18 травня 2022 р. на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбулася гостьова лекція “Енергоринок України”, на якій науковий співробітник Інституту Електродинаміки НАН України, кандидат технічних наук Володимир Мірошник, який є випускником кафедри, розповів про енергоринок України, його сучасний стан та перспективи розвитку.

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі університету, фахівці галузі автоматизації та енергетики.

Володимир Мірошник детально розповів про впровадження нової моделі енергоринку України, оптового ринку електричної енергії, його лібералізовану модель, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок, ринок допоміжних послуг та роздрібний ринок електроенергії (РРЕЕ). Держава перестала бути єдиним покупцем і продавцем електроенергії. Основною метою запровадження нового ринку електричної енергії є приведення електроенергетичної галузі України до європейської моделі, коли розподіл/передача електричної енергії і її постачання провадяться незалежними юридичними особами, а споживачі мають право вибору постачальника, незалежно від їх форми власності та відомчої належності. Також науковець розповів про синхронізацію з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E, перспективи розвитку та балансування з мережею.

Представлені матеріали та використані під час зустрічі навчання сприяли активному обговоренню представлених матеріалів. Лектор надав аргументовані та переконливі відповіді на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний слухачам за цікаві запитання, доцентці кафедри Юлії Куєвді за організацію даної події та Володимиру Мірошнику за цікаву лекцію і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Leave a Comment