Студентський науковий гурток “Мехатроніка та робототехніка”

 

У 2008 році на базі кафедри технічної механіки та пакувальної техніки (нині мехатроніки та пакувальної техніки) було створено науковий гурток «Мехатроніка та робототехніка». Гурток працює під керівництвом його засновника – професора Миколи Якимчука та асистента Ольги Горчакової.

Основним заданням гуртка є залучення талановитих студентів до наукової діяльності в напрямку мехатроніки та робототехніки, набуття професійних якостей роботи з сучасними мехатронними та робото-технічними системами, реалізація власних науково-технічних проектів тощо.

Гурток відвідують студенти всіх курсів у вільний від навчання час. Його робота ґрунтується на студентському самоврядуванні.

Основними напрямами діяльності гуртка є практичні програми з розвитку автоматизованих систем керування пневматичними та гідравлічними приводами, комп’ютерне програмування електронних систем на базі виробничих контролерів, розробка і створення нових мехатронних та робототехнічних систем, платформ  тощо.

Матеріально-технічна база гуртка частково була придбана та постійно обновлюється нашими спонсорами, а саме: міжнародною компанією Festo, яка є лідером у сферах пневмоавтоматики, електромеханіки та автоматизації виробничих процесів, а також німецькою  компанією Moeller Holding GmbH – виробником низьковольтного електротехнічного обладнання і засобів автоматизації. Кожен рік учаснику гуртка займають призові місця у Всеукраїнській студентській олімпіаді “Механотроніка в машинобудуванні”, що відбувається кожного року в м. Києві на базі НТУУ “КПІ” ім. І.І. Сікорського.Останні роки учасники гурта  самі організовують та проводять  змагання серед виробничників по напрямку мехатронних системам автоматизації «Mechatronic Battle»  на фестивалі «InterpipeTechFest», який проходить в м. Дніпро.З 2016 року студенти, які беруть участь у роботі гуртка є експертами Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldskillsUkraine».  Цей напрямок очолив наш колега, технічний експерт із «Worldskills Norway», норвежець HansRinde. За його сприянням та допомогою було придбане обладнання для участі команди гуртка «Мехатроніка та робототехніка» у всесвітніх змаганнях Worldskills. У 2019 році на базі гуртка створений центр «WorldskillsUkraine» з компетенції мехатроніка.Гурток збирається в аудиторії А-511. Запрошуємо активних та творчих студентів, які мають бажають отримати сучасні навички експлуатації мехатронних та робототехнічних систем відвідати гурток «Мехатроніка та робототехніка».