В Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С.Гулого продовжили цикл інформаційних заходів для студентів присвячених святкуванню та шануванню значних історичних дат, подій та видатних особистостей, які ввійшли в історію України.
Ось і нещодавня гостьова лекція була присвячена «Першому зимовому походу Армії УНР», який має неабияку актуальність для сьогодення і про який ми так мало знаємо.
Головним завданням Зимового походу було збереження присутності української армії на українській території, у ворожому запіллі, шляхом партизанських дій.
Ця операція тривала рівно п’ять місяців – від 6 грудня 1919 року – і отримала назву Перший Зимовий похід. Його учасники під командуванням Михайла Омеляновича-Павленка подолали понад 2500 кілометрів територією сучасних Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей, провівши майже 50 переможних боїв.
Гостями заходу стали кандидатка історичних наук Тетяна Швидченко та команда громадської освітньої організації “Експертний Корпус”, що висвітлює історичні, мілітарні, культурні та суспільні теми.
Експертки–історики сповнені ентузіазмом в формі лекції та on-line презентації донесли до слухачів цікаві факти та не побоялися представити різні погляди на значення походу для історії України.
Наприкінці зустрічі викладачі, наставники та здобувачі ННІТІ другого та третього курсів задали багато запитань та щиро подякували спікерам “Експертного Корпусу” та особливо Тетяні Швидченко за актуальне на сьогодні та цікаве історичне дослідження!