Щорічно, в третю неділю травня, в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. Політичні репресії почалися на другий день після захоплення влади більшовиками в Петрограді й закінчилися 1991 року, з падінням комуністичного режиму. Вони не припинялися ніколи, змінювалася лише їхня інтенсивність.
Кількість жертв сталінських репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч осіб було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. За доби радянської окупації через терор і репресії пройшли усі прошарки українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.
Так, до Дня пам’яті жертв політичних репресій, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, професор кафедри гуманітарних дисциплін Оксана Силка ініціювала декламування поезій митців, що зазнали репресій. Студенти першого курсу різних факультетів та інститутів читали поезії Ліни Костенко, Василя Суса, Василя Симоненка та ін.
Маємо берегти пам’ять про десятки мільйонів жертв комуністичного радяснького режиму.
Вічна пам’ять жертвам політичних репресій!