Я ніколи не був прихильником вивчення, мов та і взагалі мені це здавалося нудним та непотрібним завданням. Влітку 2016 року я поїхав працювати вожатим у дитячий табір з вивчення англійської мови. Моє здивування не знало меж, коли я побачив своїх однолітків, які вільно розмовляли та безпосередньо викладали англійську мову дітлахам. Після приїзду додому, в мене з голови не виходило одне запитання: «Чому я не можу вивчити мову, якщо це навіть під силу школярам?» Я вирішив для себе, що так далі бути не може, і треба щось змінювати.

В процесі вивчення мови, я зрозумів, що саморозвиток – це шлях до пізнання чогось нового, цікавого та корисного. Немає нічого кращого, аніж розуміти те, що з кожним днем ти відкриваєш для себе більше можливостей та виходиш поступово на новий, значно вищий рівень.

Одного дня, я дізнався від викладача про існування програми «2D диплом», і відразу зрозумів, що це хороша можливість кинути собі виклик,щоб зрозуміти чи зможу я витримати навантаження, яке пропонує мені ця програма, а саме: написання паралельно двох дипломних проектів, вивчення нових предметів, опановування ще однієї мови в новому, абсолютно невідомому і чужому для мене оточенні. Зібравшись з думками, я без сумнівів вирішив взяти участь в цій програмі.

Буквально на наступний день, щоб не відкладати в далекий ящик, я почав знайомитися з польською мовою. Як виявилося, це було дуже цікаво і легко, так як це була не перша іноземна мова, яку я вивчав. Час плинув дуже швидко та непомітно, все ближче і ближче підходячи до дуже важливого для мене дня – дня від`їзду до країни, яку я взагалі не знаю.

Перші дні були адаптацією до всього нового: людей, країни, міста, мови і т. д. Познайомився зі своїми новими одногрупниками, вони виявилися всі українцями, тому я відчував щось рідне поруч. Наступні тижні ми інтенсивно вивчали мову з професійним вчителем польської мови. Абсолютно все було іноземною мовою, тому я був змушений повністю зануритися в інше мовне середовище. Це якнайкраще вплинуло на засвоєння мови, на навики розуміння та говоріння і звичайно дало свої плоди.

Після курсу мови настало найцікавіший період моєї подорожі. Ми почали слухати лекції з моєї нової спеціальності. Це було насправді неймовірно. Всі викладачі були звичайно поляками. Це дозволило мені побачити нові способи викладання, донесення матеріалу до студента, праця пліч-о-пліч зі своїми одногрупниками. Все це було польською мовою! Ми готували різні домашні завдання, влаштовували інтелектуальні ігри на парах, тим самим робили два діла одночасно: вивчали мову і пізнавали всі тонкощі своєї спеціальності. Попри всі труднощі, які здавалося б могли виникнути на шляху, навчання проходило легко та невимушено.

Одним із найважливіших переваг в навчанні за кордоном – це можливість пройти стажування та отримати досвід роботи майже в будь-якій країні Європи і не тільки. Це обов’язково для отримання диплому європейського зразка. Для себе я обрав Велику Британію, а саме столицю – місто Лондон. Це буде поїздка на три місяці, для освоєння своєї професії та вивчення особливостей відношення людей абсолютно іншої ментальності до своєї роботи. Я вважаю, такий шанс випадає один раз в житті і далеко не кожному. Тому його ніяк не можна прогавити.

Протягом першого періоду навчання в Польщі, ми відвідали старовинне місто Краків, завдяки керівництву закладу. Нам влаштували повноцінну екскурсію по місту. Доповняли подорож цікаві розповіді про культуру історію розвитку Кракова від екскурсовода. Це було щось абсолютно нове та незвідане для мене та моїх нових друзів. Можна сказати, від наукового розвитку до культурного один крок.

Загалом, місяць за кордоном пролетів швидко та непомітно. Це відчуття, яке неможливо передати словами, відчуття розвитку, безмежного збагачення новими знаннями, новим досвідом, переповнювали мене після приїзду на Батьківщину. Настав період приготування матеріалів для обох дипломів, освоєння нових і нових предметів. Наступного разу мушу їхати весною вже безпосередньо на здачу останніх іспитів та захист дипломного проекту.

Отже, в кінці хочу сказати, що цей безмежний та корисний досвід для мене відкрив неймовірну кількість нових можливостей не тільки в Україні, але й за кордоном. Можливо буде сказана банальна річ з моєї сторони, але знання не носити за спиною. Тому, закликаю всіх, розвивайтеся, спілкуйтеся, цікавтеся.

Автор :

Ніколишак Максим Володимирович