4 лютого 2022 р відбулася гостьова лекція “Рішення диспетчеризації енергетичних об’єктів з використанням ІТ інструментів та середовища Node-RED”, на якій директор ТОВ “ЗАКАРПАТПОЛІТЕХ” Вадим Попович поділився досвідом впровадження застосунків Zabbix, InfluxDB, Grafana та Node-RED в системах диспетчеризації енергетичних об’єктів.

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітньої програми «Електротехніка та інформаційні технології»  освітнього ступеню «бакалавр», освітньої програми «Електротехнічні системи електроспоживання» освітнього ступеню «магістр», здобувачі освітнього ступеня «доктор філософії», викладачі університету, фахівці галузі автоматизації, інформаційних технологій та енергетики.

Загалом кількість учасників зустрічі склала понад 30 осіб. Заняття відбувалося в режимі онлайн-конференції.

Вадим Попович наголосив, що інформаційні технології сьогодні стали невід’ємною частиною різних економічних галузей, до яких відноситься і енергетика. Адже будь-яке складне виробництво потребує автоматизації процесів, які в ньому відбуваються. Як стверджує фахівець, розвиток даної галузі пов’язано з ефективною роботою електроенергетичних процесів. Багато генеруючих установок старіють і зношуються. Що в підсумку часто призводить до поломок і аварій. Лектор розповів про впровадження застосунків Zabbix, InfluxDB, Grafana та Node-RED для виявлення поломок в роботі фотоелектричних станцій (ФЕС), що в свою чергу може запобігти поломок та аварій на даних станцій. Дані застосунки підключаються до систем електропостачання інверторних перетворювачів та до систем силових мереж (трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів) різної напруги. Перевагами даних застосунків є можливість контролювати втрати в ФЕС, що в свою чергу може збільшити генерацію даних станцій.

Представлені матеріали та використані під час зустрічі навчання сприяли активному обговоренню представлених матеріалів. Фахівець надав аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний, кандидату технічних наук, доценту кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління Пупені Олександру за організацію даного лекторію та Вадиму Поповичу за поглиблення навиків практичного використання інструментів інформаційних технологій в енергетиці.