01 червня 2022 р. для кафедри електропостачання і енергоменеджменту відбулася чергова гостьова лекція “Прогнозування електричного навантаження (ПЕН)”, на якій науковий співробітник Інституту Електродинаміки НАН України, кандидат технічних наук Володимир Мирошник, який є випускником кафедри, розповів про методи ПЕН для енергосистеми України, для промислових та цивільних об’єктів. Володимир Мирошник є експертом з прогнозування, нещодавно він захистив дисертацію: “Короткострокове прогнозування електричного навантаження енергосистем з використанням штучних нейронних мереж глибокого навчання” (05.14.02 – електричні станції, мережі і системи).

На зустрічі були присутні викладачі кафедри електропостачання і енергоменеджменту, а також кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління, студенти різних рівнів освіти, аспіранти.

Володимир Мирошник більш детально розповів про те що короткострокове ПЕН енергосистеми України,  промислових підприємств та цивільних об’єктів є важливою та складною науковою задачею, оскільки дозволяє реалізувати функції керування електроспоживанням і забезпечити енергоефективні режими функціонування систем електрозабезпечення даних об’єктів. Науковець розповів про математичні моделі на основі статистичних методів та методів штучного інтелекту ПЕН даних об’єктів.  Основну увагу науковець виділив метод штучних нейронних мереж глибокого навчання.

Представлені матеріали та використані під час зустрічі навчання сприяли активному обговоренню представлених матеріалів. Лектор надав аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний слухачам за цікаві запитання, доцентці кафедри Юлії Куєвді за організацію даної події та Володимиру Мірошнику за цікаву лекцію і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.