Миколаївці облаштували сміттєпереробний завод прямо на борту корабля. Творча група NiceCube з обласного центру розробила унікальний інноваційний проект на замовлення британської еко-компанії Ocean Polymers.

«За основу взятий старий корабель та обладнаний плазмовою установкою для піролізу (теплова деградація – “розчинення вогнем”) органічних та неорганічних речовин, виловлених на поверхні водойми, – зазначають автори проекту. – Судно збиратиме пластик та інше сміття, висушуватиме, подрібнюватиме і готуватиме його для подальших трансформацій, перероблене сміття зберігатиметься як чистий синтетичний газ, що використовуватиметься для подачі палива на човні». Сміттєпереробні кораблі зможуть плавати океанами, річками та навіть озерами, зазначають розробники.

“Наша технологія позбавить дорогих зборів та транспортування, а натомість дозволить значно заощаджувати на експлуатації і зменшити викиди вуглекислого газу, – зазначили в Ocean Polymers. – Використовуючи технологію Plasma Enhanced Melter, будемо виробляти цінні продукти, такі як синтетичний газ, рідке паливо і тверді агрегати”.