Освітня програма:
електротехніка та інформаційні технології
Виникнення цієї освітньої програми обумовлено тією обставиною, що ефективна робота будь-яких найпростіших електротехнічних пристроїв і цілих систем (побутових і промислових) досягається за рахунок використання інформаційних технологій.
Програма розвиває компетенції для вирішення задач у галузі електротехніки та інформаційних технологій, що підтримуються використанням сучасних комп’ютерних інструментів.
Електротехніка та інформаційні технології
Електротехніка як інженерна галузь включає знання використання електроенергії у промисловості, побуті та комунальній сфері.
Інформаційні технології та автоматизація в галузі електротехніки включають знання проектування систем управління, пов’язаних з потоками енергії та інформації; використання комп’ютерів, комп’ютерних мереж, системи зв’язку та технології для передавання, обробки, зберігання та відображення інформації, розробка відповідного програмного забезпечення.
Що являє собою навчання за освітньою програмою?
Програма заснована на змісті з електротехніки, інформаційних технологій, автоматизації, обробки та передачі даних. Вони можуть бути доповнені вибірковими модулями, наприклад, в електромеханіці, енерговикористанні або комп’ютерній техніці. Це дає студентам широкий спектр інструментів, які дозволяють їм справлятися з постійно мінливими вимогами інженерів-електриків.
Навчальні плани максимально наближені до європейських, що відкриває можливість участі в міжнародних програмах обміну студентами (Erasmus+ тощо) та подальшої участі в магістерських програмах “2 Дипломи” з отриманням національного диплому та диплому європейського ВНЗ-партнера
Яка структура навчання?
Бакалаврська програма “Електротехніка та інформаційні технології” розділена на дві фази навчання. Технічні та методичні знання доповнюються обов’язковим досвідом в інженерній практиці.
У першому і другому семестрах вивчаються основи в галузі електротехніки, математики, фізики.
У 3-му, 4-му, 5-му та 6-му семестрах студенти вивчають спеціальні дисципліни підготовки з електротехніки, автоматики, інформаційних технологій та комп’ютерної техніки.
У 7-му та 8-му семестрах вибіркові модулі зосереджуються на індивідуальних інтересах та здібностях студентів. Для цього ви будете приймати інженерну практику, соціальні навички, окремі модулі спеціалізації та диплом бакалавра.
Центральний аспект програми ступеня – це міждисциплінарна інтеграція таких дисциплін: електротехніка, автоматика, промислові інформаційні мережі, програмування, побудова та використання баз даних. Крім того, ступінь бакалавра в галузі електротехніки та інформаційних технологій надає соціальні навички та доповнює технічні та методологічні знання з початковим досвідом роботи в інженерній практиці.
Які компетенції та навички я набуваю?
Як випускник, ви однаково кваліфіковані для початку кар’єри, а також для подальшої наукової освіти. Випускники здатні самостійно чи в команді вирішувати складні професійні завдання. Крім того, вони освоїли математичні, наукові та інженерні основи професії і зможуть їх структурно використовувати для практичного вирішення проблем. Їх навички дозволяють розробляти та підтримувати в робочому стані електротехнічні пристрої та системи, оснащені автоматикою, інтегровані в інформаційно-керуючу систему підприємства. Також ця освітня програма дає ґрунтовні знання в області інформаційних технологій, що дає можливість працювати в сфері проектів розробки інформаційних комп’ютерних систем будь-якого призначення, включаючи як апаратне, так і програмне забезпечення.
Випускники також розуміють етичні, екологічні, комерційні та промислові наслідки своєї діяльності.
Які професійні можливості я маю з цим ступенем?
Після закінчення програми бакалавра в галузі електротехніки та інформаційних технологій відкриваються перспективи в галузі досліджень та розробки наукоємних продуктів. Ви також можете працювати на керівних посадах, а також у продажах та маркетингу. Існують інші можливості в галузі ІТ технологій та в галузі електротехніки промислових і комунальних об’єктів.