Команда інженерів компанії BMSERVICE: Олександр Давиденко, Володимир Павліченко, Павло Субботенко, Валентина Бондаренко, та викладачів  кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Олександр Рябчук та Марія Мирошник увійшла до фіналу конкурсу GCIP Ukraine проекту UNIDO/GEF “Глобальна інноваційна програма чистих технологій для МСП в Україні з проектом «Гобальне потепління».

Проектом передбачається інноваційна ідея, яка реалізована вперше в Україні – унікальний тепловий насос, що використовує для опалення приміщень безкоштовне тепло, яке викидається в атмосферу від холодильного обладнання. Команда до розробки та впровадження в життя теплового насосу йшла поступово, разом з BMSERVICE. Компанія співпрацює з мережею гіпермаркетів Ашан в рамках проектів «Енергія 2015-2020» та реалізували для них проекти економії електроенергії на більшості гіпермаркетів України. Паралельно з виконанням цих проектів розробляли концепції для нових енергоефективних гіпермаркетів, які реалізували в робочих проектах нових магазинів у Києві, Львові, Дніпрі, що успішно здані в експлуатацію. Так в команди виникла ідея економити не лише електричну енергію, а й теплову. В 2019 році виникла ідея створення корисного продукту – теплового насосу, який використовує безкоштовну теплову енергію холодильних установок, зменшує викиди парникових газів, зменшує електроспоживання холодильної системи, зменшує потреби у природному газі для опалення приміщень; яку успішно реалізували у 2020 році.

Таке обладнання не виробляють ні в Україні, ні в країнах ЄС, в якому джерелом теплоти для теплового насоса є тепло парів холодоагентів компресорних станцій. Існуючі системи рекуперації тепла від холодильних станцій нагрівають воду до 45 градусів, яку неефективно використовувати в системах опалення її потрібно догрівати, запропонований тепловий насос нагріває воду до 75 градусів, що цілком придатна для використання в системі опалення без догріву. Крім того отримана теплова енергія має найнижчу вартість у порівнянні з традиційними системами, що використовуються на даний час.

Технологія інноваційна, опробована та впроваджена вперше в Україні. Проведені експериментальні дослідження режимів роботи встановленого теплового насоса науковими співробітниками кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Національного університету харчових технологій, підтвердили розрахункові технічні характеристики.

Команда має більше 15 років досвіду у сфері досліджень, проектування та реалізації енергоефективних проектів, у тому числі і в холодильній галузі. В складі команди 6 професіоналів, які розробляли та реалізовували такі унікальні високотехнологічні проекти, як: 1-ша в Україні ТЕЦ на біопаливі з парогенераторами із США, турбінами з Індії, допоміжним обладнанням з Європи; найбільший солодовий завод в Європі, для пивзавода Оболонь; сучасний пивзавод – Славутич, камери хлібзавод Цархліб, найбільший гіпермаркет в Україні – Рівгош, логістичні комплекси і холодильні склади, шокові камери зберігання, завод Bakery Food Industry та багато інших унікальних об’єктів.

Команда пройшла навчання в GCIP-Ukraine Business Academy, за що дуже вдячна організаторам конкурсу.

Інженерами бути круто!