З 24 по 26 лютого 2021 р. проходив онлайн-хакатон «Як зацікавити дівчат енергетикою». Захід проводив ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці», за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки.

Мета заходу – розробити командні проєкти на тему заохочення дівчаток до енергетичних спеціальностей, підвищити рівень знань дівчат про гендерну рівність та навчити їх дизайн-мисленню.

Для участі у хакатоні було відібрано 40 найбільш вмотивованих дівчат-студенток України.

Національний університет харчових технологій, зокрема Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім.акад. І.С.Гулого представляли четверо дівчат:

• Вікторія Ватилик (група ЕЛ-3-3) – команда «G-energy;
  • Інна Губар (група ЕЛ-1-3) – команда «Інновація»;
  • Аліна Щебета (група ТЕ-4-4) –команда «Інновація»;
  • Софія Бойко (група ТЕ-1-4) – команда «Сонцезарядженні».

Студентки інституту гідно представили себе при формуванні команд для марафону. Як результат –перших два місця за командами, до складу яких увійшла наші студентки:

1 місце – команда «G-energy» з Вікторією Ватилик;

2 місце – команда «Сонцезарядженні» З Софією Бойко.

У хакатоні брали участь здобувачі різних рівнів освіти, починаючи від молодшого спеціаліста і закінчуючи магістром.

Команда «G-energy» запропонувала однойменний проєкт, що передбачає створення 6 рекламних роликів, орієнтованих на спростування стереотипів довкола теми енергетики. Ролики протягом 3 місяців будуть зацікавлювати дівчат темою енергетики.

Команда “Інновація” запропонувала залучати дівчат до енергетики за допомогою розважально-пізнавальної програми “E-girlstogirls”. Починалася програма з конкурсу “Чарівні дівчата в енергетиці”, переможниці якого надалі будуть взаємодіяти з дівчатами.

Команда “Сонцезарядженні” представила ідею “Енергія в ракурсі. Фотокрос для школярок” – фотомарафон на тему енергетики. Фотокрос матиме декілька етапів, за які учасники мають зробити фото на певну тему та за певний проміжок часу. Найкмітливіші та креативніші матимуть змогу отримати цінний приз.

Вітаємо наших дівчат! Довели в черговий раз, що ННІТІ готує всебічно розвинутих спеціалістів. А тим паче приємно, що серед них є і такі дівчата!

Є ким пишатися!