацевтичної та біотехнологічної промисловості, оскільки ці спеціальності підтримуються державою і є затребуваними на ринку праці. По завершенню презентації, учні активно задавали питання про спеціальності та особливості вступу в 2024р. На всі запитання були дані вичерпні відповіді.

Майбутніх абітурієнтів запросили на наступний День відкритих дверей. Велика вдячність директору та вчителям школи за надану можливість зустрітись з учнями.

Будемо раді бачити всіх в  Національному університеті харчових технологій!

Опубліковано: 21-03-2024

Хто для мене Тарас Шевченко?

Напередодні дня народження Тараса Шевченка викладачі кафедри гуманітарних дисциплін провели тематичні бесіди зі здобувачами різних факультетів та інститутів. Одна з них була присвячена роздумам "Хто для мене Шевченко?", адже Кобзар є тією постаттю, що повсякчас живе і промовляє до свого народу. Беззаперечно: життєвий вибір митця зробив його вічно живим у нашій пам’яті. В Україні, для кожного з нас він житиме вічно!

Опубліковано: 08-03-2024

АКЦЕНТ – ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ»!

На кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування відбулися захисти магістрантами кваліфікаційних робіт з спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових виробництв» денної та заочної форм навчання

Наукові дослідження здобувачів були направлені на вирішення актуальних проблем розвитку обладнання харчової та переробної промисловості. Результатами таких досліджень є розробка технічних рішень по удосконаленню конструкцій існуючого обладнання та розробка новітнього. 

Члени екзаменаційної комісії високо оцінили новизну технічних рішень, теоретичну обґрунтованість представлених результатів та практичну цінність при їх впровадженні. Отримані оцінки представлених кваліфікаційних робіт показали достатньо високий технічний рівень підготовки здобувачів освітнього ступеня «Магістр». Дипломи з відзнакою отримали Ковтун Радіон та Сизонюк Владислав. 

Щиро вітаємо випускників освітньо-професійної програми «Інжиніринг харчових виробництв» з присвоєнням освітнього ступеня «Магістр» зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» та бажаємо професійного зростання на виробництві, миру та Перемоги!

Опубліковано: 29-02-2024

ЗУСТРІЧ ІЗ МАЙБУТНІМИ ВСТУПНИКАМИ!

28 лютого 2024 року гарант бакалаврської освітньої програми «Холодильні техніка та технології» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування», заступник завідувача кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ доцент Пилипенко О.Ю. разом зі здобувачами освіти академічної групи ХМ-4-8ск Сорокіним Є.Ю., Фещенком І.Д., Хабібуліним І.Ф. відвідали ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету» де мали можливість поспілкуватися зі здобувачами випускового курсу спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування».

Перш за все, Олексій Пилипенко привітав учасників конкурсу  професійної майстерності серед здобувачів освіти в галузі низькотемпературної техніки “ChillTech Students Awards” із почесним 3-м місцем та презентував шеврони-логотип коледжу з яким здобувачі у майбутньому будуть приймати участь у конкурсі.

Пилипенко О.Ю. запросив випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньою програмою «Холодильні техніка та технології» у Національному Університеті Харчових Технологій. Розказав про переваги та перспективи навчання за вказаною освітньою програмою. 

Здобувачі  Сорокіним Є.Ю., Фещенком І.Д. та Хабібуліним І.Ф. із свого боку розповіли про навчання та життя в університеті, запросили хлопців приєднатися до «Дня відкритих дверей» ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ, а також запропонували відвідати НУХТ та кафедру ТЕХТ з екскурсією.

Презентація освітньої програми, кафедри та університету викликала жвавий інтерес у здобувачів. Олексій Юрійович та студенти із задоволенням відповідали на багато чисельні запитання, залишили свої контакти та щиро подякували за теплий прийом та продуктивну зустріч.

Опубліковано: 28-02-2024

ЗУСТРІЧ ЗІ СЛУХАЧАМИ ПІДГОТОВЧОГО ВІДДІЛЕННЯ!

Профорієнтаційна зустріч викладачів кафедри гуманітарних дисциплін зі слухачами підготовчого відділення Професорка Надія Левицька та доцентка Людмила Приблуда провели профорієнтаційну онлайн-зустріч зі здобувачами підготовчого відділення університету на тему «Національний університет харчових технологій – провідний заклад харчової промисловості України». Мета заходу – популяризація спеціальностей інститутів та факультетів НУХТ. Професорка Надія Левицька ознайомила слухачів з історією Національного університету харчових технологій, розповіла про переваги навчання в нашому закладі вищої освіти. Наголосила на тому, що університет має потужну матеріально-технічну базу, яка відповідає сучасним вимогам підготовки фахівців. Доцентка Людмила Приблуда детальніше ознайомила випускників зі спеціальностями Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Слухачі з цікавістю слухали про перспективність інженерно-технічного напрямку підготовки сучасних фахівців особливо сьогодні. Зустріч була креативною, здобувачі виявили неабияку цікавість до спеціальностей, задавали багато запитань, що стосувалися особливостей навчального процесу, майбутнього працевлаштування, проходження практики й, одержавши на них відповіді, лишилися задоволеними від спілкування.

Опубліковано: 27-02-2024

ЗАХИСТИ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ НА КАФЕДРІ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ У 2024 РОЦІ ЗАВЕРШЕНО!

21 та 23 лютого 2024 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту завершилися захисти магістерських кваліфікаційних робіт за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», освітньо-професійною програмою «Електротехнічні системи електроспоживання», денної та заочною формою навчання. 

Головуючим Екзаменаційної комісії, доктор технічних наук, головний науковий співробітник інституту електродинаміки НАН України, Юрій Васецький, члени комісії – завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту, доктор технічних наук, професор Сергій Балюта, кандидат технічних наук, професор Володимир Шестеренко та старший викладач Олег Мащенко. Також на захисті були викладачі кафедри і керівники здобувачів, кандидат технічних наук, доцент Юрій Чорний, та доктор філософії, асистент Петро Зінькевич. 

Після побажання успішного захисту, комісія заслухала дипломні проекти та роботи своїх вихованців. Здобувачі гідно показали всі свої знання та вміння у вирішенні питань електропостачання та відновлювальних джерел енергії. 

Захист пройшов у теплій і невимушеній обстановці, магістранти відповіли на численні питання комісії і гідно захистили свої роботи. Рішенням комісії усі здобувачі отримали заслужені високі оцінки. Члени екзаменаційної комісії оцінили теоретичну обґрунтованість тем робіт, практичну цінність отриманих результатів, і відзначили рівень підготовки випускників.

Вітаємо випускників освітньої програми «Електротехнічні системи електроспоживання» з присвоєнням освітнього ступеня «Магістр»!

Опубліковано: 24-02-2024

КАФЕДРА ЕПЕМ БЕРЕ УЧАСТЬ У «VIRTUAL EXCHANGE DAY 2024»!

23 лютого 2024 р. в рамках Erasmus Days 2024 відбувся онлайн захід «Virtual Exchange Day». До участі у зустрічі були запрошені викладачі та студенти кафедри електропостачання і енергомеджменту.

Онлайн захід провів Патрік Фолтін, представник міжнародного відділу Університету ім. Томаша Баті в м. Злін (Чехія). Він розповів учасникам зустрічі про історію Університету ім. Томаша Баті, факультети, на яких навчаються студенти з різних країн, та спеціальності. Університет імені Томаша Баті – це чеський державний університет у місті Злін, сучасний  вищий навчальний заклад з багатою історією, який функціонує відповідно до п’яти головних цінностей: підприємництва, відкритості, корисності, креативності та відповідальності. Цей університет згідно з низкою рейтингів, є найкращим регіональним вузом у Чехії.

Також Патрік Фолтін детально ознайомив учасників з програмами обміну та стажування для студентів. Цей університет є давнім та надійним партнером Національного університету харчових технологій, він не раз приймав у себе студентів та викладачів НУХТ.

Представлені матеріали сприяли активній дискусії серед учасників. Патрік надав аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Кафедра електропостачання і енергомеджменту щиро вдячна Університету ім. Томаша Баті в м. Злін за організацію та Патріку Фолтіну за цікавий і корисний онлайн захід та сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Опубліковано: 23-02-2024

ENERGY MAP WORKSHOP ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ!

21 лютого 2024 р. відбувся навчальний воркшоп "Energy Map", на якому представники аналітичного центру DiXi Group розповіли про Energy Map – найбільшу базу офіційних даних про всі сектори енергетики України. 

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі кафедри електропостачання і енергоменеджменту. 

Представники аналітичного центру DiXi Group розповіли, що на порталі Energy Map користувачі можуть швидко та в одному місці знайти актуальну статистику від понад 30 українських та європейських розпорядників даних, а також історичні дані, які зникли з публічного простору через війну. Усі дані вже попередньо опрацьовані: охоплюють максимально доступний період, доповнені необхідними показниками, у машиночитній структурі та мають англійську версію. А це означає, що до їх зручного використання у ваших наукових працях, щоденному навчанні та першій робочій практиці – лише один крок. 

Також експерти DiXi Group розповіли про наступне: як функціонує ринок електроенергії в Україні; роль органів державної влади в енергетичній сфері; які дані доступні та які "закриті" через війну; як отримати дані від розпорядників, які не публікуються; про різницю між машиночитними та немашиночитними даними; лайфхаки роботи з даними в Excel.

Представлені та використані під час зустрічі навчальні матеріали сприяли активному обговоренню. Доповідачі надали аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний аналітичному центру DiXi Group за цікавий онлайн захід і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Опубліковано: 22-02-2024

ПЛЕКАЙТЕ, ОБЕРІГАЙТЕ, ВИВЧАЙТЕ, ПОПУЛЯРИЗУЙТЕ СОЛОВ'ЇНУ!

Кафедра гуманітарних дисциплін відзначила Міжнародний день рідної мови.  Було проведено низку заходів щодо цієї важливої дати зі здобувачами різних факультетів та інститутів. Під час тематичної бесіди доцентка Людмила Приблуда зауважила, що на тлі російської агресії українці почали глибше розуміти значення захисту державної мови як чинника безпеки держави.  Мова є живим організмом, який реагує на різні історичні події, у яких перебуває її носій. Також студенти ознайомилися з хроніками нищення української мови й мали змогу переконатися, що мова – гарант державності, незламності, сили духу та гідності українського народу.

Говоріть українською!

Шануйте, любіть рідну мову, бережіть її в усій красі для себе і для наступних поколінь. 

Опубліковано: 22-02-2024

КОНКУРС МАЙБУТНІХ ПРОФЕСІОНАЛІВ!

Кафедра ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ прийняла участь у виставці Chill Pro Kyiv 2024 з власним стендом. Під час виставки представники кафедри зустрічалися з представниками бізнесу, випускниками та потенційними абітурієнтами. Також за час виставки свою зацікавленість у здобувачах спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» ОП «Холодильні техніка та технології» висловили такі фірми як «КЛІМХАУС ТРЕЙД» та «Фора».

Головною подією виставки Chill Pro Kyiv 2024 став перший в Україні конкурс професійної майстерності серед здобувачів освіти в галузі низькотемпературної техніки "CHILLTECH STUDENTS AWARDS" який пройшов 16 лютого 2024 р..

Викладачі кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ Пилипенко Олексій та Грищенко Роман стали головними ідеологами та організаторами цієї визначної події. Як визнання своєї праці доцент кафедри Пилипенко Олексій отримав від організаторів виставки персональну подяку за організацію конкурсу.

Головними спонсорами та співорганізаторами конкурсу виступили «Premier Expo», Громадська спілка «Холодильна асоціація України» та «ШНЕЙДЕР ЕЛЕКТРІК Україна».

У змаганні прийняли участь 6 команд від таких навчальних закладів: Національний університет харчових технологій (м. Київ), Дніпровський фаховий коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури (м. Дніпро), Державний біотехнологічний університет (м. Харків), ВСП Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ (м. Харків), ВСП Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету (м. Біла Церква), ВСП  Одеський технічний  фаховий коледж Одеського національного технологічного університету (м. Одеса).

Честь кафедри ТЕХТ захищали здобувачі ОП «Холодильні техніка та технології» 4го курсу Остапенко Дмитро та Литовченко Андрій. Вони хоч і не вибороли призове місце проте показали гідний результат поступившись 1-м балом команді що зайняла 3-є місце.

Оцінювали конкурс незалежне журі із представників фірм «ШНЕЙДЕР ЕЛЕКТРІК Україна», «АРЕХ», «BMSERVICE» та «Астра».

На щастя конкурс пройшов без оголошення повітряних тривог. Але в момент коли розпочиналася процедура нагородження було об’явлено повітряну тривогу і всі учасники та вболівальники були вимушені спуститися до укриття. Проте не зовсім урочиста обстановка не завадила провести нагородження переможців та вручити грамоти і пам’ятні подарунки всім учасникам.

Вітаємо переможців, дякуємо спонсорам та журі конкурсу за надану допомогу.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та розвиток конкурсу.

Опубліковано: 20-02-2024

ЗАХИСТИ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ НА КАФЕДРІ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ І ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ У 2024 РОЦІ РОЗПОЧАТО!

19 лютого 2024 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», освітньо-професійною програмою «Електротехнічні системи електроспоживання», денної та заочною формою навчання. 

Головуючим Екзаменаційної комісії, доктор технічних наук, головний науковий співробітник інституту електродинаміки НАН України, Юрій Васецький, члени комісії – завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту, доктор технічних наук, професор Сергій Балюта, кандидат технічних наук, професор Володимир Шестеренко та старший викладач Олег Мащенко. Також на захисті були викладачі кафедри і керівники здобувачів, кандидат технічних наук, доцент Юлія Куєвда та доктор філософії, асистент Петро Зінькевич. 

Після побажання успішного захисту, комісія заслухала дипломні проекти та роботи своїх вихованців. Здобувачі гідно показали всі свої знання та вміння у вирішенні питань електропостачання та автоматизації електроенергетичних об’єктів. Здобувачка Вікторія Ватилик захищала  кваліфікаційну роботу англійською мовою.

Захист пройшов у теплій і невимушеній обстановці, магістранти відповіли на численні питання комісії і гідно захистили свої роботи. Рішенням комісії усі здобувачі отримали заслужені високі оцінки. Члени екзаменаційної комісії оцінили теоретичну обґрунтованість тем робіт, практичну цінність отриманих результатів, і відзначили рівень підготовки випускників.

Кафедра електропостачання і енергоменеджменту щиро вітає випускників з відмінним захистом та бажає успіхів у професійній сфері. Випускникам кафедри була надана рекомендація до вступу в аспірантуру.

Опубліковано: 19-02-2024

СПЕЦІАЛЬНОСТІ З МАЙБУТНІМ!

17 лютого 2024 року доцентка кафедри гуманітарних дисциплін Людмила Приблуда провела профорієнтаційну роботу зі слухачами підготовчого відділення Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету, мата якої – популяризація спеціальностей інститутів і факультетів НУХТ. Фахівчиня розповіла про переваги навчання в нашому університеті та більш детально ознайомила випускників зі спеціальностями Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Слухачі з цікавістю слухали про інженерно-технічний напрямок підготовки фахівців, адже за сучасних обставин він є одним із найбільш перспективних, затребуваних на ринку праці.

Опубліковано: 19-02-2024

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН ПОДІЛИЛИСЯ НАУКОВИМ ТА МЕТОДИЧНИМ ДОСВІДОМ!

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулися науковий та методичний семінари. Доцент кафедри Сергій БЕРЕГОВИЙ присвятив свою доповідь київському архітекторові Павлу Альошину. Із захопленням викладачі слухали про його мистецький шлях. Так, він зробив значний внесок у формування архітектурного «обличчя» вулиці Володимирської, спорудивши на ній, окрім Педагогічного музею, Жіночу гімназію святої княгині Ольги та два бібліотечні будинки поряд з «червоним корпусом» Університету Святого Володимира. Доцентка Людмила ПРИБЛУДА поділилася досвідом викладання риторики. Науково-викладацький склад мав змогу ознайомитися із сучасними технологіями навчання, які використовує доцентка для формування комунікативної компетенції майбутніх фахівців.

Опубліковано: 19-02-2024

МЕХАТРОНІКА ТА ПАКУВАННЯ: ДРАЙВ ІННОВАЦІЙ У ТВОЇХ РУКАХ!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки НУХТ, при підтримці директора ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого -  Сергія Блаженка, продовжує активну співпрацю із  ВСП «Київським фаховим коледжем компʼютерних технологій та економіки НАУ». Черговий профорієнтаційний семінар,  для майбутніх абітурієнтів Національного університету харчових технологій, організовано і проведено на тему «Електропневматичні приводи в харчовій промисловості». Модератором спеціалізованого заходу інженерно-технічного напрямку – виступила завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, Людмила Кривопляс-Володіна. 

Метою заходу було ознайомлення майбутніх вступників із широким спектром сучасних лабораторних комплексів кафедри; демонстрація новітніх викладацьких практик, висвітлення широких можливостей для розвитку та самореалізації, обґрунтування напрямків працевлаштування за обраним фахом. Були представлені особливості та перспективи майбутньої професії фахівця з мехатроніки та пакувальної техніки, а також шляхи кар’єрного зростання у сучасних компаніях і на підприємствах харчової галузі.

Захід пройшов у теплій та невимушеній атмосфері. Абітурієнти отримали багато корисної інформації про навчання в НУХТ та можливості, які відкриваються перед випускниками кафедри мехатроніки та пакувальної техніки. 

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки НУХТ запрошує всіх зацікавлених абітурієнтів долучатися до наших профорієнтаційних заходів!

Ми завжди раді допомогти вам зробити правильний вибір майбутньої професії!

Опубліковано: 16-02-2024

CHILL PRO KYIV 2024!

Кафедра теплоенергетики та холодильної техніки Національного університету харчових технологій активно бере участь у найбільшій події галузі штучного холоду – ВИСТАВКА ПРОМИСЛОВОГО ТА КОМЕРЦІЙНОГО ХОЛОДУ CHILL PRO KYIV 2024.

Запрошуємо всіх відвідати наш стенд. Ми відкриті до обговорення можливостей майбутньої співпраці та обміну ідеями. Приєднуйтеся до нас на CHILL PRO KYIV 2024 і відкрийте для себе нові горизонти у галузі штучного холоду та кліматичних систем! 

Опубліковано: 15-02-2024

РОЗПОЧАЛОСЯ СТАЖУВАННЯ ЧЕРГОВОЇ ГРУПИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НУХТ У БЕРЛІНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ПРИКЛАДНИХ НАУК!

Співпраця нашого університету з Берлінським університетом прикладних наук дає плідні результати – днями чергова група студенток, які вивчають комп’ютерні технології дизайну і виготовлення упаковки, – Ольга Романюк, Дар’я Гусакова, Євгенія Бабенко і Вікторія Карпенко, прибули на стажування до Німеччини.

Одразу почали працювати та переймати досвід німецьких колег: відвідали лекції професора Стефана Юнге про пакувальні матеріали, упаковку з картону та методи тестування, а на практичних і лабораторних заняттях вивчали і тестували упаковку у сучасних лабораторіях. Займалися у виробничій лабораторії з промисловим обладнанням для друкарського та післядрукарського оброблення пакувальних матеріалів, а за обідом у студентській їдальні обговорили свої враження від побаченого.

Наступний день був ще більше наповнений емоціями, адже професори Стефан Юнге та Ганс Демановський провели екскурсію історичною частиною Берліну. Група відвідала Рейхстаг, Александрплац, площу біля Бранденбурзьких  воріт та багато іншого.

Незабаром наша делегація разом із німецькими студентами відправляться до містечка Гернсбах на північному заході Німеччини, де пройдуть навчання у потужному Центрі з досліджень паперової упаковки. Тож, далі буде…

Опубліковано: 13-02-2024

Кафедра теплоенергетики та холодильної техніки успішно готує наукові кадри і для інших країн!

Наукові школи нашого університету мають поважну історію, славні традиції і високий авторитет не тільки в нашій країні, але й за кордоном. Одним із свідчень цього є другий поспіль успішний захист дисертації на кафедрі теплоенергетики та холодильної техніки аспірантом з Польщі.

Нещодавно відбувся захист дисертації «Науково-технічні засади використання амонійних сполук для зниження викидів забруднюючих речовин в котлах середньої потужності» директором з інноваційного розвитку інжинірингової компанії «Dagas LLS» (Варка, Польща) Влодзімежом Яцеком Пшибильським на здобуття ступеня доктора філософії у галузі знань 14 «Електрична інженерія» за спеціальністю 144 «Теплоенергетика». Науковий керівник здобувача – д.т.н., старший науковий співробітник, професор кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Ігор Вольчин.

Дисертація присвячена дослідженню використання напівсухих технологій сіркоочищення з метою зниження викидів діоксидом сірки на котельних агрегатах середньої потужності.

Здобувачем було вперше експериментально доведено можливість газофазного очищення димових газів від діоксиду сірки амонійними сполуками до вимог європейських екологічних директив; доведено можливість застосування розчину карбаміду для використання його в системах сіркоочищення димових газів котельних агрегатів; досліджено процес термічного гідролізу розчину амоніаку для процесів сіркоочищення димових газів; експериментально доведено високу ефективність газофазного зв’язування діоксиду сірки продуктами термічного гідролізу карбаміду.

Разову спеціалізовану раду очолив доктор технічних наук, професор кафедри електропостачання і енергоменеджменту Олександр Серьогін. У складі ради працювали: рецензентка – кандидатка технічних наук, доцентка кафедри екології та екоменеджменту Аліна Сірик і опоненти – доктор технічних наук, професор кафедри теплової та альтернативної енергетики Навчально-наукового інституту атомної і теплової енергетики НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Абдулін, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора Інституту газу Національної академії наук України Анатолій Сміхула і доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології, теплотехніки та охорони праці Інституту промислових та бізнес-технологій Українського державного університету науки та технологій Олександр Єрьомін.

Доробок дисертанта був високо оцінений учасниками засідання. Вони відзначили його актуальність і вагомість, а також значний економічний ефект. Окремо відзначимо, що дисертація захищалась українською мовою. 

За результатами публічного захисту спеціалізована вчена рада присудила Влодзімежу Яцеку Пшибильському науковий ступінь доктора філософії у галузі знань 14 «Електрична інженерія» за спеціальністю 144 «Теплоенергетика». Вітаємо здобувача та його наукового керівника! Зміцнюємо наукові зв’язки з європейською науковою спільнотою!

Опубліковано: 13-02-2024

ЗУСТРІЧ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ВІННИЦЬКОГО ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ НУХТ !

У рамках проведення профорієнтаційної роботи у Вінницькому технічному фаховому коледжі НУХТ доктор філософії, асистент кафедри електропостачання і енергоменеджменту Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Петро Зінькевич зустрівся зі здобувачами випускної групи спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Майбутнім вступникам асистент розповів про переваги здобуття освіти саме в Національному університеті харчових технологій, надав інформацію про кафедру електропостачання та енергоменеджменту, а також про освітню програму «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, особливості навчального процесу, про можливість навчання за дуальною формою.

Під час бесіди зі студентами особлива увага була зосереджена на особливостях вступної кампанії 2024 року, зокрема йшлося про НМТ, що необхідний для вступу на основі диплома молодшого спеціаліста на спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Зустріч відбулася у дружній атмосфері, викладач кафедри дав ґрунтовні відповіді на запитання, що виникли у випускників коледжу. Майбутні вступники отримали контактні дані для консультування з питань вступу на навчання.

Тож, чекаємо майбутніх здобувачів на навчання у Національному університеті харчових технологій!

Опубліковано: 12-02-2024

НА ШЛЯХУ УДОСКОНАЛЕННЯ  ОПП «ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА» !

На розширеному засіданні кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, модерованого завідувачкою Людмилою КРИВОПЛЯС- ВОЛОДІНОЮ, було проведено детальний аналіз результатів локального моніторингу освітньо-професійних програм (ОПП) «Прикладна механіка» для обох освітніх ступенів: бакалавр і магістр. Цей аналіз ґрунтувався на матриці SWOT, яка дозволяє оцінити сильні та слабкі сторони програм, а також можливості та загрози, з якими вони стикаються. 

Гаранти ОПП – Сергій ТОКАРЧУК і Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ – представили порівняльні таблиці із візуалізацією результатів SWOT-аналізу для обох ступенів. Ці таблиці чітко окреслили ключові аспекти програм, які потребують покращення, а також ті, які вже є сильними сторонами.

Представник стейкхолдерів, директор ТОВ "ТАС ЕВОТЕК" - Денис ПРИГОДІЙ, підкреслив важливість практичної підготовки здобувачів, розширення сучасних методів навчання, доопрацювання напрямків підготовки здобувачів з елементами новітніх технологій.

Під час обговорення, окрім представників робочих груп ОПП були присутні здобувачі вищої освіти з усіх курсів бакалаврату та магістратури. 

Висвітлені сильні сторони ОПП «Прикладна механіка»: висококваліфікований викладацький склад; сучасне лабораторне обладнання: актуальність навчальних програм до потреб ринку праці та сучасних тенденцій у галузі; співпраця з роботодавцями провідних підприємств машинобудівної галузі, та ін. Обговорені шляхи подальшого удосконалення та виправлення слабких сторін ОПП «Прикладна механіка».

Опубліковано: 10-02-2024

КАДРОВІ ПОТРЕБИ НА РИНКУ ХОЛОДУ!

08 лютого 2024 р., представники фірми ТОВ «Термоком» включно з директором Варичевим Дмитром Сергійовичем та HRменеджером Петрович Вікторією Миколаївною презентували свою організацію здобувачам освітнього ступеня «Магістр» ОП «Холодильні техніка та технології» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого Національного університету харчових технологій.

Під час презентації ТОВ «Термоком» пан Дмитро та пані Вікторія запросили здобувачів першого курсу магістратури доєднатися до їх дружнього колективу.

Хоча спілкування було і не довгим, але зацікавленість здобувачів у пропонованих робочих місцях була видна не озброєним оком.

Дякуємо фірми ТОВ «Термоком» і сподіваємося на подальшу співпрацю у сфері підготовки для ринку України висококваліфікованих фахівців «холодильщиків».

Опубліковано: 09-02-2024

ПІДВИЩУЄМО ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ!

Викладач кафедри МПТ, асистент Валентин Туфекчі, продовжує свій шлях до професійного росту і розвитку. Недавно він успішно завершив онлайн навчання на платформі Coursera і отримав сертифікат з курсу "University Teaching" від The University of Hong Kong.

Цей курс не тільки розширив знання в галузі університетської викладацької діяльності, але також надав цінні інструменти та методи для ефективного навчання та наукової роботи.

Отриманий сертифікат є свідченням його прагнення до професійного росту і внеску у вищу освіту та наукові дослідження. Вітаємо Валентина Туфекчі з цим новим досягненням і бажаємо йому подальших успіхів у неперервному пошуку нових знань!

 .Опубліковано: 05-02-2024

розширюєм співпрацю з компанією "Сіменс Україна"!

Напередодні викладачі кафедри електропостачання і енергоменеджменту к.т.н., доцент Юлія Куєвда, доктор філософії, асистент Петро Зінькевич та старший викладач Олег Мащенко відвідали компанію «Сіменс Україна» та зустрілись з керівником відділу продажів «Електроенергетика та автоматизація» Антоном Онуфрійчуком.

Зустріч відбулася в рамках програми розширення співпраці кафедри електропостачання і енергоменеджменту з провідними компаніями електроенергетичної галузі, які спеціалізуються на автоматизації та інформаційних технологіях в енергетиці. Кафедра має акредитовані освітні програми усіх рівнів, серед яких можна відмітити унікальну бакалаврську програму «Електротехніка та інформаційні технології», яка органічно поєднує напрями електротехніки, автоматики та інформаційних технологій. Крім володіння класичними електротехнічними дисциплінами,  професійне життя сьогоднішнього інженера-електрика не можна уявити без знань з інформаційних технологій та автоматизації в галузі електроенергетики, які включають проектування систем управління потоками енергії та інформації, використання обчислювальної техніки, комп'ютерних мереж, систем зв'язку та технологій для передавання, обробки, зберігання, відображення інформації, а також використання і проектування відповідного програмного забезпечення.

У ході зустрічі обговорювалися напрямки та умови подальшої співпраці кафедри електропостачання і енергоменеджменту та компанії «Сіменс Україна». Одним з таких напрямів співробітництва є розвиток матеріально-технічної бази кафедри, а саме використання в начальному процесі та наукових дослідженнях обладнання та програмного забезпечення компанії «Siemens», такого як DIGSI 5 для конфігурування та роботи з пристроями релейного захисту SIPROTEC 5; PSS SINCAL для проектування та дослідження систем електропостачання тощо.

Колектив кафедри висловлює подяку Антону Онуфрійчуку за приділений час та змістовну зустріч і сподівається, що подальші кроки співпраці будуть взаємокорисні і дозволять піднести рівень підготовки інженерів-електриків на новий щабель.

 .Опубліковано: 01-02-2024

ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ ВІД ПРАКТИКІВ ТРИВАЮТЬ!

30 січня 2024 р. в онлайн форматі в рамках лекційних занять із дисциплін «Інженерні мережі та устаткування підприємств харчових виробництв» і «Складське господарство харчових виробництв» для здобувачів освітнього ступеня магістр, що навчаються на освітній програмі «Інжиніринг харчових виробництв», відбувся лекторій від технічного директора компанії кліматичного обладнання ERKUL (м. Варшава, Польща) Ярослава Олішевського. Модераторами зустрічі були доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Роман Якобчук та професор Валентин Олішевський. На зустрічі були також присутні викладачі кафедри ТОКТП.

На лекції було розглянуто будову, принципи роботи та перспективи застосування сучасних кліматичних систем (кондиціювання, теплові насоси і ін.) для забезпечення мікроклімату виробничих та адміністративних приміщень. Матеріал лекції доповнює тематики навчальних дисциплін «Інженерні мережі та устаткування підприємств харчових виробництв», «Складське господарство харчових виробництв» та розкриває перспективи застосування сучасного обладнання для забезпечення мікроклімату приміщень.

Протягом лекторію Ярослав Олішевський підтримував активну комунікацією з аудиторією, ґрунтовно, з візуалізацією, відповідав на запитання здобувачів. Широкий спектр питань від здобувачів засвідчує про зацікавленість тематики та представленого матеріалу. Здобувачі та колектив кафедри ТОКТП вдячні Ярославу Олішевському за теплу, мотивовану й креативну зустріч та зичать, щоб усі задуми та мрії обов’язково здійснилися. 

.Опубліковано: 31-01-2024

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ СВАЛЯВСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ НУХТ!

30 січня 2024 р. у рамках проведення профорієнтаційної роботи у Свалявському технічному фаховому коледжі НУХТ асистент кафедри електропостачання та енергоменеджменту Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Петро Зінькевич зустрівся зі здобувачами випускної групи спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Майбутнім вступникам асистент розповів про переваги здобуття освіти саме в Національному університеті харчових технологій, надав інформацію про кафедру електропостачання та енергоменеджменту, а також про освітню програму «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, особливості навчального процесу, про можливість навчання за дуальною формою.

Під час бесіди зі студентами особлива увага була зосереджена на особливостях вступної кампанії 2024 року, зокрема йшлося про НМТ, що необхідний для вступу на основі диплома молодшого спеціаліста на спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Зустріч відбулася у дружній атмосфері, викладач кафедри дав ґрунтовні відповіді на запитання, що виникли у випускників коледжу. Майбутні вступники отримали контактні дані для консультування з питань вступу на навчання.

Колектив кафедри висловлює подяку директору Свалявського технічного фахового коледжу НУХТ Василю Йовбаку та викладачам коледжу Василю Фалесу і Віктору Туряниці за сприяння у проведенні профорієнтаційного заходу.

.Опубліковано: 31-01-2024

ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТІВ ПОЛІГРАФІСТІВ-ПАКУВАЛЬНИКІВ У КОМПАНІЇ «ЕВОТЕК»!

Компанія ЕВОТЕК, лідер із виробництва гнучкого пакування, надає свою базу для стажування і проведення лабораторних занять  студентів НУХТ, які вивчають комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки.

На черговому занятті у компанії ЕВОТЕК студенти визначали фізико-механічні властивості гнучких пакувальних матеріалів, міцність зварних швів упаковки для чіпсів та майонезу, надійність холодного склеювання упаковки для шоколаду та цукерок, міцність закріплення фарбового шару, відповідність кольоровідтворенню, відстань між фотомітками. 

Запаковані продукти, які потребують наступної стерилізації, випробовували на витривалість щодо реторт-обробки в автоклаві, а герметичність пакетів для соусів та заправок випробували на герметичність під тиском та вакуумом за методом Bubble Test (до речі, це цікавий експеримент, радимо наступного разу приєднатися до студентів). 

Компанія ЕВОТЕК пильну увагу приділяє безпечності пакувальних матеріалів, а студенти разом з фахівцями перевірили матеріали з друком на вміст залишкових розчинників газохроматографічним методом; бар’єрні властивості упаковки, які забезпечують довготривале зберігання харчових продуктів, визначали на приладах MOCON за показниками кісне- та вологопроникності. 

Зазначимо: для майбутнього фахівця це - унікальна можливість навчитися працювати із сучасним обладнанням, опанувати методи тестування, перейняти досвід фахівців, проводити дослідницьку роботу та створювати інноваційну упаковку. Такі фахівці завжди будуть цінуватися. А ми цінуємо увагу фахівців та адміністрації компанії ЕВОТЕК, серед яких є багато  випускників НУХТ.

Зберігаємо бадьорий дух і дякуємо Силам Оборони за можливість навчати та навчатися!

.Опубліковано: 30-01-2024

ЗУСТРІЧ З МАЙБУТНІМИ ВСТУПНИКАМИ!

Викладачі кафедри теплоенергетики та холодильної техніки ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого, доцент кафедри, гарант бакалаврської освітньої програми «Холодильні техніка та технології» спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» Пилипенко Олексій та доцент кафедри, відповідальний за профорієнтаційну роботу кафедри Грищенко Роман, 25 січня 2024 року провели он-лайн зустріч зі здобувачами 4-го курсу спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» Відокремленого структурного підрозділу «Київський фаховий коледж ресторанного господарства Національного університету харчових технологій».

Зустріч було організовано сумісними зусиллями викладачів кафедри ТЕХТ та викладачкою коледжу Кондратюк Світланою.

Олексій Пилипенко запросив випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньою програмою «Холодильні техніка та технології» у Національному Університеті Харчових Технологій, розказав про переваги та перспективи навчання за вказаною освітньою програмою. Запросив до участі у конкурсі професійної майстерності серед здобувачів освіти в галузі низькотемпературної техніки “ChillTech Students Awards” що організовується за підтримки викладачів кафедри ТЕХТ.

Роман Грищенко продемонстрував сучасні тенденції у програмному розрахунку теплових навантажень на приміщення та пояснив актуальність використання сучасного програмного забезпечення.

Презентація освітньої програми, кафедри, університету та нововведень у навчальний план викликала жвавий інтерес у здобувачів. Викладачі із задоволенням відповідали на запитання та запросили хлопців приєднатися до «Дня відкритих дверей» інституту, а також відвідати НУХТ із екскурсією.

.Опубліковано: 26-01-2024

Викладач кафедри ТОКТП став сертифікованим фахівцем з Autodesk Revit MEP!

З метою розвитку професійних навиків та впровадження сучасних САПР технологій у навчальний процес старший викладач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Андрій Слюсенко здобув навики роботи в програмі Autodesk Revit MEP. 

Очне навчання проходило в навчальному центрі «Успіх», діяльність якого проводиться за ліцензією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Навчання проводив сертифікований тренер компанії Autodesk Іхтіандр Грицай. 

Під час навчання Андрій Слюсенко опанував основні інструменти та методи вирішення задач цифрового моделювання інженерних мереж в програмі Autodesk Revit MEP. Наприкінці навчання він виконав комплексне підсумкове контрольне завдання та отримав сертифікат від навчального центру «Успіх». Також він пройшов сертифікатний екзамен та отримав сертифікат міжнародного зразка від компанії Autodesk.

Здобуті навики будуть використані старшим викладачем Андрієм Слюсенком в дисциплінах, пов’язаних з 2D та 3D моделювання в САПР («Інженерна та комп’ютерна графіка», «Системи автоматизованого проектування» та ін.), здобувачам освітнього ступеня «Бакалавр» та «Магістр».

Зичимо молодому вченому подальшого професійного зростання.

.Опубліковано: 19-01-2024

ПЕРША КУРАТОРСЬКА ГОДИНА В НОВОМУ СЕМЕСТРІ!

Перший день нового семестру почався з кураторської години в групі ПМ-1-1… Перша в житті сесія здана і, відпочивши, юні здобувачі вперше будуть навчатись в нашому університеті в дистанційному форматі. На зустрічі були присутні не тільки кураторка групи Катерина Робертівна Грінінг, але й завідувачка кафедри Мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Олександрівна Кривопляс-Володіна, гарант освітньої програми Бакалавр спеціальності 131 Прикладна механіка Токарчук Сергій Володимирович, гарант освітньої програми Магістр Костянтин Вікторович Васильківський. Всі разом зустрілися з нагоди привітати студентів із початком нового навчального семестру, розповісти про те, що ж таке те дистанційне навчання, його особливості, переваги та недоліки; нагадали здобувачам, що система отримання стипендій є рейтингова по результатам зданої сесії та проінформували про систему отримання підвищеної стипендії. 

Окремо було виділено питання, яке стосувалося ліквідації заборгованостей. На засіданні кафедрі було прийнято рішення про прикріплення здобувачів із заборгованостями до тьютера (керівника) від кафедри. Дана процедура відбувається вперше і мається на увазі, що тьютер буде наставляти, консультувати, підказувати, ділитися своїм досвідом зі здобувачем в питаннях навчання. Також, за бажанням здобувачів які успішно здали сесію, можливо доєднання тьютера до нього. Будемо сподіватись, що така цікава та тісна співпраця буде максимально ефективною і призведе до міцного та ефективного взаємозв'язку між здобувачем та майбутнього керівника дипломного проекту. 

Окрім цього, Людмила Олександрівна наголосила, що на кафедрі є гурток мехатроніки, та запросила доєднатись до нього всіх бажаючих. Наразі члени гуртка складають цікаву установку та воліють передати свій досвід, знання та навички молодшим поколінням юних мехатронщиків

.Опубліковано: 15-01-2024

ВІТАЄМО ІННОВАТОРІВ ВИНАХІДНИКІВ З НОВИМИ ПАТЕНТАМИ!

На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки викладачі й здобувачі завжди активно  генерують багато цікавих розробок та технічних рішень. Ось і новий 2024 рік ми зустріли з новими охоронними документами - двома патентами на корисну модель.

Колектив розробників у складі доцентів кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Володимира Костюка і Геннадія Валіуліна, професора кафедри процесів і апаратів харчових виробництв Олександра Шевченка та доцента Євгена Костюка підтвердив свої авторські права патентом №154920 на корисну модель «Закруточний механізм для загортання виробів у перекрутку» та патентом № 154921 на корисну модель «Закруточний механізм для загортання виробів у перекрутку», отриманими 4 січня 2024 року. Вітаємо науковий колектив з продуктивним початком і чекаємо, з нетерпінням, підтвердження винахідницького рівня на ці патенти.

.Опубліковано: 15-01-2024

ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ NUTRI-SCORE І ЯК ВІН СПРИЯЄ ЗДОРОВОМУ СПОСОБУ ЖИТТЯ? 

Про все це розповіла наша колега, начальник відділу розробки групи компаній FOZZY GROUP, Ірина НЕДАВНЯ в Smart лекції "Французька система маркування Nutri-Score - свідомий вибір продуктів".

Nutri-Score - це система кольорового маркування, яка допомагає клієнтам порівнювати поживні властивості продуктів в одній категорії. Таке маркування розташоване на лицевій стороні паковання і складається з 5-колірної шкали, відображаючи від темно-зеленого (А) до червоного (Е) кольору.

Кольори пов'язані з літерами від А до Е, де позначка «А» відповідає продуктам з кращою поживною цінністю, тоді як «Е» отримують продукти, поживна цінність яких нижча. Таке кольорове маркування допоможе одразу визначити продукти, які можна їсти регулярно (зелений колір), а які менше підходять для збалансованого харчування та щоденного раціону (червоний колір). Nutri-Score завжди розраховується на 100 г (100 мл) харчового продукту.

Система Nutri-Score базується на наукових дослідженнях та була створена агентством охорони здоров'я Santé Publique France у 2017 році. Вона вже успішно використовується у Франції, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах та Іспанії, і її впровадження триває в інших країнах.

Fozzy Group одна з перших груп компаній в Україні, яка отримала дозвіл на розміщення маркування Nutri-Score для власних торгових марок. Відтоді все більше і більше харчових підприємств доєднуються до цього.

Використання маркування Nutri-Score в пакуванні є всезагальним об'єднуючим процесом, який  допоможе споживачам зробити більш обізнаний вибір при покупках, але й сприятиме розвитку здорового способу життя. 

.Опубліковано: 12-01-2024

з Новим роком та Різдвом Христовим! 

Викладачі кафедри гуманітарних дисциплін ділилися науковим та методичним досвідом! 

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулися науковий та методичний семінари Так, професорка кафедри Світлана БУРАВЧЕНКОВА присвятила свою доповідь академікові Віктору Глушкову – творцю сучасних технологій. Викладацький склад із цікавістю слухав про науковий та життєвий шлях науковця, який хотів не лише внести значний вклад у кабінетну науку, а й бачити практичне застосування своїх розробок. Доцентка Лариса САРАКУН поділилася досвідом щодо питання тимбілдингу як одного з  ефективних методів управління персоналом.

.Опубліковано: 29-12-2023

«ЙОЙ, НАЙ БУДЕ»! 

Яка вона, мова неповторного Львова?

На кафедрі гуманітарних дисциплін відбулася гостьова онлайн-лекція на тему «Мова Львова як урбаністичний лінгвофеномен», яку прочитала кандидатка філологічних наук, молодша наукова співробітниця відділу даілектології Інститут української мови НАН України Галина СІКОРА. Так, слухацька аудиторія мала змогу дізнатися про складні історичні умови, у яких сформувалося львівське мовлення, про стару львівську мовну норму та сучасну фонетичну систему львівського койне, вплив на фонетичну систему львівського мовлення польської, німецької мов. Також із великою зацікавленістю аудиторія про специфіку наголошування слів у сучасному львівському койне.

Кафедра гуманітарних дисциплін щиро вдячна лекторці за те, що вона знайшла час та поділилася знаннями, багаторічним досвідом науково-дослідницької діяльності з питань діалектології. Завідувачка кафедри Надія Левицька, присутні викладачі висловили сподівання і надалі проводити такі цікаві та змістовні зустрічі. 

.Опубліковано: 28-12-2023

Вітаємо талановиту молодь!

В університеті визначили переможців І етапу ХIV Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка. 

За результатами першого етапу Конкурсу ІІІ місце здобула студентка нашого інституту Вероніка Яницька (ВП-1-6).

Наша молодь – талановита! Це майбутнє нашої прекрасної України!

Щиро вітаємо та зичимо подальших успіхів та перемог!

.Опубліковано: 23-12-2023

Поглиблення знань у сучасних технологіях!

Як чудово, що в період формування різноманітних звітів, витягів, списків під кінець року надано можливість отримати необхідні знання та навички в цікавих курсах для ефективного і більш раціонального використання часу, якого завжди не вистачає.

З метою покращення та впровадження новітніх технологій в навчально- методичну роботу, співробітники кафедри МПТ: проф. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА, доц. Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ, доц. Анастасія ДЕРЕНІВСЬКА, інженер Тетяна Д'ЯЧЕНКО, - успішно пройшли курси "Можливості бібліографічного контент-менеджера Zotero" та "Сучасні методи обробки текстової інформації".

Бібліографічний контент-менеджер Zotero:

Один із напрямків, які викладачі вибрали, - це вивчення можливостей бібліографічного контент-менеджера Zotero. Завдяки цьому курсу, вони отримали поглиблені знання щодо ефективного збору, організації та використання бібліографічних джерел. Zotero виявляється незамінним інструментом для підготовки наукових робіт та опублікованих матеріалів.

Сучасні методи обробки текстової інформації:

Курс "Сучасні методи обробки текстової інформації" відкрив викладачам нові горизонти у роботі з текстом. Вони освоїли методи аналізу та обробки текстової інформації, що розширює їх можливості в педагогічній та науковій діяльності.

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри мехатроніки та пакувальної техніки у курсах "Сучасні програмні засоби для систематизації наукових даних та роботи з науковими джерелами на прикладі бібліотечного контент-менеджеру Zotero" та "Сучасні методи обробки текстової інформації" свідчить про їхню відданість вдосконаленню процесу навчання та застосуванню новітніх технологій у вищій освіті.

.Опубліковано: 22-12-2023

Науковий семінар кафедри ТЕХТ!

Згідно плану наукової роботи на 2023/24 рік на кафедрі Теплоенергетики та холодильної техніки 19.12.2023 року було проведено науковий семінар на тему «Розробка та дослідження методів переведення котельних установок на спалювання газового вугілля та паливної біомаси». Основним доповідачем був Євген Мірошниченко аспірант 4 року денної форми навчання спеціальності «Теплоенергетика» (науковий керівник від університету доцент кафедри ТЕХТ Володимир Бойко). 

Було представлено і обговорено методи переведення антрацитових та газомазутних котельних установок на спалювання газового вугілля і паливної біомаси з максимальним використанням наявного обладнання та покращенням техніко-економічних показників котлоагрегатів ТЕС і ТЕЦ та котлів малої і середньої потужності.

Доповідач навів досвід впровадження даних методів при:

В роботі семінару приймали участь представники кафедри , аспіранти та провідні спеціалісти інституту теплоенергетичних технологій НАН України.

Опубліковано: 21-12-2023

Ще один успішний захист дисертації за спеціальністю «Галузеве машинобудування»!

15 грудня відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття ступеня «Доктор філософії» інженерно-технічної спеціальності. 

Цього дня дисертацію «Оптимізація параметрів підготовки та розподілення теплоносія сушильних дискових розпилювальних комплексів» у галузі знань 13 «Механічна інженерія» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» захищав Валентин Туфекчі. 

Дисертація присвячена розробці та удосконаленню конструкцій сушильних дискових розпилювальних комплексів шляхом теоретичного та експериментального дослідження параметрів роботи обладнання, сформованого на результатах моделювання потоків  обчислювальної гідродинаміки.

Структура проведених у роботі досліджень базується на системному поєднанні методів оптимізації комп’ютерного моделювання ANSYS FLUENT (CFD технологій) та практичних даних, отриманих за результатами проведених експериментальних досліджень із застосуванням розроблених і виготовлених лабораторних стендів, оснащених контрольно-вимірювальними цифровими комплексами; математико-статистичного аналізу; теорії гідрогазодинаміки і тепломасоперенесення.

Дослідження виконані під науковим керівництвом кандидата технічних наук, доцента кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Юрія Вересоцького в рамках науково-дослідної роботи кафедри «Наукові засади інтенсифікації процесів та удосконалення обладнання харчових виробництв».

За темою дисертації науковцем опубліковано 14 праць, 2 патенти України на корисну модель.

Разову спеціалізовану раду з розгляду дисертації очолив доктор технічних наук,  професор кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування  Валерій  Мирончук. 

У складі ради працювали рецензенти – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна і кандидат технічних наук, доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Віталій Пономаренко

Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор кафедри репрографії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» Євгеній  Штефан і кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу тепломасопереносу в теплотехнологіях, Інституту технічної теплофізики НАН України В’ячеслав Михайлик.

Під час обговорення представленої роботи, як рецензенти так і опоненти високо оцінили наукове дослідження, визначивши його важливість для розробки нового енергоефективного обладнання для сушіння молочних продуктів. Особливо було відзначено інноваційний підхід та методи оптимізації. Результати досліджень стали науковою основою для практичних рекомендацій щодо удосконалення існуючих технологій та створення інноваційних конструкцій дискових розпилювальних комплексів з метою зменшення енерговитрат і забезпечення якості кінцевого продукту. 

Зокрема, було відзначено успішне впровадження розробок у промисловості на підприємствах ТОВ «Камоцці», ТОВ «ТАН», ДП «Старокостянтинівський молочний завод».

За результатами публічного захисту, спеціалізована вчена рада відкритим голосуванням одноголосно присудила Валентину Туфекчі ступінь доктора філософії у галузі знань 13 «Механічна інженерія» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування».

Вітаємо здобувача та його наукового керівника! Бажаємо натхнення та успіхів у подальших значущих творчих досягненнях!

Опубліковано: 20-12-2023

успішний захист дисертації!

15 грудня 2023 року на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся другий захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з освітньо-наукової програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» асистента кафедри Петра Зінькевича, підготовленої під науковим керівництвом, доктором технічних наук, професором, завідувачем кафедри електропостачання і енергоменеджменту,  Сергієм Балютою. 

Разова спеціалізована наукова рада засідала в наступному складі: голова ради – д.т.н., професор, професор кафедри автоматизації та комп`ютерних технологій систем управління НУХТ Наталія Луцька, рецензенти – к. т. н., доцент, завідувач кафедри автоматизації та комп`ютерних технологій систем управління НУХТ Ярослав Смітюх,; к. т. н., доцент, доцент кафедри автоматизації та комп`ютерних технологій систем управління НУХТ Віктор Сідлецький; опоненти: д. т. н., професор, завідувач кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка, Національного університету біоресурсів і природокористування України Віталій Лисенко, к. т. н., доцент, доцент кафедри автоматизації енергетичних процесів, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Олександр Степанець.

Члени спеціалізованої наукової ради відмітили, що тема дисертації «Автоматизоване керування систем енергозабезпечення об’єктів з активними споживачами» є надзвичайно актуальною. У дисертації поставлена й вирішена актуальна задача підвищення ефективності електроспоживання та електропостачання промислових та цивільних об’єктів з активними споживачами енергії, шляхом створення автоматизованої системи керування електрозабезпеченням на основі використання інтелектуальних методів керування: інтелектуальних методів прогнозування навантаження та генерації електричної енергії, алгоритмів визначення профілю навантаження активних споживачів та керування попитом активних споживачів, алгоритму керування накопичувачами електричної енергії, методів синтезу нечітких регуляторів.

Вітаємо Петра Зінькевича з успішним захистом!

Опубліковано: 19-12-2023

Традиційна участь в конференції "Biotechnologies, present and Perspectives"!

Традиційно в канун Різдва відбулася он-лайн конференція "Biotechnologies, present and Perspectives", яка була організована нашими колегами з Румунії, прекрасному місті Сучава в  Університеті «Штефан чел Маре». Ще в доковідний та довоєнний періоди студенти та викладачі нашого Університету збирали свої рюкзачки, купляли білетики і вирушали в невідому і загадкову для них Румунію, щоб наживо поспілкуватись із однодумцями, відвідати передові підприємства, познайомитись з легендами стародавніх фортець, доторкнутись до величі прадавньої Південної Буковини...

Цього року, хоча і онлайн, зберегли традицію: ми насолоджувалися спілкуванням, вивчали інновації та презентували наш Університет. Кожна доповідь була унікальна, цікава та інформативна.

Асистентка кафедри Катерина Грінінг із командою молодих науковців на пленарному засіданні розповіла про надтонке подрібнення компонентів косметики та лікарських засобів у бісерних млинах. На секціях Конференції були представлені останні дослідження наукової школи пакування - аспірант Олександр Запорожець доповів про синтез форсункових пристроїв пакувальних машин;  аспірант Олександр Гавва та професорка Людмила Кривопляс-Володіна розповіли про синтез модульних мехатроних систем для обробки дрібноштучних харчових продуктів; Сергій Володін, Валерій Мирончук та Микола Масло представляли доповідь про промислові регулюючі клапани на станції дефекосатурації.

Під час закриття конференції подякували нашим колегам з Румунії, Польщі, Молдови, Угорщини за підтримку та допомогу Україні у такі складні часи. На останок обмінялися привітаннями з Різдвом та нагадали дівчатам, що вони неймовірні та прекрасні без косметики.

Опубліковано: 18-12-2023

Перший захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту!

14 грудня 2023 року відбувся захист дисертації аспіранта кафедри електропостачання і енергоменеджменту Ярослава Онищенка, підготовленої під науковим керівництвом к.т.н., доцента, заступника Голови Державної інспекції енергетичного нагляду України Анатолія Замулка. Це був перший захист на здобуття ступеня доктора філософії з освітньо-наукової програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» кафедри електропостачання і енергоменеджменту НУХТ. 

Разова спеціалізована наукова рада засідала в наступному складі: голова ради – д.т.н., професор, завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту НУХТ Сергій Балюта, рецензенти – к. т. н., доцент, професор кафедри теплоенергетики та холодильної техніки НУХТ Михайло Масліков,; к. т. н., доцент, доцент кафедри електропостачання і енергоменеджменту НУХТ Юлія Куєвда; опоненти: д. т. н., професор, професор кафедри електричної інженерії Луцького національного технічного університету Людмила Давиденко, к. т. н., доцент, доцент кафедри електропостачання НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Анатолій Чернявський. 

Члени спеціалізованої наукової ради відмітили, що тема дисертації «Підвищення енергоефективності підприємств харчової промисловості з використанням засобів бенчмаркінгу» є надзвичайно актуальною. Автором дисертації доведено, що ефективний комплексний моніторинг, оцінка, планування та контроль ефективності споживання електроенергії можуть бути забезпечені за допомогою інтеграції процедури бенчмаркінгу і моніторингу енергоефективності як складових систем енергетичного менеджменту підприємства харчової промисловості, що є базою для формування комплексного методу моніторингу.

Вітаємо Ярослава Онищенка з успішним захистом!

Опубліковано: 15-12-2023

Лекції від компанії TAS EVOTEK!

Під час циклу лекцій від керівника відділу R@D компанії TAS EVOTEK Володимира Шредера слухачі дізналися про:

Технологічні властивості та асортимент продукції компанії, яка є лідером із виробництва сучасного гнучкого пакування

Сучасні розробки, які включають: паковання на основі водорозчинних матеріалів; нові підходи до розроблення гнучкого поковання; використання маркування для вторинного перероблення; захисне цифрове кодування.

Лектор та фахівці Компанії очікують, що отриману інформацію студенти використають у курсових та дипломних проектах.

До речі, компанія TAS EVOTEK зацікавлена у працевлаштуванні наших випускників, у проходженні студентами стажування і практики. 

Опубліковано: 04-12-2023

У гостях у Щасливецькому ліцеї!

Викладачі кафедри Машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв із задоволенням поспілкувалися із учнями та вчителями Щасливецького ліцею (Бориспільський район). Перші емоції - радість за учнів, які мають можливість навчатися у таких умовах, та гордість за громади, які піклуються про майбутнє, втілюючи неймовірні проекти. 

Ліцеїсти у дискусії показали обізнаність у перспективних галузях економіки та тенденціях на ринку праці. Разом прийшли до висновку, що на полі бою і у тилу перемагають інноваційні технології. Тому нині цінуються фахівці з інжинірингу, які їх створюють та підтримують.

Опубліковано: 01-12-2023

УКРАЇНА – ТЕРИТОРІЯ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ!

На кафедрі гуманітарних дисциплін відзначено День Гідності та Свободи.  Цього дня 2013 року студентська молодь, небайдужі українці вийшли на Майдан Незалежності, центральні площі інших українських міст з акціями протесту, спричинені несподіваним рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Українці мужньо постали на захист демократичних цінностей, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Так, професорка Надія Левицька разом зі здобувачами освіти пригадали події Євромайдану та Революції Гідності. Саме ці події кардинально змінили напрям розвитку України та українського суспільства. 

Українці, що стояли на Майдані у 2014 році, сьогодні зі зброєю в руках на фронті захищають рідну землю. 

Вистояли, перемогли тоді – переможемо й зараз!

Низько вклоняємося героям, які віддали життя за Україну.

Щиросердно дякуємо захисникам, які боронять право нашої країни бути незалежною, суверенною державою. Ми повинні бути гідними подвигів тих, хто віддав своє життя заради вільного майбутнього кожного з нас.

Опубліковано: 22-11-2023

Шляхами Великого Кобзаря...

Тарас Шевченко –  одна з тих культових постатей,  яка сформувала обличчя української нації. Слово Кобзаря торкається душі кожного українця, об’єднує, спонукає до боротьби за незалежність України,  зміцнення її могутності як держави.

Поринути в дух Шевченкового часу мали змогу студенти першого курсу університету, які разом із професоркою кафедри гуманітарних дисципдін Надією Левицькою відвідали Національний музей Тараса Шевченка. Так, із захопленням здобувачі освіти ознайомлювалися з предметами інтер’єру, рукописами. Особливо їх вразили картини великого митця. Кожна з кімнат музею відображала віхи з життя Батька української нації. 

Студенти вкотре переконалися, що Тарас Шевченко – велетень духу, непримиренний борець за справедливість, національне та духовне відродження України.

Опубліковано: 22-11-2023

Перемога STARS 131 – здобувачів освітньої програми "Прикладна механіка"!

Здобувачі спеціальності 131 Прикладна механіка освітньо-професійної програми «Прикладна механіка» ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ, посіла перше місце за результатом командного заліку в онлайн-хакатоні “Ігри Заводів 6.0” від UGEN.

Майже тиждень занурення у супер цікаві та неочікувані кейси, спілкування із топ-компаніями України: Kernel, Імперіал Тобакко Продакшн Україна, БТУ-Центр, Хлібпром, BAT Україна. Інтерактивний  нетворкінг із сотнями однодумців!  Завдяки ініціативі UGEN, здобувачі освітніх ступенів бакалавра і магістра мають можливість розвивати свої софт навички й розпочати кар’єру інженера! Насичений тиждень  плідної роботи у складі: капітан команди – Тарас Бутик, учасники – Іван Д’яченко, Дмитро Скула, Євген Кирильчук. Захід Ugen, як і завжди, представив чітко сформований план роботи для вирішення кейсів для учасників: щоденні вебінари від компаній на актуальні теми й неочікувані теми для майбутніх інженерів, перевірка навичок soft skills, спілкування з представниками компаній та доступ до всіх матеріалів проєкту.

Підготовка кейсів від промислових компаній, ґрунтовно обговорювалась під час роботи здобувачів у форматі гуртка «Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика», керівником якого є професор Людмила Кривопляс-Володіна.

Окремо здобуті перемоги, третє місце від компаній Kernel і БТУ-Центр, надали наснаги у крокуванні команди STARS 131 до позиції лідера у командному заліку!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки висловлює вдячність UGEN за практичний досвід у формуванні майбутньої кар'єри фахівців інженерно-технічного спрямування.

Вітаємо наших переможців  STARS 131!

Опубліковано: 22-11-2023

В університеті стартував ХІV Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка!

В університеті стартував ХІV Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка. Метою Конкурсу є вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря, а також виявлення обдарованої молоді, розвиток її потенціалу, виховання у молодого покоління шанування мови, традицій свого народу та підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Оргкомітет щиро бажає учасникам творчого натхнення та чекає на цікаві, оригінальні роботи!

Опубліковано: 21-11-2023

Зустріч з експертом від GÜNTNER GmbH & Co. KG: Освіта та Професійний Досвід!

На кафедрі теплоенергетики та холодильної техніки відбулася захоплююча гостьова лекція. Її влаштував випускник освітньо-професійної програми "Холодильні техніка та технології", Дмитро Ждан, який наразі працює інженером у компанії "GÜNTNER GmbH & Co. KG".

«GÜNTNER GmbH & Co. KG» – потужна німецька компанія з майже столітньою історією, глобальний експерт з рішень для опалення та охолодження, який наразі є ключовим партнером для широкого кола галузей. Широкий спектр її діяльності включає зберігання їжі відповідного стандарту свіжості та забезпечення комфортних умов у офісах та виробництві відновлюваної енергії.

Під час зустрічі, що відбулася в рамках курсу "Холодильні машини" (викладач — доц. Роман Грищенко), фахівець поділився з учасниками групи ХМ-4-8ск власним професійним досвідом роботи у міжнародній компанії. Він розповів про реалізацію проєктів, особливості розрахунку теплообмінного обладнання для холодильних машин. Особливу зацікавленість студентів викликала дискусія щодо функціоналу порталу «myGÜNTNER», який надає надзвичайно широкі можливості для сучасних інженерів з холодильної техніки.

Викладачі та студенти щиро вдячні Дмитру Ждану за цікаву зустріч. Колектив кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого пишається своїми випускниками!

Опубліковано: 20-11-2023

Команда «НУХТ (ННІТІ)» переможці  Всеукраїнського хакатону «Ігри заводів» 6.0!

З 6 листопада по 15 листопада 2023 року в онлайн-форматі проводились Всеукраїнські змагання хакатонів для студентів і випускників закладів вищої освіти України в межах освітньо-кар’єрного проекту «Ігри заводів» 6.0.

Цього року організатор ігор, HR-агенція «UGEN» запросила до участі та підготовки технічних кейсів провідні підприємства України: компанії ТОВ “БТУ-Центр”, ПрАТ “Концерн Хлібпром”, ВАТ “Україна” та ТОВ “Kernel”. 

На етапах підготовки до змагань учасники ігор мали змогу прослухати цікаві вебінари від провідних фахівців компаній. Активну участь в змаганнях взяла збірна команда «НУХТ-ННІТІ» Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого. Свої варіанти вирішення задач команда презентувала технічним радам підприємств, де в дискусіях захищала унікальність проектів, доводила їх переваги та практичну можливість їх впровадження. До фіналу дійшли найкращі і серед них команди ННІТІ ім. акад. І. С. Гулого. За результатами фінального етапу, проекти команди «НУХТ-ННІТІ» в складі студентів Олега Розумного (МП-2-1м), Юрія Якимчука (ОХ-2-2), Євгенія Константинова (ОХ-2-2), Вікторії Ватилик (ЕЛ-2-7м) та Дарʼї Грищенко (ОХ-2-2) (консультант – завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, професор Микола Якимчук) посіли два перших місця в кейсах по вирішенню практичних задач для компаній ВАТ Україна та БТУ-Центр.

Вітаємо команду «НУХТ-ННІТІ» із заслуженою перемогою, яка є результатом високого професійного рівня підготовки майбутніх фахівців. Зичимо всім подальших здобутків та перемог!

Опубліковано: 18-11-2023

Студенти інституту  переможці  конкурсу «Золотий каштан-2023»!

Незважаючи на війну, яку нав’язала Україні російська орда, традиційно в 29 раз відбувся  конкурс наукових робіт «Золотий каштан – 2023».  В конкурсі взяли участь студенти 11 вищих навчальних закладів України та Державний університет Квара із Нігерії. Вони представили на конкурс 31 наукову роботу з актуальних проблем пакувальної індустрії.

Серед переможців Конкурсу – студенти і випускники ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого. У номінації «Технологія та обладнання для виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки» перемогла Марія Аліпатова з конкурсною роботою «Стретч плівка з додаванням вторинної сировини», науковий керівник – доцент Наталія Кулик.

У номінації «Технології пакування та пакувальне обладнання» перемогли Юрій Якимчук і Владислав Скопець із конкурсною роботою «Розробка та дослідження поршневого вібратора для бункерів-живильників з сипким харчовим продуктом», науковий керівник – професор Микола Якимчук.

Вітаємо переможців! Дякуємо ЗСУ за можливість навчати та навчатися!

Опубліковано: 17-11-2023

Інноваційні навчальні практики на SMART-лекторії МПТ!

За підтримки директора Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого - Сергія Блаженка, кафедра мехатроніки та пакувальної техніки, продовжує цикл спеціалізованих лекцій від закордонних і вітчизняних фахівців.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки займається підготовкою спеціалістів інженерно-технічного напрямку. За більш ніж 90 років своєї навчально-методичної роботи, викладачі кафедри  сформували  міцне інженерне осердя пакувальної галузі. Серед наших випускників і сьогоднішній спікер – Юрій Берлізов, віце-президент з технічної підтримки United States and Canada at Tetra Pak, MBA, PMP. Доповідач, вже вдруге доєднується до SMART-лекторію кафедри. Представлений матеріал доповіді вдало описує власну історію кар’єрного зростання Юрія разом із інформацією про сучасні тренінги компанії Tetra Pak, Цікава дискусія точилася навколо теми тренінгу «10-20-70». Підготовка базується на принципі: більша частина навчання та розвитку співробітника (70%) досягається ним у процесі самостійної роботи. А ось робота з наставниками і співпраця з колегами дає тільки 20%. Найменший відсоток знань (10%) співробітник отримує від формального навчання, тому що на нього він витрачає менше часу.

Учасниками лекторію були здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр» спеціальностей 131 «Прикладна механіка» (освітньо-професійної програми «Прикладна механіка») та 133 «Галузеве машинобудування» (освітньо-професійних програм «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», «Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв», «Інжиніринг харчових виробництв»).

Модератором події виступила завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна.

Колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки щиро вдячний Юрію Берлізову  за участь у формуванні нових фахівців інженерно-технічного напрямку. Бажаємо процвітання компанії Tetra Pak,

Робота SMART-лекторію продовжується. 

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки запрошує всіх зацікавлених доєднуватись до цієї ініціативи!


Опубліковано: 16-11-2023

Вивчаємо сучасні технології ПрАТ«Оболонь»!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки приділяє велику увагу практичній підготовці здобувачів вищої освіти. Не виключенням стала і цьогорічна переддипломна практика магістрантів другого курсу.

Наші здобувачі під час практики ознайомились із технологіями та обладнанням одного із провідних підприємств країни з випуску пива та безалкогольних напоїв ПрАТ «Оболонь».

Кафедра вдячна представникам заводу за надану можливість здобувачам зорієнтуватись із тематикою для написання кваліфікаційної випускової роботи.

Опубліковано: 15-11-2023

Високий рівень викладання для професійного майбутнього випускників!

Напередодні на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки відбулась знакова подія. Доцент, к.т.н. Микола МАСЛО викладач кафедри та провідний спеціаліст у галузі харчової та пакувальної промисловості провів відкрите заняття з основоположної та надважливої для майбутніх фахівців дисципліни «Проєктування деталей машин».

Темою заняття стали ланцюгові передачі. Здобувачі отримали вичерпну інформацію про види ланцюгових передач, особливостей їх використання, проєктування та діагностику стану зношування.

Варто зазначити високу явку як здобувачів групи МП-3-1, так і гостей відкритого заняття.

Під час проведення відкритої лекції були використані проєктні медіатехнології, що сприяло логічній послідовності викладання матеріалу та діалогу зі здобувачами на кожному етапі представлення інформації.

Відкрите заняття повністю відповідає основним програмним вимогам, щодо здійснення організації даного виду педагогічної діяльності.

Опубліковано: 10-11-2023

Відповідальна місія здобувача кафедри МПТ!

Магістрант нашої кафедри Тарас Бутик вперше взяв участь у акредитації освітньої програми у якості члена експертної групи. Національна агенція з якості вищої освіти запросила нашого здобувача для проведення акредитації ОПП за освітнім ступенем «Магістр» у Черкаському державному технологічному університеті. Участь у роботі команди НАЗЯВО – це визнання професійних здібностей і відповідальності здобувача.

Кафедра вітає Тараса і бажає подальших успіхів у цій відповідальній державній справі!

Опубліковано: 09-11-2023

Профорієнтаційна зустріч зі слухачами підготовчого відділення!

Асистент кафедри електропостачання і енергоменеджменту Петро Зінькевич провів онлайн-зустріч для слухачів Підготовчого відділення Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності НУХТ.

 Викладач познайомив майбутніх вступників із особливостями навчання за освітньо-професійною програмою «Електротехніка та інформаційні технології», насиченим і цікавим навчальним, науковим, спортивним, культурно-масовим життям студентства. Петро Зінькевич наголосив на перевагах навчання за бакалаврським рівнем вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Електротехніка та інформаційні технології», полягає у тому, дана програма передбачає поглиблену теоретичну та практичну підготовку з використання інформаційних технологій для проведення проектно-технологічних, виробничо-технологічних робіт у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки з використанням сучасних технічних та програмних засобів автоматизації, інформаційних технологій і спеціалізованого програмного забезпечення.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту вдячний к.т.н, доцентці Приблуді Людмилі Михайлівні за допомогу у проведенні даної профорієнтаційної зустрічі.

Опубліковано: 06-11-2023

Україна обговорює енергетичну та екологічну безпеку на онлайн дискусії "Європейський зелений курс і повоєнна відбудова"!

Викладачі кафедри теплоенергетики та холодильної техніки разом із видатними експертами активно приєдналися до онлайн публічної дискусії «Європейський зелений курс і повоєнна відбудова України: як забезпечити енергетичну та екологічну безпеку», яка відбулася 1 листопада 2023 року в рамках щорічної Конференції УНП. 

Подія відзначилася активною участю провідних фахівців та експертів, серед яких були професор кафедри ТЕХТ Масліков Михайло Олександрович, доцентка кафедри ТЕХТ Мирошник Марія Миколаївна та доцент кафедри ТЕХТ Грищенко Роман Володимирович.

На заході обговорювалися ключові питання забезпечення енергетичної та екологічної безпеки України в контексті її повоєнної відбудови та інтеграції до європейських стандартів. Доповідачі та учасники розглянули питання декарбонізації, кліматичної нейтральності, охорони довкілля, а також впливу російської агресії на екологічну та енергетичну безпеку регіону.