7 листопада до університету завітали заступник міністра освіти та науки Єгор Стадний і голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Ольга Коваль. Вони зустрілися зі студентами, викладачами та співробітниками й поспілкувалися стосовно стану і перспектив вищої освіти в Україні.
Звичайно, найбільше говорили про реформу вищої освіти: що вона дасть вишам і студентству, про її головні етапи. Також дискутували щодо найбільш болючих питань: чи будуть і коли підвищуватися стипендії та зарплати викладачів; про забезпечення і тих, і інших житлом; про свідомий вибір професії; про ефективність ЗНО; про наукову діяльність викладачів і фінансування підвищення їх кваліфікації; про закордонний освітній досвід тощо.
Гості наголошували, що великою мірою успішність реалізації реформи вищої освіти залежить саме від студентства. Адже саме студенти мають створювати запит на реальне підвищення якості освіти, щоб освітні програми «йшли у ногу» з прогресом, а матеріально-технічна база вишів модернізувалася. І саме студенти найбільше зацікавлені у тому, щоб не просто отримати диплом, але завдяки знанням і навичкам, здобутим в університеті, знайти дійсно високооплачувану і затребувану на ринку праці роботу.
Також успішність реформи залежить і від того, наскільки керівництво вишів, професорсько-викладацький склад будуть зацікавлені у тому, щоб переорієнтовуватися відповідно до запитів сучасності.
Питань, зауважень і пропозицій було дуже багато. Єгор Стадний і Ольга Коваль подякували учасникам зустрічі за дуже продуктивний діалог, за цікаві запитання та слушні зауваження, за чудові ідеї та щирість. Сподіваємося, керівництво профільного Міністерства і депутати Верховної Ради, що опікуються питаннями освіти, дослуховуватимуться до думки освітян і студентства, враховуватимуть їх пропозиції, й спільними зусиллями виведуть українську освіту і науку на якісно новий рівень.