1929 На базі Смілянського цукрового інституту створено Київський інститут цукрової промисловості – основу кафедри.
1931 Кафедра починає працювати в новому приміщенні інституту.
1933 Кафедрою керує професор Олександр Кіров. Розпочинається підготовка інженерів-механіків для спиртової промисловості та підготовка науковців через аспірантуру.
1940 Кафедрою керує  професор Гліб Знаменський.
1944 Кафедра отримує назву спеціального обладнання.
1954 Кафедра працює під керівництвом професора Всеволода Стабнікова, який є фундатором науки з процесів та апаратів харчових виробництв. Кафедрою активно велись дослідження масообмінних процесів.
1957 Кафедрою завідує професор Володимир Попов, основним напрямом наукових досліджень якого були теплові процеси в апаратах харчових виробництв.
1960 Завідувач кафедри – доцент Микола Бузикін, відомий як талановитий організатор навчального процесу та практик.
1966 Розпочалася підготовка інженерів-механіків для молочної та м’ясної промисловості.
1974 Кафедра отримує назву машин і апаратів харчових виробництв. Очолює кафедру лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, профессор Володимир Аністратенко.
1976 Вперше у  інституті впроваджується навчальне телебачення.
1978 Вперше у  інституті на кафедрі створюється лабораторія мембранних апаратів для розділення харчових середовищ.
1980 Кафедрі машин і апаратів харчових виробництв, першій в інституті, присвоєно звання зразкової.
1995 Розпочинається підготовка, а у 2000 р. – перший випуск спеціалістів для фармацевтичної та мікробіологічної промисловості.
1996 Кафедру машин і апаратів харчових виробництв об’єднано з кафедрою машин і апаратів хлібопекарських, макаронних та кондитерських виробництв.
1998 Професорам Володимиру Аністратенку та Віталію Тарану за цикл робіт з ректифікації спирту присуджено Державну премію України в галузі Науки і техніки.
1998 Кафедрою починає керувати д.т.н., професор, заслужений працівник освіти України  Віталій Таран.
2011 Кафедра отримує назву машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв.
2013 Кафедрою починає керувати  д.т.н., професор Олександр Гавва. Основним напрямком його наукових досліджень є створення новітніх пакувальних систем для харчових продуктів, оптимізація структури пакувального обладнання та удосконалення виробничої логістики.
2019 До кафедри приєднані приміщення та співробітники кафедри машинобудування, стандартизації та сертифікації обладнання