26 та 27 травня 2022  р. кафедра електропостачання і енергоменеджменту взяла участь у циклі лекцій, що відбувалися в рамках проекту «Єднаємо сили у пошуку ефективних способів отримання енергії: аспекти наукові та освітні». Проект реалізується за підтримки «Польсько-Американського Фонду Свободи».

Лекції учасникам прочитав професор Вищої школи охорони праці у Катовіцах Анджей Місьолка, який є одним із провідних експертів із питань енергетики в контексті національної безпеки в Польщі.

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі університету, фахівці галузі енергетики.

На лекції розглянуто приклади впровадження ВДЕ, в т.ч. досвід побудови енергетичної мікромережі. У березні 2022 року у місті Битом Сілезького воєводства запущено першу у Польщі енергетичну мікромережу, що забезпечує електричною енергією 54 домогосподарства міста Битом. Дана система має унікальну здатність працювати як у центральній електромережі, так і поза нею.

Представлені матеріали та використані під час зустрічі навчання сприяли активному обговоренню представлених матеріалів. Лектор надав аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний спеціалісту з питань міжнародної співпраці Вищої школи управління охороною праці в місті Катовіце Олені Кощенко за організацію даної події та Анджею Місьолці за цікаві лекції і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.